Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Onkyo tx-nr616


DamianRyn

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Witam
Polecono mi na innym forum kolumny klipsch kf-28. Ponoć bardzo łatwe do napędzenia i nie tak krzykliwe jak wcześniejsze modele?!
Co o nich sądzicie?


Damian odnoszę wrażenie, że słuchałes już czegoś w sklepie, jak wypadł odsłuch? Tylko nie pisz, że wybrałeś się tam i słuchałes sprzedawcy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem właśnie po odsłuchach icon_smile.gif
Muszę powiedzieć, że w moim życiu następuje właśnie nowa era w muzyce icon_smile.gif
Słuchałem głównie kolumn Dali Zensor 7. Muszę powiedzieć, że podłączanie kolejnych kolumn nie miało najmniejszego sensu.
Kolumny te bardzo niepozorne z wyglądu mają taki potencjał, że nie da rady się tego opisać.
Dali Zensor 7 posiadają tak szeroką scenę, że podczas odsłuchu zastanawiałem się skąd wydobywa się dźwięk icon_smile.gif Jest to niesamowite wrażenie. Cała przestrzeń odsłuchowa była tak wypełniona dźwiękiem, że czasami oglądałem się za siebie czy nie grają za mną jakieś monitory icon_smile.gif Bas, choć nie schodzi bardzo nisko jest niesamowicie mocny i bardzo kontrolowany, ale kiedy trzeba to i kanapa zadrżała icon_smile.gif
Wokal- nie do opisania, tak czysty, tak wyraźny, NIESAMOWITY icon_smile.gif!!!!!!
Wyleczyłem się właśnie z nie wiadomo jak nisko schodzącym basem, bo nie tędy droga. Jakość dźwięku, jego moc i czystość to jest to co lubię od dzisiaj icon_smile.gif
Myślę, że wybór już padł. We wtorek lecę do sklepu i dokonuję zakupu.
Odsłuch dokonywany był na moim ampi Onkyo 616 i na wzmacniaczu denona 2x65w.
Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o moc, to mój Onkyo nie ma najmniejszego polotu, ale jeżeli chodzi o dźwięk, to muszę przyznać, że na moim Onkyo dźwięk był bardziej czysty i wyrazisty niż na tym wzmacniaczu. Na wzmacniaczu kolumny zaczęły grać bardziej środkiem i już ten dźwięk nie był tak zachwycający. Może przy innym wzmacniaczu byłoby lepiej, ale nie mieszałem już za dużo żeby gościu nie wyprosił mnie ze sklepu.
Na zamianę ampli na wzmaka i na dobór odpowiedniego wzmaka przyjdzie jeszcze czas icon_smile.gif
Mam tylko do Was wielką prośbę: Czy możecie doradzić jakie kable dokupić to tych kolumn, bo gościu mi powiedział, że kable na których słuchałem kosztują 1000zł i zastosowanie tańszych zamienników nie będzie miało sensu i cała ta scena którą słyszałem zniknie i już te kolumny nie będą tak grały:(
Pomóżcie mi w tym temacie bo nie ukrywam, że nie chciałbym wydać na kable 1000zł, bo to zdecydowanie nie mój budżet i żona mnie z domu pogoni tym kablem icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz (a raczej słyszałeś). Jeśli na kolumnach takich jak Dali Zensor da się uzyskać takie efekty, to ile można na lepszych, na które Cię stać. Ale nie będę już mieszał. icon_biggrin.gif Dali są niezłe, choć trochę plum, plum jak to kiedyś napisałem. Ogólnie bez poważniejszych wad. No może trochę podbarwione, ale w przyjemny sposób. Są ocieplone i muzykalne, płynne w brzmieniu a przy tym dość świeże z minimalnie wyeksponowanymi wysokimi tonami. Niskie dość obfite, choć nie bardzo mocne czy nisko schodzące.
Rzeczywiście z takimi wzmacniaczami jak współczesne Denony może zrobić się lekka "klucha". Bardziej odpowiednie są wzmacniacze szybkie, przejrzyste, dynamiczne, nawet chłodne. Nie dziwię się, że Onkyo lepiej się wpasował. Choć oczywiście i tu można lepiej.
