Skocz do zawartości

Co do wzmacniacza Grundig Fine Arts V3


Argue

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jestem po dwugodzinnych odsłuchach kombinacji Grunding Fine Arts V3 + Heco Vitas 300 + komputer z jakąś zew kartą dzwiekową creative inspire czy cos w ten deseń.

No i szału nie było. W niektórych utworach loudness pomagał, w niektorych nie. Brzmienie trochę zbyt jasne, zbyt mocno podkreślające górę. Brakowało przestrzeni i jakiejś głębi, choć akustyka nie była zbyt dobra, bo pomieszczenie malutkie do 10m2.

Co ciekawe później Pan mi podłączył te kolumny z subwooferem jakimś universum (ale bez wzmacniacza tylko bezpośrednio z kompa) i grało to wtedy zarówno głośniej jak i mocniej i bardziej dynamicznie, a przed wszystkim głębiej niż na wzmacniaczu Grundiga... z tym, że on tam jakieś dziwne kombinacje robił, że niskie tony leciały tylko przez sub, a średnie i wysokie przez kolumny. Jednak przy większych głośnościach słychać było nieprzyjemne charczenie, ale Pan mówił, że to kwestia karty muzycznej że już nie wyrabia.

Sam nie wiem co myśleć.

Kolejny pomysł:

http://allegro.pl/kolumny-acoustic-solutio...4081481766.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zacytowałem odpowiedzi icon_smile.gif

Niemniej jednak najbardziej zdziwiło mnie to, ze bez wzmaka kolumny grały głośniej. Muszę mieć jednak szersze spectrum w postaci większej ilości kolumn, żeby się móc o samym wzmacniaczu wypowiedź, a przede wsyzstkim lepsze źródło tj. jakiś normalny odtw. CD.

http://allegro.pl/cd-3-finearts-grundig-i4069690990.html

Myślicie, że sama płyta czyszcząca wystarczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skorzystać z uprzejmości Panów w sklepie Uniwex w moim rodzimym mieście.
I dane mi było posłuchać mojego Grundiga Fine Arts v3 z odtwarzaczem CD Onkyo 7030, oraz ze strumieniowym odtwarzaczem Cambridge Stream Magic 6. Na kablach Real Cable bm400 i interkontektach eagle mc100.
Słuchałem 4 kolumn podłogowych z różnych klas cenowych.
Posłuchałem Monitor Audio bx5, Heco Victa Prime 502, Wharfedale Diamond 10.6 i Focal Chorus 714V http://www.uniwexaudio.pl/sklep/produkt,17...-714.html#start.
http://www.uniwexaudio.pl/sklep/produkt,89...-106.html#start
http://www.uniwexaudio.pl/sklep/produkt,68...-bx5.html#start
http://www.uniwexaudio.pl/sklep/produkt,32...bnik.html#start

Przesłuchałem ponownie sporo muzyki i udało się wyciągnąć następujące wnioski.
Monitor Audio BX5 – to bardzo dobre połączenie, ale tylko do spokojnej muzyki, niestety brakowało średnicy, która była zdecydowanie zbyt mocno schowana, zwłaszcza w energicznych utworach Metalliki jak Seek and Destroy czy The Four Horsemen. Co prawda ładnie eksponuje niskie tony i wysokie, jednak w ogólnym rozrachunku ma się wrażenie, że dźwięk wydobywa się spod koca. Ogólnie w tym połączeniu z Grundigiem słyszalny był brak dynamiki, Boz Scaggs się zbytnio rozmywał.
Heco Victa Prime 502 – najtańszy model z wszystkich tutaj przeze mnie odsłuchanych i co ciekawe najlepszy komponent pod Grundiga Fine Artsa V3!. Zagrało to razem magicznie, niesamowita przestrzeń i płynność dźwięku. W agresywnej Metallice, czuć było pazur ze względu na wysuniętą mocniej niż w MA BX5 średnicę. Z kolei w jazzowym kawałku Boza Scaggsa – Thank You znakomicie popisały się wokale, rozdzielczość i ogrom przestrzeni. Główną zaletą tychże kolumn był niesamowity uniwersalizm, sprawdził się zarówno w fortepianowym utworze Roberto Cacciapagli – Outdoor dając piękną przestrzeń i łagodne brzmienie fortepianu jak i w wymagającym wokalnie utworze sarah mclachlan – In The Arms of An Angel. Co ciekawe sprzedający w sklepie byli zaskoczeni jak te Heco grają wspólnie z tym Grundigiem.
Wharfedale diamond 10.6 – po włączeniu tychże kolumn dźwięk wydał się bardziej szczegółowy, ale z pewnymi brakami, a mianowicie dziwny bas, który jest zbyt podkoloryzowany i po prostu dudni/buczy… Niestety, ale to natychmiastowo zdyskwalifikowało te bardzo sympatyczne pod innymi względami kolumny, zwłaszcza estetycznymi.
fOcal chorus 714v – Przechodzimy do najdroższego w tej stawce na pierwszy rzut ucha wyłaniają się przepiękne wokale. Kolumny są jasne w brzmieniu dlatego słyszalny staje się delikatny szum, który w charakterystyczny wręcz analogowy sposób podbarwia wokale, co jest chyba sekretem tychże kolumn. W kontekście dynamiki i przestrzeni ustępowały kolumnom Heco, choć niewątpliwie także mają swoje zalety.

