Skocz do zawartości

upgrade Pylon Pearl 20 do Pearl 25


Recommended Posts

Hej Koledzy,

Wpadłem dziś na pomysł przeróbki swoich Pylonów Pearl 20 na Pearl 25.
Jak pewnie wiecie nowe Pearle 25 różnią się tylko dodaniem tego samego średnio niskotonowca i zapewne modyfikacją zwrotnicy więc może taką przeróbkę dało by się samemu wykonać?
Zasadnicza sprawa to zdobyć parę głosników średnio niskotonowych i zwrotnice z nowych Pearlów 25.
Konstrukcja kolumny jest bardzo prosta, nie ma żadnych ścianek działowych w środku więc montaż drugiego głośnika ograniczałby się tylko do wyfrezowania otworu na froncie.
Jedyny problem jaki widzę to tunel bass-reflex. W nowych Pearlach 25 jest montowany na dole.

Co w ogóle sądzicie o takim pomyśle?
Dodam, że brzmienie Pylonów dość mi odpowiada, a to mogłaby być dość tania przeróbka jeśli oczywiście byłaby możliwa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zmianę impedancji z 8 na 4 Ohm zwróciłeś uwagę?
Myślę, że przeróbka nie jest tak prosta jak piszesz - choćby to, że otwory na głośniki byś wycinał na wysokości otworu BR i terminala z tyłu, że o zwrotnicy nie wspomnę.
Obawiam się, że poprawić to szansa jest niewielka, a zepsuć ogromna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja bym nie kombinował. Po pierwsze, nawet jeżeli uda Ci się wyciąć otwory, bez widocznych śladów, to będzie to kosztować Cię jakieś pieniądze. Orientowałeś się w cenach głośników, zwrotnicy ? Nic o tym nie napisałeś.
Dwa, to, skoro odpowiada Ci brzmienie Pylonów w tej oryginalnej ich postaci, to lepiej zostawić je w spokoju. A jeżeli czegoś Ci brak, to sprzedaj w oryginalnej postaci, dołóż to, co miałbyś wydać na upgrade i kup inne kolumny. Wiesz gdzie byśmy proponowali szukać.
A po trzecie, zastanowiłeś się nad faktem późniejszej sprzedaży kolumn, po takiej przeróbce ? Nie wiem ile będziesz czekał (zakładając, że znajdziesz kupca w kwocie, którą chciałbyś za nie uzyskać), ale to dość ryzykowne posunięcie.
Nie wiem, jak wygląda różnica w cenie pomiędzy modelem który masz obecnie, a tym do którego chcesz podciągnąć kolumny ? Żeby nie było tak, że albo będziesz je musiał zatrzymać na zawsze, albo oddasz kiedyś za niewielkie pieniądze.
Jak uważasz, to moje zdanie odnośnie takiego pomysłu.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie brałem tego pod uwagę ponieważ nastawiałem się na zwiększenie mocy kolumn
ale to również ciekawa opcja warta przemyślenia

mam do Was jeszcze pytanie czysto techniczne
sporo w nowych pylonach impedancja kolumny jest zmieniona na 4 ohmy to zmiana jest wykonana na zwrotnicy czy średnio niskotonowce mają teraz impedancje 4 ohmową?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...