Skocz do zawartości

Zestaw Stereo w cenie 2000-2500zł


Maciek91x

Recommended Posts

Ok. Udało mi się dziś wyskoczyć na kolejne odsłuchy tym razem do Pabianic do Q21. Tym razem wzmacniacz Denon 520AE. Praktycznie jestem zdecydowany na ten wzmacniacz. Zabrzmiał dla mnie naprawdę dobrze mimo, że jeszcze nie sprecyzowałem jakie chcę kolumny. Jednak powoli wyłaniają mi się faworyci icon_smile.gif

Słuchałem:
Pylon Topaz 20 - znów brak basu. I nie było w tym dźwięku czegoś co by mnie zachwyciło.
Ponownie Wharfedale 10.7 - ich dźwięk był dla mnie natarczywy. Nie wiem z jakiego powodu ale po krótkiej chwili zaczęły mnie męczyć. Ich plus wg mnie to wygląd i jakość wykonania.
I ostatnie: Kef c7. Wg mnie niespodzianka, bo wyglądają dość nie pozornie a grają bardzo ciekawie. Gitara akustyczna została odwzorowana idealnie (grałem, to pamiętam jak to brzmi icon_wink.gif ) Tak samo fajnie odwzorowany wokal. Z tych 3 których słuchałem to najlepsza propozycja. Do sceny nie mam się jak przyczepić - dość obszerna, grają dość detalicznie icon_smile.gif

Teraz zostaje decyzja kef c7 vs audio pro avanto fs20.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zakup:

Boston Acoustic CS226 - Bas z avanto, scena z kef c7.
Wzmacniacz denon 520AE
Kable głosnikowe - jakieś zwykłe z miedzi betlenowej 2,5mm2
Póki co gra to pod kompem - kabel jack chinch i gra dość fajnie. icon_smile.gif
Coś tam dźwiękowi brakuje w czasie grania rocka ale pewnie to załatwi zakup DAC'a i porządnego przewodu sygnałowego.

Razem za zestaw 2500zł. Więc zmieściłem się w zamierzonym na początku budżecie. Więc jednak da się kupić nowy i fajny sprzęt w te cenie icon_smile.gif

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tanie DAC-i to jeżeli masz wyjście optyczne lub cyfrowe w komputerze to taki: http://allegro.pl/muse-nos-dac-4x-tda1543-...4018115997.html, a jeżeli takich wyjść nie masz to takie:
http://www.salurion.pl/product/146011/RTV_...y_Cube_USB.html
http://allegro.pl/fiio-e10-olympus-usb-dac...3967458240.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge przeznaczyć więcej nawet - jeżeli którys z nich doda mi jeszcze więcej sceny czy w jakiś sposób ożywi dźwięk. Teraz dźwięk jest już bardzo przyjemny, jednak chcę wyciągnąć jak najwięcej z moich kolumienek i wzmaka icon_smile.gif
W kompie jest wyjście optyczne.

To teraz pytanie: Czy wyjście optyczne w jakiś sposób zmienia dźwięk? Nie wiem jak to działa. Bo rozumiem, że jeżeli DAC jest połączony przez USB to bity z pliku flac lecą sobie kablem USB do DAC'a i tam magia zmienia go na dźwięk analogowy który to idzie do wzmacniacza który go wzmacnia i wysyła do kolumn.
A czy złącze optyczne działa tak samo jak przesył po USB?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując:
Zainwestować 2 stówki w ten http://allegro.pl/muse-nos-dac-4x-tda1543-...4018115997.html i nie będzie mi potrzebne nic więcej? Tylko do niego podobno trzeba jeszcze zasilacz kupić porządny. No ale to max 50zł.
Kolejne pytanie - czy przewód DAC - Wzmacniacz jest bardzo ważny? Warto inwestować w jakiś porządny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej kolumny już mam.
Ale dzięki za odpowiedź. icon_smile.gif Przyda się kolejnym osobom które będą miały podobny problem jak ja. icon_smile.gif

