Skocz do zawartości

Co do wzmacniacza Grundig Fine Arts V3


Argue

Recommended Posts

Przekartkowałem Twój temat od początku, faktycznie pisałeś o budżecie już wcześniej, ale nie sposób wszystko spamiętać.
Pytałem, bo pomyślałem, że może rozejrzałbyś się za czymś innym. Ja w tym przedziale cenowym, poleciłbym Ci odtwarzacz Onkyo DX 66XX. Ja miałem dokładnie 6650. Bardzo fajnie grające cd. Sprzedałem kilka miesięcy temu, za grosze (może nawet za tanio). Ale widziałem ostatnio taki sam za ponad 200 zł.
Nie wiem jak gra np. 6620, 6630, 6640, czy modele z serii 68XX, ale wszystkie są dostępne na Allegro i mieszczą się Twoim budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Korzystając z chwili wolnego. Postanowiłem rzucić Wam zdjęcie, abyście mogli zobaczyć jak zestaw "stoi". Pamiętam niegdyś dyskusję, w której wynikło, że u co poniektórych muzyka mieszka i tak też jest u mnie.
Niestety maksymalny rozstaw od wewnętrznych ścian kolumn to tylko 95 cm. Scena nie może się otworzyć na tyle na ile by mogła. Ale niestety to wszystko co mogę wycisnąć. Niby pokój duzy bo jakieś 18-20m2 ale dzielony na dwie osoby sprawia, że nie ma gdzie rozłożyć prawidłowo sprzętu. Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje nietypowe standy! icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kolega Adamc ma taką myśl zawartą w profilu, a dokładnie brzmi to tak : MUZA mieszka u mnie w domu icon_wink.gif. Fajne stwierdzenie.

Co do twojego ustawienia, to faktycznie dość ciasno to stoi. A nie możesz przesunąć kanapy w lewo, a kolumnę postawić po jej prawej stronie.
A standy na początek spoko. Lepsze rozwiązanie, jak wciśnięte w regał kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, czy żółta. Kolorystycznie, obie wyglądają podobnie. Obojętnie. Ta po prawej, lub lewej stronie zdjęcia.
Kabel to nie problem. Kup dłuższy i tyle. Oczywiście, jeżeli takie ustawienie jest możliwe. Choćby na sprawdzenie, a uważam, że efekt może być korzystniejszy.
bardzo pusty ten pokój. Gołe ściany. W sumie to rozstawienie może pomóc, tylko nie sądzę, aby efekt był, aż tak piorunujący. Nie wiem, czy niskie nie rozmyją się przy takim rozstawieniu.
A jak jest obecnie w tej kwestii ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kupiłem cd3!! 140+wysyłka.

Sprzedawca mówił, że odtwarzacz bezbłędnie czyta płyty oryginalne, ale na cdrach potrafi przycinać. Jednak nie martwię się tym, bo nawet jeśli laser będzie wymagał wymiany, to kosztuje on zaledwie 30 złotych (uff). Pozostaje tylko czekać, aż cdek do mnie dotrze.

Zdjęcia od sprzedawcy:





