Skocz do zawartości

Kolumny stereo do SONY TA-F530ES


tommoo

Recommended Posts

Witam,
Z racji tego że moje kolumny, na których się wychowałem, przestały spełniać swoją główną funkcję ponieważ służą mojej mamie od 7 lat jako podstawki pod kwiatki, poszukuję kolumn które ładnie zagrają z SONY TA-F 530 ES.
Pomieszczenie o wymiarach 3,5 na 5 metrów 2,10 wysokie (przekwalifikowana piwnica). Słucham głównie rocka. Nie chciał bym wydać więcej niż 1000 a jeszcze lepiej 500 zł za parę. Najchętniej nowe ale zrozumiałe będzie że za takie pieniądze lepiej poszukać czegoś z 2 ręki.
Tylko bardzo proszę bez żadnych satelitek ale porządne kolumny podłogowe. Lubię też czuć muzykę a nie tylko ją słyszeć.
Do tej pory jedyne co przykuło moją uwagę to Jamo s718. Co myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek jeszcze myślałem że maks to 500 zł, dziś rano przeznaczyłem 1000 no i wiem że tak można bez końca ale jeżeli znajdzie się coś nowego za 1500... Z tym że tego żona nie łyknie jak przytaszczę jej dwie dwudziesto kilowe paczki i powiem ze za 300 icon_biggrin.gif Więc pozostańmy lepiej przy używkach raczej do tysiąca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba raczej z ostrą górą i mocnym dołem, takie altusowskie dźwięki.



Tak, to dobre podsumowanie. Przesiadając się z głośniczków od komputera, to będzie duża różnica, oczywiście na plus. I znacznie lepiej niż Altus.
Przejrzałem kolumny w podanym przedziale cenowym. Znalazłem piękne kolumny, które bardzo rzadko pojawiają się na rynku. A brzmieniowo pasowałyby do Twoich preferencji.
http://allegro.pl/kolumny-quadral-shogun-p...4045092696.html
[ QUADRAL SHOGUN Phonologue Gold mkvI ]

Dodatkowo, i jeszcze lepiej :
http://allegro.pl/dali-axs-5000-super-stan-i4016663782.html
[ DALI AXS 5000 ]

A tutaj potęga brzmienia :
http://allegro.pl/dali-104-klasyka-dzwieku-i4018774277.html
[ Dali 104 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pomieszczenia i by było zgodnie z gustem wziąłbym Quadrale albo Arcusy, ale jakieś mniejsze gabarytowo modele.
Może nawet jakieś większe monitory standowe. A niskie tony z takich kolumn w niewielkim w sumie pomieszczeniu potrafią być mocne i dość nisko zejść. A nie będą się snuły zagłuszając wszystko jak to się może zdarzyć gdy wpakujesz do piwnicy zbyt duże kolumny podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś link z kolumnami, i do tego nieciekawymi. Quadrale, które Ci podałem, to solidne klasyczne podłogowe kolumny, a te już nie. Tak więc o wzmacniaczu nie powiem nic icon_smile.gif.
A korektor sobie odpuść, to ustrojstwo degradujące brzmienie. A gramofon jak najbardziej polecam, jak będziesz szukał konkretnie, daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie. Grają szybko, dość jasno, precyzyjnie z energetycznymi niskimi tonami. Które nie są zbyt potężne, ale w Twoim pomieszczeniu ze wzmacniaczem Sony powinny fajnie się uzupełniać, bo on jest trochę ocieplony w średnicy i niezbyt szybki.
http://allegro.pl/kolumny-acoustic-energy-...4035070425.html
Pamiętaj, że Altusy np.140 wcale nie miały tak dobrych ani głębokich niskich tonów jak się niektórym wydawało. A wysokie to jednostajne podbarwione cykanie.
Koreańczycy z północy puszczają "muzykę" Justina Biebera w swoich więzieniach właśnie z Altusów napędzanych wzmacniaczami Technicsa, torturując tym dysydentów ponad ludzką miarę. Altusy są także na indeksie broni zakazanej przez Konwencję Genewską icon_wink.gif icon_lol.gif
Acoustic Energy to są kolumny dużo lepszej klasy, nie ma co porównywać. Tu wzmacniacz będzie "hamulcowym" w Twoim systemie. Ale nie od razu Kraków zbudowano.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koreańczycy z północy puszczają "muzykę" Justina Biebera w swoich więzieniach właśnie z Altusów napędzanych wzmacniaczami Technicsa, torturując tym dysydentów ponad ludzką miarę. Altusy są także na indeksie broni zakazanej przez Konwencję Genewską icon_wink.gif icon_lol.gif


f1angel popłakałem się ze śmiechu... Pozostaje jeszcze dodać że ptaki, które zastygły w locie, kiedy to na świat przychodził wielki wódz Kim Ir Sen, w czasie przelotu na tymi więzieniami spadały na ziemię bo skrzydełkami zatykały ptasie uszki . icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommoo, jeśli masz taką możliwość, to nie zastanawiaj się. To naprawdę dobre kolumny i jeśli "zmieszczą" się w Twoim pomieszczeniu oraz wpasują w Twój gust a wzmacniacz da im radę, to naprawdę dobrze się składa.
W sumie tak powinno być zawsze, że odsłuchujesz coś we własnym pokoju i systemie. Skorzystaj z okazji.

Jacek75, fajne podsumowanie, też mnie rozbawiłeś icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,l
Pewnie zaraz ktoś mnie przegoni ze taki temat był już poruszany ale słabo posługuje się po opcji "szukaj".
Otóż kolejnym etapem zabudowy mojej piwnicy jest wybór cd. Miałem kiedyś Cd, będąc nastolatki dostałem od kuzyna w 94 ale coś czuje ze podzielił już los moich kolumn icon_smile.gif
Początkowo sądziłem ze dokupię kolejne sony ES ale za 100, 200 czy 300 złotych ale może być chyba ciężko. Tak że drodzy forumowicze pomóżcie plis w zakupie czegoś sensownego.

ps. nie potrafię jednak pisać na tabletach :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A coś odnośnie kolumn ? Kupiłeś coś ? Jakieś refleksje ?


Jeszcze nie, na razie całe oszczędności pochłania remont, tak na marginesie przekroczył już o 50% zakładany koszt a jesteśmy w połowie :/
Co do kolumn chyba kupię te http://allegro.pl/dali-104-i4062946700.html z tego co czytam, dali to naprawdę klasyka dźwięku a i pod względem kolorystycznym mi odpowiadają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...