Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny do 2000 zł


Tiger

Recommended Posts

Witam.
Poszukuje wzmacniacza/przedwzmacniacza i kolumn do gramofonu TECHNICS SL-23A(bądź SL-2000, okaże się w najbliższym czasie).
Pokój, w którym będzie się znajdował sprzęt, to salon połączony z kuchnią i przedpokojem. Całość ma 30m2, ale miejsce "wypoczynkowe", w ktorym będzie stał zestaw jest oddzielony od przedpokoju ścianką "barem" o wysokości ok. 130 cm.
Muzyka, jakiej słucham to przede wszystkim punk, rock i reggae, ale zdarza się czasami jakiś jungle, albo dnb.
Jestem zielony w tym temacie, dlatego preferowałbym proste rozwiązania i z góry przepraszam za niedorzeczne pytania. Moge naciągnąć budżet o pare stówek w przypadku naprawde dobrego sprzętu.
Z góry dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oczywiście z drugiej ręki, bo wzmacniacz i kolumny do 30m2, by miało to w miarę dobrą jakość tylko takie.
Czyli jakiś wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym pre gramofonowym i kolumny podłogowe.
Ma grać bardziej miękko, z ociepleniem, gładko, czy raczej jaśniej, twardziej, zadziorniej itp?
Słuchałeś czegoś (konkretne marki) i podobało Ci się? Opisz. Albo może nie podobało się? Co? Też będzie pomocne.
I pytaj śmiało, najwyżej się sprostuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wolałbym nowe, ale już podczas wyboru gramofonu zderzyłem się z rzeczywistością i jestem świadom, że cieżko bedzie o nowy sprzęt, więc pogodziłem się z używanym. Co do reszty twoich pytań, to szczerze mówiąc nie miałem styczności z dobrym sprzętem i naprawdę nie wiem, czego oczekiwać i jak to ma brzmieć...

UWAGA! nie moge zmienić tematu, ale kupiłem okazyjnie gramofon i teraz cena zestawu się zmienia z 1500zł do 2000zł icon_smile.gif
Nie wiem czy to coś zmieni, ale odtwarzaczem będzie już na pewno Technics SL-23A.
Będę odbierał osobiście gramofon, więc może coś z listy przedmiotów sprzedawcy by sie nadawało?
Zamieszczam do tego link:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22201120
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

UWAGA! nie moge zmienić tematu, ale kupiłem okazyjnie gramofon i teraz cena zestawu się zmienia z 1500zł do 2000zł icon_smile.gif

Poprawiłem temat wątku...

Przy okazji mógłbyś poprawić swoją sygnaturę i napisać, gdzie mieszkasz icon_rolleyes.gif

Podejrzewam, że sprzedawca nie wystawił na aukcjach wszystkiego, co ma - zadzwoń/napisz do niego i spytaj, co może zaproponować w zakresie cenowym tysiąc-2 tysiące zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do tego tak nie podchodził. Myślę, że gdybyś musiał pogodzić się z nowym byłoby gorzej. Bo w większości to plastik, płyta wiórowa i ogólna popelina icon_wink.gif
Będziesz miał za to lepszy dźwięk i solidniejsze klocki. Zapach nowości jest bardzo ulotny.

Sprzedający mało tam ma ciekawych rzeczy (oprócz gramofonów). Może ten wzmacniacz? http://allegro.pl/kenwood-ka-5090r-wzmacni...4030232357.html
Ale w Twoim budżecie mamy chyba szansę znaleźć ciekawszy. Choć ten nie jest zły. Może jeszcze jakiś tuner by można wybrać jeśli słuchasz radia. Ale można taniej.
Przede wszystkim jednak poszukałbym najpierw kolumn. Wzmacniacz to moim zdaniem trochę mniejsze zmartwienie.
Chyba, ze musi być z pilotem, to może być gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłe, nie muszę kupowac koniecznie u tego sprzedawcy. Po prostu skoro jutro do niego jade, to lepiej było sprawdzić. Jeżeli coś lepszego będzie, to wole dopłacić do przesyłki.
Skoro uważasz, że trzeba zacząc od kolumn, to zacznijmy od nich. Pilot nie jest konieczny.
PS: Radia nie słucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kenwood mógłby być...
Ma już na pokładzie przedwzmacniacz gramofonowy dostosowany do obu typów wkładek.
No i jest pilot.

