Skocz do zawartości

Prośba o opinię na temat sprzętu - Pilne


Saragas

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam do Was ogromną prośbę, nie znam się za dobrze na sprzęcie Audio, mam okazję kupić używany sprzęt w bardzo dobrym stanie tj. amplituner + głośniki:

1. Amplituner Yamaha RX-V663 - 800zł
2. Głośniki JBL Northridge E80 - zestaw 5.1 - 900zł

Proszę o Waszą opinię czy jest to dobry wybór w tej cenie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same frontowe do stereo JBL Northridge E80 chodzą na aukcjach po 1 tys-1,2 tys zł , a tu jeszcze całe pozostałe dobrodziejstwo inwentarza 5.1 do kina domowego .
Nawet jak coś przetarte na jakimś głośniku, to oryginalne są dostępne w serwisie harman&kardon w Katowicach i nie takie drogie .

Jak amplituner z instrukcją, to też się ciesz, bo na allegro sama instrukcja nie ma tak dobrej dobrej ceny icon_wink.gif http://allegro.pl/instrukcja-obslugi-ampli...4041138033.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w stereo i jestem zadowolony. Pisząc 5.1 masz jeszcze centralny, dwie satelitki i subwoofer? Jak tak, to sam sub jest wart 9000-1000zł icon_mrgreen.gif Jak nie ma suba to i tak suuper promocja .
Ten model jbl e80 z ostatnich oferowanych "niedrogich" modeli jest ok, dobry twardszy i szybki bas, nienatarczywa góra, spora głębia i przestrzeń w muzyce. W kinie silne uderzenie, a amplituner wydaje się taki, dobrze że ma mimo kilku lat od debiutu cyfrowe wejścia .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać i się nie oglądać!

Skoro jest jak napisałeś
1) sprzęt w bardzo dobrym stanie
2) zapewne w Twojej okolicy i nie musisz bać się, że coś się uszkodzi w trakcie transportu kurierem/pocztą
to w dodatku:
3) JBL E80 to wg mnie najlepszy model z serii podłogówek JBLa model E. Nie są tak wymagające pod kątem wzmacniacza jak większe E90, nie wspominając o największych E100; są niezbyt duże, grają szybszym basem niż największy model - co prawda nie schodzą tak nisko (różnica paru Hz wg danych technicznych) no i grają najbardziej kulturalnie.
4) sam centralny i satelitki (nie ważne, jaki model) są warte ponad 500zł (a jeżeli to E30 to nawet tyle, ile sprzedawca chce za cały komplet).

Pozdrawiam
PS. Oczywiście seria Northridge JBL to nie jest mistrzostwo świata - bo jest wiele lepszych kolumn, ale w tej cenie to całkiem dobry (a właściwie BARDZO DOBRY) wybór!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasujący do serii, czyli E150 lub większy E250.

A na jakiej powierzchni będziesz grał?
Czy sprzęt kupujesz głównie pod filmy? Bo jeżeli do muzyki to może się okazać, że obejdzie się bez subwoofera...

W każdym razie nie ma co się śpieszyć i nie musisz od razu kupować suba.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając:

ad. 1. sprzęt od starszego znajomego - praktycznie zero śladów użytkowania
ad. 2. kilka ulic dalej:)


Powierzchnia ok. 40m2 - salo+kuchnia. Sprzęt pod filmy i muzykę w rozkładzie 50/50.

Jacek75 - tak zrobięicon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście!

Podpytaj się jeszcze, czy nie mógłby Ci dać do tego jakiś kabli (przynajmniej na fronty).
A jak nie - to masz 2 możliwości:
a) kupić tanie kable z miedzi beztlenowej, pograć trochą na nich eksperymentując z ustawieniem kolumn w pokoju
b) wydać od razu trochę więcej i kupić docelowe (pod warunkiem, że wiesz jak rozstawić kolumny i jakich długości kabli będziesz potrzebował), do lewej i prawej na kolumny powinny być takie same długości (dotyczy to też tyłów). Oczywiście kable na tył będą dłuższe niż na front...

Pozdrawiam
PS. I jak piszesz nowy post to nie korzystaj z "ODPISZ-CYTUJĄC" tylko z "ODPOWIEDZ", bo niepotrzebnie cytujesz - a ja mam dodatkową robotę icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, na którą już zwrócił uwagę Jacek75:

chodzi o staranne zabezpieczenie sprzętu!

Nie śpiesz się, niech transport trwa nawet 3 razy dłużej i lepiej obrócić kilka razy. Skoro sprzęt jest zadbany, to warto mu poświęcić uwagę i nie gorączkować się.
Szczególnie, że jest parę elementów do transportowania.

A swoją drogą - co do ich wielkości i masy: kiedyś E80 wydawały mi się duże, ostatnio jak z żoną pomagaliśmy znajomemu (tzn. ja) i słuchaliśmy ich, to powiedziała "Jakie ładne, małe kolumny. Może też byś sobie coś takiego sprawił? I pozbył się któryś z tych, które stoją u nas w pokoju..."
W tej chwili dla mnie kolumny (podłogowe) o wadze poniżej 25 kg, nie mówiąc o mniej niż 20kg (E80 to katalogowo 18.2kg) to prawie sama przyjemność w dźwiganiu icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Może jest to trywialne i oczywiste, ale naprawdę łatwo jest uszkodzić sprzęt - a nic tak człowieka nie wkurza, jak taka sytuacja. I to nie tylko w trakcie transportu, ale nawet przy pakowaniu czy wyjmowaniu sprzętu z szafki!
Do mnie kiedyś dotarły ze sprzedającym kolumny w idealnym stanie - do momentu załadunku do samochodu. Facet uderzył jedną o drugą i wyrwał kawałek forniru. Niby tylko kawałek, ale przy naprawie wyszło jeszcze gorzej i mimo tego, że aż tak nie rzuca się w oczy postronnym obserwatorom - ja to od razu widzę i cały czas mnie trafia (bo kolumny i tak kupiłem, cena była dobra - a mnie nawet nie udało się stargować na opicie tej tragedii).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saragas,
masz już cały ten sprzęt u siebie w domu? Jesteś zadowolony ?
Będziesz miał chyba fajny weekend, a zapowiadana kiepska pogoda nie będzie przeszkodą!

Cytat

JBL Northridge E80 ... w takiej cenie to jak piszą koledzy, pakowac po woli i do domu.

Potpourri
Jakbyś nie zauważył - to Twoja opinia znalazła się tutaj chyba ciut po czasie icon_mrgreen.gif

I przy okazji - spróbuj pisać bardziej konkretnie! icon_eek.gif "Wrzucasz" na Forum co jakiś czas zasłyszane opinie albo sugestię, żeby poszukać opinii na forach internetowych... (to z innych wątków)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RoRo,

niestety musieliśmy odwołać akcję"przewożenie" z przyczyn wyższych i sprzęt trafi do mnie dopiero jutro wieczorem. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko podłączyć i wypróbować. Zdam relację z testów:)

p.s. Będę się starał podłączyć odtwarzacz, konsolę i tv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...