Skocz do zawartości

Kino domowe do 1500 zł


fixer45

Recommended Posts

Yamaha 475 ma wysoką cenę? Yamaha ma bodaj radio internetowe, model pioneera vsx423 tego nie ma, ale jest jakościowo porównywalny ( a nawet bardzej wydajny prądowo ), faktycznie sporo sobie liczą za dodatkową opcję u yamahy. Pioneerem z pełnym wyposażeniem jest już model pioneer vsx528 wszelkie wifi, radia internetowe , 4k, airplay,usb, spotify gratis, itd.itp a i tak ciut tańszy od yamahy 475, a pioneer 528 to wyższy model nż ta yamaha, i pobór mocy na który zwróciłeś uwagę 450 W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z yamahy, dziś byłem w sklepie, i u tego sprzedawcy mogę kupić po cenach internetowych, więc pioneer vsx 423 + taga 606 5.0 za niecałe 1900 zł. Dziś mi tam zaproponowano wharfedale obsidian 600 hcp tylko że u góry są delikatnie zadrapane praktycznie niewidoczne za 1500 zł, słuchałem i nie powiem bo ładnie grają tylko się zastanwiam czy warto dopłacić taga 1100zł a te o 400 zł więcej a budżet nie za duży a jeszcze bluray potrzebny i sub.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na taga 606 i ampli pioneer vsx 423 mam nadzieję że te ampli sobie poradzi. Myślę także nad bluray tylko nie wiem czy brać np pioneer bdp 160k czy np do 300 zł jakiś starczy ? No i nad subem myśle także. A salon z aneksem ma 30m2 z przedpokojem 38m2. Tam po lewej gdzie witryna jest stól i krzesła akurat na zdj jeszcze nie było. Wsadzę tą jedną kolumnę chyba między witryne i stolik rtv i o parę cm ją wysunę a ta po prawej będzie lekko do środka a komoda na bok pójdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potpourri sam sobie zaprzeczasz, piszesz żeby wybrał np. Jamo S626HCS3, JBL LOFT, a potem żeby wybrał lepsze niż taga 606... Z czym są lepsze wąziutkie lofty czy 626, na pewno droższe, ale czy lepsze do KD, to bardzo dyskusyjne. Przede wszystkim, czy zwróciłeś uwagę że kolumny będą stały między meblami, lub blisko ścian , a te które podałeś mają boczne głośniki basowe( jbl loft 50 ma dwa), jamo jeden, który to potrzebuje przestrzeni, a nawet jak ją ma, to bas jest nieprecyzyjny i nieco kluchowaty( zwłaszcza jamo), u jbl loft 50 jest on twardszy i szybszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija sie o budżet, małego pomieszczenia nie ma, a bliskość mebli lub ściany wcale nie musi przeszkadzać, wiele też zależy od rodzaju materiału z jakiego są zrobione ściany. Lewa kolumna nie będzie miała oparcia w lewej ścianie więc bas będzie trochę mniejszy, prawa to nadrobi bo blisko skosu.
Ja bym sie pokusił w takim pomieszczeniu o LOFTY, ich walory akustyczne w kinie i głośniejszej muzyce, a także łatwośc wysterowania dla tańszych amplitunerów jak znalazł. To oczywiście moja opinia i absolutnie nie neguje wyboru TAV-606 wersji v3 czy to SE.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to zwykłe tav 606. Zastanawiam się nad zestawem gotowym w eruo Taga 606 5.0, pioneer bdp 160k i pioneer vsx 423 za 2500, i raty bez ubezpieczenia itp. I do tego jakiś sub myślałem o tej yamaha yst 0sw12 bo nie drogi lub STX S250n no ale już droższy i za zestaw już mi wyjdzie 3tyś więc sporo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli ten stx byłby dobry? a czy warto kupować jakieś tanie bluray do 300zł lub te pioneer bdp 160?


Pioneer bdp 160/150 dobrze radzi sobie z torem audio na płycie CD stereo, pioneery dvd, czy blu mają w ogóle niezły dźwięk. Nie jest to oczywiście klasa prawdziwego odtwarzacza CD, ale w budżetowym zestawie sprawdzi się o wiele lepiej niż przypadkowy o 100zł tańszy koreańczyk.

Ten stx to znaczy jaki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STx s250n tylko że jutro jadę sprzęt zamówić bo mam wolny długi weekend a tego suba nie ma nigdzie w normalnych sklepach tak żebym mógł sobie wziąść na raty, chyba że jest w euro agd jakiś godny polecenia do 500zł? W tej cenie mieli chyba magnata 202A w euro.

A jeszcze jedno posiadam TV LG 42 cale LN5400 będę widział różnicę filmów na tym tv? Czy lepiej kupić jakiś tańszy zwykły odtwarzacz dvd? No chyba że np z bluray idzie lepszej jakości dzwięk?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, sub stx, myślałem że wpadłeś znów na pomysł zmiany marki kolumn głośnikowych na stx icon_mrgreen.gif A ten subwoofer YAMAHA YST-SW030 bo wcześniej też było o kolumnach tej marki ?
Jednak bluraye mają dobry upscaling filmów dvd , jest różnica w kolorach między tanizną dvd czy bluraya za 100-200zł, a wyższym modelem markowym , dodatkowo BDP pionnera ma lepszy tor audio, niż "przypadkowy najtańszy aby był" i tryb "sound retriver" do poprawy nagrań np. mp3 (jeśli takie masz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...