Skocz do zawartości

wymiana wzmacniacza na mocniejszy - używka


bandzior85

Recommended Posts

no i dotarł do mnie Rotel RA-972
pierwsze wrażenie to solidna i sporo cięższa konstrukcja niż NAD do tego aluminiowy front który prezentuje się bardzo dobrze
a teraz wrażenia odsłuchowe icon_wink.gif
Gra zupełnie inaczej od NADa C316. Krótki trochę twardszy bas, wysokie tony bardzo przyjemne dla ucha ale mogłyby być odrobinę ostrzejsze, średnie tony genialne, tworzą niesamowitą scenę po prostu WOOOW!!! dźwięk jest o wiele bardziej przestrzenny, wypełnia cały pokój na tym mi własnie bardzo zależało, a czego nie miał NAD.
Testuję od godziny na różnych kawałkach: Metallica, Queen, Vangelis, ZZ TOP Afterburner, Tracy Chapman, Dire Straits, The Killers
w każdych gatunkach sobie poradził, czasem mógłby zagrać trochę bardziej basem jak to robił NAD, ale Rotel rekompensuje to niesamowitą muzykalnością.

Podsumowując trochę ciężko będzie mi się rozstać z NADem, bo to również fajny wzmak, który ujął mnie basem i wysokimi ale nie miał tej muzykalności którą ma Rotel

Rotel to jest to!!!!!!! icon_biggrin.gif




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal możesz mieć icon_wink.gif. Szkoda tylko, że stracisz część wydanych pieniędzy na odsprzedaży sprzętu. Ale nie Ty pierwszy, i z pewnością nie ostatni. Najważniejsze, że szukasz, interesujesz się, dostrzegasz zmiany.
Z czasem kupisz solidne używki, coś czuję. Jak już slyszysz znaczącą poprawę po zmianie wzmacniacza, to dopiero kolumny Cię zaskoczą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda tylko, że stracisz część wydanych pieniędzy na odsprzedaży sprzętu.


Na odsprzedaży może i straci ale mógłby próbować zrekompensować to sobie robiąc niejednokrotnie tańsze zakupy na ebay. Tylko do tego trzeba być w 100% przekonanym, a nie wiem jak wyglądają preferencje Bandziora85 w tym zakresie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do kupna sprzętu audio na zagranicznym ebayu.
Co w przypadku, gdy z kupionym sprzętem będzie coś nie tak?
Reklamowanie jest bardziej kłopotliwe niż na swoim podwórku.
Poza tym mam już wzmacniacz który na tą chwilę spełnia moje oczekiwania.
Następnym krokiem będą kolumny, których kupno na ebayu jest raczej nie opłacalne ze względu na gabaryty przesyłki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jestem przekonany co do kupna sprzętu audio na zagranicznym ebayu.
Co w przypadku, gdy z kupionym sprzętem będzie coś nie tak?
Reklamowanie jest bardziej kłopotliwe niż na swoim podwórku.


Z ebay jest trochę inaczej niż z allegro. Gdy Niemiec/Brytyjczyk pisze, że sprzęt jest bez usterek i nieotwierany (chociaż tam się to ujmuje krócej: "zwykłe ślady użytkowania") to znaczy, że na prawdę jest bez usterek i nie otwierany. Oczywiście gdyby jednak reklamacja była potrzebna to trzebaby ustalić kto ponosi koszty transportu. Jednakże allegro to zupełnie inna bajka i inne standardy sprzedających, więc trudno te dwa światy porównywać. Ja osobiście boję się kupować ...na allegro (o tablicy nie wspomnę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zakładać, że wszyscy sprzedawcy na allegro są nieuczciwi.
Ja kupując od jakichś 8 lat na allegro naprawdę różne rzeczy tylko raz bądź dwa razy zostałem wyrolowany.
Z resztą po to są wystawiane opinie sprzedającym żeby kupujący wiedział z kim ma do czynienia i był świadomy ewentualnego ryzyka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie można tak zakładać. Ja i kupuję i sprzedaję na Allegro. Na Ebayu głównie kupowałem. Ogólnie nie miałem większych problemów. Na Allegro wkurza mnie wyszukiwarka. Możesz wpisać przedmiot który jest dostępny z jedną przekręconą literą i nie ma wyników wyszukiwania. Albo po symbolu, też czasami nie znajduje. Ebay pod tym względem jest lepiej dopracowany. A ogólnie polityka podobna.
Z resztą jak ktoś ma dużo negatywów to nie kupujesz i tyle. Czy tu, czy tu.
I komentarze. Jeszcze się nie spotkałem, żeby na Ebayu ktoś nie wystawił mi komentarza. Na Allegro jak ,, święte krowy,,. A wiadomo, że liczą się najbardziej od kupujących jak sprzedajesz. U mnie np. na sprzedanych ok.30 przedmiotów, komentarzy mam 16.
Trafiło mi się że kupiłem coś i był problem, ale po porozumieniu ze sprzedającym, odzyskiwałem pieniądze, lub wymieniałem produkt na inny.
Ogólnie jak trafisz na jełopa, czy na Allegro, czy na Ebayu, to nie ma przebacz, zawsze jest problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. To My ściągaliśmy rozbite fury z Niemiec, klepaliśmy i sprzedawaliśmy w kraju jako bezwypadkowe, albo klamoty z wystawek, z Niemiec, Wielkiej Brytanii. Myślicie, że blacharzy audio to u nas nie było (nie ma) icon_wink.gif ?
Myślę, że te czasy już powoli odchodzą do lamusa (przynajmniej z audio), mogę się mylić, kto wie... Z tego co obserwuję, to ciekawsze pozycje, zazwyczaj pochodzą od koneserów dobrego brzmienia, lub kolekcjonerów sprzętu. Tutaj, już tyle wątków się przewinęło, ludzie kupują z kraju i z zagranicy i nie pamiętam, żeby ktoś napisał, że trafił ,,zgniłka,,.
Raz się zdarzyło, już nie pamiętam tematu. Chłopak szukał kolumn, trafiły się monitory Dali, namawialiśmy go na nie i kupił. potem napisał, że jedna z kolumn charczy. Nawet chłopak dodał film na yt. Okazało się, że gumowe zawieszenie odkleiło się na ok. 40 % średnicy głośnika niskotonowego. I nie było tego wcale widać. Radziliśmy, żeby odesłał, bo sprzedający nie napisał o tym. Sprzedający napisał natomiast, że kolumny sprawne, ale od dłuższego czasu nie używane. Chłopak napisał o tym do sprzedającego, który zaproponował mu, zwrot pieniędzy, lub pokrycie kosztów naprawy.
Poza tym, jeżeli ktoś proponuje odsłuch, odbiór osobisty, to raczej sprzęt trefny nie jest. A czy grał w Polsce, czy w Anglii, czy w Dubaju, nie robi mi różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...