Skocz do zawartości

Kino domowe do 1500 zł


fixer45

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar zakupić zestaw kina domowego do słuchania muzyki i oglądania filmów, audiofilem nie jestem, także zastanawiam się nad tym zestawem:

http://www.oleole.pl/zestawy-kina-domowego...00-orzech.bhtml

lub

http://www.mediamarkt.pl/kino-domowe-denon...zarny,id-856046

czy lepiej jednak może całkiem inny sprzęt, chciałbym zakupić na raty, co do dużych kolumn będę miał mały problem bo nie zmieszczą mi się na stolik rtv bo mam wiszące półki a z boku też nie ma na nie miejsca, no i czy np zakupiłbym zestaw z małymi głośnikami będzie różnica w dzwięku czy to nie ma znaczenia czy duże czy małe kolumny ?

Do sprzętu będę chciał dokupić jakieś tanie blu-ray dvd. Moje pomieszczenie do 30m2, nie liczę przedpokoju. Posiadam telewizor LG 42LN5400

Dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam zamiar zakupić zestaw kina domowego do słuchania muzyki i oglądania filmów,

i czy np zakupiłbym zestaw z małymi głośnikami będzie różnica w dzwięku czy to nie ma znaczenia czy duże czy małe kolumny ?
Dziękuje za pomoc.



Koniecznie musisz mieć efekty 5.1 ? Ponieważ zestaw kina domowego do słuchania muzyki to słaby pomysł. Film lepiej obejrzeć na tv, a dwa kanały w stereo starczą aby usłyszeć w nim co trzeba, ale wiem nie każdemu icon_wink.gif
Druga sprawa popadasz w skrajności jedna propozycja amp. kina domowego z bez mała komputerowymi głośniczkami, drugi zestaw duże baznadziejne podłogówki.
Może na front jakieś fajne średnie wielkością monitory, a na tył "tanie efektowe" .
Ostatnie Twoje pytanie i po raz kolejny odniosę się do aut, czy jest różnica między małym autem toyota aygo, a większą karolką i dużym lexusem , jest chociaż każdy z nich znajdzie amatora, ważne by świadomie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę jakiegoś sklepu audio, przez ceneo, lub skąpca, poszukaj kolumn podstawkowych lub tzw. monitorów. Ceny są różne.. od 200zł do 20tys., a na poważnie lepiej wybrać coś dobrego i solidnie grającego na przód, a efekty poszukać używane. Zresztą fronty też można używane , bo kupisz za 50% nieraz na gwarancji.
Nie podam propozycji, poszukaj sam, napisz jaki lubisz dźwięk, ile kasy na amplituner i ile na kolumny. Pokaż co Tobie odpowiada, to forumowicze coś zasugerują .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu jak narazie obejrzeć sprzętu, ale dziś jeszcze w sklepie wpadł mi taki model, jeśli możesz zerknąć.

Yamaha

I mam jeszcze jeden problem, głośniki przednie stały by zaraz na stoliku rtv obok tv 10 cm odstępu, zaś obok stolika rtv mam wysoką wiytryne też 10 cm odstępu by było i z prawej komode o wysokości 100 cm i odstęp ten sam, czy dla kolumn przednich nie będzie za ciasno? odstęp od tylnej ściany byłby pewnie około 20 cm.

Tak to wygląda u mnie.

Salon
Salon2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny, zwlaszcza podłogowe nie mogą stać na stoliku icon_eek.gif .Muszą mieć stabilność( dodatkowo tv by drgał, dvd przeskakiwało), odstęp od siebie min 2-2,5 metra, odstęp od bocznych mebli( tzw przestrzeń i scena w stereo).
Patrząc na foto, umeblowanie i wielkość pokoju, jedynym rozwiązaniem są na froncie większe monitory ( nieobawiaj się braku np. basu), zyska na tym jakość dzwieku i muzyka bedzie oddychać. Na alegro trafisz na świeże( czasem na gwarancji) monitory pasujące do tego przyjemnego, nowoczesnego wnętrza. Jak do KD to np. Jbl es30 ( 600zł za parę) na przód, mission m32i /31i(550zł) monitor audio bx2, z bardziej klaycznych i ciepło grających tannoy m2(500zl).Jest dyskusja na forum o wyborze monitorów, były propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dziś właśnie byłem posłuchać tych NS50 + sub bardzo mi się podobało ich brzmienie i bas, trochę nawet już na nie się napaliłem a muszą być nowe bo chcę wziąść na raty.A te monitory drogie widzę i właśnie brak basu mnie martwi. Nie mam już pomysłów nawet jakbym dam tą komodę po prawej stronie pod ścianę obok kaloryfera to zrobiło by się troszkę miejsca, tylko nie wiem czy zaś by ta komoda nie zasłaniała kolumny, musiała by iść lekko po skosie. ale znowu z witryną po lewej dużo nie zrobię jedynie tyle że weszła by kolumna na ziemi między witryną a stolikiem rtv.

