Skocz do zawartości

Zestaw Stereo w cenie 2000-2500zł


Maciek91x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Nie, odtwarzacza nie chcę. Dźwięk musi być kontrolowany z pod kompa. Jestem świadomym użytkownikiem PCta i wiem co instaluję icon_smile.gif
Pozatym lubię sobie pograć czasem z dobrym dźwiękiem czy obejrzeć film. Ten zestaw robi za zamiennik do komputerowych głośników. Tylko, że jakość znacznie lepsza icon_smile.gif



To ja bym do takiego zastosowania brał kino domowe, serio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten zestaw robi za zamiennik do komputerowych głośników. Tylko, że jakość znacznie lepsza icon_smile.gif


Niewątpliwie icon_lol.gif
Wczoraj już pisałem, ważne by być świadomym użytkownikiem, jak również świadomym plusów i minusów swojego systemu ( lub innych ), nieraz czyta się w necie rozterki typu - kupię głośniki komputerowe 2.1, 1000W bo to ".1" to lepsze niż jakieś dwie drogie drewniane kolumny stereo i jeszcze daje ,,bass,,icon_wink.gif , a taki człowiek pewnie nigdy pewnie kolumn ze wzmacniaczem nie słyszał .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę Maciek91x, że wiesz gdzie i jak najlepiej gra ale świadomie siedzisz w nie najlepszym miejscu. I co Ci tu można doradzić?
Praw akustyki się nie przeskoczy. A specjalnie dla Ciebie raczej nikt nie wymyśli nowych. Może dobre słuchawki by się sprawdziły?
Siedzieć rzeczywiście trzeba by tak jak piszesz, że najlepiej słychać. A kolumn jeśli nie da rady wysunąć do przodu ( w konfiguracji z rysunku, po prostu by Cię minęły icon_lol.gif ), to może trzeba pomyśleć o mniejszych czy delikatniej grających dołem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dorzucę rysunek z ustawieniem kolumn.


Czytam sobie różne tematy typu "zestaw za 1000/1500/2000" i mam wrażenie, że niestety większość pary idzie w gwizdek. Za te pieniądze można naprawdę fajne klocki kupić, ale co z tego, skoro są one użytkowane z taką niedbałością. Ostatnio znalazłem na forum tyle podręcznikowych przykładów, jak NIE ustawiać kolumn, że to się w głowie nie mieści. Nie odbieraj tej wypowiedzi, jako skierowanej tylko do Ciebie, to taki ogólny apel. Nie będę pisał tego samego w co drugim temacie, po prostu padło na Twój, miarka się przebrała. icon_wink.gif

Każdy jednak od czegoś musi zacząć, a początki bywają trudne. Dobrze jest dostrzec ułomność aktualnych rozwiązań, aby wprowadzić lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Nie mam wyboru. Prezydentem nie jestem i biurka centralnie nie postawię. Stoi tak a nie inaczej i niestety tak już zostanie. Zestaw kupiłem na parę lat. Za rok czy 2 zmienię mieszkanie więc i pomieszczenie odsłuchowe. Wtedy będzie można bardziej pokombinować. Póki co odsunałem kolumny od ściany jeszcze 10cm i jest trochę lepiej. Zyskał środek.

Mówię - ten zestaw to alternatywa dla 2.1 do kompa. A tu dodatkowo mam scenę, przyzwoite średnie tony, porządny bas znacznie lepszej jakości niż z komputerowego subwoofera i wyraźne wysokie tony. Muzyka we flac i połączenie z dac'em podejrzewam, że zadowoli moje potrzeby całkowicie icon_smile.gif