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim forumowiczom, którzy swoimi opiniami pomogli mi kupić Grundiga Fine Arts v3, gdyż Panowie w sklepie ocenili wartość brzmienia tegoż wzmacniacza na 3 tysiące złotych (tzn. tyle by trzeba było wydać za nowy wzmacniacz, żeby uzyskać takie brzmienie). Chwalony był za bardzo dobrą liniowość pokrętła głośności, które płynnie bez żadnych skoków ustala poziom głośności. Ponadto doceniony za jego muzykalność, sam także wydał mi się podobny do brzmienia Harmana Kardona, Skuteczność sygnału nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności z kolumn nic się nie wydobywa żadne szumy. Jeśli ktoś ma okazję kupić tenże wzmacniacz to naprawdę warto.
Podkreślę także, po raz kolejny o wartości odsłuchów, która jest nieoceniona, nigdy nie sądziłbym, że kolumny za 1500 mogą w jakiejś kombinacji zagrać lepiej od kolumn za 4000 zł. Dlatego też wszystkim, którzy stoją przed zadaniem kupna sprzętu stereo polecam gorąco odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem nieco zniesmaczony, ale to po pierwszych odsłuchach, podejrzewam że winą można obciążyć źródło, różne kable na dodatek różnej długości i fatalną akustykę.

A ten wzmacniacz jest naprawdę super, ach gdyby mi się tak udało dostać odtwarzacz v3 do 100 zł to byłbym wniebowzięty. Do tego jakieś fajne kolumny, ostatnio po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że chyba lepiej kupić podłogówki, bo kupno standów wychodzi drożej, a poza tym samo brzmienie podłogówki są w stanie chyba zaoferować lepsze i łatwiej je też ustawić icon_smile.gif

Żałuje, że się wcześniej tym nie zainteresowałem, miałbym już dawno super zestaw za psie pieniądze. Trochę mnie tylko martwią ceny okablowania, bo te wychodzi drożej niż wzmacniacz z cdkiem icon_biggrin.gif

Jeśli ktoś ma porównanie z tymi Heco Victa prime 502 i zna jakieś stare kolumny, które mogą zagrać podobnie, to proszę o informacje, żebym wiedział na co mam polować, oczywiście nadal będę jeździł na odsłuchy i szukał czegoś ciekawego, a nóż znajdę coś jeszcze lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Najważniejsze, że masz jasność w temacie.
A co do odtwarzacza, to czy uda się kupić CD3 do 100 zł, nie wiem. Widziałem CD1 za trochę więcej, ale może się trafi okazja. Ze wzmacniaczem Ci się udało, to może i cedek się do Ciebie uśmiechnie za niewiele.
Widziałem na Allegro jeden egzemplarz za niecałe 50 zł, ale kabel ma odcięty i też troszeczkę wygląda na przemęczony użytkowaniem. W opisie sprzedający podaje, że odtwarzacz jest sprawny, włącza się , odtwarza ... Nie wiem ocb z tym kablem ... Może sam napisz i zapytaj, jak się sprawa ma z tym cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że właśnie do niego napisałem w jaki sposób on go podłączył skoro kabel zasilający jest odcięty icon_smile.gif
Jak już wspomniałem dla mnie najważniejsza jest jakość dźwięku, więc drobnymi obcierkami czy tam przemęczeniem się nie przejmuje, słuchając muzyki mogę przecież zamknąć oczy, lub oddać się szaleństwu, co pewnie większość z nas robi w trakcie słuchania muzyki. Nie sądzę, że w trakcie słuchania High Hopes Pink Floyd ktoś patrzy na zadrę na wzmacniaczu.

