Skocz do zawartości

Stare monitory Philips rh443


vibovit

Recommended Posts

Witajcie.
Od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu sprzętu dla siebie. Wiem już, że chcę skompletować zestaw audio do domu. Kiedy już z byłem niemal zdecydowany na zakup konkretnego sprzętu w starej szafie na strychu znalazłem te oto głośniki
Odwiedź moją stronę
Czy ktoś wie coś na ich temat? Można je wykorzystać lub choć przerobić. Jestem zdecydowany na wzmacniacz ew. amplituner (Denon/yamaha) a do tego MA bx2 . Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś Vintage'owy model. Wątpię, że ktoś słyszał lub coś wie.
Oczywiście możesz spróbować podłączyć do amplitunera czy wzmacniacza i zobaczyć jak grają. Na razie więc nie kupowałbym Monitor Audio, choć pewnie te drugie zagrają bardziej uniwersalnie.
Tuning wyobrażam sobie jedynie tak, żę wymieniasz okablowanie wewnętrzne na lepszej jakości. ew. cewki czy kondensatory w zwrotnicy też na lepszej jakości. Może jeszcze terminale głośnikowe na nowocześniejsze. Ale to wszystko jeśli brzmienie Ci się ogólnie spodoba i będziesz chciał je sobie zostawić.
Dlaczego Denon albo Yamaha? To jedne z wielu firm. Anie gorsze ani lepsze. Dużo zależy od modelu.
I czemu zastanawiasz się nad kwestią wzmacniacz czy amplituner?
A przede wszystkim aby bardziej szczegółowo Ci odpowiedzieć na ew. pytania musiałbyś poprawnie napisać swój pierwszy post.
Jak się to robi można wyczytać tu: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jak człowieka przypili to zapomina o przepisach. Mieszkam i pracuję na peryferiach Warszawy (co może okazać się istotne). Na zestaw chcę przeznaczyć 2 do 2,5 tyś (tak, wiem, za te pieniądze mogę sobie kupić opony do samochodu a nie dobrze grający sprzęt). Zestaw musi być nowy (tak, wiem, świadomie obniżam poprzeczkę jednak firma-koszty-vaty rozumiecie). Przesłuchałem kilku płyt na kinie domowym i z tego traumatycznego przeżycia zrodził się pomysł zestawu audio. Radia nie słucham (więc w sumie po co mi amplituner? ) ale jeśli jakość dźwięku nie ucierpiałaby na tym to czemu nie. Jako odtwarzacz służyć będzie konsola więc można uszczuplić zestaw. Docelowo na pewno gramofon choć może nie 1 rzutem. Pokój około 30 m2. Muzyka hard rock po ciężki metal ale i daft punk czasem obleci:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak sprzęt używany? Niektórzy sprzedawcy na Allegro wystawiają faktury a sklepy second hand na pewno.
Można też polować na jakieś wyprzedaże w dużych salonach, czy u dystrybutorów.
Zajrzuj do Audio Lazur w Warszawie na Wilczej 60. Na stronie widzę kolumny TDL RTL 3, może mają jeszcze coś ciekawego?
http://www.audio.home.pl/index.php?cPath=2...t=2a&page=3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj czegoś sugerować, lecz akurat na TDL RTL3 sporo słuchałem, i nawet u znajomego dalej grają na analogu. icon_smile.gif
Do muzyki "hard rock po ciężki metal ale i daft punk czasem obleci" moim zdaniem te głośniki się nie nadają. Owszem, wyskakują górą, bardzo dają czadu basem, lecz niestety te niskie częstotliwości są mało energiczne. Do tego typu muzyki, katastrofa murowana. Nie nadążą po prostu za materiałem muzycznym.

Pewnie koledzy coś sprostują, lecz akurat jak dla mnie to głośnik grający skrajami pasma. Do tego powolnym i bardzo nisko schodzącym basem. Bynajmniej efektownym, ale nie efektywnym. icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS75, dobrze, dobrze, sugeruj. Ja przecież też nie namawiałem na nie gorąco, tylko pokazałem, że są pisząc, że może mają tam jeszcze coś ciekawego. Z drugiej strony, to i tak byłoby o wiele lepsze niż jakieś wynalazki czy discman i słuchawki icon_wink.gif
MA MR4 to dość słabe kolumny tego producenta. Choć oczywiście w miarę poprawnie zagrają. Jednak szukałbym czegoś w okazyjnych wyprzedażach lub rynku s-h.
Kolumny podłogowe na komodzie? Matko jedyna icon_eek.gif . Przecież głośniki wysokotonowe mają być na poziomie uszu siedzącego słuchacza.
A może rzeczywiście dla Ciebie lepsze byłyby standowe monitory. Bo jeśli chcesz siedzieć dość blisko nich, to nie wykluczone, że
sprawdzą się lepiej niż podłogowe. Niskie tony może nie będą tak obszerne czy nisko schodzące (chcę abyś zdawał sobie z tego sprawę), ale mają szansę być szybsze, co nie jest bez znaczenia w muzyce jakiej słuchasz.
Czy ustawienie na komodzie jest konieczne? Kolumny standowe także lepiej zagrają na odpowiednich podstawkach niż na meblu.

