Skocz do zawartości

Zestaw Stereo w cenie 2000-2500zł


Maciek91x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A czy mógł byś rozwinąć co znaczy ciepłe kluchy? Zagra mało dynamicznie czy ? Ma to być DAC + Denon 520AE. Jeżeli jest jakieś urządzenie "2 w 1" to ... chętnie zobaczę taki sprzęt icon_smile.gif Ale musiał by kosztować do 1300zł.
Dziś słuchałem HK 3390 - bardzo ładny ale duży. I moc do tych kolumn też nie musi być taka wielka bo to 4ohm. Denon ma 70W przy 4ohm więc w sam raz. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki wzmacniacz kupiłeś, bo w końcu nie wiem?
A kolumny to te fronty od kina domowego Audio Pro Avanto HTS? W 10m2 ? icon_rolleyes.gif
Bardzo się zdziwię jeśli wkrótce nie napiszesz: Panowie pomocy! Bas snuje mi się po pokoju i bumi. Prawie nic oprócz tego nie słychać.
Dźwięk jest nie do zniesienia!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie kupiłem nic.

Wyszedłem z założenie, że nie usłyszę różnicy a korektor nie jest dla mnie straszny. Obstawię najtańszą z sensownych propozycji czyli denona 520AE.

Póki co wyklarował mi się zestaw NuForce3 + Denon 520AE + Audio Pro Avanto FS-20.

Może uda mi się w piątek pojechać do józefowa do stx'a.

Avanto zostało mi dane do odsłuchu po monitor audio mr6. Na tych samych ustawieniach wzmacniacza zmiażdżyły monitor audio. Przy niskiej głośności Mr6 grają bez życia a avanto emitowaly ładny, ciepły dźwięk który miał energię. Ten z MR6 był płaski, plastikowy i bez życia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak słyszysz różnice, więc nie pisz takich głupot, że nie usłyszysz i korektor Ci nie straszny.
Zakładam, że w salonie słuchałeś tego zestawienia w podobnej wielkości pomieszczeniu, czyli ok. 10m2 ?
Przed zakupem kolumn spróbuj za wszelką cenę je wypożyczyć i odsłuchać w swoim pokoju.
Posłuchaj choć tej rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie mam jak tego zrobić. Poza tym nie chcę kupować kolumn do pokoju. Jeżeli będę buczeć to określone pasma sobie zbiję w korektorze. W tym mieszkaniu pomieszkam jeszcze rok - może 2 lata. Z czasem na pewno je zmienię. I zostaję z 2 letnim sprzętem który nie spełnia moich potrzeb. Kolumn słuchałem w sklepie. A jak wiesz w takich pomieszczeniach jest dużo miejsca i przestrzeni. Będzie na pewno lepiej niż u mnie w małym pokoiku. Jednak mimo wszystko nie kupię sobie monitorków które może i robią szał pod względem sceny czy wokalu, separacji instrumentów skoro grają bez dołu.

Doceniam Twoje rady jednak mimo wszystko nie chcę bawić się w sprzęt do konkretnego pokoju tylko stawiam na uniwersalność. Poza tym jak będę słuchał głośno to na pewno dźwięk będzie bardzo pozniekształcany przez mały pokój. Ale głównie słucham cicho - jako coś co gra w tle.
Monitor audio musiały dostać bardzo mocny (jak dla mnie) sygnał, żeby się ożywiły. To nie dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, ale to zupełnie inna bajka icon_biggrin.gif . A Dali Zensor to takie ciapki do plumkania. Dużo zależy od klasy monitorów, choć jeśli mówimy tylko o potędze czy zejściu niskich tonów a także od strojenia kolumny. No i oczywiście od możliwości wzmacniacza.
STX robi też mocno grające monitory. Są to np. STX MX-140. Jak u nich będziesz koniecznie wypróbuj. Ale oczywiście już ze swoim wzmacniaczem. Słuchanie kolumn w obcym pomieszczeniu i do tego z innym wzmacniaczem w dodatku na nieznanych sobie nagraniach, to jak wróżenie z fusów.
W teście AV z września 2013 napisano"...w rezultacie grają one dźwiękiem większym niż trójdrożne kolumny podłogowe."
Ale napisano też "Taka charakterystyka strojenia, nawet w 32metrowym pomieszczeniu i mocnym odsunięciu zestawów od ścian, rodzi problemy ze wzbudzaniem się niskich tonów podczas odtwarzania kontrabasu."
Test mogę zeskanować i wysłać Ci na maila jeśli mi podasz na PW swój adres.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W 21metrowym pokoju grają mi właśnie monitory. Jeśli stwierdzisz, że nie mają dołu, to stawiam Ci dużą flachę dobrej whisky.


