Skocz do zawartości

Kolumny do Denon1500ae


rafraj

Recommended Posts

Witam wszystkich i proszę o sugestie

Koniec końców kupiłem ww wzmacniacz od kumpla po korzystnej cenie i teraz muszę sobie wymyśleć jakieś kolumny a nie mam kompletnie pomysłu do tego.
Tyle co wiem po przeczytaniu wielu postów to że trzeba samemu odsłuchać żeby "polubić" , ale też jest tego sprzętu od groma i tak można do końca życia łazić a nie ma na to czasu więc chcę sobie wyznaczyć z góry z 3-5 zestawów i na tym się skupić. Myślę że to w miarę racjonalne jak na początek... Jeszcze czasu trochę mam bo.. wiadomo icon_wink.gif.. ale odsłuchiwać i szukać można powoli...

Wiem że powinienem określić mniej więcej kilka szczegółow , które pomagają w wyborze ... więc tak

1. Zamierzam przeznaczyć około 4k na zakup ... kilka stów w tą czy w tamtą nie gra wielkiej roli
2. Wolałbym zdecydowanie kolumny nowe i na gwarancji bo trochę jednak słabe byłoby po miesiącu się przekonać że coś padło i mnóstwo kasy w błoto a poza tym chyba i tak na krechę będę brał... no chyba żeby się trafiła naprawdę super okazja
3. Pomieszczenie myślę że około 40m2
4. Muzyki słucham w typie Dire Straits...Tiamat...stary dobry rock raczej itp. ale nie ograniczam się - uniwersalim wskazany
odpadają hip-hopy rapy techno i te wszystkie "nowe" wynalazki icon_wink.gif - nie dla mnie to
5. Dobrze by było żeby kolumny były stosunkowo "głośne" bo czasem lubię sobie na maksa posłuchać a może i czasem jakąś dobrą imprezkę się zrobi ... czyli jeśli dobrze się orientuję muszą mieć wysoką skuteczność ( efektywność )
6. Generalnie zależy mi żeby grało to w miarę nie skrzekliwie , nie jazgotliwie , nieostro tak raczej troszeczkę "łagodniej" bo to są chyba jednak przyjemniejsze dźwięki a poza tym wielokrotnie tutaj czytałem że do Denonów raczej takie ocieplające kolumny powinny być...

No i to chyba na tyle ... jakby coś jeszcze to proszę pisać - na wszystko odpowiem

Ostatnia rzecz... będzie to w przyszłościowych planach grało jako fronty w kinie domowym 7.1 a wzmak jako końcówka mocy z amp. denona też i tylko nie jestem pewien jednego. 1500ae może grać na 4-8ohmów , amp już nie i czy nie byłoby ewentualnie problemu jeślibym miał na te fronty podpięte kolumny np. 4ohmowe ( bo amp ma 6-8 ohm min. więc pozostałe z KD będą oczywiście 5.1 na 6-8ohm)?? Cz58y mówił w innym poście że nie będzie problemu bo te fronty i tak będą "podpięte" pod wzmacniacz - chciałbym tylko potwierdzić bo gdyby było inaczej nie mógłbym wybierać kolumn poniżej 6-8ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze wlasnie Quantumy nie sa za cieple... Ale mocy i mozlowosci troche maja, to fakt.
Proponuje posluchac:
http://www.allegro.pl/item316186657_dali_i..._bydgoszcz.html
http://www.allegro.pl/item317381147_jbl_st...rakow_raty.html