A jakby były jakieś podkladki pod kolumnami miękkie na stoliku rtv ? i np witryne i komode wcisnąć bardziej pod ścianę żeby kolumny były troszkę przed nimi? Może by aż tak to źle nie wyglądało , tylko gorzej z graniem. A nie powiem taki sprzęt mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

sprzedawca w sklepie polecał mi bardziej tagany 606 czy ns50, i co sądzicie o tym amplitunerze yamaha rx v475?


Tagi 606 icon_smile.gif Czy powiedziałeś mu że nie masz miejsca na podłodze ?
W przeciętnym elektromarkecie sprzedawca nie zaproponuje Ci monitorów bo zazwyczaj ich nie ma, albo dysponuje bardzo małymi , kiepskimi która może być najwyżej tylnymi głośnikami efektowymi. Niestety w elektromarketach wmawia się że kolumna do małego salonu musi być wielka (taga606) , mieć 500W PMPO, a lepszy aparat to ten co ma 20mln pixeli.
Kolumny podłogowe ok, masz duży wolny salon, miejsce na ich odpowiednie ustawienie. Tymczasem większe monitory nie sprawią problemu z ustawieniem, dadzą ciekawszy przestrzenny dźwięk, a uzupełnione subwooferem basu będzie i tak więcej niż trzeba .
Kolumny podłogowe postawione na stoliku rtv w odległości ok 1,2m od siebie, (prawy sięgnie prawie skosu dachu ) między nimi pewnie centralny dadzą Ci ścianę basu i dudnienia . Skoro planujesz , jak pisałeś raty, to dołożyć te 10-20zł i kupić coś co pasuje wielkością..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówiłem jak to u mnie wygląda i sprzedawca powiedział że będą straty, sam ma sprzęt audio za dużo większą kase. Ciężka sprawa, za ten zestaw z yamahy przemawia nawet atrakcyjna cena, bo osobno jakbym kupił ten zestaw wyjdzie sporo więcej. Nie wiem może zaryzykować i zobaczymy jak to będzie, a wg CIebie jeśli bym je wziął to która niby była by opcja lepsza kolumny na ziemi między rtv a witryna i a druga kolumna po ukosie a tą komodę po lewej dałbym pod ścianę obok narożnika, czy już lepiej na tym rtv, może jakby jakieś miękkie podstawki nie będzie trzęsło. Myślałem że zakup kina będzie prosty icon_smile.gif

A mógłbyś np mi złożyć jakiś zestaw z tych monitorów itd w euro rtv, Cena powiedzmy 2400 pln z suboferem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego lepiej w opcj 2- na podłodze, szerszy rozstaw i stabilniej. Oczywiście że wybór nie jest prosty , za butami za 200 trzeba się nachodzić i naprzymierzaćicon_smile.gif a co dopiero sprzęt, im dużej to trwa tym lepszy skutek na końcu:-) Co można wybrać w tym sklepie, prędzej pralkę i lodówkę... bo nie audio, 5 modeli na krzyż, a ceny z kosmosu. O monitorch i propozycjch pisałem wcześniej (mogę dodać skoro nowe bo raty) np magnat supreme200 ( ok 245zł) na front , 100 na tył plus subwoofer.Może poszukaj inspiracji na zakupy w innym miejscu niż w euagd, wstępnie przez ceneo, skąpca, dotrzesz do sklepu bardziej audio niż agd, już w MM jest sala do odsłuchu i dużo lepszy wybór , a i ceny można negocjować, mnie bez nacisku zeszli o kilka stówek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny w większości przypadków powinny(mogą) być ustawione nieco "do środka" , jak to nazwałeś ukosem, w stronę miejsca gdzie się siedzi. W dużym uproszczeniu tworzyć trójkąt równoboczny. Dlatego ustawienie dużych kolumn tuż przy telewizorze w odstępie lewej od prawej koło 1,2 metra i słuchanie z 2,5 -3m , byłoby kiepskie w tworzeniu przestrzeni stereo, a dałoby zmasowaną ścianę dźwięku i pewnie dudnienia.
Wynegocjowanie niższej ceny nie ma nic wspólnego z punktu widzenia sposobu płatności czy płacisz żywą gotówką, czy na raty(bo sklep dostaje cała kasę z banku, Ty bankowi płacisz raty, nie sklepowi). Sklep najmniej się cieszy jak płacisz kartą płatniczą (od takiej transakcji sklep płaci prowizję , są nawet sklepy które przy płatności karta podwyższają cenę towaru o np. 2%)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę siępotem do MM zobaczę co i jak. Chodź byłem już w saturnie a to jest to samo icon_smile.gif Jeśli bym je postawił na ziemi miały by minimum 1,7m odstępu od siebie. Tylko tak rtv przesuwam w prawo żeby wcisnąć kolumnę miedzy witryne i rtv, a tamtą komodę jakby pod okno z boku. Tylko że ta kolumna po prawej będzie miała 1m odstępu od boku narożnika więc by troche tumił zapewne dźwięk? No i ta z lewej stała by na wprost a ta z prawej do środka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przejadę siępotem do MM zobaczę co i jak. Chodź byłem już w saturnie a to jest to samo icon_smile.gif
Tylko że ta kolumna po prawej będzie miała 1m odstępu od boku narożnika więc by troche tumił zapewne dźwięk?


