Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny do 2000 zł


Tiger

Recommended Posts

Cytat

Lamp nie wymieniłem...w środku są lampy Jolidy...

Ziko369
Jeżeli chcesz kontynuować temat kolumn RUARK i wzmacniacz Jolida - to proponuję utworzyć oddzielny wątek.
Bo robi się totalne zamieszanie - i utrudniamy koledze Tiger zadanie!

Co innego 1-2 wpisy, ale tu już się robi kolejny wątek...
I jak odpisujesz na post - nie cytuj go w całości, bo mnie to złości (i dodaje pracy)!!!

Tiger
Czyli teraz szukamy kolumn do Twojego Kenwooda w cenie do 1500zł, które mają grać na 30m^2?
Czy jak będzie jakaś rewelacja - to masz możliwość dołożyć do 2 tysięcy? Bo czasami są takie kolumny, że aż się prosi ...
No i nadal nie napisałeś gdzie mieszkasz - chyba że lubisz wypady po sprzęt na drugi koniec Polski, bo tak się może zdarzyć icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak się przekonałem nawet na własnym przykładzie,że we wzmacniaczach lampowych (no może oprócz top hi-endowych) nie montuje się fabrycznie żadnych rarytasów. Ja wymieniałem triody sterujące w przedwzmacniaczu swojego lampiaka. O ile z fabrycznymi miał bardzo dobre opinie w prasie audio i grał nieźle, to po wymianie na lepsze NOSy zagrał dużo lepiej. A jak kupiłem okazyjnie kroigenizowane Mullardy z 1950r, to zrobiło się magicznie. Tak więc zachęcam do eksperymentów. Kosztuje to dużo mniej niż przyzwoite kable.
Je też mogę włączyć muzykę rano i paść przy niej następnego ranka. Gdyby nie to, że moja kobieta lubi czasem obejrzeć film, mógłbym nie włączać telewizora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym momencie potrzebuje sprzętu do Kenwooda Ka-5090r, który zasila gramofon Technics SL-23A.
Wolałbym sie zmieścić w 1500 zł, bo dzisiaj walnęło mi coś w kole jak jechałem po sprzęt i doszedł mi kolejny wydatek, ale jeżeli coś o klase wyższe będzie troche droższe, to nic sie nie stanie, ale wolałbym bazować na 1500zł.
Jestem z Głogowa na Dolnym Śląsku, ale odbiór osobisty chyba teraz nie będzie wchodził w gre icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne...
Problemów z kołem (hamulce - czy opona do wymiany/felga do prostowania?) współczuję - ważne, że dojechałeś szczęśliwie, no i że masz już fajny sprzęt!

Nie wiem, jak u Ciebie z kablami - ale proponuję, byś na razie tym się nie zajmował (i poprzestał na tym, co masz - lub na jakiś niedrogich na początek) i skupił się na kolumnach, a dopiero na koniec jak już trochę okrzepniesz finansowo zajął się tym problemem (czyli ostatnim szlifem systemu).

PS. Jakbyś mógł, to wejdź w PANEL KONTROLNY - Dane Osobiste - Edytuj Informacje i profilu - ... i tu już masz miejscowość do wpisania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do tego co sie stało- nic strasznego, bo auto jeździ dobrze, ale coś strasznie mi hałasuje na dziurach. Podejrzewam, że to łożysko, ale coś z przegubem. Dopiero sie okaże.

Co do Twojego pytania: nie mam żadnych kabli. U mnie w mieście raczej nie będę miał gdzie kupić, no chyba że Media Marct posiada takie specjalności. Dlatego też bym potrzebował porady i w tej kwestii. Nie mam pojęcia ile kosztują takie kable, dlatego tym bardziej chciałbym się zmieścic w 1500z ł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kablach napisałem przed chwilą, że to temat na koniec zabawy icon_rolleyes.gif

Na Allegro wyjdzie Ci najtaniej - w MediaMarkt (przynajmniej tych warszawskich) nie ma nic ciekawego i w rozsądnej cenie z okablowania.
Ale w ogóle nie masz nic z kabli (głośnikowych - bo pewnie masz kable połączeniowe na stałe w gramofonie)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś inny sprzęt grający?
Nawet jakąś miniwieżę? Chodzi o to, czy masz możliwość podpięcia na parę dni jakichkolwiek kolumn i posłuchać (na małej głośności) nowo kupionego sprzętu?

Albo jakiegoś znajomego ze zbędną parą kolumn, który mógłby Ci pożyczyć na pewien czas?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co bierzesz jakieś z wcześniejszych propozycji, czy szukamy dalej?

