Skocz do zawartości

Mój pierwszy Amplituner Onkyo TX-NR626 czy TX-NR525


Przemas123

Recommended Posts

Witam ,
chciałem zakupić amplituner, z góry zaznaczam że jest to mój pierwszy amplituner i jedyne forum jakie znam gdzie mogę się Was poradzić icon_smile.gif. Więc tak zastanawiałem się na kupnem Onkyo TX-NR626 albo TX-NR525, (za bardzo sie nie znam na tych technologiach i nie chciałbym przepłacać za coś co się na przyda) i zauważyłem różnice ze ten 626 jest troszkę mocniejszy i ma 7.1 i mikrofon kalibracyjny nie wiem co to jest jak ktoś by mógł mi napisać/wytłumaczyć na czym to polega i co daje ten mikrofon. Szukam amplitunera do którego do kupię sobie gramofon, ale także odtwarzać muzykę z MP3 itd.

Budżet na amplituner 2 tyś max, jak znacie coś w podobnej cenie i lepszego to czekam na propozycję icon_smile.gif

Z góry dziękuje.


P.S. Jeżeli zrobiłem coś źle to przepraszam jest to mój pierwszy taki wpis na forum. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie odpisuje, więc ja zabiorę głos, choć znam się raczej na zestawach stereo.
Moc mocą, ale trzeba się zastanowić jaka Ci jest potrzebna. Za mało danych podałeś. Co trzeba napisać, przeczytasz tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Ja zapytam tylko pomocniczo jakie kolumny zagrają w Twoim pokoju i jakiej to pomieszczenie jest wielkości? Wówczas można rozpatrywać moc amplitunera. Ale...
Czy potrzebny Ci amplituner 7.1? Zamierzasz kupic tyle głośników i je wszystkie rozstawić w pokoju? W przeciwnym razie to marnotrawstwo i lepiej kupić dobry ampli 5.1. O ile oczywiście zamierzasz głównie nagłaśniać tym filmy i koncerty video.
Bo coś piszesz o gramofonie i słuchaniu muzyki.
Wiedz, że amplitunery KD, szczególnie te w miarę niedrogie nie za bardzo nadają się do słuchania muzyki. O ile mp3 (pewnie z telefonu, innego urządzenia mobilnego albo komputera) da się jako tako posłuchać, bo i tak mają marną jakość, to gramofon wymagałby lepszej klasy zestawu.
Najlepiej wzmacniacza stereo i pary (tak, tylko dwie sztuki, ale za to lepszych jakościowo) kolumn.
Na zestawie stereo też się da obejrzeć (posłuchać) filmy i koncerty (nawet lepiej - po co Ci jakieś oklaski czy dziwne dźwięki z tyłu?).
A mikrofon kalibracyjny służy do tego, że ampli wysyła poprzez kolumny sygnały testowe, które zbiera ten właśnie mikrofon. Odpowiednie układy przetwarzają dane i kalibrują ustawienia dźwięku (czas pogłosu itp.), by to dobrze grało w Twoim pokoju.

Zastanów się nad tym wszystkim, przeczytaj temat "Pierwsze posty", napisz co i jak.
Może tymczasem odezwie się fachowiec od kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno odpowiadam, ale jakoś tak wyszło icon_smile.gif

Odpowiadam na pytania:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt ?
1) 2000zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany ?
2)Nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy ?
3) Kino domowe , ale chce do tego podłączyć gramofom

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący ?
4) Mam zakupione głośniki Harmony Taga 506-V2 ( na takie było mnie stać ) i z czasem dokupię gramofon

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
5) Mierzyłem pokój i mam 26m, wiec amplituner z podłączeniem 5.1

6) Jakiej muzyki słuchamy?
6)Różnej , elektrycznej , starego rocka itd

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
7) Na kilka lat ale stopniowo realizowany zestaw

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony ?
8 ) Żeby miał funkcje które będą przydatne w przyszłości, nie mam za bardzo pojęcia bo się nie znam tak dobrze na tych technologiach, na pewno będzie podłączony do plazmy wiec HDMI, jakieś MP3, winyle, filmy itd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z podanych przez Ciebie dwóch modeli, poza znacznie lepszym wyposażeniem, model TX-NR626 po prostu znacznie lepiej brzmi. Tak więc jeśli będziesz słuchał także muzyki, namawiam na model wyższy. Pewną alternatywą może być także Denon AVR-X2000, to bezpośredni konkurent Onkyo.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służe pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...