Skocz do zawartości

Kupno klocków w Anglii


pejsu86

Recommended Posts

Witam. Jestem w przededniu kupna pierwszego spoiwa tzn. elektroniki do kompletowanego zestawu stereo. Zestaw będzie zakupiony w Anglii, gdzie obecnie się znajduję i po rozeznaniu się w cenach doszedłem do wniosku, że tak będzie korzystniej. Kolumny będą dokupione w Polsce (prawdopodobnie Monitor Audio BX5 ale to jeszcze muszę zweryfikować na drodze odsłuchów) ze względu na trudności w transporcie. Mam pod lupą zestaw Marantz PM6005 wzmacniacz + cd, oferowano mi cenę za ten zestaw 520 funtów. Drugi zestaw który mi wpadł w oko, a potem w ucho, to Cambridge Audio Azur 351A + 351C, cena tego zestawu trochę niższa 500 funtów. Muzyka jaka bedzie u mnie grala to dubstep, grimme i rap. Nie jest to zamknięta lista (rozpatrywałem też CA Azur 651), mam jeszcze jakiś miesiąc zanim powrócę do ojczyzny, więc jest czas aby dokonać właściwego wyboru. Czy mogliby się wypowiedzieć forumowicze którzy mieli do czynienia z tym sprzętem, która opcja byłaby lepsza, czy warto zdecydować się na któryś z wymienionych przeze mnie zestawów, czy coś lepszego w tej cenie byście polecili?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny będą dokupione w Polsce (...) ze względu na trudności w transporcie.


Nie ma żadnych trudności w transporcie kolumn, zwłaszcza z Anglii. Jeżeli kolumny są w Anglii wyraźnie tańsze niż w Polsce to kupuj w Anglii. Przeczytaj sobie w tym wątku w poście #4 jak tanio przetransportować.
A przy okazji jak kupisz w Anglii sprzęt (nowy/używany) to pochwal się na forum w którym sklepie/portalu kupiłeś - może ktoś skorzysta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potpourri
Mały update cenowy, CA 351A + 351C moge nabyć za 400 funtów, więc ta cena jest moim zdaniem bardzo atrakcyjna. Do tej opcji jeśli chodzi o sam zestaw jest mi najbliżej, bowiem pomieszczenie w jakim będzie stał ten sprzęt to 12m2, po dołożeniu dobrych podłogówek powinno grać nieźle.

zieluwid
Nie ograniczam się jedynie do kupna nowego sprzętu, ale paradoksalnie na razie nie sprawdzałem używek. Chętnie posłucham propozycji.

Majtek2013
Dzięki za podpowiedz z tym transportem. Jeśli kupię to niezwłocznie napiszę co gdzie i za ile. Wymieniam korespondecje z niejakim Billem z richer sounds, jestem pod wrażeniem uprzejmości, ceny też mają relatywnie niskie, choć można też taniej wyłapać. Aczkolwiek jeśli chodzi o richer sounds wysyłają tylko niktóre komponenty zagranice, preferuja wysylke tylko w UK dla osób płacących kartą na adres posiadacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedna sprawa, to nie kupowałbym wzmacniacza CA. Można znaleźć coś lepszego.
W Anglii możesz także poszukać kolumn takich firm jak Rogers, Spendor, Ruark. Możesz mieć dźwięk niezłej klasy za niewielkie pieniądze. Monitor Audio są niezłe, ale... co kto lubi.


Lepszego, a konkretnie? Cena do 500 funtów. Dziś typek ze sklepu mi zaproponował zamiane 351A na 651A, że kolumny roziną skrzydła. Tak się zastanawiam czy w pokoju o wymiarach 3x4m tak się rzeczywiście stanie.
Nie jestem aż takim specjalistą, dlatego skupiałem się głownie na sprzęcie nowym. Dobrze, że istnieją fora im można się poradzić, dzięki za te rady Angel, jakbyś mógł poświęcić kilka sekund na szybki research to byłbym wdzięczny, zresztą sam mogę to zrobić ale jak się nie zna jakie modele są godne uwagi w tych cenach to troche zadanie utrudnione.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory, ale ja Ci w Anglii nie będę szukał kolumn. Popatrz, przecież podałem marki za jakimi się warto rozejrzeć.
A wzmacniacz wolałbym takich firm jak Musical Fidelity, Arcam (np. Delta 290) Aura, Cyrus, może trafi się tanio, (bo to w ojczyźnie tych klocków) NAIM, Audiolab czy nawet Sugden albo NVA.
Te marki kolumn i wzmacniaczy raczej nie mają słabych modeli, więc zależy co Ci się uda zdobyć.
Z kolumn może jeszcze Castle, Spendor (bardziej do grania muzyki, odbierania jej piękna a nie do łupania), Epos, Acoustic Energy (te dwie propozycje,to granie dość przejrzyste, szczuplejsze ale dynamiczne, motoryczne) czy ProAC (coś pośrodku).
Jak dasz linki, to możemy przeprowadzić selekcję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, miałem na myśli określenie marek w obrębie których mam się poruszać, bo szczerze mówiąc wcześniejsze które wymieniłeś (f1angel) niewiele mi mówiły tj. rogers, ruark, o spendor wiem co nie co. Zapomniałem dodać, że sprzęt powinien się jako-tako designersko prezentować, przecież nie postawię wzmacniacza np. cyrus obok odtwrzacza cd, nie dość że większego to innego koloru. Jutro będę miał chwilę to jeszcze polatam po sklepach, wiem, że nie uzyskam koncertowego brzmienia w moim pokoju ale chcę aby to był najlepszy wybór jaki jest w tym segmencie cenowym możliwy. Oto co udało mi się wyszukać ze sprzętu używanego (którego bagatela też nie ma niewiadomo ile do wyboru):
Wzmacniacz:
http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...=item2a387c596c
http://www.ebay.co.uk/itm/Audiolab-8000A-S...=item2c7dce0f5d
Kolumny:
http://www.ebay.co.uk/itm/Acoustic-Energy-...=item20e08c08af
http://www.ebay.co.uk/itm/Castle-Knight-4-...=item233522519e
CD (który jest równie ważny, bo moje płyty niedługo zalegnie kurz:D)
http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...=item2ece3af5a7

to tzw szybkie wyszukiwanie z racji, że jestem trochę zmęczony już. Jest w tych propozycjach coś wartościowego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to ciekawe klocki. Musical Fidelity zagra bardziej miękko, muzykalnie, dźwiękiem pełniejszym. I CD jest do kompletu.
Audiolab to dźwięk jaśniejszy, bardziej motoryczny ale mniej nasycony harmonicznymi. I lepszy byłby chyba 8000S.

Acoustic Energy mogłyby być. Pasują raczej do MF niż do Audiolaba. Ale chyba poszukałbym ciekawszych kolumn.
Castle Knight całkiem dobre, przyjemne w odbiorze. Te bardziej pasowałyby do Audiolaba, który dodałby im kopa. Ale raczej myślałem o jakimś starszym modelu Castle.

Początek całkiem niezły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zdecydowałem się na kupno całego zestawu nowego, głównie ze względu na to, że nie jestem na tyle obeznany aby się używek chytać, a z pomocą to też różnie w tym zakresie. Btw wynegocjowałem cenę 450 funtów za CA615A + CA351C. A jeśli chodzi o kolumny to doszedłem do wniosku, że zakupię w Polsce AA Phobe III. Słuchał ktoś tych kolumn z podanym wzmacniaczem? Ewentualnie z innym CA?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...