A kable oczywiście kupuje się na końcu. jednak pewnie żadnych nie masz, to na początek dobre będą takie 2,5mm przekroju albo 4mm.
http://www.zbyromex.pl/pl/c/Kable-ALPHARD-DA-VINCI/165/2
http://allegro.pl/adam-hall-pro-przewod-ka...4004167307.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kompletnie nic... Znajomi wyznają zasadę "przecież komputer gra całkiem dobrze", więc też będzie ciężko.
No jak już pisałem, w ogole nie znam się na kolumnach, a nie chce sugerować się wyglądem, więc które byłyby najlepsze? A może jakieś inne?

Co do kabla, nie mam jeszcze kolumn. Wiem, że do wzmacniacza pasuje końcówka "banan" a do kolumn? Może to banał, ale nigdy nie miałem icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza to do wszystkich nowszych (młodszych niż 15 lat) kolumn kosztujących więcej niż 100zł też pasują "banany".
Ale na początek nie są Ci potrzebne do szczęścia - to kwestia wygody przy częstym podłączaniu różnych sprzętów.
Starsze sprzęty (zarówno kolumny jaki i wzmacniacze/amplitunery) mają zazwyczaj wtyki sprężynkowe, akceptujące tylko goły drut albo cienkie wtyki (tzw. szpilki).

Na początek może być zwykły kabel bez wtyków.
Poza tym - spokojnie można kupować używane kable (kupujesz za połowę ceny, czasami też za 1/3...1/4 ceny)

niezłe "banany" to np. takie Nakamichi po 4,29zł za sztukę
http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-banan-na...3969739045.html

przykład "szpilek" masz tutaj
http://sklep.rms.pl/wtyk-glosnikowy-typu-s...ozlacany-wspil1

A w kolumnach będziesz miał zapewne albo pojedyńczą parę gniazd bananowych (a oprócz bananów i gołego drutu możesz też do nich podłączyć widełki) albo podwójną, jak w takim gnieździe
http://allegro.pl/gniazdo-glosnikowe-termi...4039483257.html
Jak masz zworki założone (jak na fotce), to nie zdejmujesz jej i podłączasz jeden kabel głośnikowy do czerwonego (zarówno we wzmacniaczu jak i kolumnach), a drugi do czarnego (tak samo...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje wynosić sprzętu z domu, wiec bananki nie powinny być potrzebne, ale to już mniejszy problem.
Z kolumnami, to 4 propozycje dał Zieluwid, F1Angel też dał, ale kupiłem wzmacniacz, który może im nie podołać, zreszta inny kolega z forum już się nimi zainteresował. Nie znam się na firmach, ani nic, więc nawet nie mam co szperac na allegro, bo nie wiem czego sie trzymać... Wybieramy więc coś z ofert Zieluwida, czy może macie jakąś fajną propozycje w zanadrzu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z propozycji f1angel:
DALI 400
http://allegro.pl/solidne-kolumny-podlogow...4015672894.html
Wg mnie - zazwyczaj wgniecioną kopułkę daje się wyciągnąć odkurzaczem.

W opisie dostawy jest miejscowość Wilków - tylko nie wiadomo, czy to ta koło Ciebie.
Wtedy byś zobaczył, czy się zgrywają z Twoim wzmacniaczem...
A jeżeli nie - to koszt dostawy 60 zł jest do przyjęcia za 2 kolumny podłogowe.
Ale wydajesz ok. 1400zł (chociaż skoro się nie sprzedały, to możesz spokojnie negocjować cenę).

O innych już Ci pisałem, ale wtedy przekraczasz założony budżet.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz napędzi z powodzeniem wszystkie nasze propozycje. Tylko Ruark wymaga czegoś innego, ale nie pod względem mocy tylko jakości. Skoro jednak nie kupujesz Ruarka (nie, bo kupiłeś Kenwooda) jest wszystko ok.
A kolumny jak Ci napisałem:
Dali 400 - najlepsze (w sensie najbardziej uniwersalne), ale wgnieciona kopułka, trzeba by napisać do sprzedającego by wyciągnął albo samemu podjąć ryzyko.
Dali 107 - niższa jakość, mocniejsze niskie tony.
Quadral - dość wysoka jakość, ale ofensywny sposób prezentacji, podkreślone skraje pasma (niskie i wysokie). Dobre do rocka i bardziej energetycznego grania, mogą jednak być męczące na dłuższą metę.
Tannoy R3 - dobra jakość, przyjemna średnica i rytmiczne ale trochę delikatne niskie tony, wysokie łagodne, trochę schowane. Chyba za małe do 30m2. Może brakować wypełnienia dźwiękiem, niskich tonów.

Możemy też dalej się za czymś rozglądać.

A wtyki do kabli głośnikowych raczej nie są Ci potrzebne. Chyba, że okażą się gdzieś niezbędne, to zawsze zdążysz dokupić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DALI Blue 5005, to chyba można je trafić poniżej tysiąca...
Raczej bym sobie darował.