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie długo to trwało, bo mój zestaw zbierałem przez 5 miesięcy, ale mam nadzieję, że po dotarciu cdka będę mógł powiedzieć z czystym sumieniem, że było warto. Także liczę, że będzie z nim wszystko ok, możesz trzymać kciuki. Niemniej jednak podejrzewam, że za te pieniądze 550 (sprzęt) + 90 zł kable głośnikowe to chyba najlepsza opcja, jaką mogłem znaleźć. W przyszłości jedynie co będę prawdopodobnie wymieniał to kolumny, ale oczywiście po odsłuchach. Podejrzewam jednak, że nie jednego forumowicza moje wharfedale lasery 60 zadziwiłyby go co potrafią icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to interkonekt icon_smile.gif którego owszem nie mam zbyt dobrego, f1angel nie uściślił, więc uważam, ze chodziło mu o moje kimbery... które wg mnie są bardzo dobrym kablem. Edytowano przez RoRo
Używaj przycisku "ODPOWIEDZ" -wtedy nie cytujesz wypowiedzi poprzednika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że masz złe kable, tylko pewnie one pierwsze teraz mogą pójść do wymiany jeśli będziesz chciał jeszcze coś poprawić.
A interkonekty na pewno warto kupić lepsze. Jakie? Wiadomo, korygujące brzmienie w kierunku jaki chcesz uzyskać. Bo na pewno inaczej zagrają Monstery, inaczej Van Den Hule, inaczej Straight Wire a jeszcze inaczej Argentum czy inne srebrne kable.
Bo raczej nie wymienisz kolumn zostawiając jakieś najtańsze łączówki?
Jeśli zmienisz kolejny element w zestawie, to nawet Kimbery mogą wylecieć, bo np. będziesz potrzebował doszlifować brzmienie w jakimś innym kierunku.
Nad rozstawieniem sprzętu i akustyką pomieszczenia wiadomo, zawsze warto popracować. Może jeszcze jakaś dobra listwa zasilająca z filtrami. Ale to zależy jaki (jak zaśmiecony) prąd jest w Twojej okolicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja nie napisałem, że masz złe kable, tylko pewnie one pierwsze teraz mogą pójść do wymiany jeśli będziesz chciał jeszcze coś poprawić.
A interkonekty na pewno warto kupić lepsze. Jakie? Wiadomo, korygujące brzmienie w kierunku jaki chcesz uzyskać. Bo na pewno inaczej zagrają Monstery, inaczej Van Den Hule, inaczej Straight Wire a jeszcze inaczej Argentum czy inne srebrne kable.
Bo raczej nie wymienisz kolumn zostawiając jakieś najtańsze łączówki?
Jeśli zmienisz kolejny element w zestawie, to nawet Kimbery mogą wylecieć, bo np. będziesz potrzebował doszlifować brzmienie w jakimś innym kierunku.
Nad rozstawieniem sprzętu i akustyką pomieszczenia wiadomo, zawsze warto popracować. Może jeszcze jakaś dobra listwa zasilająca z filtrami. Ale to zależy jaki (jak zaśmiecony) prąd jest w Twojej okolicy.



Kimbery nie są najtańszymi łączówkami, chyba, że chodzi Ci o te interkonekty, to wtedy ok. W listwy i tego typu voodoo nie wierzę.

A kolumny mogą pójść na wymianę na pierwszy ogień, a to dlatego, że były bardzo tanie, ot co.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W listwy i tego typu voodoo nie wierzę.


Podam taki przykład: używałem listwy typu "no name" ale zachciało mi się nabyć inną listwę nr 2, też "no name", tyle, że z większą liczbą gniazd oraz z zestawem bezpieczników dla bezpieczeństwa. I wyobraź sobie, że dźwięk zestawu przy listwie nr 2 był o niebo gorszy - sam byłem zdziwiony. Jeżeli nie chcesz inwestować w listwę audiofilską to przynajmniej przesłuchaj sobie parę listew zwykłych, bo nawet one w większym czy mniejszym stopniu wpływają na dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że już w miarę przyzwoity system powinien mieć dobre i bezpieczne zasilanie. I nie mam na myśli listew, czy filtrów np. Gigawatta za 3000-5000 zł, ale nawet coś używanego lub nowego za 400-500 zł.
To wszystko w zależności od tego ile wart jest dany zestaw, oraz od możliwości i aspiracji inwestora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argue, kilka uwag jeśli można.

Zasilanie to nie jest jakieś voodoo, tylko czysta fizyka. Ja Ci nie każę wierzyć w potwora spaghetti, tylko zastanowić się nad dobrym prądem dla Twojego zestawu. I nie wierz jeśli chcesz, ale jak piszą koledzy najpierw posłuchaj w dopiero później się wypowiadaj.
Bo w tej chwili przypominasz mi mojego brata ciotecznego Jasia. Zapytałem go kiedyś, czy zje kawałek arbuza. Odparł, że nie lubi.
A jadłeś kiedyś? Spytałem. Nie jadłem, odparł icon_biggrin.gif
Napisałem przecież, że to zależy od okolicy w jakiej mieszkasz. Bo jeśli masz domek w słabo zaludnionej i wolnej od przemysłu okolicy a stację trafo kilkadziesiąt metrów od swojej posiadłości, to najprawdopodobniej nie usłyszysz zmiany na lepsze po zastosowaniu najlepszych czyścicieli prądu. Ponadto pozostają czynności zabezpieczające niektórych listew, filtrów czy kondycjonerów a także odpowiednio dobra, nielimitowana dystrybucja prądu jeśli masz podłączone kilka urządzeń

Ponadto czytaj uważnie co piszę. Wydaje mi się, że robię to dobrze, przejrzyście. Nawet RoRo mnie kiedyś pochwalił. Ale jeśli dla Ciebie za mało czytelnie daj znać.

Łączówki, to są interkonekty. Jeśli uważnie przeczytasz, to będzie jasne, że o nich pisałem.