Ale z tymi kablami, to pokpiłeś sprawę. I jak tu ma Ci ktoś sensownie odpowiedzieć co teraz masz kupić?
Musisz się dowiedzieć jakie to były kable.
A nie napisałeś nic o źródle dźwięku jakie tam grało, o interkonektach między nim a wzmacniaczem, o zasilaniu (listwa czy filtr albo kondycjoner). Czy pomieszczenie było podobnej wielkości jak Twój pokój? Masz możliwość podobnie rozstawić kolumny jak tam to było? czy też masz możliwość podobnie usiąść jak tam? Bo chyba nie siedziałeś blisko tylnej ściany? Czy na ścianach były jakieś panele akustyczne? Czasem są tak zmyślne i ozdobne, że mogłeś nie zauważyć, że tam były. Na Audio Show można było zaobserwować jak różne i ciekawie zrobione mogą być. W jednej z sal przypominały np. kolorowe grafiki muzyków.
Tak często jest, że w salonie audio wszystko gra super a później w domu nie ma nawet połowy tego efektu.
Przykładem mój znajomy skąpy stomatolog, który w salonie był ze swoim wzmacniaczem i kupił kolumny, które mu się najbardziej spodobały jak grają. Ale tam podpięty był przede wszystkim dużo lepszy odtwarzacz CD, lepsze kable głośnikowe, interkonekty i listwa zasilająca a pomieszczenie choć nieduże dobrze ustrojone akustycznie. W domu oczywiście wszystko siadło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Źródłem dźwięku był wysokiej klasy odtwarzacz Marantza icon_sad.gif
Jeżeli chodzi o pozostałe rzeczy to te interkonekty z tego co widziałem też były jakiejś wyższej klasy ale nie wiem jakiej firmy, zasilanie: nie mam pojęcia!
Pomieszczenie w którym dokonywany był odsłuch jest bardzo podobne do mojego. Jedyna różnica to, że w moim mieszkaniu prawa kolumna będzie stała przy otwartym korytarzu, a tam było pomieszczenie zamknięte.
Jeżeli chodzi o panele akustyczne to myślę, że coś tam na pewno było bo jak wchodziło się do pomieszczenia to słychać było nawet podczas rozmowy że nie ma żadnego pogłosu.
Proszę podeślijcie mi parę propozycji kabli i interkonektów, które będą w miarę dobre i nie spowodują znacznego obniżenia jakości odtwarzanego dźwięku.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie widzę sensu podawania jakichkolwiek propozycji okablowania w momencie, kiedy nie zdecydowałeś się jeszcze nawet na kolumny.
A nawet, jakbyś już miał kolumny, to nadal nie ma sensu, bo nie wiesz jak gra/będzie grał Twój system. Po co to ?
Możesz kupić kable, ale wybierz wpierw kolumny, wzmacniacz ... Szukanie kabli na tym etapie, to jak dobieranie opon do nieistniejącego auta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolumienki zakupione icon_smile.gif Stoją w salonie i nie mogę nacieszyć ucha icon_wink.gif
Mimo tego, że nie posiadam kabli takich jak w salonie (polski producent MA), kolumny nie są wygrzane i nie posiadam takiego źródła dźwięku to kolumny grają bajecznie icon_smile.gif Nawet na moich Altusach 300 tak szklanki nie drżały jak przy tych maleństwach icon_wink.gif Ale nie to jest najlepsze. Ten czysty, mocny i przestrzenny dźwięk to jest to czego szukałem icon_smile.gif
Zaczynam zbierać na kabelki i może w między czasie uda się wymienić Onkyo na jakiś wzmacniacz icon_wink.gif
W salonie odsłuchowym sprzęt był podłączony bezpośrednio do kontaktu, nie był żadnych filtrów, listew zasilających czy kondycjonerów.
Kabelki i interkonekty będę chciał kupić takie same jak te z odsłuchu.
O zmianie źródła dźwięku też się pomyśli, ale nie wszystko na raz, bo same kabelki to koszt jakiś 1500zł.
