Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny do 2000 zł


Tiger

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Czyli rozumiem, że wcześniej jedna kolumna grała ciszej a po zamianie miejscami druga gra ciszej?
To rzeczywiście pewnie wina akustyki.
A najlepiej by było jakbyś wkleił kilka zdjęć, taką panoramę pokoju. Z widokiem na Twoje miejsce odsłuchowe też.
O akustyce pewnie czytałeś? To wiesz mniej więcej co może być grane.
Ale jakbyśmy to zobaczyli, może coś jeszcze zdołało by Ci się podpowiedzieć.

I tu się nasuwa inna refleksja.
Czy to oznacza, ze Kenwood był nie popsuty? A ciekaw jestem jak Ci gra ten nowy wzmacniacz, który bardziej Ci się podoba brzmieniowo? Bo zamieniłeś na Denona 860?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo-Bo byłem pewien, że wzmacniacz jest popsuty.
Problem był taki: prawa strona gra ciszej. Zamieniałem kolumny, a nawet kable miejscami i dalej prawa strona była ciszej. Puściłem muzyke z telefonu zamiast z gramofonu i dalej prawa była ciszej. Zatem wychodzi że gramofon, kable i kolumny zostały wyeliminowane więc padło na wzmacniacz. Wymieniłem go dzisiaj i bez większego skutku. Szczerze to czuje się jak idiota, bo dopłaciłem 150zł do wzmacniacza i jeszcze wydałem na paliwo.
Narazie puściłem muzyke na szybko i powiem, że Denon gra całkiem przyzwoicie, ale mam wrażenie że Kenwood był trochę głębszy i miał "miększy" bas.

Dorzucam zdjęcia mojego centrum dowodzenia icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie wziąłeś jednak ze sobą kolumn. warto się by się było pomęczyć. I od razu wiedziałbyś dwie rzeczy. Że to nie wina wzmacniacza i kolumn oraz jak gra Kenwood a jak Denen. Pisałem, ze będą się różniły.

Co do akustyki a właściwie nie akustyki ale ustawienia kolumn, to napiszę jedno słowo.
KATASTROFALNIE.
Już dawno nie widziałem kolumn podłogowych grających w tak trudnych warunkach.
Za blisko ściany, wciśnięte między regaliki a sofę. A wszystko zbyt blisko nich. Do tego stolik przegradzający miejsce odsłuchu.
Ten fotel tyłem, to miejsce z którego słuchasz, rozumiem? Jedyny plus, ze fotel nie stoi przy samej tylnej ścianie.
I ładna, nie powiem ale goła jak święty turecki podłoga.
Plusy mogły by być takie, że lewa i prawa strona są dość zróżnicowane (nie gołe płaskie ściany).
Po prawej stronie stolik ze sprzętem, kaloryfer, firanki, dalej jakaś półka, wyżej na parapecie można by dodać parę roślin i byłoby ok.
Lewa strona otwarta, ale na tym murku można by coś zawiesić, np półkę/kratkę (w niej książki, płyty, maskotki, bibeloty) albo jakiś ustrój akustyczny.
Prawa strona może grać głośniej, bo kolumna jest bliżej narożnika pokoju, który wzmacnia dźwięk, szczególnie niskie tony.
Z lewej strony wszystko może trochę "uciekać" z racji otwartej przestrzeni. Choć żeby aż tak?
A próbowałeś skręcić kolumny do środka w osi pionowej? Pewnie niewiele to da, ale możesz spróbować.
Nie da się tak przearanżować ustawienia, aby kolumny stanęły koło innej ściany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze to wina akustyki. Kolumny masz wciśnięte między meble. Rozumiem, że nie zawsze każdy ma możliwość ustawienia sprzętu książkowo. Ale choćby dla testu i rozwiania wątpliwości o jakichkolwiek usterkach, wyciągnij je na pokój. Ustaw tak, aby razem a fotelem tworzyły trójkąt równoboczny. Poztaraj sie, aby nic nie stało pomiędzy Tobą i kolumnami i wtedy posłuchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje coś poprzestawiać, ale nie wiem czy cokolwiek mi się uda. Właśnie ta kolumna która stoi koło gramofonu sprawia wrażenie, że gra głośniej. Chociaż teraz siedze na kanapie przy scianie i mam wrażenie że dżwięk jest wyśrodkowany. Dzięki za szczere słowa. Jestem początkujący i szczerze mówiąc nie zastanwiałem się zbytnio nad rozmieszczeniem.

Co do dalszego porównania Kenwood vs Denon. Slucham dużo reggae i jak wiecie jest tam naprawde wiele instrumentów. Niektóre są bardzo niszowe, używane tylko w jakimś określonym regionie. Jeśli chodzi o separację pojedyńczych instrumentów, to mam wrażenie ze Denon przewyższa Kenwooda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spróbuje coś poprzestawiać, ale nie wiem czy cokolwiek mi się uda. Właśnie ta kolumna która stoi koło gramofonu sprawia wrażenie, że gra głośniej. Chociaż teraz siedze na kanapie przy scianie i mam wrażenie że dżwięk jest wyśrodkowany. Dzięki za szczere słowa. Jestem początkujący i szczerze mówiąc nie zastanwiałem się zbytnio nad rozmieszczeniem.


Zamien kolumny miejscami i bedziesz wiedzial co jest grane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...