Skocz do zawartości

Odtwarzacz Sony HAP-S1


Toolip

Recommended Posts

Cytat

od pewnego poziomu postęp jakościowy jest odwrotnie proporcjonalny do przyrostu ceny.


F1angelu, należy docenić Twój sposób argumentowania z górnej półki (w Twoim przypadku tradycyjnie z resztą icon_wink.gif ), ale z ww. stwierdzeniem trudno mi się zgodzić, ponieważ oznaczałoby to, że:
delta P= - delta J, gdzie delta P - zmiana ceny, delta J - zmiana jakości.
Zapewne miałeś na myśli to, że przyrost ceny powoduje mniej niż proporcjonalny przyrost jakości icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

od pewnego poziomu postęp jakościowy jest odwrotnie proporcjonalny do przyrostu ceny.


F1angelu, należy docenić Twój sposób argumentowania z górnej półki (w Twoim przypadku tradycyjnie z resztą icon_wink.gif ), ale z ww. stwierdzeniem trudno mi się zgodzić, ponieważ oznaczałoby to, że:
delta P= - delta J, gdzie delta P - zmiana ceny, delta J - zmiana jakości.
Zapewne miałeś na myśli to, że przyrost ceny powoduje mniej niż proporcjonalny przyrost jakości icon_wink.gif



F1angelowi chodziło o wariację I prawa Gossena. Gdzie od pewnego poziomu cen każda kolejna wydana złotówka powoduje zwiększenie jakości brzmienia, ale przyrost tejże jakości z każdą kolejną wydaną złotówką jest coraz mniejszy.

To tyle jeśli chodzi o zastosowania ekonomii w tematyce audio icon_smile.gif
Właśnie poczułem, że moje studia do czegoś się przydają icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Już wyjaśniam na własnym przykładzie: za 2500zł mogłem kupić kolumny nowe w salonie lub używane. Zdecydowałem się na zakup używanych (po konsultacjach na forum), które 10 lat temu gdy były nowe kosztowały 6000DM (czyli ok. 12 tys. zł). Czyli inaczej: za 2500zł kupiłem sobie brzmienie z wysokiej półki, które gdybym chciał kupić obecnie kolumny nowe kosztowałoby jakieś 12tys. zł.



W przypadku sprzętu wyprodukowanego przed wprowadzeniem euro jest nawet lepiej icon_razz.gif ... Otóż jak coś kosztowało np. 1000 DM, potem kosztowało 1000 euro przy tym samym lub wręcz gorszym poziomie jakościowym. Przynajmniej coś takiego działo się w Niemczech. Zatem Majtek2013 ma kolumny z wyższego pułapu cenowego icon_biggrin.gif

Rzuciłem okiem na ofertę mojej ulubionej firmy CANTON i znalazłem coś dla Ciebie. Normalnie nie mam serca polecać nikomu nowego sprzętu z najniższych serii, ale jeśli już muszą być białe kolumny, zobacz serie CHRONO i GLE (LINK do strony dystrybutora). Może w Krakowie uda Ci się je posłuchać. O brzmieniu nic nie napiszę, bo najniższe modele Cantona są mi ... obce icon_sad.gif .
Natomiast na ebayu pojawiają się wyższe modele, również białe, tu jednak trzeba mieć dużą motywację do zakupu.







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam ponownie po 2-miesięcznej przerwie - trochę chorowałem, więc temat potraktowałem nieco po macoszemu...
W międzyczasie stałem się posiadaczem wzmacniacza Pioneer A-30, z zakupem kolumn wstrzymałem się, ponieważ miałem nieco inne zmartwienia icon_wink.gif Póki co, używam swoich dotychczasowych Magnatów, które w obecnym, mniejszym pomieszczeniu przytłaczają nieco basem (buczeniem wręcz) - i tak miałem zamiar się ich pozbyć. Wypatrzyłem coś takiego, trochę mnie "wyprostowaliście" i przestało mi zależeć na tym białym kolorze icon_smile.gif :

http://www.prono.com.pl/produkt-kolumna-sw...-6-0-50799.html

były/są (bo mam kontakt telefoniczny) do kupienia na allegro za połowę ceny katalogowej.
Czy ktoś z forumowiczów może powiedzieć mi coś więcej na temat tych podstawkowców, tej firmy (Swans) - niestety bardzo mało miarodajnej informacji jest na jej temat. Większość dostępnych tekstów brzmi, jak sponsorowane. Odniosłem też wrażenie, jakby firma ta wycofywała się z rynku.
Pozdrawiam,
TL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...