Proszę teraz o dobór jakiegoś wzmacniacza. Myślę, że Denon odpada, bo nie zachwycił mnie dźwiękiem podczas odsłuchu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ten wzmacniacz (Audiolab 800S) byłby idealny do Twoich kolumn.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/158179.php
Albo taki też bardzo dobry (Sugden Stemfoort SF-100)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/157679.php
Jeśli ma być dużo taniej, ale będzie i trochę gorsza jakość, to minimum coś takiego (Arcam Alpha 9). Nie wygląda może, ale za to gra.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/156663.php
I nie wykluczone, że na dłuższy czas zapomniałbyś o droższych kabelkach, choć z czasem warto by było takie kupić.
Ja bym zdecydowanie wolał zainwestować w tej klasy wzmacniacz niż kupić tańszy, czy nowy w podobnych pieniądzach i do tego kabelki.
A już kupowanie nowych drogich kabli to największa głupota. Przykro mi jeśli obraziłem, ale nie przepraszam icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się śmiać Ziko369. Najłatwiej jest obśmiać bez konkretów i zostawić sprawę otwartą. To może podaj swoje typy? Konkrety poproszę. Co Twoim zdaniem będzie lepsze?
Bo ja znając brzmienie Dali Zensor oraz patrząc na gust autora wątku, tego co pisze jakie granie mu się podoba, dobrałem wzmacniacze
o podobnym charakterze ale z wyższej półki. Na pewno przewyższające klasą i kulturą brzmienia Onkyo, z którym podobała się
koledze gra Zensorów. Te Dali potrzebują mocnego kopniaka bo inaczej grają jak babcine bambosze icon_wink.gif
I wiesz, tu nie wybieramy zestawu dla Ciebie czy mnie tylko dla DamianRyn'a. A nie każdemu najlepiej brzmią Sonusy, Harbethy, czy Spendory albo wzmacniacze lampowe, hybrydowe lub też grające w klasie A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory, ale bezpośrednio pod moim postem taki wpis. Bez konkretnego odniesienia, to pomyślałem, że nie zgadzasz się z takim wyborem wzmacniaczy. icon_biggrin.gif
Pisząc coś pod poprzedzającym postem na ogół odnosisz się do jego treści. Jeśli chcesz skomentować inny, dobrze jest wkleić choć krótki cytat, albo szerzej omówić to, o czym piszesz.
Najważniejsze, ze wszystko się wyjaśniło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podesłane typy wzmacniaczy icon_smile.gif
Mam pytanko: czy to są jakieś starsze modele? Chodzi mi o to czy istnieje możliwość odsłuchania ich w jakiś sklepach?
A co sądzicie o wzmacniaczach Marantz? Pytam się bo mam możliwość odsłuchania ich w Olsztynie.
Co do okablowania to jeżeli kupowanie nowych jest głupotą to mi to jak najbardziej pasuje icon_smile.gif Za używki na pewno mniej zapłacę icon_smile.gif
Myślicie, że najlepiej najpierw kupić wzmacniacz, a później okablowanie, czy nie ma to znaczenia?
Pozdrawiam
P.S. Dali cieszą mnie coraz bardziej. Grają bajecznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość odsłuchania, to posłuchaj i Ty nam napisz jak grają. Jedni lubią te wzmacniacze inni nie. Te najnowsze, chyba nie do końca w Twoim stylu, ale nie przesądzajmy.
Podane wzmacniacze to niestety (dla możliwości znalezienia w sklepie) starsze modele i stety (dla ich dobrego grania) lepsze od wielu nowych. Może szukaj w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
A kupowanie nowych drogich kabli jest marnotrawstwem pieniędzy przede wszystkim. Zwłaszcza w Twoim niezbyt dużym budżecie na sprzęt hi-fi. Kable chyba najmniej się zużywają, więc lepiej kupić używane.
Nie ma znaczenia co najpierw kupisz, jeśli znasz system i kable. Ale jakbyś czytał inne wątki na forum wiedziałbyś, ze kable są ostatnim szlifem systemu, minimalną korektą brzmienia.
Kupowanie kabli jako pierwszych jest tym, czym wsypywanie soli i pieprzu do garnka na zupę bez wiedzy jak dużo będzie tej zupy oraz jaka ona będzie, z czego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...