A kolumny mimo, że tanio kupiłeś nie są złe. Pamiętaj, że ich cena pierwotna była o wiele wyższa. Jeśli możesz nie sprzedawaj ich jeśli chcesz kupić inne kolumny. Bo może się okazać, że te nowe, dużo droższe na rynku wtórnym są gorsze. I będziesz żałował sprzedaży Wharfedale. A drugie takie trudno Ci będzie trafić.
No, chyba że celujesz w dużo wyższy pułap jakościowy (i cenowy).
Ale wówczas tym bardziej powinieneś usłyszeć jak tanie interkonekty degradują brzmienie Twojego zestawu.
Do Kimberów nic nie mam, dobre kable. Do pewnego poziomu rzecz jasna.

I na koniec. Jak pisał RoRo (edytując Twój post a Ty dalej popełniasz ten sam błąd) jeśli odpowiadasz na post poprzedzający Twój wpis, naciśnij przycisk ODPOWIEDZ a nie ODPISZ-CYTUJĄC, bo wiadomo komu i na co odpowiadasz. A niepotrzebnie zaśmiecasz swój wpis cytatem z powyższego postu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz doszedł,

Tak jak sprzedawca napisał, zacina na cdrach, niektórych w ogóle nie odpala, niektóre przycinają co minute, niektóre co 20 sekund, nie ma reguły. Jak sądzicie co może być tego przyczyną - laser?

Jeśli chodzi o brzmienie z oryginalnych płyt, to jest pięknie. Najbardziej zyskały wysokie tony, są pełniejsze, już nie tak schowane jak w przypadku odsłuchu na DVD. Choć tak naprawdę każdy aspekt jest lepszy, bas głębszy, co dodatkowo lepiej buduje przestrzeń, w której to instrumenty są precyzyjniej umiejscowione, właściwie nie wiem czy chciałbym cokolwiek już poprawiać w brzmieniu tego zestawu, czuje się usatysfakcjonowany klasą brzmienia mojego zestawu.

Dysputę o listwach, podstawkach antywibracyjnych, wygrzewaczach kabli i tego typu rzeczach pozostawiam, bez swojego komentarza, bo za dużo się na ten temat naczytałem i nie chciałbym rozwijać tutaj tego wątku, więc proszę o uszanowanie mojej prośby.

Niemniej jednak, spróbuję udać się z całym zestawem, żeby odsłuchać jakiś tani interkonekt do 50 zł i go zakupić, spróbuję także poprosić o ewentualną naprawę bolącej mnie kwestii odtwarzania cdrów, bo choć mam jakieś kilkadziesiąt oryginalnych płyt i jednak mniej niż 50, to przydałoby się, aby jednak te cdry odpalało bez zacinania.

Prosiłbym w kwestii cdrów, żeby osoby znające się na rzeczy spróbowały mi pomóc. Pytałem jakiegoś konsultanta, to powiedział mi, że
Cytat

pewne modele napędów są po prostu bardziej kapryśne względem nagrywanych w warunkach domowych płyt i niestety nic na to nie poradzimy. w przypadku starszych modeli kompaktów to relatywnie często spotykana przypadłość, obawiam się, że nic nie da się z tym zrobić niestety

.

Trochę żal by mi było, szczególnie że wiem, że u wielu osób odtwarza cdry bez problemu. Chyba, że trzeba jakimś innym programem wypalać płyty, a nie Nero, wtedy proszę o radę w tejże kwestii.

Ciekawostka: mój pilot ( http://archiwumallegro.com.pl/grundig+rc+0...952532954.html , który nabyłem niestety nie współpracuje z cdkiem icon_sad.gif((, ani jedna funkcja cdka nie działa icon_sad.gif( Czy trzeba coś specjalnie włączyć, jakiś przycisk czy coś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje cdr-y zawsze wypalałem w Nero i zawsze działały. Myślę, że powinieneś wymienić laser na nowy. W kwestii zasilania pomijam temat, tylko zagadnę o jakiejkolwiek listwie z zabezpieczeniem. Tak dla bezpieczeństwa sprzętu.
Co do interkonektów, to poszukaj sobie w używkach do 50 zł. Sam chyba wiesz jak się przekładają używane klocki do nowych. A kable to kable, na nowe nie ma sensu wydawać 50 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Pomoże ktoś dobrać używany interkonekt w granicach 50-80zł (wolałbym tą dolną granicę, ta wyższa cena to przedział propozycji, z których będę próbował utargować)

Chciałbym, żeby kabelek nieco rozjaśnił mój system i podkreślił górę, jeśli to możliwe.

Sam jakoś nie potrafię się odnaleźć w tym wszystkim.

Ps. Wiem, że temat odkopany z głębi odmętów, ale to mój temat icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...