Skocz do zawartości

Pioneer VSX-923-K + LG 42LH7000 + tuner sat - problem!


laska

Recommended Posts

Witam,
mam delikatny problem z odbiorem kanałów tv z dźwiękiem w systemie 5.1.
Mianowicie posiadam:
- TV LG 42LH7000
- Amplituner Pioneer VSX-923-K
- Tuner satelitarny Goldenstar LX1 (do odbioru nc+)
- Głośniki 5.1 Harman/Kardon HKTS 35 BQ

Zaznaczę, że 90% używania amplitunera jest do oglądania TV przez satelitę.

Problem jest tego typu, że po podłączeniu ww zestawu nie gra mi nic z satki w systemie 5.1 tylko stereo (jest możliwość pseudo surround poprzez bajery oferowane przez amplituner ale nie wykorzystuje pełnej mocy zestawu głośnikowego i na amplitunerze jest zaznaczone, że są podłączone tylko 2 głośniki i satelity grają bardzo cicho dodatkowo z jakimiś dziwnymi zniekształceniami dźwięku).

Podłączenie wygląda następująco:
Od Satki-wyjście do Amplitunera-wejście (kabel HDMI 1.0) oraz od Amplitunera-wyjście ARC do TV-wyjście (kablem HDMI 1.4 do wyjścia w TV, ponieważ 1 gniazdo HDMI z opcją ARC jest popsute). Obraz jest wyświetlany z TV i z nim nie ma problemu, natomiast amplituner przy takim podłączeniu pokazuje, że są podłączone tylko 2 głośniki stereo (lewy prawy). Co mam zrobić aby kanały z satki odbierać z dźwiękiem w systemie 5.1?
Zaznaczę, że 100% oglądanej telewizji jest przez tuner satelitarny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, wystarczyło wyłączyć "AC3 downmix"

Co do głośników 1 słowo - POEZJA, dużym plusem jest bezprzewodowy subwoofer jak również samo brzmienie. Głośniki naprawdę z najwyższej półki, świetne pasmo przenoszenia czuć to podczas granej muzyki, naprawdę mogę gorąco polecić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer wg mnie bardzo dobrze gra, bas jest czysty i głęboki (oczywiście bez przesady), nie zagłusza średnich oraz wysokich tonów. Gdzieś wyczytałem, że subwoofery z dużo starszych modeli HK brzmiały lepiej od aktualnych, jednak była to opinia tylko jednego użytkownika, a sam nie miałem możliwości przesłuchania wcześniejszego zestawu. Głośniki są naprawdę solidnie wykonane i świetnie się prezentują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...