Skocz do zawartości

Co do wzmacniacza Grundig Fine Arts V3


Argue

Recommended Posts

jacek75, z opisu wynika, ze stan bardzo dobry, niestety aukcja konczy sie dzis i nie mam jak pojechac, posluchac.. Dzieki za opis, wnioskuje z niego, ze to bardzo interesujące kolumny. Mam nadzieje, ze z moim FA V3 zagrałyby ciekawie. Co do Zeppelinow, to faktycznie cos z nagraniem musialo byc nie tak. Teraz slucham Floydow i jest znowu super, rozstawilem glosniki, usiadlem dalej i mimo, ze wydaje mi sie, ze ciut gorzej niz wczoraj, jest naprawde dobrze, choc czuje, ze kolumny od Pianocraft po prostu jakby byly na skraju 'wymeczenia', jakby graly swoj maks, a ja mam niedosyt i regulacja glosnosci niewiele pomaga, bo jak przekrece w prawo za bardzo to jakby zaczynaja sie gubić. Choć podkreślam - mimo wszystko - jest naprawde fajnie i moj entuzjazm do FA nie jest nic mniejszy niz wczoraj.

Znalazłem jeszcze takie ogloszenie:
http://allegro.pl/kolumny-bw-dm-604-rewela...4284860211.html
To jedak sporo wyzej moich dotychczasowych założeń, ale mam pytanie, czy naprawde to sporo wyżej np. od tych M35i?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wyslalem do sprzedającego pytanie czy/gdzie jest mozliwosc obejrzenia i posluchania tych kolumn. Z opisu wynika, ze jest ok, na zdjeciach widac jednak niewielkie uszkodzenia.
Kwota 1,5 tys jednorazowo jest dla mnie znaczna, tym bardziej jesli chodzi o sprzęt uzywany.

Czy ktorys z obecnie dostepnych w salonach modeli Dali bylby porównywalny do 450?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go, ale patrząc po danych technicznych one nie mogą być identyczne mimo, że też o tym czytałem.

Stosunek sygnału do szumu 115 do 102. zniekszłtacenia harmoniczne 0,0016% vs 0,006 %.

Także musiałbym widzieć bebecholandię obu i porównanie kogoś obeznanego. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy Dali ma obecnie w ofercie kolumny, ktore brzmią podobnie, nawet jesli sa duzo droższe. Jesli tak by bylo, moglbym pojechac na odsłuch do salonu i wiedzialbym mniej wiecej czego moge sie spodziewać po 450. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

No wiec zapolowałem i udało się kupić w całkiem fajnym stanie Dali 450 icon_smile.gif
Słucham od niedzieli, niestety z przerwami na pracę icon_wink.gif
Ale do rzeczy - same kolumny wizualnie bardzo mi odpowiadają, jak dla mnie świetne klasyczne kształty, kolorystyka tez super (pasuje do moich surowych cegieł), wymiary tez jak najbardziej wpisują się w mój pokój. Generalnie wizualnie bomba, tym bardziej, że "normalnych śladów użytkowania" nie widać aż tak bardzo icon_wink.gif
Brakuje tylko kolców, ale te planuje niebawem dokupić.
Tyle o wyglądzie, bo przecież dźwięk o niebo ważniejszy. No wiec już dawno nie przesłuchałem, nie nazmieniałem się tylu płyt, co przez te ostatnie dwa dni. Ogólnie rzecz biorąc jest dobrze, a nawet bardzo. Natomiast kolosalne znaczenie ma to jak nagrana jest płyta (wszystkie słuchane były oryginalne). To pewnie banał, ale nie analizowałem tego wcześniej. Do tego koncerty a płyty studyjne to inne bajki. Może to nie jest dziwne, ale w wielu przypadkach studyjne wypadały lepiej niż koncertowe (choć np. koncert Zembatego brzmiał super). Fajnie wypadła płyta The Raconteurs "Broken Boy Soldier", Dire Straits tez nie zawiedli, podobnie jak Skawiński. Jeszcze dużo muszę słuchać żeby zacząć uświadamiać sobie pewne rzeczy przy słuchaniu, ale z dotychczasowych obserwacji najbardziej odpowiada mi środek w tych kolumnach. Jest konkretny, namacalny, jak dla mnie chyba najbardziej 'z przodu'. Obawiałem się basów, bo są dwa otwory b-r. Ale przy żadnej płycie basu nie było za dużo, wręcz czasem myślałem, ze mogłoby być trochę więcej (słucham cały czas na 'defeat' w FA V3). No i góra... tutaj szczerze mówiąc chyba jest dla mnie najsłabiej (co nie znaczy, ze słabo, to raczej jak szukanie dziury w całym). Dźwięki wysokie są jak dla mnie zbyt... metaliczne, ostre, choć nie wiem czy do końca oddaję myśl (zwłaszcza przy płycie Ride the Lighting Metallica tak mi się wydawało, choć to stara płyta i pewności nie mam czy oryginalna..). W każdym razie przy dość głośnym odsłuchu, w numerach, gdzie dużo jest wysokich tonów, mam wrażenie, ze jest to męczące na dłuższą metę. Natomiast te wysokie tony to szczegół, bo średnica zdecydowanie nadrabia i powoduje, ze całokształt jest naprawdę super.
Popracowałem tez nad ustawieniem głośników jeśli chodzi o odległość pomiędzy nimi oraz od miejsca, w którym siedzę (f1angel dzieki za materiały). Jak sam się przekonałem ma to kluczowe znaczenie. Zastanawiam się na ile kolce pomogą. Mimo, ze układ pokoju nie sprzyja, wrażenia są naprawdę fajne. Stereofonia jest super, oczywiście różnie przy rożnych utworach, ale generalnie bardzo fajnie. Łatwo jest także wyłapywać poszczególne instrumenty, dźwięki się nie zlewają, są czytelne.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i - f1angel, jackek75, zieluwid oraz pacio94 - dziękuję za dobre słowo w kierunku Dali 450 i generalnie pokierowanie na dobre tory icon_wink.gif
Teraz będę się rozglądał powoli za gramofonem, bo odkąd usłyszałem u szwagra, to nie ma opcji, żebym nie poszedł w tym kierunku icon_smile.gif Plus do tego szukanie płyt z dobrą muzyką.