Te troche podobne go Quantum, ale moim zdaniem troche suchawe:
http://www.allegro.pl/item320419112_heco_c...let_.html#photo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie icon_smile.gif)
Jeden mówi że te drugi że jednak te to nie "ciepłe" icon_smile.gif)
Przydałoby się więcej podpowiedzi żeby jakąś średnią wyciągnąć. icon_smile.gif)
Te DAli fajnie wyglądają , do Heco mam troche senstymentu ale o tych Jblach to chyba też tutaj gdzieś pisali że nie za bardzo z Denonami grają...
O Magnatach niewiele wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
Osobiście polecałbym coś ze stajni Audio Academy, np. Phoebe lub droższe Hyperiony. Phoebe w wersji I przez dłuższy czas grały u mnie z Baltlabem. Sądzę, że posiadają to czego szukasz. Piękna przestrzeń, pełna kultura przekazu. Szczególnie bas i średnica urzekła mnie w tych kolumnach. Następcy Phoebe I, czyli dwójka może okazać się jeszcze lepszym wyborem, chociażby z uwagi na to, że jedynki miały impedancję 4 Omy zaś dwójki 8 Om przy skuteczności 87dB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer 54

Wszystko fajnie tylko gdzie je znaleźć ??
Na allegro aktualnie nic nie ma.
W googlach parę podstawowych informacji znalazłem że są gdzieś na górnym śłąsku do odsłuchu...Kawałek ode mnie icon_smile.gif)
Nie znasz ewentualnie jakis namiarów na nie ??


Kibic

Te kolumny sam słuchałeś czy gdzieś ze słyszenia te kolumny Elac Ci się obiły ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
Siedziba firmy znajduje się w Łodzi. Możesz napisać do nich w sprawie kolumn. Są bardzo chętni w udzielaniu pomocy i chętni do porad, przynajmniej kiedyś tak było. Podaje Ci adres strony:
http://www.audioacademy.com.pl/main.php?p=about

Ja swoje kolumny kupiłem w AudioForte w Warszawie. Nie jestem pewien, czy salon nadal prowadzi sprzedaż kolumn tego producenta, ale mogę to ustalić.
Moje Phoebe I kupił facet z Warszawy, ale nie pamiętam w tej chwili do jakiego wzmacniacza, mogę jedynie napisać, że był z nich zadowolony.
Niestety, ale jak ze wszystkim z tej materii najlepiej byłoby wcześniej posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaca słuchałem nie są to kolumny o przyciemnionym brzmieniu ale uważam że są muzykalne ,że tak powiem.Audio Academy nie słuchałem ale sadząc po wypowiedziach ludzi na forach są to bardzo dobre kolumny.Często nasi producenci dają o wiele lepsze przetworniki niż Ci z zachodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer

Dzwoniłem do nich przed chwilą , niestety nie mają nic we Wrocku ani w okolicach a póki co specjalnie do Łodzi nie mam potrzeby jechać... Czyli zostanie czekać ewentualnie na coś na allegro jakby ktoś w pobliżu sprzedawał albo chwilkę cierpliwości. Człowiek z Audio Academy mówił że prawdopodobnie wrócą do sklepów niedługo i między innymi u mnie więc nie ma pośpiechu. A ceny faktycznie mają dość konkurencyjne więc to może być alternatywa niezła.

Kibic

Dzięki za to , wezmę pod uwagę również

Idealnie by było gdyby wszystkie "wytypowane" kolumny można było w jednym miejscu wysłuchać... icon_smile.gif) NA razie zbieram info i propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Elac znalazłem na forum taki tekst: Witam Wszystkich miłośników marki spod znaku Elac. Mieszka w Niemczech od kilku m-cy (przeprowadzka z Krakowa) i powiem Wam koledzy, że zarówno Kanton jak i Elac to zajefajne choć mało znane w naszym kraju firmy. Kurcze, prawie zdecydowany byłem na kupno Kantona Ergo który jest absolutnie świetny aż tu nagle od niechcenie posłuchałem Elaca FS 207 i..., zdębiałem. Poleciałem w te pendy do sklepu ze swoim Denonem PMA 1500 AE żeby odsłuchać Elack-i. Zgrana para. Góra i środek przepięknie. Bas zdziwił mnie najbardziej. Pomimo niewielkich rozmiarów zabrzmiał mocno choc nie natarczywie. Naprawdę byłem happy. Zwraca równiez uwagę perfekcyjne wykonanie Elaców. Wszystko najwyższej jakości. Gośc ze sklepu zaproponował mi dobrą cene (1000 Eurasków) więc zaliczka i w przyszły piątek podepnę te kolumny do swojego pieca i... będzie się działo. Oj będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafraj,

Jesli chodzi o rady icon_smile.gif
Jesli kolumny nowe to zamiast AudioAcademy proponuje Studio16Hertz Minas Anor (na Wifa M18XT + Morel MTD29), moim zdaniem bedzie lepiej niz AA Hyperion.