DAC może stać bardzo blisko wzmacniacza.
No i jeszcze jedna kwestia. Teraz używam kabla Jack 3,5 -> 2xRCA. Dźwięk jest całkiem spoko ale wiem, że karta dźwiękowa zintegrowana na płycie jest na pewno kiepska. Dlatego chcę dokupić coś lepszego. Ale czy naprawdę usłyszę różnicę między kablem jakimś prostym a mega wyrafinowanym?
Przewody głośnikowe też kupiłem 2,5mm2 z miedzi beztlenowej i dla mnie róznica jest niesłyszalna lub bardzo mała. Jak już to ucierpiała scena ale nie wiem na ile to wina mojego pokoju a na ile wina kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek91x, rozumiem, że kable głośnikowe popsuły Ci scenę stereo? Jakie złe miałeś wcześniej i jak dobre masz teraz, że oczekiwałeś poprawy?
Lepsze kable przeważnie dają poprawę, albo większą rozdzielczość, co nie zawsze jest dobre, gdy reszta toru ma problemy z neutralnością. Po prostu mogą pokazać za dużo a to inie zawsze jest przyjemne.
A przede wszystkim dobre kable znacznie mniej poprawiają dźwięk (albo raczej mniej go psują niż tanie kable) niż jakiś element elektroniki czy kolumny. Na niższych pułapach cenowych można kupić dobre, niezbyt drogie kable, ale proporcjonalnie do ceny zestawu.

Galik
Cytat

Zawsze miałem małe kolumny a jak zmieniłem na model F-360 to naprawde sa potężne.


Jak czasem niewiele potrzeba do szczęścia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, źle mnie zrozumiałeś. icon_smile.gif

Słuchałem kolumn w sklepie na jakiś kablach wzmacniacz - kolumna po 70zł za metr. Plecionka.
Sam sobie kupiłem do domu 2,5mm2 jakieś niby angielskie z miedzi ofc za 12zł/m.

Wg mnie u mnie w pokoju scena jest trochę gorsza - słabiej budowana. Ale nie wiem czy to wina kabla czy pokoju. Na dobrych kablach słuchałem w sklepie a w domu mam niby gorsze. Gdzie oprócz sceny dla mnie różnicy nie ma. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasem jedno, czasem drugie a zazwyczaj obydwa naraz icon_biggrin.gif
Akustyka i ustawienie kolumn, to bardzo ważna sprawa. Wielkość pomieszczenia, odległość kolumn od ścian, umeblowanie wnętrza itp.
A kable mogą niejednakowo wpływać na różne aspekty brzmienia. I nie zawsze droższe lepiej się wpasują w system.
Miałem kiedyś w domu Ortofon 400 (głośnikowe, bi wire). Jakieś tysiąc kilkaset zł za parę 2.5 metra. Grały niezwykle muzykalnie z super wypełnieniem średnicy, nawet dość gęsto, soczyście. Ale scena ledwo wychodziła poza kolumny (lewo-prawo). Taniutkie Alphardy nie posiadające tylu zalet wyprzedzały Ortofony o głowę jeśli idzie o szerokość sceny.
A poza tym nie każda konfiguracja, nie każde kable, nie każde pomieszczenie pokażą różnice przy zamianie tańszych na droższe.
Zazwyczaj im lepszy klasowo sprzęt (oczywiście dobrze skonfigurowany w poprawnie zaaranżowanym pomieszczeniu), tym więcej słychać na lepszych i też odpowiednio dobranych kablach. Bo nie każde kabelki, nawet najdroższe będą pasowały do każdego zestawu.
I nie każde poprawią jego brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Osłuchałem się trochę ze swoim systemem i już konkretnie szukam daca do stawu Boston CS226 i Denon AE520.
Poczytałem dużo o Muse Nos Dac. Podobno brzmienie ma świetne więc chciałbym głównie potwierdzić, że spełni moje oczekiwania: Poszerzenie sceny i polepszenie separacji, detaliczności średnich tonów.
Przypomnę, że póki co wzmacniacz jest złączony z komputerem kablem jack. Gra to pod komputerową zintegrowaną kartą.
Dodatkowo pytanie jakie przewody wybrać (optyczny do połączenia daca z kompem) i przewód RCA Dac- Wzmacniacz. Cena daca powinna nie przebić 500zł. Muse kosztuje 200 i podobno brzmi świetnie jak za tę cenę.
Kolejna sprawa to ustawienie kolumn. Ostatnio słuchał ich znajomy i stwierdził, że bas dudni. Został mi zasugerowany zakup kolców do kolumn. Obecnie stoją one na panelach na cienkich materiałowych nóżkach. Faktycznie warto kupić kolce? A może wystarczy podłożyć pod nie jakieś miękkie dywaniki? Na całej podłodze dywanu na pewno nie położę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek91x, kolce chyba nie rozwiążą problemu, mogą ciut utwardzić dźwięk i wyeksponować górę ( PROSZĘ o doświadczenia forumowiczów w tej materii ). Oczywiście można pokombinować i podłożyć pod obecne nóżki gumowe uszczelki, korki itp. Jeśli dywan to wtedy kolce, bo na samym dywanie kolumna jest niestabilna. Dudnienie to albo średnio udana konstrukcja kolumn, albo mocno podkręcasz bas bo go Ci brakuje i kolumny nie wyrabiają, akustyka pokoju -tylny basrefleks .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie winny jest najbardziej pokój. Kolumny stoją praktycznie w rogach pokoju około 20-25cm od ściany... Bas nie dudnił w sklepie icon_smile.gif
Swoją drogą taki niski głęboki bas dla mnie jest atutem. Przez innego słuchacza mojego zestawu został wytknięty jako wada...
Wzmacniacz jest ustawiony neutralnie i bez loudness. Dla mnie basu jest w sam raz no ale skoro mogę coś poprawić to pytam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie w rogach pomieszczenia to najgorsze co można zrobić. fakt, ze niskie tony się wówczas wzmacniają, ale mogą stać się właśnie dudniące, albo nienaturalnie brzmiące. To samo zresztą pozostała część pasma. Kłaniają się podstawy akustyki i ustawienia kolumn. Czytałeś coś na ten temat?
Spróbuj tak dla draki odstawić kolumny po kilkadziesiąt cm od ścian. Wypróbuj różne ustawienia, w różnych miejscach. Ja wiem, że pewnie tak nie będą stały. Przekonasz się tylko jak w takich ustawieniach grają. Czy to wina pomieszczenia, czy jak pisał Jacek75 kiepskich kolumn.
Kolce albo dodatkowo granitowe, czy marmurowe podstawy mogą trochę skrócić niskie tony.
Coś miękkiego pod kolumnami raczej rozmiękczy bas, brzmienie. To nie tędy droga.
A dywanik czy wykładzina pomiędzy kolumnami a Tobą/słuchaczem służy raczej stereofonii, mniejszej nerwowości, a zarazem precyzji lokalizacji. W ostateczności możesz zafundować sobie tzw. "latający dywanik". Do poważnego słuchania można go rozwijać a na codzień zwiniesz i schowasz gdzieś w rogu pokoju (oczywiście w jednym z dwóch nie zajętych przez kolumny), czy pod/za jakimś meblem.

