Skocz do zawartości

nowe Pylony - co Wy na to?


bandzior85

Recommended Posts

Po pierwsze musiałbym ich posłuchać, bo nie można dyskryminować czegoś za wygląd, to głupie. I absolutnie wyglądem się nie kierowałem. Czasami mam tak, że coś mi się nie podoba, ale jak zobaczę na żywo dotknę, posłucham, to dostrzegam w tym naturalne piękno, doceniam.
Ogólnie kolumny wyglądają ok, proste, skromne, lubię prostotę. No może kolor, mam ciężki charakter, lubię czerń.
Nie wiem natomiast jak z brzmieniem. I tutaj przyznam się, trochę ten mój opór jest spowodowany zamiłowaniem do sprzętu z drugiej ręki. Widząc cenę tych kolumn, nie słuchając wiem, że znajdę używane za te pieniądze, a tego że lepiej zagrają, jestem pewien.
A całokształt jest sam wiesz jaki. Ogólnie chciałbym, abyśmy mogli się cieszyć swoimi produkcjami krajowymi, ale jest ich tak niewiele w tym przedziale i choć nie jesteśmy nowicjuszami w tej dziedzinie, to wachlarz możliwości jest delikatnie mówiąc skromny.
To trochę jak : ,, a dlaczego wolisz kupić Duala, czy Thorensa, Technicsa, a nie naszego Adama,,.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja może i bym się skusił na te nowe Pylony
dźwięk starszej wersji bardzo mi odpowiada, jest ciepły z zarysowaną średnicą
sądzę, że nowe nie zagrają gorzej tylko ten wygląd jest strasznie archaiczny icon_confused.gif

pierwsza opinia o nowych Pylonach, ale nie wiem na ile wiarygodna icon_wink.gif
http://hd-opinie.pl/22747,aktualnosci,test...n-pearl-25.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z opinią dominującej średnicy
bass mam podkręcony na wzmacniaczu ponieważ na neutralnym ustawieniu jest jego faktycznie trochę mało

ogólnie brzmienie bardzo mi odpowiada szczególnie po zmianie NADa na Rotela scena jest nieporównywalnie lepsza
teraz jestem naprawdę zadowolony z brzmienia zestawu przy 20m2, lecz w 30m2 czuje, że Pearle 20 okażą się za słabe

wysłałem zapytanie do Pylona odnośnie możliwości kupna zwrotnicy z nowych Pearl 25, pary średnio niskotonowców oraz informacji odnośnie budowy tychże kolumn to dam się na własnoręczną budowę skrzynek pod Pearl 25

liczę, że podobnie jak STX umożliwią własnoręczna budowę kolumn według ich projektu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cieszymy się, że posiada Pana nasze kolumny, które umilają Panu czas spędzając na odsłuchach muzycznych.
Tak, konstrukcja Pearl 25 wizualnie wygląda jak Pearl 20 z dołożonym drugim głośnikiem niskośredniotonowym. Jednak sama w sobie obudowa jest większa, zwrotnica zupełnie inna, umiejscowienie rury bass reflex jak i jej wielkości przypada w zupełnie innym miejscu.
W przypadku udostępnienia wszelkich schematów - przykro nam ale nie prowadzimy takiej polityki. "

tak więc nic z tego icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odpowiedzi, to tak myślałem. Trochę naiwnym, byłoby podanie komukolwiek schematu budowy kolumn i jeszcze sprzedaż oryginalnych części.
A kolejna sprawa, to koszty.
Nie wiem ile zapłaciłeś za swoje Pylony. Są dostępne za 999 zł w np. StudioDżwięku (dostawa gratis), za 1149 zł (co jest delikatnie mówiąc komiczne, w stosunku do cen w innych sklepach) u producenta, a Pearl 1499 zł też u producenta.
Więc, już w zależności gdzie byś kupił, różnica to 500, lub 350 zł. Nie wiem, czy przy koszcie kupna zwrotnic, głośników, budowie skrzynek (ciekawe jak by to wyszło) to się opłaca ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 999zł a 1149zł wynika z tego, że te droższe są na wysoki połysk białe albo czarne, a tańsze to zwykła okleina.
Ja tak na to nie patrzę, że przy tak tanich kolumnach nie opłaca się robić skrzynek.
Nie taki straszny diabeł jak go malują. Fornirowanie nie jest aż tak trudne i kosztowne jak Wam się wydaje, a efekt potrafi pozytywnie zaskoczyć.
Czasem fajnie jest coś zrobic samemu nie licząc każdej złotówki czy to się opłaca czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. To moje zdanie, a jak zrobisz to już Twoja sprawa. Przecież źle doradzić Ci nie chcę.
Podchodzę do tego z takim dystansem, gdyż ja jestem bardzo drobiazgowy i sprzęt u mnie musi być zadbany, bardzo. Przy takim przedsięwzięciu istnieje duże ryzyko niedociągnięć, widocznych śladów ingerencji (no chyba, że masz doświadczenie i warsztat). U mnie taki sprzęt nie postałby długo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czasem fajnie jest coś zrobic samemu nie licząc każdej złotówki czy to się opłaca czy nie.


Nie musisz mi mówić, właśnie mam na warsztacie Dual'a 1019, który po wykonaniu planu ma wyglądać jak milion dolarów icon_rolleyes.gif
Ostatnio miałem robić kolumny, bo akurat się trafiły głośniki Tonsilu (dwa 12" i dwa tweeter'y), ale po przeanalizowaniu sprawy doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu. Jakbym się zabierał za to, to tylko celując w wyższe sfery, budżetówka wychodzi lepiej przy "masowej" produkcji, a skrzynki DIY rzadko kiedy wyglądają naprawdę dobrze, nikomu nie ujmując...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...