Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera do KD


RobertJ

Recommended Posts

Witam,
bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do KD. Waham się pomiędzy Yamaha RX-V475, Denon X100, ONKYO TX-NR525, SONY DN840 lub jakimś Pioneerem. Chodzi mi o funkcje sieciowe typu radio internetowe i Spotify. Cena ok. 1500 zł. Obecnie mam Denona 1311 i kolumny Jamo 426, ale jak dla mnie brzmi to średnio. Choć to passe, to lubię granie bardziej konturowe a obecnie gra to raczej sucho. Przeznaczenie to kino domowe i muzyka (CD, mp3) po. ok. 50%. Muzyka niezbyt głośna - maksymalnie głośność normalnej rozmowy. Najpierw chciałbym wymienić amplituner a kolumny w terminie późniejszym, ale poprawę grania chciałbym usłyszeć już po zmianie amplitunera. Pokój ok. 20 m2. Który z powyższych amplitunerów gra najbardziej skrajami pasma, tak trochę efekciarsko? Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej Yamaszce niedawno było na forum najniższy model i w dodatku bardzo mało wydajny prądowo, a za 200zł więcej można kupić 3 klasy wyższego pioneera vsx 923, czy vsx 827 z wszystkimi "bajerami cyfrowymi i bezprzewodowymi" i spotify za darmo. Pioneer gra od yamahy bardziej dynamicznie (wynika to też z jego lepszej mocy) mocno i nieco cieplejszym dźwiękiem. Myślę że nieco doda wigoru bardzo (sorry) słabiutkim i suchym jamo 426.
Co do skrajów pasmo to we wszystkich jest loudness, spora w skali dB regulacja tonów niskich i wysokich. Co może ważne dla Ciebie pioneer ma funkcję midnight, która podbija nieco bas i przestrzeń przy cichutkim słuchaniu nocą icon_wink.gif oraz sound retriver dla jakiejś tam poprawy kiepskich mp3.
Jednak spróbuj się odzwyczajać stopniowo od tych "korektorów ", loudness, itp. muzyka na lepszych kolumnach słuchana taka jak jest naprawdę nagrana będzie przyjemniejsza . Jest też przycisk "pure direct" czyli ominięcie wszelkich obwodów korekcji cyfrowej dźwięku, jest wtedy dobrze i naturalnie, wtedy to kolumny grają sobą, ale przy tych 426 będzie kiepsko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już powoli mi się rozjaśnia. Co do słabości jamo 426 to wiem - ale darowanemu koniowi...
Z kolei o Pioneerach sporo jest opinii, że słabe, ze to nie to co kiedyś itd. Ale większość to pewnie opinie tych co je tylko w sklepie widzieli icon_smile.gif
A jaka różnica istotna jest między 923 a 827.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Y 475 i pioneera i to niższy model dość dokładnie dwa razy, trudno się doszukiwać w nich jakieś super poprawności i liniowości w reprodukcji dźwięku zwłaszcza w muzyce stereo, ale skoro ma to dawać też frajdę w KD ( lub głownie w nim ) to wybrałbym pioneera . Zaznaczę też że denona nie słuchałem, a onkyo inny model .To oczywiście subjektywna opinia ale może posłuchaj sobie Pioneera i Onkyo .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn naprawdę trzeba posłuchać... to one tworzą charakter dźwięku. Przefiltruj po cenie na ceneo/skąpcu , może monitor audio mr4, missiony mx4, 35i, heco victa, magnat supreme, kef C5, yamaha, jest kilka jeszcze, biorę pod uwagę cenę i że to ma być KD, więc oczekujesz pewnej energii i "kopa".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem kolokwialnie, chodziło mi bardziej że przy cichym graniu słychać już "pełne pasmo", a graja już dość rześko i dynamicznie, bo faktycznie wiele kolumn gra dopiero jak wzmacniacz jest na 3/4 mocy . Wspomniana wcześniej funkcję midnight, podbija nieco bas i przestrzeń przy nawet cichutkim słuchaniu nocą .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy już prawie byłem zdecydowany na pioneera to natrafiłem na informację o tym, że aby Spotify działało potrzebny jest iPad albo iPhone. I tu pech bo wszystkie urządzenia w moim posiadaniu są na androidzie. W związku z tym funkcjonalność Spotify dla mnie chyba nie istnieje. Czy ktoś z posiadaczy Pioneera mógłby się wypowiedzieć czy to prawda? W Denonie, zdaje się, nie trzeba mieć Apple'a do korzystania ze spotify. Nie wiem jak w pozostałych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...