Skocz do zawartości

Zestaw głośników BOSTON ACOUSTICS CS II 260 ?


wojtaswww

Recommended Posts

Jako zupełnie nowy wszystkich serdecznie witam i przechodzę do meritum.

Chcę wysłużone Creativy 2.1 zmienić na coś co daje rozsądniejszy dźwięk, nie jestem audiofilem ale lubię (chyba jak każdy) jak sprzęt gra czysto i wygląda ładnie.
Wstępnie planowałem wydać na głośniki około 1000zł i w oko wpadł mi zestaw Taga Harmony http://allegro.pl/koda-taga-tav-606-tav-60...3913795346.html Po dłużyszch analizach stwierdziłem że może lepiej wziąć coś bardziej.. przyszlościowego i wynalazłem to: http://www.mediamarkt.pl/warszawa-okecie/z...zarny,id-853733
Nie pytajcie pod jakim wzmacniaczem to będzie grało bo jeszcze nie wiem, składam sprzęt powoli i pewnie wzmacniacz dokupię przed wakacjami, ale puki jest forsa na kupienie czegokolwiek to zdecydowałem że będą to najpierw głośniki.
Sprzęt ma służyć w 90% do słuchania dzwięku z TV, filmów, bajek i t.p. czasem do muzyki i do gier.
Sprzęt nie będzie nigdy grał głośno a nagłosnić ma pomieszczenie około 20m2.

Co myślicie?
Wybrać taga? Nie będę żałował? Czy dołożyć do Bostona?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga 606, to typowa kinówka, spora, Bostony powinny zagrać bardziej ułożonym dźwiękiem i nieco cieplejszym. Dobrze że myślisz rozwojowo, może lepiej dołożyć i nie myśleć co by było gdyby. Oczywiście droższe nie zawsze znaczy lepsze, tym bardziej że Tobie ma się podobać. Myślę że jednak że skoro piszesz że w 90% dźwięk z tv, to może szkoda kupować kino domowe, to nie dvd czy bluray, że uzyskasz nz zawołanie kinowe efekty 5.1. Warto też pamiętać że nawet dobre kolumny odtwarzające dźwięk/muzykę z komputera, czy odpukać pendriva podpiętego do telewizora, zagrają kiepsko, lub tylko w części swoich możliwości . Warto pomyśleć o używanym odtwarzaczu CD (jeśli oczywiście masz kolekcje płyt) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem że dźwięk będzie z TV, oczywoście bezpośrednio z anteny przeważnie, ale sporo oglądam w jakości HD z dysku (podpiętego pod TV) w formacie MKV, który (jeśli się nie mylę) zapewnia dźwięk przestrzenny.
Do sprzętu podpięta będzie konsola z odtwarzaniem blu-ray.
Generalnie moje pytanie brzmi: czy taki laik jak ja powinien dołożyć 400zł do bostona czy powinienem brać tagi bo ładniejsze a różnicy i tak nie poczuję?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Źle się wyraziłem że dźwięk będzie z TV, oczywoście bezpośrednio z anteny przeważnie,
Generalnie moje pytanie brzmi: czy taki laik jak ja powinien dołożyć 400zł do bostona czy powinienem brać tagi bo ładniejsze a różnicy i tak nie poczuję?


Dźwięk z anteny ? chyba jednak z tv lub tunera icon_wink.gif mniejsz o to !
Co do wyglądu nie doradzę, dla mnie tagi wyglądają jakby udawały coś czym nie są, bostony wyglądają świeżo i nowocześnie, adekwatnie do ceny.
Pomimo podobnych wymiarów Tagi zagrają głośniej mają nieco lepszą skuteczność ( parametr dB ) i jeden głośnik niskotonowy więcej, dźwięk będzie efektowny duża skala basu i góry. Bostony grają nieco spokojniej, cieplej i równiej, słuchana na nich muzyka będzie przyjemniejsza. Ich trochę mniejsza skuteczność( ciut cichsze w maksymalnej skali ) oraz o jeden głośnik basowy mniej w tym metrażu raczej nie zrobi różnicy na niekorzyść, a czasami może być nawet lepiej.
Absolutnie posłuchaj przed kupnem, zaznaczyłeś że zakup na lata, więc musi pasować, to interes sprzedawcy ( i Twój ) aby Ci je podpiął i włączył muzykę na nich, abyś mógł porównać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...