Skocz do zawartości

Wymiana aplitunera na wzmacniacz


B11

Recommended Posts

Mam okazje sprzedac Harman Kardon 3490 i na jego miejsce zakupic wzmacziacz sterofoniczny używany do 2000zl. Jaki polecacie z delikatną górą pasma i dobrym głębokim basem. Narazie celuje w NAD C355BEE. Może pojade go posłuchać. Grać będzie z Acoustic Energy Aegis Neo 4 v.2

-muzyka, której słucham to głównie Rock, Blues, Metal + wszyskie gatunki muzyczne
-muzyka odtwarzana, głównie przez komputer z WIN7-JRiver Media Center 19-Prodigy HD2- wyjściem analogowym do wzmacniacza
Teraz przez ASUSA O,PLAY 700- gwarantuje dużo lepszą jakość dźwięku niż z komputera.
-pokój 13,2m2
[attachment=4501:Pok_j_13_2m.bmp]

Pok_j_13_2m.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w tej cenie jak najlepszego wzmacniacza takich firm jak: Musical Fidelity, Xindak, Atoll (raczej od modelu IN 80), Roksan Kandy KA-1 mkIII, Advanced Acoustic, Densen B-100, Luxman od modelu 5xx, NAD też w sumie może być, choć do mocniejszego metalu...??? Do rocka byłby dobry dynamiczny z legendarnym już drivem NAIM.

A rozstaw kolumn nie za duży? Powinien być trójkąt równoboczny, albo boki biegnące do Ciebie mogły by być odrobinę dłuższe.
Ale pewnie kombinowałeś z ustawieniem i skręceniem kolumn w osi pionowej?
Jeśli ściana za Twoją głową silnie pochłania dźwięk, to powinno być nie najgorzej. Pamiętaj również o pierwszych odbiciach z boku i za kolumnami. Też są ważne. Nic tam nie masz na ścianach (dyfuzory)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam tu przemyślenia. Najbardziej uniwersalny będzie pewnie Roksan Kandy. Nawet ze względu na ew. późniejszą odsprzedaż.
Musical Fidelity ma nietypowe rozmiary, więc musisz się zastanowić czy Ci to nie przeszkadza?
Wzmacniacze hybrydowe typu Avance czy Xindak są bardzo fajne. Można się pobawić lampami sterującymi i całkiem niedużym kosztem dość znacznie wpływać na brzmienie. Dużo taniej niż kablami. I masz tu połączenie dobrych cech lampy i tranzystora.
Z tym, że Xindak jednak popularniejszy. Avance bardziej słynie z kolumn.
Nie rozumiem dlaczego wzmacniacz dobrej klasy (o takich tu już piszemy) z dobrym zasilaniem i 50-60W miałby nie dać rady Twoim kolumnom? Mają dość łatwą charakterystykę. Co do 200W, to tyle się o tym na forum klepie co to oznacza.
Czytasz inne wątki? Nieraz było pisane, że ilość watów podana na kolumnach, to (maksymalna) wielkość niezniekształconego sygnału jaki kolumny mogą przyjąć bez szkody dla siebie. A nie, że jest jakaś szczególnie "mocna" albo trudna. Czy się taką kolumnę dobrze napędzi czy nie, decyduje mnóstwo innych czynników.
Może ze względu na metalowe membrany, które lubią wessać trochę prądu nie schodziłbym poniżej 50W. W pokoju tej wielkości jak Twój tym bardziej nie powinno być kłopotu.
Wzmacniacze lampowe to moim zdaniem trochę wyższa szkoła jazdy. Tu już trzeba być świadomym wielu rzeczy i pewnych ograniczeń a wiedzieć czego się chce, jakiego dźwięku się szuka. Myślę, że nie ma tu się co pchać w niedrogie Chińske wzmaki, choć niektórzy chwalą sobie Ming Da, Xindak, Yagin czy nawet Music Angel (tuningowane).
Ja wolałbym kupić takie wzmacniacze jak Almarro 318B, Tri (Triode Corporation) modele TRV-35SE i TRV-88SE, Jadis Orchestra, Ayon Orion, Jolida 502B, JJ Electronic albo Unison Research.
W lampowej mocy rzeczywiście coś jest. Może to, że nie wpadają one tak szybko w nieprzyjemne zniekształcenia jak tranzystory.
Dobry lampowiec musi mieć jednak porządne zasilanie (transformatory wyjściowe) a to niestety dużo kosztuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Jak pisałem wcześniej raczej nie skupiałbym się przesadnie na mocy wzmacniacza. Twoje kolumny, to nie jakieś prądożerne i trudne do napędzenia monstra. Szukałbym raczej dobrego brzmienia, tego by kolumny fajnie zagrały ze wzmacniaczem.
Jeśli zupełnie nie wiesz jakiego rodzaju dźwięku szukasz, co Ci się bardziej spodoba, czas wybrać się na odsłuch do salonu/salonów audio. A najlepiej umówić się wcześniej na odsłuch, wziąć kilka ulubionych płyt i ... kolumny (po wcześniejszym ustaleniu tego z kimś z salonu).
Będziesz wiedział co z Twoimi kolumnami dobrze gra a przede wszystkim co najlepiej koresponduje z Twoim gustem.

Taka uwaga na koniec. Więcej dialogu, mniej "rzucanych" propozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem je w takim zestawieniu PIONEER A-A9J + PD-D6J i było bardzo dobrze. Oraz z harman kardon 990 i też ok. Moim zdaniem w domu zagra zestaw nieco inaczej niż w salonie i tu nie ma zbytnio, co się sugerować odsłuchem w salonie. W dzwięku wystarczy mi nie natarczywa, delikatna góra i wyrazie zaznaczone niskie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
NAD 356bee w domu. Po jednym dniu odsłuchu stwierdzam, że to był bardzo dobry wybór. Ma on twardsze nisze tony, co do moich kolumn pasuje idealnie bo przy cichym słuchaniu mają one bardzo zmiękczoną barwę. Boje się rozkręcić głośność więcej niż na połowę bo jest już strasznie głośno. U mnie gra on głównie środkiem pasma, a bas schodzi nisko, wysokie są czyściutkie ale bez tej, dla mnie nie przyjemnej słodyczy na szczęście. Bedzie on mi już na lata służył. Teraz gra on z ASUSEM o'play. Na pewno jest dźwięk dużo ciekawszy niż z HK 3490 a Ymacha rx-v 1067 nie ma polotu. Chodz yamacha z głośnikiem niskotonowym gra też bardzo ok, lecz wiadomo stereo i kolorowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...