Skocz do zawartości

Technics SA-GX230 i Altus 75


szczuply

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif
Chcialem poruszyc pewna nurtujaca mnie od dluzszego czasu sprawe icon_wink.gif
Obecnie u siebie w dosc nie duzym pokoju mam ustawione Altusy 75 podpiete pod Technicsa SA-GX230 icon_smile.gif I mam kilka pytan...

1. Szukalem dosc sporo ale nigdzie nie moge znalezc dokladnych danych tego wzmacniacza... jedne zrodla mowia o mocy 4x80 Wat w sinusoidzie inne zrodlo mowi o 2x80 Wat... i szczerze mowiac juz zbytnio nie wiem jaka jest prawda... Jesli ktos posiadał by dokladniejsze dane dotyczace mocy i ogolnych mozliwosci tego wzmaniacza prosiłbym o pomoc icon_smile.gif

2. Druga sprawa to moc tych Altusow icon_wink.gif Membrany powymieniane ogolnei sprzet w stanie bardzo dobrym mimo ze starszy ode mnie icon_wink.gif no zagrały moze na 4 sylwestrach. Teraz pytanie jakiej mocy sa te kolumny tak naprawde... ile w sinusoidize jaki max i jaka efektywnosc... swego czasu szukalem i ciezko cos na ten temat znalezc.

Dlaczego pytam... Altusy swietnie nie graja jakosciowo... ale sentyment jest. Chcialem poznac mozliwosci tego sprzetu... jaki mam zapas mocy na takim sylwestrze bo granie na wyczucie (i tak mi sie wydaje sporo za malo dane po garach icon_wink.gif ) mija sie z celem nie znajac mozliwosci. I jedno pytanie... jak wyglada sprawa rozdzialu mocy przy 2 i 4 kolumnach podlaczonych ?

Mam nadzieje ze bedzie mi ktos wstanie pomoc.

Pozdrawiam Goraco icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to amplituner stereo i jego moc to dwa razy 80 a nie 4 razy.Po prostu niektórzy w opisach mylą pojęcia.Można do niego podłączyć dwie pary kolumn .ale nadal to będzie stereo i oczywiście moc się nie zmieni tylko będzie rozłożona na cztery kolumny.Kolumny które mają grać wybieramy przełącznikiem a,b .Bezpieczniej zawsze używać jednej pary kolumn.Ile pociągną kolumny najprościej sprawdzić przez odsłuch ,jak staną się słyszalne zniekształcenia lepiej nie robić głośniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem zdaje sobie z tego sprawe icon_wink.gif czysta fizyka icon_smile.gif jak sie orientuje to obluguje ten wzmachol od 4-16 Ohm wiec dwie poary po 8 dadza nam 4 ohmy icon_wink.gif Wiec na temat Amplitunera mam wystarczajaca ilosc informacji icon_smile.gif Teraz Altusy... tak szukam po roznych forach i rozne sa wypowiedzi co do ich mocy w sinusie ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTUSy 75 mają impedancję 8 Ohm. Natomiast proponuję odkręcić głośniki w kolumnie i sprawdzić ich oznaczenia, bo w przypadku napraw głośników (tj. piankowego zawieszenia) często zamiast nowego zawieszenia wstawiano nowe głośniki - zazwyczaj nieoryginalne icon_rolleyes.gif
Oprócz tego zastosowane w tej kolumnie głośniki (niskotonowy, średnio- i wysokotonowy). mają różne moce.

Nominalnie ALTUS 75 był określany jako kolumna ośmioomowa o 60W mocy ciągłej (stąd w symbolu kolumny na tabliczce znamionowej cyfra 60), natomiast nazwa handlowa to ALTUS 75.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki sa 100 % oryginalne icon_wink.gif Wymiany dokonywał moj ojciec ze znajomym ktory w tym siedzi pare lat temu i jest to wszystko na Tonsilach icon_wink.gif
Wiec dzis wykonalem probe na plycie Sade oryginalnej tloczonej przez Universal ... 12/20 (pogladowo ... wiem ze nie liniowo jest pokretło glosnosci )spokojnie chodzily... spory power bez znieksztalcen (po przypilowaniu tego dreczacego sopranu icon_wink.gif ) do tej pory uzywalem max 6/20 nawet na imprezach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...