Skocz do zawartości

Używany zestaw do muzyki lżejszej


obas

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym przywitać się ze wszystkimi, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Nigdy nie miałem żadnego fajniejszego zestawu poza wieżą philipsa, którą za dzieciaka dostałem w prezencie. Dlatego niestety nie wiem jakie parametry mój sprzęt powinien posiadać, żebym był zadowolony ze sprzętu, nie wiem także jak opisać dźwięk, którego oczekuję

Co chciałbym kupić? Chodzi mi koniecznie o sprzęt używany, ale ze sprawdzoną marką. Chciałbym aby na początek był to zestaw wzmacniacz + kolumny, do tego w przyszłości tuner i odtwarzacz. Na pewno częścią tego zestawu będzie laptop, więc jakość powalać na kolana nie może. Chyba, że drodzy forumowicze są odtwarzacze, które potrafią odtwarzać dźwięk z płyt DVD i na przykład zapisany w formacie FLAC lub APE? Mam mnóstwo takiej muzyki już na płytach dlatego taki odtwarzacz jest jedną z opcji. Podłączenie do telewizora także jest jedną z opcji

Budżet - w zależności od jakości. Generalnie nie jestem audiofilem dlatego na pewno usatysfakcjonuje mnie zestaw po prostu dobry lub bardzo dobry. Jak już pisałem nie miałem nigdy takiego sprzętu dlatego nie wiem jaka jest różnica w ustawieniu kolumn blisko siebie, daleko, blisko ścian, prostopadle, pod kątem itd... Chciałbym używany sprzęt dlatego, że nie chcę wydać jakichś niebotycznych pieniędzy. Jeśli się da, to dobrze by było zamknąć się w 1000zł, jak się nie da, to mogę zapłacić więcej. Ile? Nie powiedziane. Interesuje mnie jak najlepszy stosunek ceny do jakości. I to jest dla mnie najważniejsze

Rodzaje słuchanej muzyki - przede wszystkim słucham muzyki klasycznej z naciskiem na muzykę barokową i renesansową, ale z tego bym nie robił ograniczenia. Słucham sporo jazzu, swing. Katie Melua, Norah Jones, Frank Sinatra. Do tego lżejszy rock - Queen, R.E.M., U2. Nie gardzę również hip-hopem, choć nie jestem typem ziomala, który musi mieć potężny bas.

Co jest dla mnie ważne w jakości dźwięku? Przede wszystkim naturalne brzmienie instrumentów, ładne góry, dobra średnica, dobry kiedy trzeba bas, ale nie ma dominować. Mam słuchawki Shure SRH240 i tamto brzmienie jest dla mnie wspaniałe, są to słuchawki, na których słucham każdego rodzaju muzyki i odpowiada mi to bardzo

Gdzie ma stać sprzęt - dla mnie to pewnie nie ma znaczenia:) ale jest to pokój 5x4m i przez najbliższych kilka lat się to nie zmieni, ustawienie kolumn mogę sobie wymyślić sam, ale nie wiem czy to będzie miało jakiekolwiek znaczenie.

Kiedy chcę kupić? Nie powiedziane, na razie chciałbym znaleźć sobie jakieś propozycje, później się za nimi rozglądać.

Jeśli opisałem coś nie w taki sposób jak należy to przepraszam. Bardzo proszę o poradę w kwestii samego sprzętu, porad na przyszłość, na co zwracać uwagę podczas zakupu oraz informacje czy jest sprzęt, który odtwarza format FLAC lub APE

Pozdrawiam i z góry dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie to wszystko opisałeś. Gdyby każdy to robił, byłoby o wiele prościej. Tak z ciekawości zapytam. Czytałeś wcześniej ten temat? http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Gdzie ustawisz sprzęt, szczególnie kolumny, będzie miało duże znaczenie. Tak samo jak urządzenie pokoju i inne składowe akustyki.
Jeśli nie bardzo się orientujesz w tym temacie tradycyjnie mogę Ci przesłać skany ciekawych dokumentów o tej tematyce.
naprawdę warto poczytać. Akustyka, to jak mówią niemal połowa sukcesu jeśli idzie o dźwięk, jego jakość. Podaj swój adres mailowy na moje PW.
Wzmacniacz i kolumny za 1kzł to nie jest dużo, ale już można coś wybrać. Choć konkurencja w tym przedziale cenowym ogromna.
A odtwarzacz czytający muzykę z płyt DVD, to pewnie odtwarzacz DVD. Niestety nie grają one najlepiej. Tu musi być normalny odtwarzacz CD a takie płyty można też odtwarzać z komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Nie czytałem tamtego tematu, sprawdziłem co prawda podklejone tematy, ale jakoś mi umknął... Ale widzę, że ująłem wszystko co trzeba, cieszę się, że pierwszym postem przynajmniej nie zrobiłem negatywnego wrażenia. Duże doświadczenie na innych forach internetowych zrobiło swoje icon_cool.gif

Więc jeśli musi być odtwarzacz CD to niech będzie odtwarzacz. Ale w takim wypadku niestety laptop (z kartą dźwiękową zintegrowaną) będzie jednym ze źródeł dźwięku. Wręcz napiszę, że raczej głównym źródłem.

Jeszcze w takim pytanie - wiem, że można nagrać na CD mp3, ale jakość wtedy jest słabsza. Czy można zatem z zachowaniem jakości nagrywać na CD pliki FLAC/APE/inne bezstratne czy też musi nastąpić jakaś konwersja na przykład do WAVE? Pewnie są narzędzia do konwersji bestratnej FLAC<->WAVE ale nigdy nie szukałem

Cena jak napisałem może być 1000, ale może być również 2000. Jestem jednak osobą, która nie lubi kupować sprzętu z pierdyliardem przycisków, z których wykorzysta góra 3 - szkoda kasy. Dlatego jeśli moje ucho nie wychwyci wyraźnej różnicy w sprzęcie za 1.5k a 15k (a nie wychwyci icon_wink.gif ) i komfort słuchania będzie porównywalny, to - cytując klasyka - "po co przepłacać" ?

edit:
Przeczytałem dość dokładnie ten temat http://forum.audio.com.pl/Zestaw-stereo-do...-zl-t37141.html i jest tam sporo ciekawych dla mnie informacji. Myślę, że sprzęt tam przedstawiany nie byłby zły, no ale szukam różnych opcji, które mogę rozpatrzyć. No i wtedy zadecydować za ile i co
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że Twoje ucho nie wychwyci różnicy w sprzęcie za 1,5 czy 15kzł? Porównywałeś?
Audiofile są to ludzie, którzy chcą z maksymalnie najlepszą dostępną im jakością słuchać ulubionej muzyki.
Nie są to na ogół jednostki ze szczególnie wysublimowanym słuchem. