Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Peebuls

Gramofon do 550/600 zł

58 postów w tym temacie
Poszukuję gramofonu do powiedzmy 600 zł (najlepiej juz z wysyłką). Byłby on podpinany pod:

http://allegro.pl/w75-przedwzmacniacz-gram...3997007035.html + KENWOOD KA-5090R i MB Quart MCS 690. Na oku mam dwa modele:

http://allegro.pl/pro-ject-debut-2-gwaranc...4053331759.html
http://allegro.pl/philips-af-729-technics-...3972785782.html

Edit: Oczywiście mój błąd, przedwzmacniacz odpada (wzmacniacz ma wejście PHONO)

Co o nich sądzicie? icon_smile.gif

Pozdrawiam

Żeby się nie okazało, że przedwzmacniacz gramofonowy w Kenwoodzie jest lepszy niż Vivanco icon_lol.gif

A możesz minimalnie dołożyć i kupić pro-Ject Elemental ? To moim zdaniem optymalne urządzenie na początek "zabawy" z analogiem.

Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy.

Mam ten sam wzmacniacz co ty, a do tego gramofon Technics SL-23A i powiem Ci, że brzmi fajnie.

Dzięki za odpowiedzi, ale z tego co widzę to Pro-Ject to dodatkowe 280, a Technics 400... icon_smile.gif Wolałbym jednak zamknąć się w tych 600 zł na początek.

To kup Technicsa (to dobre i niedrogie gramiaki) a korzystaj na razie z pre we wzmacniaczu. Później jak będziesz chciał poprawić brzmienie w miarę przypływu gotówki dokupisz lepszy preamp. Pamiętaj, że być może czeka Cię też kupno wkładki gramofonowej, bo ta, którą ew, kupisz z gramofonem może być zajechana.

Wcale nie musisz dopłacać do tego Technicsa 400 zł, bo ja kupiłem takiego w wyśmienitym stanie dosłownie wczoraj za 550 zł. Poszperaj troche, mi sie opłaciło.

Pro-Ject ma dobre opinie. To przyjemnie grający prosty w obsłudze gramofon.

Jestem amatorem w porównianiu do reszty ludzi co sie tu wypowiadaja, ale zwróć uwagę że Pro Ject jest w pelni manualny, nie ma praktycznie nic. Technics z kolei jest w pełni automatyczny, ma regulacje obrotów, anty-skating itp. Ja bym był za Technicsem.

Witam

Nie wiem czy preferujesz gramofon z napędem paskowym, czy bezpośrednim. Kolejna sprawa to, czy ma to być automat, czy manualny, więc na początek proponuję zerknąć na te :
http://allegro.pl/dla-audiofila-i-meloma-a...4023896123.html
[ DUAL Audiophile Concept CS503-2 ]
http://allegro.pl/dual-606-gwarancja-i-rac...4053331773.html
[ DUAL 606 ]

W razie potrzeby, poszukamy jeszcze czegoś innego.

Jeśli chodzi o pierwszy to trochę mnie niepokoi to, że to aukcja wystawiona dla kogoś, poza tym trochę mi nie leży ten model jednak. Druga aukcja jest ciekawa, tylko tutaj z kolei jest kwestia ceny - w aukcjach zakończonych cena tego gramofonu jest znacznie niższa. Jakaś opinia na temat Pro-Jecta, którego wklejałem w pierwszym poście? icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.

Cytat

Jakaś opinia na temat Pro-Jecta, którego wklejałem w pierwszym poście? icon_smile.gif

Gramofon jest ok. Tyle, że bardzo prosty model. Nie jestem pewien, ale chyba nawet nie ma wyłącznika po skończeniu płyty, o czym pisał inny Kolega o podobnym modelu Pro-Jecta w sąsiednim temacie. Więc musisz się zastanowić jakiej funkcjonalności oczekujesz od gramofonu ? To będzie Twój pierwszy gramofon ? Zakup na dłużej, czy z zamiarem zmiany na coś lepszego w przyszłości ?
Pytam, bo był ostatnio super gramofon na Allegro (Thorens TD318), ale droższy od zakładanego przez Ciebie budżetu.

Tak, to będzie mój pierwszy gramofon. Generalnie nie potrzebuję tych wszystkich udogodnień, może być prościutki, byleby grał przyjemnie icon_smile.gif. Myślę że nie będzie to zakup na długie lata, w przyszłości pewnie będę chciał kupić coś lepszego, teraz po prostu nie mam takiej możliwości icon_wink.gif.
Edytowano przez RoRo

Uziemienie jest poprowadzone z masą kabli sygnałowych najprawdopodobniej.

W moim gramofonie Toshiba jest np. osobny zakręcany zacisk do uziemienia. W tym Technicsie nie widzę, ale słabo to jest pokazane.

Jak najbardziej wart uwagi.
Tutaj masz dużo taniej :
http://allegro.pl/dual-cs-415-2-i4057629863.html
[ DUAL CS 415-2 ]

Jeżeli chodzi o stan wizualny, jest on także dla mnie jednym z priorytetów. Jak widzisz po moich propozycjach. Czasami pomijam dobre egzemplarze, kosztem ich nieakceptowalnego (dla mnie) stanu wizualnego.
Choć 600 zł, to trochę sporo za ten gramofon. Ale ten z powyższego linku, wygląda całkiem nieźle.

Tak, ja również zwracam uwagę na stan w jakim jest zachowany sprzęt icon_smile.gif.

To może inaczej - lepiej tego Duala czy TECHNICS SL-3310. I jeszcze - lepiej TECHNICS SL-3310 czy TECHNICS SL-QD33?

Sorry za natarczywność ale niechciałbym jakiegoś bubla kupić icon_wink.gif
Edytowano przez RoRo

Duale to solidne maszyny, Technicsy tak samo. Podałem Ci kilka propozycji, żebyś miał możliwość wyboru. To już bardziej kwestia, który bardziej Ci się podoba i trafia w Twój gust.
A co myślisz o Thorensie, którego podałem w ostatnim linku ?

Tam jest jeszcze 6 dni do końca, więc dużo się może wydarzyć icon_wink.gif. Wyróżnia się jakoś na tle Twoich pozostałych propozycji?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0