Skocz do zawartości

Co do wzmacniacza Grundig Fine Arts V3


Argue

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

RCA melodiki bardziej wygładza dźwięk, ociepla. Jak chcesz nieco podkreślić górę to z seryjnych rca sommer cable z muzyczny.pl koło 45zł, kiedyś czytałem o człowieku z bodaj Włocławka który robił, czy przerabiał RCA na srebrny przewodnik, miały świetne opinie, a ceny około 60-70zł . Może warto poszukać ? Z Twoich propozycji stawiałbym bardziej na dwie pierwsze .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, wiem że napisales classic, a nie Mini, tylko że ja ten link wrzuciłem nie jako twoją podpowiedź, tylko prośbę o ocenę innych. Swoją drogą jak się ma ten mini do classica?

Póki co Classic jest poza moim budżetem na allegro, ale oczywiście tę pozycję wezmę pod uwagę i może znajdzie się kiedyś jakaś okazja. Flatline to już w ogóle koło 200 złotych nowy icon_sad.gif.

Mówisz, że in Akustik mógłby być.... cena bardzo kusząca, jakby się coś jeszcze udało utargować to tym bardziej, by się opłacało.

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś modele, które rozjaśnią brzmienie i uwydatnią górę, to zdecydowanie poproszę o podawanie propozycji.
Nie omieszkam także wrzucać tutaj linków z allegro, które sam znajdę i poproszę wówczas o informacje na temat danych kabelków.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra lepiej niż najzwyklejszy kabelek, ale naprawdę to nic szczególnego. Nie warto, nie pomoże.
Jak już kiedyś gdzieś tu na forum pisałem, kable niestety trzymają cenę, choć oczywiście można je kupić dużo taniej niż nowe.
Ale za dobry kabel niestety trzeba parę złotych zapłacić. Albo musisz cierpliwie czekać aż się pojawi odpowiedni w dobrej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce to żaden znany mi kabel w przyzwoitej cenie nie ma tak dźwięcznych i szczegółowych wysokich tonów jak Nameless.
Jak usłyszałem po raz pierwszy nie mogłem uwierzyć. Średnica i niskie tony są na przyzwoitym poziomie, niczym szczególnym się nie wyróżniają.
Qed jest bardziej wyrównany z trochę tylko podkreśloną i rozjaśnioną górą. Ale średnica bardziej nasycona niż u Namelessa a niskie bardziej rozciągniete i energetyczne.
Kwestia gustu i potrzeb.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak zaryzykować, bo te 45 zł to już z wliczoną wysyłką, a nowy ten kabelek można kupić za 170 złotych, także przebitka bardzo duża, a mówiłeś, że charakterystyka brzmienia jest mniej więcej taka jak potrzebuję. Poza tym będę mógł sprawdzić za mniejsze pieniądze czy w ogóle słyszę różnicę w przypadku wymiany IC. Jeśli usłyszę różnicę, a brzmienie jeszcze będzie zbyt ciemne, to wtedy na spokojnie poczekam na namelessa. W końcu ileż można grać na najtańszych sznurkach z 3RCA-3RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Witam ponownie icon_smile.gif

Postanowiłem, że chciałbym przetestować jakieś nowe kolumny.

Posiadam dalej swoje Wharfedale Laser 60, które kupiłem w śmiesznej cenie 200 zł, oraz komplet Grundig Fine Arts V3 i CD3

Specyfikacje 1
Specyfikacje 2

Jestem z nich bardzo zadowolony, jednakże teraz gdy jestem na swoim i mam mały salonik 10 m2 i nieco więcej odłożonych pieniędzy, to postanowiłem, że przetestuję jakieś ciekawe kolumny używane, najlepiej vintage tak do 500/600 zł, tak żeby narzeczona nie miała pretensji o szastanie bezsensownie kasą (jak wiemy na muzykę nie jest bezsensowne icon_smile.gif

Myślałem nad starszymi Magnatami/Heco bądź Infinity, które na naszym rynku nie są zbyt znane i można trafić perełki w niezłych cenach.

W krótkiej galerii zdjęcia pokoju i rozstawienia kolumn. Moje Wafelki mogą być wydawać się ciut przydużawe, ale sprawdzają się bardzo dobrze icon_smile.gif
Akustyka choć nie idealna, to dywan, firanka i zasłona daje dobry efekt. Jeżeli chodzi o preferencje muzyczne i brzmieniowe, wielokrotnie już tu je opisywałem, więc sądzę, że po raz kolejny otrzymam od Was pomoc.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...