Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu 2.0 do DVD 5.1 LG LH-D6240


xazzu

Recommended Posts

Witam serdecznie,

oto problem, z którym się zmagam:

posiadam ww. DVD 5.1, które za pomocą wejścia AUX i kabla Chinch - Mały Jack podłączam do mojego komputera. Niestety nie posiadam zestawu 5.1 który jest dedykowany do tego sprzętu, a jedynie 2 głośniki ACTRON 600B. Podłączając je do DVD pod kanały front left i front right mam samą górę i środek. Podłączając jeden głośnik pod kanal subwoofer dostaje soczysty bass, ale niestety kosztem dźwięku w mono, bo oprócz bassu w tym głośniku nie ma nic, a drugi gra wtedy górą i środkiem.

Moje pytanie:

czy istnieje jakiś sposób dzięki któremu dostane pełne pasmo na oba głośniki? Głośniki pod wieżą 2.0 grają wyśmienicie i chciałbym zredukować w jakiś sposób system 5.1 w DVD to 2.0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. dużych amplitunerach KD w menu jest opcja np. front kolumny duże/małe (small, large) i nazwijmy to " balans" między kolumnami , a pasma dla subwoofera. Pasmo dla suba i sam sub też z regulacja odcięcia. Tu być może z racji że firmowe fronty to maleńkie plastikowe mydelniczki, pełne pasmo w ogóle do nich nie szło, bo i tak by nie potrafiły odtworzyć dolnego pasma .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...