Wygląda nieźle - ale sądząc po wytartych napisach może być mocno wypucowany (chociaż na szczęście nie widać żadnych obić i uszkodzeń, więc może poprzedni właściciel był tak ambitnym czyścioszkiem, że aż przesadził).

Biorąc dla siebie sprzęt wolałbym więcej wydać na kolumny, do tego dojdą jeszcze kable - a pewnie biorąc Kenwooda dostałbyś parę złotych zniżki, a przede wszystkim masz możliwość posłuchać u sprzedawcy jak zagra z kupowanym gramofonem. Jak Ci zostanie parę setek to możesz je przeznaczyć na płyty.
Swoją droga to rzadka sytuacja, bym namawiał kogoś na tańsze rozwiązanie icon_cool.gif

Jak widać, czasami na Forum mogę mieć ciut inne zdanie niż f1angel icon_cool.gif , bo ja wolę zaczynać od wzmacniacza i jeździć z nim szukając kolumn. Ale mając sporo sprzętu (i ciut osłuchania plus paru kolegów na Forum i poza nim icon_lol.gif ) nie będę raczej taszczył kolumn kupując kolejny piecyk.

Pozdrawiam
PS. Będziesz później kupował odtwarzacz CD?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam icon_biggrin.gif.

Jako, że zaczynamy od kolumn, zaproponuję kolumny, które znalazłem już wcześniej. Nie zostały kupione, więc :
http://allegro.pl/dali-104-klasyka-dzwieku-i4018774277.html
[ DALI 104 ]
http://allegro.pl/dunskie-kolumny-podlogow...4028915666.html
[ DALI 107 ]
http://allegro.pl/tannoy-r2-glosniki-podlo...4044750558.html
[ TANNOY R2 ]
http://allegro.pl/kolumny-quadral-shogun-p...4045092696.html
[ QUADRAL SHOGUN Phonologue Gold mkvI ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, Ty jeśli masz inne zdanie, to jest ono podbudowane konkretami. Twój sposób argumentacji jest bardzo dobry.
Powiedzmy, że lepiej jest wybrać najpierw kolumny, ale wzmacniacz pragmatyczniej icon_biggrin.gif Tu się z Tobą zgadzam.
W sumie jeśli by Tiger wziął Kenwooda to można by go połączyć z propozycjami Zieluwida.
Ja do 30m2 widziałbym Dali 107 (mocne granie, dość soczysta średnica i niezłe wysokie tony) albo Quadrala (tu zagra ostrzej, bardziej konturowo, mocniej ale chyba mniej muzykalnie). To tak na szybko w tym momencie.
Tannoy R1 chyba trochę za delikatne do tego pomieszczenia. 104 na podobnym poziomie jak 107 ale delikatniejszy dół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem odpisać, bo byłem w pracy.
Tak więc po kolei:
Odtwarzacza CD nie planuje kupować.
Co do wzmacniacza. Moje pojęcie w tej kategorii jest niemal zerowe, dlatego chciałbym wzmacniacz, który nie będzie wymagał skomplikowanej obsługi, no i przede wszystkim ma dobrze grać. Nie wiem jak jest z awaryjnością w wzmacniaczach, ale chciałbym żeby pograło mi to wszystko jak najdłużej, a najlepiej wieczność icon_wink.gif
Wygląd praktycznie nie ma znaczenia, bo wzmacniacz będzie malo widoczny. Jeżeli ten kenwood naprawde jest dobry, to jeszcze dzisiaj go kupię, bo ide sie zdrzemnąć parę godzin i jadę odebrać gramofon, więc upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie chce jednak, żeby kupno wzmacniacza było naciągane, tym że transport wyniesie mnie mniej.
Jeśli chodzi o kolumny, to moje pojęcie jest na poziomie wzmacniacza. Z tych co mi wysłałeś podobają mi sie wszystkie. Skoro Dali 107 jest najlepszy, to wybór padnie na niego. Może jeszcze jakieś propozycje odnośnie kolumn? Jeżeli kupiłbym ten wzmacniacz kenwooda, to zostanie mi na nie 1500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem lepsze kolumny. Jest to wyższy model niż Dali 107, czyli Dali 400. Zagrają z lepszą klasą dźwięku. Niskie może nie tak duże (będą barwniejsze, szybsze), ale wydaje mi się, ze zupełnie wystarczające w takim pomieszczeniu. W sumie z takim repertuarem którego słuchasz zagra lepiej.
http://allegro.pl/solidne-kolumny-podlogow...4015672894.html
Jest tylko jedno ale. Kopułka w prawej kolumnie jest wgnieciona. Na ogół dyskwalifikuję takie coś, ale tu widzę, ze chyba da się ją wyciągnąć. Robi się to ustami albo odkurzaczem. Poważnie, to nie żart. Jakbyś się zdecydował i chciał zaryzykować, to wytłumaczę jak to zrobić.
Oczywiście można ponegocjować cenę ze sprzedającym albo zaproponować by sam to zrobił i wówczas wziąć.
Albo są też jaśniej grające, nie tak soczyste w średnicy kolumny Elac http://allegro.pl/kolumny-elac-207-i4016642352.html
Kwestia gustu. A, że nie wiadomo co lubisz, kto wie?