Jeszcze raz dzięki, również (a może przede wszystkim) za to, że przekonaliście mnie do sprzętu używanego, bo na inny już się raczej nie zdecyduję icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!

Super, że się odezwałeś ! I fajnie, że postanowiłeś skorzystać Naszych rad. Jak widzisz, czasami się opłaca zaryzykować.
A największa frajda to, że jest zadowolony. Do tego jeszcze, tak szczegółowy opis z pierwszego odsłuchu, Bomba ! Mam nadzieję, że się nie zawiodłeś i że będziesz się odzywał czasami.

Co do wysokich, to możesz spróbować to poprawić kabelkami. Teraz słuchaj jak najwięcej i szukaj szczegółów, które będziesz chciał skorygować.
A gramofon, to też piękny i przede wszystkim magiczny jak dla mnie element zestawu. Oczywiście namawiam na używany icon_wink.gif.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie się udało ( jakie udało ?! icon_wink.gif była koncepcja i plan ! )
Dzięki za fajny opis, jak trochę ochłoniesz z nimi i osłuchasz można kupić jakieś fajne kable głośnikowe, może coś da się ciut jeszcze zmienić .
Kolce, tak, ale mogą nieco utwardzić brzmienie i góra będzie jeszcze trochę do przodu. Może kauczukowe lub plastikowo-filcowe podkładki wkręcane od spodu, nie zniszczysz podłogi icon_wink.gif a dźwięk się ciut ociepli ?

PS. haha zieluwid już z drugi raz w tym samym czasie piszemy o podobnej rzeczy icon_smile.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, Panowie
zieluwid - jasne, ze używany icon_wink.gif mógłbyś coś zasugerować do mojego zestawu?
jacek75 - szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałem, że są takie podkładki wkręcane.. muszę poszukać. Może to ocieplenie pomogłoby dla wysokich.

Jeśli chodzi o kable to mam Alphard SL10 da Vinci 2x4mm2, a interkonekty RCA 0,5m Van Damme
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, chętnie się rozejrzę. Lubię grzebać w gramofonach. Napisz tylko, jaki budżet będziesz miał na drapaka i kilka podstawowych informacji typu, manual, automatyk, napęd bezpośredni, paskowy. Kolor ... icon_biggrin.gif.

Kabli nie masz złych, radziłbym Ci się osłuchać, niech się zestaw trochę zgra ze sobą. Kable zmienić zdążysz nie raz. Ważne, żebyś wiedział w którym kierunku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid Jeśli chodzi o odpowiedzi na Twoje pytania to jestem w stanie udzielić dwóch: budżet - ok. 500 zł (jeśli w tej cenie znajdzie się coś ciekawego do mojego aktualnego sprzętu) i kolor - czarny (tu bardziej jako żart, bo nie jest to aż tak istotne, ale akurat by pasował). Niestety nie mam wiedzy, czy lepiej manual czy automatyk lub jaki ma mieć napęd..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...