W Łodzi (oprócz kilku salonów audio ) są dwa MM i dwa saturny, a w każdym co innego, z czego dwa zaopatrzone całkiem, całkiem w mniej oklepany sprzęt niż tylko yamaha ns50, klipsche 52 czy wafle 10.6, M-audio, są niedrogie heco victa , dobre elac 67.2, cantony, tannoy v4, jbl studio 580 i kilka mniej stereotypowych propozycji i można bez problemu włączyć, posłuchać- w końcu po to mają podłączenia zrobione.
Odstęp 1 metra to całkiem sporo, 30-50 cm też jest ok, tragedia jest jak ktoś wciska w róg na styk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na kino z yamahą 475 + tagany 606 a jak nie uda mi się cenowo dobrze znaleźć to wezmę ns50 i ns60 za 2100. I do tego sub kupiłbym taki Yamaha YST-SW012.

Tzn tak ta kolumna po lewej by miał 40 cm odstępu od ściany, a 1m odstępu z przodu od narożnika, a ta druga będzie między witryna i rtv i mam nadzieję że nie będzie tragedii. Sub w jakim miejscu najlepiej dać ?

Mam jeszcze jedno pytanko, na innym forum napisano mi że te ampli yamaha 475 ma mały pobór mocy 280, że jest to słabe ampli. Polecono mi innne np denonx100, onkyo 525 i pioneer vsx 423 który ma pobór ponad 400. Odnośnie tego pioneera lepiej by grał z tagami 606 niż ten z yamahy? Bo różnica cenowa spora. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawieniami subwoofera musisz poeksperymentować, wygoglować i poczytać, gdzie najbardziej Tobie odpowiada ( akustyce pokoju).
Co do mocy yamahy V475 to faktycznie producent sporo przesadza skoro pobór mocy jak piszesz 280W, a moc 80W( jakie115w?) na kanał, a jest ich 5, więc biorąc pod uwagę że część energii zamienia się w ciepło powinien mieć pobór min 400W. Inne marki też nieco przekłamują, ale tu dużo. Yamaha brzmi trochę sucho, według mnie pioneer gra bardziej ciepło i przyjemnie, może nie jest to 100% naturalne brzmienie, ale to KD, wygląd też bardziej klasyczny, pasujący do nawet innego sprzętu audio.


Yamaha RX-V475
5-kanałowy dźwięk przestrzenny
115 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał) 115 W to przy częstotliwości 1KHz
80 W na kanał (6 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0,09% THD, przy pełnym paśmie
135 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD, 1 kanał)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trudno oczekiwać "muzycznej poprawności" w odtwarzaniu muzyki stereo w amplitunerze kina domowego za 800-1200zł jednak skoro wybrałeś KD, niech będzie brzmiało chociaż jak Ty lubisz, lub jak sam słusznie zauważyłeś będzie miało w miarę uczciwe parametry ( wspomniana wydajność prądowa).
Jeśli masz możliwość posłuchania tych amp. yamahy i pioneera na tych samych kolumnach ( pewnie taga 606) koniecznie zabierz swoją płytę CD którą znasz, lub nagraj sobie płytkę z kilkoma piosenkami, abyś mógł słuchać tych samych piosenek na różnych systemach, słuchanie przypadkowych piosenek jest trochę bez sensu ( bo nie masz punktu odniesienia ).
Zadbaj też aby w amplitunery miały tak samo ustawione parametry . Jak loudness wyłączony, a bas i wysokie na zero, to oczywiście tak samo w obydwu amplitunerach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...