A nie warto poprosić sprzedającego, by spróbował wyciągnąć tą wgniecioną kopułkę w DALI 400?
Zastanawiam się też, na ile przeszkadza to wgniecenie.

f1angel
a co sądzisz o AE v3 do tego Kenwooda?
Są za 1000/1050zł na allegro
http://allegro.pl/kolumny-acoustic-energy-...4035070425.html

Wchodząc na wyższe poziomy - tu masz bardzo rozsądnie zmodyfikowane JAMO D570
http://allegro.pl/kolumny-jamo-d-570-i4016667774.html

Pozdrawiam
PS. Nie pamiętam nicka na allegro, ale jest chyba ktoś z handlarzy audio w Lesznie - to chyba jest dość blisko kolegi?
Poza tym - we Wrocławiu też powinno być trochę używanego sprzętu.
Jakoś tempo poszukiwania jest dla mnie za wysokie icon_eek.gif nie lubię tak na siłę, a nie widzę w tej chwili jakiś pewniaków wśród ogłoszeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedającego te Dali 400, ale nie odpisuje.
W Lesznie znalazłem jedynie coś takiego:
http://allegro.pl/acoustic-energy-neo3-v2-...4048575584.html ale wydaje mi się że można kupić lepsze używane za mniejsze pieniądze.

Te AE V3 są bardzo fajnie się prezentują.


DALI 107 są od tego samego gościa, co ma te 400stki. Jeżeli nie uda się ich "naprawić", to chyba się skuszę na 107, no chyba że rzeczywiście lepiej będzie poczekać. Pewnie masz racje mówiąc, że tempo jest za wysokie, ale postarajcie sie mnie zrozumieć icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, na Jamo to chyba mało kto się tu zna tak jak Ty. Nie wiem, czy one tyle warte? Ale z tego co pamiętam kolumny maja być do 1500zł max.

Ja też bym napisał do sprzedającego Dali 400 z prośbą o wyciągniecie kopułki. Na pewno to wgniecenie trudne będzie do usłyszenia, choć tego nie wykluczam. W tej cenie można już kupić w dobrym stanie Dali 400 lub 450. No nie wiem, naprawdę.

Co do AE to ogólnie może nawet by dobrze zagrało. Mam tylko takie małe "ale". Pierwsza sprawa, to niskie tony. Mogą być trochę szczuplejsze niż z Dali. Ale z kolei będą energetyczne, kopiące, szybkie. To tez ma swoje zalety. Zwinność kosztem potęgi.
Z drugiej strony Kenwood, to mocne niskie tony. Ogólnie jest szansa, że będzie dobrze.
Obawiam się jednak o coś innego. To będzie pewnie będzie zależało od upodobań, ale Kenwood lubi pokazać mocniej przełom średnicy i wysokich tonów. A jak wiadomo AE wysokie tony mają dość jasne, nośne. Może być za dużo wyeksponowanych sybilantów (głosek syczących typu s, ts, ps ksz itp. - informacja dla nie wiedzących co to jest).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo D570 po modyfikacjach - tak, są dobre.
Przed modyfikacjami brakuje im ostatecznego szlifu i są warte 1500zł - bo więcej to tylko dla tego, który lubi te kolumny lub szuka akurat tego modelu.

Zbliżając się do kwot rzędu 1500zł proponowałem, by dołożyć jeszcze 500zł i wtedy już można poszaleć...
Ale Tiger wspominał, że wolałby się ograniczyć do wzmiankowanego półtora - a trudno mu "wciskać" droższe rzeczy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź w sprawie DALI 400
Ma Pan częściowo racje- wgnieciona jest ale osłona kopułki, natomiast sama kopułka jest nietknieta.
Jest jeszcze kilka mm poniedzy tą siatka/osłona a kopułką, nie robiłem z tym nic ale podejrzewam ze jest to do zrobienia. tego nie widac jezeli patrzymy na kolumny z przodu. ja bym nic z tym nie robił.
pozdrawiam

Co o tym myślicie, bo ja nie mam pojęcia o budowie kolumn. Z kolei wielu ludzi pisze na różnych forach, że to nie ma wpływu na dźwięk. Już sam nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko siateczka rzeczywiście nie powinno nic się dziać. I nie ma co się zastanawiać. Aukcja się skończyła, więc jest szansa by ponegocjować cenę. Zapytaj czy wystawi te kolumny w niższej cenie? Rzuć propozycję 1250zł, zobaczymy co odpowie.
Ale co do opinii, że wgnieciona kopułka nie ma wpływu na dźwięk, to totalna głupota. Ludzie różne rzeczy piszą.
Co do siateczki, być może da się ja jakoś wyciągnąć? Może po odkręceniu głośnika okaże się, że da się ją wyjąć i wypchnąć od środka?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...