I taka dygresja. Nie chcesz zasłonić dywanikiem pięknych paneli podłogowych? icon_wink.gif Ja zasłoniłem wykładziną większą część naprawdę ładnego parkietu. Z drewna a nie czegoś co je udaje. I tu ważna informacja. Panele są niestety niezbyt dobrą podstawą dla kolumn.
Bardzo często trudno jest po ich położeniu uzyskać satysfakcjonujący dźwięk. Działają chyba jak duża membrana bierna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zasłaniać ponieważ pokój jest mały a ja jestem alergikiem. Więc cokolwiek co magazynuje kurz odpada

W kwestii ustawienia. Jeżeli odsunę kolumny od ścian będą stały metr od moich uszu... Nie wiem co gorsze. Pokój jest mały i niestety nie mam go jak nadmuchać icon_smile.gif

To co z tym dac'iem i kablami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje eksperyment z zatkaniem brefleksu i podłożeniem czegoś pod firmowe nogi.
Co do kabli to wydaje mi się że nie ma co kupować drogiego kabla optycznego do "taniego" daca. 1metrowy w okolicach 10zł-20zł z ze znaczkiem firmy raczej starczy . Optyk ma przesyłać tylko "światełko", a DAC je rozkodować i raczej nie za długi bo nie może się załamywać. Pomiędzy DAC, a wzmacniacz cinch'e, ale coś grubszego w dobrym ekranie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac dackiem, ale jeśli masz trochę* płyt CD warto zaczaić się na jakiś używany odtwarzacz CD, nie jest to droga zabawa, a duża wygoda i jakość.
Słuchałem ostatnio u znajomego muzyki z komputera na dość popularnych i tanich podłogówkach jamo 426, jak grają można posłuchać praktycznie w każdym mniej szanującym się salonie video-audio, tam grały jeszcze gorzej, bo chciały odtworzyć coś na co nie były przygotowane. Okazało się że nieświadomie miał w PC program "w stylu ac3 audio coś tam " equalizer był w Z, dół ,środek na maks potem płasko i jeszcze jakiś efekt "pusta sala" i pogłos.




* trochę CD to dla niektórych 50, a kiedyś sympatyczny forumowicz miał trochę tzn. 1500 icon_biggrin.gif Zresztą przy cenie czystej cd można sobie przegrać ulubione flac i mp3 właśnie na audio cd by pasowały do odtwarzacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...