Zdjęcie pozostawiam bez komentarza.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mòc stac to mogą tylko ile postoją zależy już tylko od syna mojego jedynego Antoniego. Dlatego właśnie myślałem o bx2. Nie wymagam jakości jak w studiu nagrań a takiej, by to czego słucham wywołało uśmiech na twarzy (i czasem ciary na innych częściach organizmu). Posiadam teraz wieżę Panasonic sprzed 15 lat, ale dźwięk mam wrażenie spłaszczony i bez wyrazu. Stąd chcę sobie zrobić dobrze i szukam czegoś lepszego. Ale jeśli różnica nie będzie jakoś specjalne odczuwalna to dam sobie spokój. Ale dzięki waszym radom ( nie Radom) mam lepszą motywację i ogląd tego co muszę zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uściślijmy jeszcze pewne fakty.
Czy jak pisałeś o firmie i kosztach, to chodziło Ci, że sprzęt musi być nowy i chcesz mieć fakturę, by to jakoś wrzucić w koszty, czy po prostu że masz firmę a jej utrzymanie kosztuje i dlatego chcesz obniżyć koszty zakupu?
W tym drugim przypadku namawiam Cię jednak na kolumny używane. Ponieważ będą lepszej jakości (za te same pieniądze) i w razie odsprzedaży nie stracisz tyle (może minimalnie albo wcale) co na nowych.
Co do kolumn podłogowych vs standowych (podstawkowych), to nie chodzi o jakość, tylko o wypełnienie 30m2 dźwiękiem, szczególnie dolnego pasma. Monitorki RS2 jakkolwiek niezłe zagrają tam anemicznie, trochę "zginą".
A tak w ogóle, to zostawiasz dziecko samo w pokoju icon_question.gif No nie sądzę. Jeśli nie, to można upilnować by nie przewrócił kolumn. Każdemu da się wytłumaczyć, tylko trzeba trochę uwagi i cierpliwości. Ja wyobraź sobie zniechęciłem moje 2 kotki do wskakiwania na kolumny oraz szafkę ze sprzętem. Jeśli się trochę orientujesz w temacie, to wiesz, że znawcy twierdzą, iż jest to bardzo trudne o ile w ogóle możliwe. Przepraszam Cię za porównanie, ale wierz mi stopień trudności był chyba większy niż przy dziecku.
Jest tu parę osób na foróm, któe mają dzieci i sprzęt, więc mogą Ci opisać jak sobie dają/dawały radę.

A propos Radomia, to skąd jesteś, bo nie wpisałeś tego w swój profil? Tu widzisz każdy wpisuje. Oprócz RS75, który się wstydzi swojej miejscowości i wpisał Górny Śląsk icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia myśliciel Bałtroczyk "kot najpóźniej w drugim locie orientuje się że coś jest nie tak". Z synem bywa trudniej. Ma absolutną fazę na elektronikę i zwrotne rok i 2 miesiące co w połączeniu daje niebezpieczną acz efektowną mieszankę. Zresztą nie mogę sobie pozwolić na luksus niemyślenia czy zwali sobie je na głowę czy nie. Dlatego jakieś monitory lub lekko podniesione głośniki byłyby w sam. Ale to już do przemyślenia. Przy okazji kupowania sprzętu wezmę na niego FV. Zawsze to koszt dla firmy. Na szczęście nie mieszkam już w polu rażenia tej architektonicznej perły środkowej Polski a profil uaktualniamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem zaoszczędzić około 500 zł a poza tym nie kupuję sprzętu by się go zaraz pozbywać. Jeśli szukacie używek to w jaki sposób i gdzie? Czy ew możecie podrzucić jakieś przykłady zestawów używanych za taką kasę, których mógłbym sobie szukać w sklepach sh albo na allegro?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie chodzi o pozbywanie się sprzętu"zaraz" tylko o to, że gdy kupujesz od razu sprzęt używany to za to samo brzmienie płacisz na dzień dobry 2-3 razy mniej (albo i jeszcze mniej) - kwestia porównania różnych wariantów; 2. Są dwie grupy forumowiczów: pierwsza, która dostaje gęsiej skórki na dźwięk słowa "ebay" i ta grupa kupuje na allegro, hifi.pl i sporadycznie na tablica.pl oraz druga grupa, która nie ma barier w stosunku do ebay i kupuje zarówno w Polsce na allegro jak i za granicą na ebay i innych portalach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka w tych starszych modelach kompatybilność z nowszym sprzętem TV, konsole itd? Czy złącza pasują i da się to jakoś skomponować w logiczną całość? Nie mam doświadczenia w eBay, ale mam za to kumpla który spokojnie sobie z tym radzi więc może mi pomóc. Tam sprzęt na pewno dużo tańszy (znaczy lepszy ze te same pieniądze) i dostępniejeszy.

A odnośnie tych Philipsów to podłączyłem je i albo coś spieprzyłem albo są do niczego. Dźwięk wytłumiony a bas zerowy. Nie mam na nie pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze telewizory, to nie mają kompatybilności z porządnymi wzmacniaczami starszej ani nowej generacji.
Producenci wychodzą z założenia, ze będzie się to podłączać co najwyżej do amplitunerów KD.
Są oczywiście wzmacniacze czy amplitunery stereo z wejściami cyfrowymi, ale jest ich bardzo mało i nie są szczególnie dobre dźwiękowo. A jeśli są, to trzeba dużo za nie zapłacić.
Tradycyjny zestaw stereo można jednak w inny sposób podłączyć do zestawu z TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Postanowiłem odświeżyć temat z kilku powodów. Po pierwsze jestem pod wrażeniem milej i fachowej a na dodatek prawie pozbawionej bufonady pomocy kolegów. Bardzo za nią dziękuję. Po drugie kupiłem zestaw i coś o nim. Jestem posiadaczem denona 720 oraz monitorów MA bx2. Brzmi mieciutko i przyjemnie. Na moja muzykę pewnie nawet zbyt łagodnie, ale sympatycznie. Jako odtwarzacz używałem konsoli, ale szybko przesiadłem się na denon DCD 485. I dalszy ciąg zadowolenia. Także dzięki waszym poradom mam fajny a co najważniejsze subiektywnie mi odpowiadający sprzęt. Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...