Skocz do zawartości

Klasyczny wzmacniacz ze wskaźnikami wychyłowymi. Jakieś propozycje?


Kopzz

Recommended Posts

Technics zrobił kilka dobrze grających klocków, ale to nie te pieniądze, nie ta liga. Reszta gra koszmarnie albo co najwyżej tak sobie.
Szczególnie wzmacniacze. Bo np. gramofony robili naprawdę niezłe.
Ten SU 7700 gra dość ciepło, ale kleiście. Przymulonym dźwiękiem, który trudno się odtywa od kolumn.
Jeśli chcesz koniecznie coś tak niedrogiego i ze wskaźnikami wychyłowymi, to dużo lepszy będzie Fischer
http://allegro.pl/wzmacniacz-fisher-ca-7000-i3991585835.html
Sansui http://allegro.pl/sansui-a-80-wskazniki-an...4000862147.html
Akai http://allegro.pl/akai-am-2450-wzmacniacz-...3996634183.html
Yamaha http://allegro.pl/yamaha-ca-v2-unikatowe-p...3986184074.html
Albo Rotel http://allegro.pl/rotel-ra-812-klasyk-w-zn...3986362792.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Siesta

Póki co zrobiłem sobie taką listę:
Yamaha CA 710 / CA V2
Akai AM 2450 / AM 2600
Technics SU 7700
Rotel RA 812 / RA 714
NAD 3060
Sony TA 515
TEAC BX-500 / TEAC AS-M50

Co o tym sądzicie? Edytowano przez Kopzz
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 5 years later...

Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Ja też poszukuję wzmacniacza ze wskaźnikami wychyłowymi, ale jego zastosowanie u mnie będzie dość nietypowe - mam już wieżę Unitra Mini-Line, ze wzmacniaczem Trawiata 311D. W tym wzmacniaczu mam 2 wyjścia na kolumny i wyjście słuchawkowe jack. Plan mam taki, żeby ten wzmacniacz podłączyć do drugiego wzmacniacza przejściówką minijack-Din i w ten sposób podłączyć kolejne dwie kolumny, żeby mieć 4 zamiast 2. 311D ma tą zaletę, że po podłączeniu wyjścia minijack kolumny grają nadal - w tej chwili mam podłączone 2 duże kolumny do wyjść kolumnowych i 2 głośniki komputerowe do wyjścia minijack i wszystko gra razem, ale głośniki komputerowe oczywiście nie dają zbyt wysokiej jakości dźwięku. Dodatkowym bonusem tego podłączenia mają być wskaźniki wychyłowe w nowym wzmacniaczu. No i właśnie czegoś takiego szukam. Budżet - najlepiej do 500 zł za sam wzmacniacz (kolumny do niego muszę dokupić osobno). Może być używany z lekkimi śladami użytkowania. Musi być sprawny, a nie do naprawy lub stan nieznany. Tak jak piszę jego jedynym zadaniem jest przenoszenie dźwięku do pozostałych dwóch kolumn i pokazywanie wskaźników wychyłowych, głównym wzmacniaczem będzie nadal Trawiata 311D. Na razie znalazłem tylko jedną ofertę w tej cenie:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-audion-a-200-klasyk-swietnie-brzmiacy-13274623493

Ale tutaj te wskaźniki są malutkie, poza tym jak patrzę na filmach to ledwie się ruszają, a wolałbym coś co dość rytmicznie podryguje do muzyki - bo jak już mam mieć wskaźniki wychylowe, to niech się ruszają dynamicznie. Polecicie coś?

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawiatę 311D mam dosłownie od urodzenia i nie chcę się jej pozbywać. Ale on ma tylko 2 wyjścia na kolumny, dlatego żeby mieć 4 potrzebuję drugiego wzmacniacza z kolejnymi dwoma wyjściami. Oczywiście lepiej kupić jeden wzmacniacz z czterema wyjściami i mieć bardziej przestrzenny dźwięk, ale z powodu opisanego w pierwszym zdaniu pozostaje mi takie wyjście. A 4 kolumny chcę z prostego powodu - lepszy, bardziej otaczający mnie dźwięk. Już nawet te głośniki komputerowe sporo dają, ale ich jakość jest nie do końca zadowalająca. Ale już dorwałem wzmacniacz z dwoma wyjściami i wskaźnikami wychyłowymi, jest to co prawda samoróbka pracowników Unitry, ale powinna spełnić swoje zadanie - dziś będę ją testował.