Tylko zastanawiam się jeszcze nad jednym. Czy jeżeli dac będzie połączony kablem optycznym z kompem to jakość będzie lepsza czy gorsza w porównaniu z jakimś dac'em łączonym kablem usb? Tzn -> Czy karta zintegrowana bierze udział w przesyłaniu sygnału kablem optycznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że dudnienie usłyszał kolega, Tobie tak bardzo nie doskwiera, a komputerowe głośniki jakie by nie były za 300- 800zł to nie równają się jakością reprodukcji dźwięku z prawdziwymi kolumnami i wzmacniaczem . Inna sprawa że taki zestaw jest rozwojowy i większym pokoju, bardziej ustawnym, pokaże więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Kontynuując temat. Do kompletnego zestawu brakuje mi tylko przewodów.
Stąd mam pytanie. Co kupić?
Moja obecna konfiguracja to: Denon 520AE oraz Boston Acoustic CS226. Wzmacniacz z kolumnami połączony jest przewodami 2 metrowymi z miedzi ofc 2x2,5mm2. Źródłem jest komputer ze zintegrowaną kartą muzyczną połączony 5cio metrowym przewodem jack -> chinch.
W czwartek kupiłem Muse Nos Dac który podobno ma świetny stosunek jakości do ceny. Teraz pozostało mi dobrać kable.
Potrzebuję: Kabelek optyczni S/PDIF do połączenia Komp - DAC
oraz
2xRCA do połączenia DAC - Wzmacniacz.
Na oba przewody chciałem przeznaczyć łącznie do 100zł.
Co do wymagań w kwestii brzmienia pewnie w tej kwocie nie ma co się rozpisywać, jednak jak już: Poprawił bym scenę (szerokość i głębię) oraz separację instrumentów w średnim zakresie tonów.
Bardzo proszę o pomoc i najlepiej jakieś propozycje. Łączna długość przewodów powinna wynosić około 2 metry. Nie wiem czy lepiej kupić dłuższy optyczny i krótszy rca czy odwrotnie.
Pozdrawiam! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na super właściwościach optyka ja bym się nie skupiał ( nie wnosi od siebie podbarwień, jak niektóre rca, ), jednak zabierz DACa do sklepu i posprawdzaj dostępne kable optyczne pod kątem stabilności wtyczki w jego wejściu. Z tym bywa różnie, i cena nie gwarantuje idealnego dopasowania. Należy też pamiętać że kabelka optycznego nie wolno "załamywać".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki fajnie wiedzieć icon_smile.gif
Więc wezmę daca i jeżeli będzie pasował to mogę zainwestować w taki kabelek?
allegro.pl/prolink-exclusive-kabel-optyczny-t-t-1-2m-warszawa-i4214790103.html
a do tego
dwa takie http://allegro.pl/prolink-futura-1xrca-1xr...4210167994.html
lub
http://allegro.pl/bandridge-premium-2xrca-...4190931156.html
Któraś opcja będzie lepsza? A może warto zainwestować w jakieś inne rca do ~70-80zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie kabelki są to podstawowe propozycje niestety nie jakoś specjalnie grające. Jeśli chcesz lepiej trzeba dać więcej. I to za używane. 70-80zł to chyba trochę za mało. Jeśli niskie tony mogą być mocniejsze, trochę napompowane, to do głowy przychodzi mi tylko Monster Interlink 400. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/18/161657.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście się cieszę icon_biggrin.gif. Postanowiłem sprawdzić te kabelki, bo dużo dobrego słyszałem o nich (a tak po prawdzie to kolejne kable z Twojego polecenia jak by nie było), a wkrótce będę potrzebował kolejnej pary, więc czemu nie. Oczywiście odezwę się z relacją po odsłuchu, na 100 %. Ogólnie cieszę się, bo Pan który je sprzedaje jest pierwszym właścicielem (jak zapewnia, stan idealny) i nasza rozmowa trwała bardzo długo, od Dzień Dobry po wymianę poglądów na tematy Audio, super !
Rozmawiałem też ostatnio z Panem, który sprzedaje kable które już mam (Interlink Reference 2, 2x50 cm). Miałem chęć kupić drugi komplet takich samych, ale niestety cena była dwukrotnie wyższa, w porównaniu do ceny jaką zapłaciłem za mój komplet. Więc wychodzi na to, że pierwszy komplet udało mi się kupić okazyjnie, tak zwany farcik, oby takich więcej icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpętałem dyskusję. Tylko chciałem Was jeszcze zapytać czy ja na pewno usłyszę różnicę między chinch z białą i czerwoną końcówką (takie za 5zł dostępne w auchan) a takimi przewodami jak mi polecacie? Chodzi mi o to, czy naprawdę te kable "grają" i dodają coś od siebie? Czy faktycznie to jest zauważalne i nie jest to efekt placebo?
Nie jestem ignorantem icon_smile.gif Tylko człowiekiem który stara się patrzeć racjonalnie na większość swoich zakupów. Stąd te moje pytania icon_smile.gif
Jeszcze jeżeli ktoś mógłby coś napisać o tym kabelku?
http://www.dvdsystem.pl/opis.php?naz=QED%2...&towID=9494
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ok, mam już teraz kompletny zestaw.
Dac: Muse Nos Dac 4x
Kable: Prolink Futura FTC 101/1,5m + Prolink Futura FTC 111/1,5m + QED Classic 79 2x2m
Kolumny: Boston Classic CS226
Wzmacniacz: Denon 520AE

Kilka postów wcześniej można znaleźć rozstawienie kolumn w pokoju.

Poprzednio zestaw podpięty był do komputera tanim kablem jack -> 2x rca do zintegrowanej karty muzycznej komputera. Wówczas bas był znacznie gorszej jakości ale było go więcej. W tej chwili, po zastosowaniu DAC'a jakość basu (i nie tylko) bardzo znacznie się poprawiła, jednak moje wrażenie jest takie, że brzmienie straciło na ilości dolnych rejestrów.
Być może spowodowało to uwydatnienie reszty pasma (średnie tony, wokale) jednak brakuje mi dociążenia dołu. Czasem używam loudness we wzmacniaczu i dopiero wtedy dół jest lepiej dociążony.
I teraz moje pytanie: Wg Was który z elementów mojego zestawu lub warunków w jakich jest rozstawiony może najbardziej odpowiadać za dobrej jakości, jednak zbyt delikatnie brzmiące niskie tony?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co się zmieniło od tamtego czasu mogło wpłynąć na ten stan rzeczy. Proponuję drogą zamiany poszczególnych elementów na starsze (pojedynczo) albo eliminowania ich z toru odsłuchowego sprawdzić który jest temu winien. Może kilka? To chyba najprostsze i najrozsądniejsze rozwiązanie zamiast gdybać co zawiniło.
Zakładam, że kolumny stoją w tym samym miejscu co dawniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...