Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny do 2000 zł


Tiger

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie mam nic do podłączenia... Poczyściłem wszystkie wejsćia i wyjścia, ale do środka póki co nie zaglądałem. Ogólnie został prawdopodobnie wyczyszczony przed sprzedażą. Napisze do faceta od którego kupiłem. Mam od niego i wzmacniacz i gramofon, więc może on będzie mial jakiś pomysł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam w telefonie beats audio więc może to całkiem fajnie brzmieć icon_wink.gif

Zastanawiam się tylko nad tym, że ta różnica na prawde jest mała. Jeżeli to by sie z czasem nie psuło bardziej, może bym to zostawił jak jest i ustawił sobie na balansie tak, żeby było równo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...właśnie posiedziałem przy tym dłużej i mam dobre i złe wiadomości. Dobre jest to, że to raczej na pewno wzmacniacz, bo jak podłączyłem telefon to brzmiało identycznie. Jedna kolumna dobrze, a druga jakby ktoś ją za czymś schował.
Gorsza wiadomość jest taka, że mam chyba zepsutą kolumnę. Wtedy jak pisałem, że momentalnie nie było słychać wokalu-ta sytuacja sie nie powtórzyła aż do dzisiaj. Różnica jest taka, że wtedy to było na kolumnie prawej, a dzisiaj na lewej. Kolumny przełożyłem w między czasie więc to była jedna i ta sama kolumna. Ta, z tą wgniecioną kopułką(Która juz nie jest wgnieciona). Wygląda to tak, że jakby na chwile zanikała częśc dźwięku, w tym wokal. Jak dam głośniej, to z reguły jest lepiej. Druga kolumna w tym czasie gra dobrze. Nie wiem co robić, bo naprawiając tą osłonkę zrobiłem widoczne ślady, więc w przypadku reklamacji sprzedawca może się o to kłócić...


Zieluwid-pamiętasz jak pisałem, że mam pecha do używanych rzeczy?icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger, no trudno przewidzieć, czy to rzeczywiście kolumna, czy jednak wzmacniacz płata figle?
Gdyby jednak kolumna, to czy nie grając, gdy jest ciszej zaczęła by grać, gdy jest głośniej?
Rozumiem, że kopułka wysokotonowa po wyciągnięciu siatki gra dobrze? Czy przestaje grać głośnik średniotonowy (ten poniżej)?
Jeśli tak się dzieje, podejdź do kolumny i posłuchaj które głośniki przestają grać.
A jeśli faktycznie głośnik się wyłącza, to może jakaś wsówka z kablem wewnątrz kolumny nie trzyma, wysunęła się?
Choć z tym głośniej gra a ciszej nie gra, bardziej obwiniałbym wzmacniacz. Sprawdź jeszcze dokładnie.

Celdur, co "A takie Dali 104"? Pisz pełnymi zdaniami nie jak Potpourri icon_wink.gif stylem sms'owym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, strasznie ciezko to ocenic, bo po poprzednim poście przesłuchałem już dwie płyty i wszystko brzmi elegancko. Gdy to sie zepsuło to własnie miałem wątpliwosci czy to głośnik wysoko, czy średniotonowy...:/ No tak właśnie myślałem, że nawet jeśli to kolumna, to chyba nie psuje się tak "chwilowo" głośnik, tylko może jakieś łączenie?.
Wzmacniacz wymienie prawie na 100%. Mam blisko, może sprzedawca będzie miał coś ciekawego u siebie? Kto wie, facet jest naprawdę konkretny, ma same pozytywne komentarze. Pomyłka sie może zdarzyć, zwłaszcza że teraz bardzo fajnie podchodzi do sprawy.
Co do kolumn to nie wiem. Po pierwsze zapakować to i wysłać to już duży problem. Ponadto troszke je przerobiłem, a ta usterka póki co występuje bardzo rzadko i ciężko ją określic.
Właśnie chodzi też o to, że kolumna która gra ciszej z powodu wzmacniacza jest zawsze (niezależnie od zamiany kolumn miejscami) po prawej stronie, a to nagłe wyciszenie stało się w tym momencie po lewej stronie, a kiedy indziej po prawej, ale za każdym razem na tylko jednej kolumnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger ja też czasem mam problemy z prześladującym mnie pechem. Złoszczę się, kiedy sam coś spapram. A tutaj to nie Twoja wina, wymienisz sprzęt i po krzyku. Bywa ... Ja jakiś czas temu kupiłem wzmacniacz (okazyjnie dla zabawy), już z resztą sprzedałem i był ok. A jak czaiłem się na jeden konkretny, to kupiłem i musiałem wybecelować na kondy, więc zmieniłem i działa super.
Wiec dogaduj się ze sprzedającym. Jak coś to się poszuka innego icon_wink.gif .