Zgadza się, ja też nie mogłem uwierzyć jak ładnie dołem zagrały moje monitory mission31 kontra podłogowe jbl i to biorąc pod uwagę że mam "wybrakowany" wzmacniacz bez opcji "loudness" , a korektor sprzedałem na początku tego wieku .

Swoją drogą piękne są skrzynie w tych Audio Pro Avanto, widziałem na stronie www producenta, bo niestety nie widziałem tej marki w Łodzi. Uważaj na kolumny z bocznym głośnikiem basowym, bo pokoju dużego wymagają, mnie takie boczne niskotonowce średnio podchodzą, np. modele jamo, czy droższego advance acoustic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lubię kiedy bas jest precyzyjny i stanowi jeden z elementów całości muzyki , a nie efekt " jadącej ulicą bmki z subwooferem w bagażniku", wiem że jedzie ale nie wiem skąd .
Znajomy miał jamo 606 na 50 metrowym poddaszu, który to niknął w tym metrażu, natomiast wstawiony do małego zawalonego meblami pokoju dominował w postaci mdłego, zduszonego efektu bumienia .
Oczywiście każdy lubi co innego, niektórzy podłączają do wzmacniacza stereo kilka kolumn, rozstawiając je w różnych miejscach pokoju, w myśl zasady więcej to lepiej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mało kto nie usłyszy, jeśli stanie na wprost zespołu dwu kolumn grających na wprost-standardowo, a potem obróciłby te kolumny w bok o 90 stopni, lub też postawił kolumny z bocznym basem typu jak jamo 606 czy te piękne Audio pro avanto fs-20 ( myślę że przy lepszej reklamie tej firmy nikt nie kupiłby banalnie wyglądających jamo 606). Tyle że w małym pokoju zadusisz je ścianami lub meblami .
Oczywiście że kolumny za, jak napisałeś 3kafle, zagrają lepiej od komputerowych, ba nawet te za 1tys zagrają dużo lepiej.
Skoro mieszkasz w stolicy wejdź do elektro marketu MM tam bywają często kolumny elac, (w salonach audio klan też) kawał prawdziwej niemieckiej roboty. Ceny droższych modeli są bardzo wysokie, ale seria elac 67.2 jest dobrze skalkulowana i brzmią tak że zawstydzić mogą większe konstrukcje z dużymi gł.basowymi, mogą się Tobie spodobać, a łatwe w ustawieniu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają opinię grających zimno pod tanimi wzmacniaczami. W dodatku kosztują 2600zł za parę. Avanto 1800/para. Poza tym miałem okazję słyszeć już parę zestawów i mówiąc szczerze avanto baaardzo mocno odstają - na plus. W dodatku z tego co czytałem audio pro daje jakieś gąbki do zatkania bass reflexu jeżeli by się komuś nie spodobał bas.

Nie wiem - pewnie jestem zauroczony tym dźwiękiem który usłyszałem, dlatego ciężko mi uwierzyć, że coś zagra lepiej. Dla mnie ten bas to było to czego szukam. Poza tym każdy inny aspekt mi też pasował icon_smile.gif Scena, wokal... itd itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wizualnie podobają , lubię taki dizajn i pewnie nawet ładnie grają, skoro już kilka modeli przesłuchałeś i za to Ci plus . Jakbym miał całe piętro w pałacu Poznańskiego to bym pewnie wstawił gdzieś takie .
Zatyczki owszem coś dają, ale basu nie jest znacząco mniej, po prostu bas (z tego wyższego miękkiego) ciut mniej snuje się w tle.
Doskonale Ciebie rozumiem, bo jest dużo rzeczy które mi się podobają, które są dobre, które chciałbym mieć, na niektóre mnie stać, tylko do moich warunków nie pasują, lub się nie sprawdzą. Począwszy od majestatycznych jbl studio 580/590 , kamiennego kominka, lodówki dwu-drzwiowej, jacuzzi, cadillaca fleetwood .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu icon_mrgreen.gif Maciek91x nie wiedziałem, że tak jest a interesuje się akustyką od wielu lat.
NIE!!!
Odbicia niskich tonów od ściany otwór b-r tylko nieznacznie może pogłębiać. Gdyby kolumny stały prawie koło samej ściany (mniej niż 30cm). Samo postawienie kolumn w rogu pomieszczenia, to najgorsze co można zrobić. Niskie tony podbijają się z podwójną mocą.
Główne ich promieniowanie jest jednak od głośnika.
Mam jednak rozwiązanie icon_idea.gif Trzeba dostać się do środka i wypiąć ze zwrotnicy wsuwki prowadzące do głośnika niskotonowego icon_wink.gif
I problem niskich tonów załatwiony. Dosłownie icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...