Z drugiej reki czasami pojawiaja sie Minas Anor Premium na tweeterze Dynaudio Esotec D260 (cena samego tweetera na ebay to okolo 1,5kzl !). Te kolumny z drugiej reki to okolo 3,5kzl

Wszystkie inne kolumny mozesz sobie darowac. To co potrafi wyczarowac Dynaudio Esotec to bajka. Tweeter ten byl montowany w konstrukcjach za ponad 10kzl.

Aha w konstrukcji Tweeter Dynaudio wyzej jest tylko Dynaudio Esotar, ale to juz inne pieniadze.

Szczegolowosci i barwy jaka zapewnia Dynaudio Esotec nie da Ci zadna kopulka w konstrukcji glosnikowej do hmm... mysle ze okolo 8kzl (a pewnie i wiecej icon_smile.gif ) Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd

Wlazłem na ich stronkę bo oczywiście na allegro nie ma jak zwykle...
Wyglądają nawet ciekawie

Mówisz że wszystkie inne mogę sobie darować icon_smile.gif)
A te wszystkie B&W , Paradigmy , Monitory , Dali , Heco itp. itd. nie grają tak fajnie jak te lub te Audio Academy które zaproponował Belfer ?? Tak z ciekawości pytam bo z ich internetowych stron trochę wygląda to na DIY ... co nie znaczy że myślę o nich jako o czymś gorszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hybyrd

Wlazłem na ich stronkę bo oczywiście na allegro nie ma jak zwykle...
Wyglądają nawet ciekawie

Mówisz że wszystkie inne mogę sobie darować icon_smile.gif)
A te wszystkie B&W , Paradigmy , Monitory , Dali , Heco itp. itd. nie grają tak fajnie jak te lub te Audio Academy które zaproponował Belfer ?? Tak z ciekawości pytam bo z ich internetowych stron trochę wygląda to na DIY ... co nie znaczy że myślę o nich jako o czymś gorszym.



Mialem kiedys wersje MInas Anor Premium (2xM18WH + Dynaudio Esotec) + mocno modyfikowana zwrotnica. Kondesatory Mundorf Silver oil supreme (ponad 300 zl za sztuke kondensatora) i rezystory Mills. Gralo to na tyle dobrze, ze az zal bylo sprzedawac, wiec kolumny poszly dla brata. Wtedy jak je kupowalem sprzedawane byly na zamowienie. Od ponad roku jest to juz oficjalnie firma produkujaca glosniki (podobnie jak AudioAcademy).

Zeby znacznie przeskoczyc te kolumny kupilem dopiero Focal JM Lab Electra 926 (jeszcze do dzis za te glosniki na ceneo widnieje cena ponad 15kzl)

Kolumny MInas Anor Premium nadaja sie max do 25m2. Obecnie glowna produkcja Minas Anor leci na VifaM18XT, nie znam tej aplikacji, ale z tego co slyszalem (opinie o XT) bardziej podoba mi sie ta ktora mialem - wersja na WH.

Jesli chcialbys kupic nowe AudioAcademy, to na pewno sprobuj MInas Anor nawet w wersji z Morel MTD29 powinny byc znacznie lepsze niz Hyperiony.

Wracajac do wersji Prermium, uwazam ze naprawde trudno bedzie znalezc lepsze glosniki do 8kzl. Mocna strona tych glosnikow jest naprawde swietny tweeter. Powtorze sie jeszcze raz, barwa srednicy i przepiekna gora to glowny atut tych glosnikow. W dobrym zestawieniu ze sprzetem zagraja pieknie. Zobacz opinie po audioshow, firma stuio16hertz wystawila tam jakas wersje Minas Anor (jaka nie pamietam).