Celdur chłopie, taka propozycja padła na samym początku tematu, orientuj się trochę. Skoro już chcesz coś zaproponować mógłbyś się chociaż powierzchownie zapoznać z przebiegiem dyskusji. Tym bardziej, że nie zapadła decyzja o szukaniu innych (chyba, że się nie orientujesz w ogóle, że kolumny już zostały kupione przez autora tematu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak masz wątpliwości, to pisz jak najszybciej. Ciekawe jak facet podejdzie do tematu, skoro rozkręcałeś kolumnę z którą teraz jest problem. Ja wiem, że to nie Twoja wina i mam nadzieję, ze ten Pan tez się zachowa odpowiednio do sytuacji.
Swoją drogą to najlepiej byłoby sprawdzić czy faktycznie problem nie leży po stronie samego połączenia głośnika. Ale takich przeglądów lepiej dokonać, po porozumieniu z człowiekiem od którego kupiłeś kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj słucham od godziny i wszystko jest ok z tą kolumną...
Wrócmy do tematu wzmacniacza. Jeżeli bym wymieniał, to raczej bym pojechał osobiście, tym bardziej że widze ze sprzedawca ma fajne wzmacniacze. Który byście polecili od niego, czy może żaden?
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22201120
Cena jaką chce przeznaczyć to około 500 zł. Nic sie nei stanie jak dodam stówke.
Przypomne reszte zestawu: Technics SL-23A i kolumny DALI 400
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam chyba dobre wieści: przed chwilą zaczął sie zacinać głośnik wysokotonowy w prawej kolumnie. Wcześniej to sie działo tylko w lewej i dlatego byłem przekonany, że to wina kolumny. Jednak teraz przerywa na innej. Czy to może mi wzmacniacz płatać figle, że chwilowo na jednej ze stron głośnik wysokotonowy mi harczy?
Podłączyłem teraz telefon, żeby wykluczyć gramofon, ale narazie działa dobrze.
Pojutrze będę jechał oddac wzmacniacz, więc ponowie pytanie: któryś z wzmacniaczy tego sprzedawcy się nadaje? Wyszczególniłem kilka:
http://allegro.pl/kenwood-ka-880sd-kultowy...4079092125.html
http://allegro.pl/yamaha-ax-470-rewelacyjn...4056401927.html
http://allegro.pl/denon-pma-860-znakomity-...4058504475.html
http://allegro.pl/pioneer-a-339-solidny-wz...4065633756.html
http://allegro.pl/onkyo-a-8031-znakomity-w...4068816970.html
Osobiście najbardziej podoba mi się ten Denon. Co wy na to? A może coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten Denon jest najciekawszy. Jeden z lepszych niedrogich wzmacniaczy tego producenta. Ale zagra inaczej niż Kenwood.
Jeśli brzmienie z tym ostatnim (oprócz usterek rzecz jasna) Ci się podoba, to różnie może być z Denonem. Zagra trochę sucho w średnicy. Ale może z Dali się zgra?
Jeśli możesz, choć to niełatwe, to załóż maskownice, zapakuj kolumny w pudło w którym przyjechały, owiń w koce, dobrze zabezpiecz na tylnym siedzeniu czy w bagażniku (muszą mieć dobrą amortyzację pod spodem) i zabierz na odsłuch. Umów się oczywiście ze sprzedającym, że tak zrobisz. Zabierz jakieś znane płyty na CD (masz takie?)
Niczego lepszego niż odsłuch z Twoimi kolumnami i sprawdzenie czy takie połączenie przypadnie Ci do gustu nikt tu nie doradzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie brać ze sobą kolumn, bo mam małe auto i nie wiem jak je wcisne, a poza tym jade od razu do pracy.
Staram sie wyłapać gdy kolumna zacznie harczeć i przełączyć szybko na telefon, żeby móc wykluczyć gramofon. Chociaż z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby to z winy gramofonu harczało na jednej ze stron tylko na wysokich tonach i to raz na jakiś czas. Jutro odbiore z poczty kable (mimo że to już raczej nic nie zmieni, to przydadza sie na przyszłość), a w czwartek jestem umówiony z tym wzmacniaczem.
Mam nadzieje, że wina leży tylko i wyłącznie po stronie wzmacniacza, bo ponad pół roku szykowałem sie na zakup i nie moge nawet w spokoju posłuchać, tylko latam i nasłuchuje czy wszystko jest w porządku icon_sad.gif


Edit: Dotarły kable. Nie słychać różnicy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ze wzmacniaczem. Podłączyliśmy go i ... gral pięknie. Wszystko równo, nie ma się o co przyczepić. Wybrałem sobie inny wzmacniacz, podłączyłem w domu i mam mieszane uczucia.
Wydaje mi się, że lewa strona nadal delikatnie gra głośniej. Zacząłem sie zastanawiać:
1. Gramofon odpada, na telefonie bylo tak samo.
2. Kable odpadają-są równe, bananki te same.
3. Wzmacniacz odpada, zwróciłem największą uwagę na balans podczas odsłuchu.
4. Kolumny odpadają bo zamieniałem je miejscami i nic to nie dało.
Mój wniosek (moge się mylic) jest taki, ze winna jest akustyka. Lewa kolumna ma mniej miejsca na rozposzenie dźwięku, więc może dlatego wydaje się głośniej? Czy może byc coś takiego? Bo innego pomysłu już nie mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...