W ogóle byłem też u siebie w mieście w komisie muzycznym. I pytam się człowieka czy mają jakieś kolumny monitory, żeby w domu móc słuchać, bo widzę że mieli tam tylko estradowe kolumny, a on do mnie z tekstem, że jak do domu słuchać muzyki, to lepiej sobie kupić jakąś miniwieżę, albo kino domowe - wyszedłem.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak się składa, że właśnie do niego napisałem w jaki sposób on go podłączył skoro kabel zasilający jest odcięty icon_smile.gif


Wiesz, może sprawdził, a potem kabel odciął, bo mu przeszkadzał w ustawieniu, albo był z długi ... icon_mrgreen.gif
Zobaczymy co napisze, daj znać. Fajnie jakbyś kupił za takie pieniądze, to już by był fart na maksa.

Cytat

ny, a on do mnie z tekstem, że jak do domu słuchać muzyki, to lepiej sobie kupić jakąś miniwieżę, albo kino domowe - wyszedłem.


Nie no jasne, ma rację. On zapewne z tych, co pazury obcina na szlifierce. Też można.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abyś do 100zł kupił FA CD 3. Ale myślę, że warto na niego polować. Mam go w domu. W nowej konfiguracji o której tu nie chcę pisać dał łupnia Meridianowi 508.20 (można kupić za ok. 3kzł) Pokazał większą swobodę, dźwięk lepiej odrywał się od kolumn, był lżejszy, bardziej nośny, przestrzenny. Oczywiście nie był tak neutralny czy rozdzielczy jak Meridian i tylko w tej konfiguracji zagrał lepiej.
Ogólnie by być dobrze zrozumianym, Meridian jest dużo lepszym odtwarzaczem i w większości zestawień nie daje szans wielu nawet droższym maszynom. Jest bardzo płynny, muzykalny, "analogowy" i ogólnie polecam.
Tak czy inaczej FA CD 3 jest jak za takie pieniądze wręcz rewelacyjny. Bardzo muzykalny i dość uniwersalny. A jago druga para wyjść analogowych jest regulowana, co pozwala podłączyć odtwarzacz nawet do końcówki mocy i sterować głośnością w domenie cyfrowej.
Odtwarzacz CD 2 jest niemal równie dobry, może mniej nasycony w średnicy a trochę bardziej wyrazisty. Kwestia gustu. CD 1 jest słabszy i raczej polowałbym na CD 3 lub CD 2. W dobrym stanie z pilotem warto za nie dać nawet do 300zł.

Jeśli chodzi o odsłuchy, to jak najbardziej zawsze są pożądane. Co do zgrania się FA z Victami, to może wystąpiła tu tzw. synergia.
I nieważna cena. Czasem tak właśnie jest, że tańsze urządzenia mogą zagrać w połączeniu z czymś dużo lepiej niż droższe.
Może Focale uwiodły by Cię w krótkim odsłuchu, ale obawiam się, że na dłuższą metę mogłyby być męczące.
Jeśli Heco Ci przypadło do gustu, to może poszukaj wyższych modeli, używanych. Powinny zagrać tak jak niższe a dodać jeszcze więcej rozdzielczości, wyrafinowania, nasycenia mikrodetalami. Oczywiście najlepiej byłoby patrzeć za jakimiś blisko Twojego miejsca zamieszkania, abyś mógł dojechać ze wzmacniaczem i posłuchać.
Co do MA BX5, to jestem trochę zdziwiony, ale to już nie pierwsza opinia tego typu. Wydaje mi się, że poprzednia seria nie miała takich problemów. Albo warto by zainteresować się używanymi RS6.