Są jeszcze takie kolumny http://allegro.pl/ruark-talisman-one-rzadk...4019238586.html
Najbardziej audiofilskie, ja osobiście wybrałbym je. Ale są bardzo czułe na dobór wzmacniacza. Tu trzeba by szukać takiego w granicach 800 - 1200zł. Efekt byłby najlepszy, to już wysoka klasa. Tak, że zastanów się chwilę. To byłoby naprawdę coś.
Nie wyglądają może potężnie, ale generują przy całej swojej klasie dobre, mocne, energetyczne niskie tony.
A tu są w wersji II, możesz zapytać o cenę http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/10/156699.php

Rzeczy nie psujących się nie ma. Nawet jak coś stoi nie używane może stracić swoje właściwości, więc bez żartów.
Z Kenwoodem Dali i Elac'i powinny zgrać się naprawdę dobrze.To jest solidny, nieźle brzmiący wzmacniacz. Można lepiej, ale trzeba by zapłacić sporo drożej. Jest to moim zdaniem jeden z najsolidniej zrobionych wzmacniaczy za te pieniądze. Jeśli kiedyś trzeba będzie wymienić kondensatory, nie jest to droga operacja.
Jest też bardzo dobry Fine Arts V 4, ale nie wiem czy warto za niego tyle płacić.
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-fine-a...4038066719.html

Gdybyś myślał o Ruarkach, to tu jest wzmacniacz Musical Fidelity E-100. Jeśli udałoby się wynegocjować dobrą cenę zagrałoby razem super http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/157112.php Wiele osób na forum zazdrościłoby Ci takiego zestawienia.
Jeśli nie można poszukać innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za godzine wyjeżdżam do faceta od gramofonu i umówiłem się z nim, że podłączymy wzmacniacz i posłuchamy jak to będzie grało. W zależności od efektu wróce ze wzmacniaczem, albo bez icon_wink.gif
Te Dali 400 bardzo mi sie podobają, no ale jak sam zauważyłeś kopułka jest wgnieciona. Nie wiem co teraz zrobić z tymi kolumnami. Jak duzy ma to wpływ na dźwięk?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaproponować sprzedającemu aby wyciągnął sam i pochwalił się efektem. Albo Ty mógłbyś spróbować sam.
Nie biorę za to jednak odpowiedzialności. Ja bym spróbował, ale jak Ci się coś nie uda, nie chcę czuć się winny.
Kopółka ma wpływ na dźwięk i powinna być odpowiedniego kształtu. dlatego napisałem, ze zazwyczaj dyskwalifikacja, ale tu powinno dać się wyciągnąć bez zniekształcenia.
Możesz także poczekać na inne jeśli masz czas. Może pojawią się Dali 450?
Widzę, że nie chcesz wkraczać na poziom Ruarków? Trochę Cię rozumiem, bo to drożej by pewnie było, choć dźwięk byłby naprawdę na dużo wyższym poziomie. Jakie są Twoje obawy, czy cena całości za wysoka?

