Skocz do zawartości

jakie głośniki do Denon AVR-2311 i Samsunga 46f8000


EDWRD

Recommended Posts

Witam.
Czy mam serdeczną prośbę o pomoc.

Planuje kupić telewizor Samsung 46F8000.
Z racji faktu że kosztuje około 5000zł a mam od wielu lat wreszcie nadzieje sobie sprawić prawdziwy sprzęt audio, wstępnie wybrałem amplituner Denona AVR - 2311 do którego mam problem dobrać głośniki, gdyż mało kasy zostaje i tu nasuwa się pytanie, co sądzicie aby do wyżej wymienionego zestawu dobrać głośniki wraz z subem:
- TAGA Harmony TAV-606+TSW-200
lub
- Taga Harmony TAV-406 v.2 + TSW-120.
głośniki kosztują do

Mam pokój o długości ok. 7 metrów na 4 metry z czego połowa to będzie wydzielony kącik na kino domowe.
Z wypowiedzi kolegi wbrew pozorom Tagi to bardzo dobre głośniki (gdzieś wyczytałem że suby w cenie około 300zł są jedne z lepszych do kwoty 1000zł). Ja osobiście bardzo lubię czysty, ładny dźwięk ale głównie zamierzam używać w/w sprzętu do oglądania filmów 3D blu ray lub słuchania muzyki - nie mam nic wspólnego z grami. P.S. jeśli chodzi o muzykę to bardzo lubię muzykę filmową (epicka) i tym podobne ale metal, trance oraz disco także lubię słuchać na dobrym sprzęcie. (Chciał bym w mieszkaniu sobie aranżować pseudo koncerty odsłuchiwane z neta ). Ponadto mam pytanie czy ze względu na charakterystykę techniczną czy jest możliwość uszkodzenia tych głośników.

Sprzedawca zaproponował mi Zensory ale bez suba, musiał bym za nie zapłacić 4999zł a z kasą ciężko jak wykosztuje się na telewizor oraz amplituner.
Czy macie jakieś propozycję, czy jednak warto spiąć pośladki i jeszcze trochę zaczekać na zakupy lub kupić z górnej półki do 2500zł zestaw kina domowego.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
podaj proszę więcej konkretnych informacji, które są niezbędne żeby przedstawić Ci konkretne rozwiązania:
1. w jakich proporcjach będziesz słuchał muzyki a w jakich filmów
2. jaki masz założony budżet na zakup ampitunera oraz zestawu kolumn
3. czy część wydzielona w salonie jest oddzielona jaką ścianką.

Czekam na szczegóły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

część salonu w której będę miał kino domowe nie będzie wydzielona żadną ścianą- niestety - gdyż zniszczyło by mi to wizualnie salon.
Ponadto pochodziłem dzisiaj po saturnie oraz Media Mark i doszedłem do wniosku że tagi były by delikatnie mówiąc nie tym czego szukam.

Postanowiłem poczekać z telewizorem a kupić lepszy sprzęt audio tj.
rowarzam opcje i jestem chyba najbardziej przychylny kupić sobie amplituner Onkyo model 626B
jeśli chodzi o głośniki to słuchałem dzisiaj kolumny klipsch i chyba były nieustawione, natomiast duże wrażenie zrobiły na mnie dali lektor 6, które chodzą po 3999zł za 5 sztuk. gdy wskoczyłem na neta widzę że są lektory w różnych wersjach a po za tym za tę cenę znajdę też zensory 5 ale tu też widzę jakieś różnice w nazwach. czym zensory od siebie się różnią i czym lektory się od siebie różnią. Ponadto stwierdziłem że narazie będę musiał przyoszczędzić i suba sobie kupie dopiero w przyszłości. Ponadto nie mogę sprecyzować czy częściej będę słuchał muzyki czy oglądał filmy - ciężko mi to określić. Czy do wybranego amplitunera onkyo będą pasować lektory czy jednak zainwestować w zensory. z tego co czytałem to lektory są bardziej spokojne natomiast zensory mają troszeczkę większy pazur i tu się zastanawiam gdyż bardzo lubię słuchać tzw epic music co niestety jest wielokrotnie przewrotne w jednym utworze może być wolno i dynamicznie na przemian. Ponadto czy jest różnica między zensorem 5 a zensorem 7 czy to tylko kwestia ilości głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...