Ze swojej strony moge pokazac zdjecia z czym to mialo okazje grac:
Pierwsze zdjecie to pokoj mojego brata.
Drugie zdjecie to odsluch forumowy w ramach "Lubuskie odsluchy". Kolumny zagraly bardzo ladnie, ale kubatura byla zdecydowanie za duza jak na te glosniki (cos okolo 40m2?) brakowalo nizszych zakresow basu. Natomiast jakos calosc zagraly naprawde pieknie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mówisz że wszystkie inne mogę sobie darować icon_smile.gif)
A te wszystkie B&W , Paradigmy , Monitory , Dali , Heco itp. itd. nie grają tak fajnie jak te lub te Audio Academy które zaproponował Belfer ?



Widzisz doradzanie nie jest latwe. Piszac posty na temat Minas Anor podejmuje pewne ryzyko. NIe sluchalem wszystkich kolumn firm kotre wymieniles wyzej. Poza tym caly czas produkuje sie nowe konstrukcje. Wazne jest takze dopasowanie kazdego elementu systemu, no i oczywiscie pomieszczenie odsluchowe.
Czy mozesz sobie wszystkie inne darowac ? nie wiem na pewno warto posluchac i innych konstrukcji.

Na koniec od siebie dodam, ze gdy kiedys kupowalem kolumny przelazilem wiele sklepow, przesluchalem sporo kolumn (nawet duzo drozszych z takich firm jak Proac, ViennaAcoustic, B&W), wybralem Minas Anor na Morel MTD29, pozniej gdy zmienilem na wspomniana wyzej wersje Premium nie bylo juz zadnych watpliwosci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd

Trochę mnie teraz zastrzeliłeś icon_smile.gif)
Wszystko ok tylko jak piszesz do 25m2 a tam gdzie będą stały to będzie ókoło 40m2 ... może nawet trochę wiecej .... Więc nie wiem czy w takim wypadku dadzą radę nagłośnic przestrzeń... ?!?!
Czy ewentualnie inne z tej firmy dadzą radę prędzej ??
Patrz swój watek "lubelskie odsłuchy" ... nie wiem jak się cytaty wkleja więc tak npisałem icon_smile.gif)

Kibic

Ciekawie brzmi , ale głównie piszą że Elac się lubi z lampą i ogólnie w mocnymi wzmacniaczami... nie wiem czy ten Denon dałby radę ?? starczy mu powera ??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niepotrzebnie sie napisalem icon_sad.gif No coz moja wina, niedopatrzylem. Pewnie dlatego tez wczesniej nie doradzalem w tym watku. Przeczytalem, ze myslisz o kolumnach pokroju Hyperion i dlatego zaproponowalem Minasy.

Niestety w tej cenie nie bardzo mam propozycje do 40m2. Hyperiony tez tego nie naglosnia. Potrzeba wiekszych kolumn.
Nawet dla moich Focal JMLab 926 bylo by za duzo (mimo iz to sa spore kolumny), tutaj trzeba by bylo kolumn pokroju 936 lub 946 electra i poteznego pieca.

Takze wycofuje sie z watku i przepraszam za zamieszanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd

Żadne zamieszanie przecież.
Dzięki za rady jak najbardziej jak się uda to posłucham.
Zdaję sobie sprawę że ciężko z takim sprzętem to porządnie nagłośnić...ale jak się nia ma co się lubi to się lubi co się ma i na co mnie w tej chwili stać...
I nie chodzi mi przecież o to żeby było idealnie bo zdaję sobie sprawę że to niemożliwe tylko żeby było choć " w miarę " sensownie... Przyjdzie czas to się może przeskoczy na poziom wyżej. Ja na taki wydatek jak pisałem mogę sobie pozwolić - będę mógł - i w tym zakresie i z takim wzmacniaczem coś muszę stworzyć... I tyle icon_smile.gif)
Takża każda sensowna sugestia mile widziana jak najbardziej

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...