Skocz do zawartości

JBL MK1000 a JBL TLX-420


BCH86

Recommended Posts

Witam serdecznie,

stanąłem przed wyborem jednego z dwóch podanych modeli.
Cena dokładnie ta sama. Co do specyfikacji - nie zauważyłem istotnych różnic.
Stąd moje pytanie - które są w stanie ładniej zagrać?
Muzyka, która będzie grać najczęściej to ciężki rock / metal.
Pokój nieduży, ok. 18m2. Do tego Denon DCD 500-AE i amplituner AVR-1800.

Dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko odszukać bardziej szczegółowe informacje o tych modelach. Większa ilość informacji o modelu JBL MK1000 wskazuje być może jest to młodsza "wersja", minimalnie większe rozmiary i masa też po stronie 1000. Obydwie to produkcja europejska, nie amerykańska, czy mexico. Poproś może o dokładne zdjęcia dwu modeli i wybierz te bardziej zadbane- też o czymś to świadczy i cieszy potem oko/ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie musiałby ktoś słuchać obydwie pary i ocenić. A ładniej w przypadku kolumn JBL, to jak dla mnie nie ta estetyka brzmienia.
Zapytam tylko, czy na amplitunerze do kina domowego będziesz słuchał muzyki czy głównie oglądał filmy a muzyka przy okazji?
Bo taki amplituner nie zagra dobrze muzyki. Do tego przeznaczone są wzmacniacze stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie mam zamiaru wykorzystywać go do filmów.
Tylko do CD, gramofonu i sporadycznie jako odbiornik radiowy.
Kupiłem ten amplituner ze względu na świetny stan i okazyjną cenę.
Po zagłębieniu się w specyfikacje doszedłem do wniosku, że na ten moment będzie dla mnie wystarczający (przy stereo daje ok. 2x110 W).

Co do głośników...

Mnie też te MK1000 wydają się odrobinę nowocześniejsze.
Dzisiaj jadę obejrzeć/osłuchać obydwa modele i zadecyduję.

Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że on ma 110W przy 8 omach, można miedzy bajki włożyć. To zwykła manipulacja danymi.
W trochę bardziej zbliżonych do realiów warunkach pomiarów ma on 75W na kanał i to też bardziej "na papierze".
Niemal każdy poprawnie zaprojektowany i wykonany wzmacniacz z prawdziwymi 50W złoi mu skórę.
A okazje się pewnie zdarzają, tylko trzeba wiedzieć co się kupuje. Ciekaw jestem ile to było tak okazyjnie a mogę Ci pokazać jaki wzmacniacz mogłeś kupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, za 50 euro nie ma się czego spodziewać. Jak na początek może być. Tylko miej świadomość, że lepszy wzmacniacz zagra lepiej, dynamiczniej, mimo pozornie słabszej mocy. To kwestia zasilacza (transformator, pojemność kondensatorów) oraz jakości podzespołów.
We wzmacniaczu mamy tylko dwa kanały, więc w podobnym budżecie stosuje się lepszej klasy części.
Pamiętaj, że podejrzanie niskie okazje są zazwyczaj z jakiegoś względu w ogóle podejrzane.

Oczywiście odsłuch to bardzo mądra decyzja. Będziesz wiedział, czy Ci pasuje taki dźwięk, czy amplituner daje radę dobrze napędzić kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...