Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaniem CD i DVD


Przemek1991

Recommended Posts

Jestem posiadaczem mini wiezy sanyo Dc 007c rok produkcji okolo 2004-2006. Problem polega na tym ze wieza nie chce odtwarzac plyt cd ani dvd. Na poczatku myslalem ze to czulosc na plyty porysowane troche itp, jednak nowa kupilem i tez nie..nagralem audio a nie mp3 i tez nie...obilo mi sie o uszy ze moze to byc czestotliwosc nagrywania na mniejsza jakosc..pytanie tylko jaka??, jak nagrac aby odtwarzaloo jaka jakosc plikow aby odtwarzalo filmy...

Pozdrawiam!

O to moja wieza:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może laser jest zakurzony?
Spróbuj rozkręcić odtwarzacz i wyczyścić (np. płynem do czyszczenia soczewek laserów lub ew. spirytusem), często to wystarczy.
A jeżeli nie - pewnie trzeba będzie wymienić laser.

Co do prędkości nagrywania płyt: CD najlepiej nagrywać (zazwyczaj) z prędkością 8x, w każdym razie nie więcej niż 12x, ew.16x (jest mniej błędów).
Poza tym jakoś samych czystych płyt też ma znaczenie, no i kolor.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest ta wieża, którą kupiłeś niedawno na Allegro i nie czyta płyt, to znaczy że jest uszkodzona.
A została Ci sprzedana jako dobra. Pisz do sprzedającego i pytaj co on na to? Masz ją prawo odesłać a on powinien Ci zwrócić pieniądze. Jeśli nie, wystawisz mu negatywa i napiszesz do Allegro z prośbą o interwencję.
Chyba, że sprzedający zaproponuje inne rozwiązanie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli to jest ta wieża, którą kupiłeś niedawno na Allegro i nie czyta płyt, to znaczy że jest uszkodzona.
A została Ci sprzedana jako dobra. Pisz do sprzedającego i pytaj co on na to? Masz ją prawo odesłać a on powinien Ci zwrócić pieniądze. Jeśli nie, wystawisz mu negatywa i napiszesz do Allegro z prośbą o interwencję.
Chyba, że sprzedający zaproponuje inne rozwiązanie?



Wieża jednak odtwarza płyty Cd ,bo kupiłem oryginalna z czasopisma dla testu poprostu i odtwarza ale.....głosnosc jest straszna, dopiero zaczyna grac powyzej volume 15 gdzie powinno tak grac zapewne na 2-3 a nie na 15-20. Sadze ze to moze byc potencjometr ale powstał kolejny problem gdyż przestała sie wysuwac stacja CD, mieli dyskami, komunikat open miga co chwile i znika i nie moze wysunac CD... Oddaje wieze spowrotem. Wieza nie byla kupiona na allegro lecz na tablicy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie kłopot. icon_biggrin.gif Jeżeli sprzedający wiedział o wadzie w momencie sprzedaży a sprzęt był wart powyżej 250zł to sprawa jest już poważna (podpada pod solidne paragrafy; jeżeli sprzęt był wart mniej niż 250zł to też podpada pod paragrafy ale mniej dotkliwe). Więc można zagrozić sprzedającemu konsekwencjami prawnymi (wiem, że to trochę nieprzyjemne prowadzić taką polemikę ze sprzedającym, no ale skoro facet miał tupet sprzedawać uszkodzony sprzęt to trzeba go przycisnąć).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko jak mu udowodnisz, że był uszkodzony? On może twierdzić, że wszystko było ok. i to kupujący uszkodził poprzez swoje działania.


Zgoda - jeżeli sprzedający będzie się zapierał to może być kłopot. Ale z tego co się orientuję policja (no niestety - o niej mówimy) powinna (chyba) powołać biegłego, żeby ocenił, czy wada sprzętu istniała w momencie sprzedaży. Ale na początek trzebaby postraszyć sprzedającego policją i "zwizualizować" konsekwencje jeżeli sprzedający nie uzna reklamacji. Jeżeli ma nieczyste sumienie powinien zmięknąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jak pisałem w nowym temacie, chciałbym zakupic odtwarzac CD do 150 zł wzmacniacz lub amplituner do 250zł oraz kolumny do 200-250zł, Najlepiej tak dobrze dobrac sprzet aby nie przekroczyło 600zł icon_smile.gif. pokój 20m2, Kolumny mogą byc podłogowę, chodz mysle ze narazie beda stac na biurku do komputera. Lubię muzykę z nowosci radiowych typu RMF Maxx, czasem lubie remixy z hardstyl'owym basem, badz house music typowo klubowa muzyka icon_smile.gif.

Prosze o pomoc
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym budżecie na odtwarzacz wydałbym najmniej (40-60zł) a na kolumny najwięcej (300 lub więcej). Ale za te pieniądze trudno będzie kupić dobre monitory. Podłogowe, chyba musisz trafić na super okazję, bo nie rokuje to dużych nadziei.



Propozycje?? icon_wink.gif, no w takim budzecie wiem ze wymagan miec nie moge ale tak aby nagłosniły 20m2 w sposob ,, Zadowalający''
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielku, ja też myślałem o tych Quadralach. Mają szansę zagrać mocno w 20m2 . KEFy mają chyba obudowę typu zamkniętego?
Ale jakościowo zagrają lepiej niż Quadrale. Kulturalniej z lepszą średnicą a Quadrale bardziej konturowo.. Tylko niskie tony będą miały mniej potężne. Za to szybsze i barwniejsze. Kwestia gustu.
Ja znalazłem jeszcze takie:
http://allegro.pl/rewelacyjne-kolumny-mb-q...4068498002.html
Tak, podłogowe. Kupił takie niedawno nasz kolega z forum. Może się odezwie i podzieli wrażeniami, ale nie wiem czy kolumny już do niego dotarły?
I bardzo fajne monitorki TDL http://allegro.pl/kolumny-tdl-nfm-legendar...4035644371.html
A tu Arcusy. Grające w podobnym klimacie jak Quadrale, ale raczej lepsze jakościowo
http://allegro.pl/arcus-as-3-glosniki-seas-i4065835712.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamknięte, podobne do Caprice.
Co do propozycji to jak widać, ale ciężko dobrać lepiej, jak nie znamy upodobań autora.

A z wyborem to zabawna sprawa. Raz, że szukaliśmy mniej więcej w tym samym czasie, a dwa, że zwracamy uwagę na podobne klocki icon_biggrin.gif. Szczególnie jak szukałem pierwszym razem, to zwróciłem też uwagę na te Arcusy, ale zdawały mi się za drogie, więc pominąłem je.
Ale najbardziej podoba mi się Twoja propozycja podłogowych, zauważyłeś moją icon_mrgreen.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem, kilka minut po dodaniu postu, fakt. Nie chciałem wpisywać postu, pod postem, bo RoRo pilnuje porządku w tej kwestii. Choć miałem tak zrobić, bo wiedziałem, ze prędzej ktoś zauważy nową propozycję, ale jednak edytowałem. Wtedy jeszcze nie było Twojego postu. Całkiem możliwe, że go pisałeś, więc nie miałeś możliwości tego zauważyć. Tak czy inaczej, dwa kamienie do tej samej studni icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...