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie będzie to idealne rozwiązanie, ale tak jak piszę w tej chwili mam już 4 źródła dźwięku - 2 kolumny i 2 głośniki komputerowe - i mimo że te głośniki grają tak sobie, to z nimi brzmi to lepiej niż na samych kolumnach. Dlatego chcę przetestować rozwiązanie z czterema kolumnami, powinno być jeszcze lepiej.

A na brak mocy nie narzekam, ten wzmacniacz już na 1/4 głośności daje niezłego czadu.

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto podłączyć taki wzmaciacz z wskaźnikami wychylowymi do nowego wzmacniacza. Czy pogorszymy efekt czy nie będzie miało to znaczenia. Pierwszy to hybryda. Czy to ma sens czy szkoda zachodu -chodzi o efekt wizualny -wylacznie. Ewentualnie znacie jakiś streamery który miałby wycieraczki - tak było by łatwiej 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szybki napisał:

Mam pytanie czy warto podłączyć taki wzmaciacz z wskaźnikami wychylowymi do nowego wzmacniacza. Czy pogorszymy efekt czy nie będzie miało to znaczenia. Pierwszy to hybryda. Czy to ma sens czy szkoda zachodu -chodzi o efekt wizualny -wylacznie

Z tego co widzę, to pytałeś ostatnio o Vincenta 737. Nawet jeśli go nie kupiłeś to zakładam, że kupiłeś pewnie coś z podobnego pułapu cenowego, a tutaj trwają dywagacje na temat budżetowych wzmacniaczy mających na celu głównie albo jedynie efekt wizualny (pytanie przewodnie tematu to wycieraczki, a nie brzemienie, poprawa tego czy innego stąd zakładam, że jest to jedyny aspekt). Myślę, że spiecie takiego urządzenia ze wzmacniaczem klasy urządzenia, które zakładam posiadasz nie wróży nic dobrego.

Jeśli jak wspomniałeś zależy Ci tylko na efekcie wizualnym to faktycznie poszukaj jakiegoś elementu dodatkowego, który ten efekt Ci da albo...przy Twoim budżecie poszukaj czegoś z wycieraczkami (zestaw dzielony, jakaś hybryda, all in one itd, w tym budżecie już coś znajdziesz).

Jednym słowem w mojej ocenie - nie warto:)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem właśnie takie połączenie, czyli wzmacniacz podłączony do drugiego wzmacniacza. Co prawda oba mają po 40 lat, ale takie połączenie działa i to bardzo dobrze. Nie słyszę różnicy w dźwięku. Inna sprawa, że na razie gram tylko na 2 kolumnach zamiast docelowych 4, bo tamte już mam kupione, ale czekają na renowację, ale jak dotąd zapowiada się dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie zestaw o jakim mówisz niema kompletnie sensu, ale jeśli to sprawi, że lepiej będziesz odbierać muzykę to niech tak będzie, choć dalej uważam, że lepsze kolumny ( jedna para) plus lepszy wzmacniacz ( jedna sztuka ) dałyby zdecydowanie lepszy efekt. 

Pozdrawiam i pochwal się jak już zrobisz to co sobie założyłeś :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zgodnie z powyższą prośbą chwalę się:

Jest tak jak sobie zaplanowałem, dźwięk w pokoju rozchodzi się znacznie lepiej niż z dwiema kolumnami. Niestety - w jednej z nowych kolumn odpadł magnes od wysokich tonów (GDW 7/15), więc muszę coś wykombinować, bo sam nie umiem tego naprawić. Na filmie przyssałem go na razie na oko, żeby zobaczyć jak całość gra - i gra nieźle, choć słychać, że w uszkodzonym głośniku są gorsze wysokie tony. Gdyby ktoś miał sprawny egzemplarz na sprzedaż, albo podjąłby się naprawy, to proszę o kontakt.

Edytowano przez kamiledi15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny jeśli dobrze widzę (teraz gdzieś leżą zapakowane na strychu u rodziców). Jedynie przez sentyment wspominam je dobrze (chyba w swoim czasie nie były złe) jednak miały trochę wad: cefki sopranów przepalały się regularnie przy głośniejszym słuchaniu. Zawieszenia basów już 20 lat temu strachcialy i te przetworniki należało wymienić (niestety/stety na inne mocniejsze). Później zmieniłem je na Taga tav tav606f v03 które d**y nie urywały,  a i tak były lepsze.

A co nasz za gramofon? Wygląda na jakiegoś Bernarda. Założę się że kupione w czasie lub nawet razem kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...