Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , jestem na forum od 4minut zarejestrowalem sie głównie z powodu jednego problemu , mianowicie niedawno sprzedałem samochód ale szkoda było mi się rozstać z głośnikiem . Chwilowo nie mam zamiaru kupować nowego auta więc wpadł mi do głowy pomysł podłaczenia głośniczka do PC . Ale tu znowu pojawia się problem bo chce to zrobić inaczej niż wszyscy .
PC mam nowy wiec nie mam mowy o odcięciu kabli w zasilaczu , jednakże znalazł się drugi zasilacz gdzie śmialo moge go ciachac .. ale teraz do rzeczy.
Ahh tak , głośnik ma wbudowany wzmacniacz .


Chce podłączyć dwa kable od głośnika do PC przejsciówką pod AUX.
Zasilanie chcialbym aby było brane ze starego wzmacniacza ale nie wiem jak mams ie do tego zabrać .
Poniżej puszcze pare zdjęć i mam nadzieje , że pomożecie mi z tym Panowie "majstry" .

Na jednym ze zdjęć jest króciutki kabelek nie pamietam do czego on służy .
Mam nadzieje ze powiecie mi gdzie podłączyc + / - , krótki kabelek i czy te dwie czerwone końcowki moge smialo za pomocą przejsciowki połączyc na AUX.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnie musisz połączyć +12V z tym środkowym jakimś kabelkiem aby była aktywna. W zasilaczu bierzesz +12V i GND z wtyczki np molex(tej od cd-rom lub dysku) żółty to + i obok niego czarny to -.Aby uruchomic zasilacz łączysz piny 15 i 16 w przypadku złącza 24 pin lub 13 i 14 w przypadku złącza 20 pin, są ponumerowane i są to kable koloru zielonego i czarnego. Co do podłączenia do pc kup przejściówkę 2x rca->jack stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są postępy , zasilacz sie zapala po podłączeniu zieonego kabla z czarnym , + ( gruby czerwony ) podpinam do żółtego kabla z zasilacza . - ( gruby czarny) podpinam do czarnego kabla zasilacza . Lampka wzmacniacza w dalszym ciagu nei zapala sie na czerwono . Mam jeszcze ten maly kabelek nie bardzo wiem gdzie go podlaczyc . W tubie mam 2 opcje REM ( chyba od wylaczania sie tuby wraz z zasilaczem tak ? ( gdzie ja podlaczyc)) ? i opcja SPKR IN ez nie wiem co z nia zrobic .


"W kolumnie musisz połączyć +12V z tym środkowym jakimś kabelkiem aby była aktywna" odpowiedz mi tylko prosze ktory tro jest ten srodkowy kabelek !:)))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam dokładnie w tej kostce jest ale ten cienki kabelek powinien być połączony radio->kolumna to jest po to że jak odpalasz radio to i tuba się odpala żeby nie pobierała prądu gdy radio wyłączone. Najlepiej odkręć te kable i daj jakieś zwykłe jak masz i +12 z rem możesz połączyć kablem jakim chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma okolo hmm 6 lat?icon_biggrin.gif
spokojnie , chodzi tu o lekki basik , a jak zasilacz nie wystarczy tozałatwi się coś nowego icon_smile.gif) ( mam duzy akumulator icon_biggrin.gifD) hmm powiedz mi tylko czy ciagle podlaczanie i wylaczanie z prądu zasilacza / tuby moze go zepsuć ? zasilacz nie ma wyłącznika i wyłączałbym go glownie wieczorami , bo gry / muzyka / filmy bass byłby włączony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , sprawa ma się tak : nikt nit mial przejscowki to kupilem po prostu nowy kabel z odpowiednia końcówa PC , niestety troche cieńszy , podpiołem na przód PC w miejsce słuchawek , czy jest mozliwosc sciszania tuby za pomoca PC ? Chcialem podlaczyc na tył pc-a pod niebieskie wejscie ale wtedy glosnik nie dziala.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niezrozumiale napisalem , wybaczcie .
Tuba działa , bass bardzo ladny i bardzo MOCNY , ale zmniejszony do minimum ze wzgledu na godzine i zasilacz.
Ale pisze w innej sprawie , do PC mam podłączone głosniki normalne 2 małe + sub Logitec

DSC01446.jpg



Kable z dodatkowe głośnika nad którym dziś się troche męczyłem podpiołem na przód ( rożowe wejscie sluchawkowe) czy jest mozliwosc zebym zmieniał volume glośnikow od PC i dodatkowego za jednym zamachem uzywajac pokrętła od Logiteców ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...