A szkoda, że panom ze sklepu muzycznego nie wykazałeś ich indolencji. Niczego tak nie znoszę jak samozadowolenia takich niedouczonych "subiektów".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o odsłuchy, to jak najbardziej zawsze są pożądane. Co do zgrania się FA z Victami, to może wystąpiła tu tzw. synergia.
I nieważna cena. Czasem tak właśnie jest, że tańsze urządzenia mogą zagrać w połączeniu z czymś dużo lepiej niż droższe.
Może Focale uwiodły by Cię w krótkim odsłuchu, ale obawiam się, że na dłuższą metę mogłyby być męczące.
Jeśli Heco Ci przypadło do gustu, to może poszukaj wyższych modeli, używanych. Powinny zagrać tak jak niższe a dodać jeszcze więcej rozdzielczości, wyrafinowania, nasycenia mikrodetalami. Oczywiście najlepiej byłoby patrzeć za jakimiś blisko Twojego miejsca zamieszkania, abyś mógł dojechać ze wzmacniaczem i posłuchać.
Co do MA BX5, to jestem trochę zdziwiony, ale to już nie pierwsza opinia tego typu. Wydaje mi się, że poprzednia seria nie miała takich problemów. Albo warto by zainteresować się używanymi RS6.

A szkoda, że panom ze sklepu muzycznego nie wykazałeś ich indolencji. Niczego tak nie znoszę jak samozadowolenia takich niedouczonych "subiektów".



Synergia jak najbardziej nastąpiła, wręcz powiedziałbym, że słynne 2+2=5

Co do Monitor Audio to sam się zdziwiłem, bo przecież kupiłem BX2, więc wiedziałem co mniejszy brat potrafi i raczej byłem niemile zaskoczony konfiguracją BX5 z moim Grundigiem. Do Heco byłem bardzo sceptycznie nastawiony, zwłaszcza po porannym odsłuchu tych vitasów 300. Poszukiwania rozpoczęte zarówno pod względem kolumn jak i CD-ka, kiedy zestaw się złoży? Nie wiem, trzeba czekać i liczyć na szczęście, może się uda. Niemniej jednak będę tu rzucał na bieżąco jakieś propozycje kolumn z nadzieją na Wasze odpowiedzi czy warto jechać je odsłuchać.

f1angel, jakbyś miał czas i możliwość to byłbym wdzięczny jakbyś sam posłuchał i ocenił tych heco wspólnie z grundigiem (źródła i kable też są rozpisane), bo na podstawie przesyłanych przez Ciebie treści i wcześniejszej korespondencji wnioskuję, że mamy podobny gust, jeśli chodzi o brzmienie.

Co do panów z komisu, dałem sobie spokój, gdyż zbytnio cenię sobie swój własny czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny parenascie km ode mnie warto jechac na odsłuch? to chyba dość wysoki model.

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-heco-...4100211241.html

http://www.ebay.com/itm/HECO-SPEAKERS-prec...E-/221214830426 poprzednio na ebayu były za niecałe 300$.
http://tehnika.oglasi.rs/oglas/555250/kucn...i+i+subwoofer-i a tu za 150 ojro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak blisko - to zdecydowanie warto pojechać ze swoim sprzętem i posłuchać!
Te Heco wyglądają na kolumny w niezłym stanie, a to już dobry początek.

Poza tym sprzedawca ma już starego Grundiga (co prawda SV2000 to raczej nie jest hi-end) i warto też porównać oba brzmienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. W takim razie szukamy dalej icon_smile.gif
W poniedziałek pojadę posłuchać tych heco precision 300 o których była mowa wcześniej. Zobaczymy co się da z nich wycisnąć. Wrażeniami oczywiście się podzielę.

f1angel

Oczywiście, że chcę słuchać muzyki, ale nie znam tych kolumn, a gdzieś wyczytałem, że STX'y nie są złe, więc a nóż można trafić na jakiś model, a że ja w kwestiach technicznych i doświadczeń w odsłuchu sprzętu nie mam zbyt wielkiej wiedzy, dlatego każdą ciekawą cenowo ofertę daję pod Wasza opinię icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/infinity-reference-30-z-...4108240169.html
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-i4108906971.html

Na temat infinity naczytalem sie sporo pozytywów, jak jest faktycznie?

O tych onkyo nie mogę znaleźć żadnych danych...

pisałem w sprawie odsłuchów, ale żaden się nie odzywa...

Ktoś coś powie o tych kolumnach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...