Co do wzmacniacza, to posłuchaj, ale na razie go nie bierz. Jak widzę są dostępne. Są też tańsze bez pilota jakby co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli kupiłbym taki wzmacniacz, to na kolumny zostałoby mi 500 zł, a to jest o dużo za mało. Jeżeli zostalibyśmy przy wzmacniaczu Kenwooda, to na kolumny będę mógł przeznaczy 1500 zł, a wtedy już jest jakieś pole do popisu.
Napisze do gościa, czy może spróbować sam wyciągnąć, chociaż wydaje mi się, że gdyby mógł, to by już to zrobił, a nie wystawiał uszkodzone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sobie poradzi. Nawet z potężniejszymi kolumnami. Zresztą wystarczy popatrzeć jakie ma zasilanie. Zajmuję prawie połowę wnętrza wzmacniacza icon_idea.gif
A barwa dźwięku i ogólna klasa, to jest coś, co Ruarki lubią. Bo przy nich nie wystarczy moc, ale potrzebna jest odpowiedni poziom jakościowy dźwięku, kultura, barwa i brak natarczywości w górnych rejestrach. To wszystko ma Jolida i odrobinę ocieplenia, słodyczy oraz sporo muzykalności. Niskie tony trochę nie trzymają (to w porównaniu do najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych w tej cenie), ale akurat Ruarki z tym nie przesadzają, więc to się powinno dobrze uzupełnić, zgrać. Oczywiście żeby nie było niedomówień. Niskie tony będą mocne, głębokie, energetyczne. I pojawi się piękna szeroka z dobrym aspektem głębokości scena. Trzeba jednak kolumny odstawić na 80-100cm od ścian. Lubią pooddychać. Zresztą jak chyba większość kolumn. Aż przykro patrzeć na piękne nieraz systemy z kolumnami upchniętymi pomiędzy komodę a meblościankę icon_confused.gif . Jasne, że zagrają bliżej ścian, szczególnie gdy się zadba o akustykę, "ogaci" ściany dyfuzorami (czy w naturalny sposób półkami z książkami, gobelinami itp...), ale wówczas straci się trochę na atutach tego zestawienia ( i znów dla jasności - nie przez zastosowanie dyfuzorów, ale przez bliskie sąsiedztwo ścian).

O kurczę icon_biggrin.gif Dopiero teraz zauważyłem, że Twój awatar, to "rozbierane" zdjęcie tego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię...ta miła Pani (przez moją rodzinę nazywana potocznie Jola icon_wink.gif ) wsparta odpowiednim zestawem kabli wykrzesała z moich nic nie wartych głośników(celowo pominę jakich)takie pokłady energii, itp. zjawisk, że sam w to nie mogę uwierzyć...
A czy jedynki od dwójek mocno się różnią...?
Kupował ktoś od tego sprzedawcy...?
Napaliłem się...ale chyba zginą w moich 35 metrach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem i ... przywiozłem ze sobą wzmacniacz. Odsłuch bardzo mi sie spodobał, sprzedwca był bardzo rzetelnym facetem, wszystko sobie pooglądałem i nie miałem nic, o co mógłbym sie przyczepić. W tym momencie mówiąc kolokwialnie żal dupe mi ściska, że nie mam możliwości przesłuchania sobie jeszcze raz w domu, bo nie mam żadnych głośników które by się do tego nadawały.
Z tych głośników, które wysłał Zieluwid podobają mi się właściwie wszystkie, ale nie wiem czym mam sie kierować, a przy wyborze wolałbym się nie kierować wyglądem icon_wink.gif budżet jaki mam to 1500 zł, i wolałbym go nie przekroczyć nawet o cene przesyłki, bo dzisiejsza wyprawa będzie mnie chyba kosztować więcej niż paliwo, więc nie moge szastać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamp nie wymieniłem...w środku są lampy Jolidy...jestem od dwóch lat tak zachwycony dŹwiękiem, że nie widzę potrzeby eksperymentowania...muzyki słucham...chyba od urodzenia? , ale takiego dźwięku, tak emocjonalnego, namacalnego nigdy nie słyszałem...icon_biggrin.gif mogę muzyki słuchać 24 godziny na dobę... Wiem, że nikt w to nie uwierzy, że głośniki M-audio HCS 9900 z
2006 roku mogą tak grać... icon_mrgreen.gif Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...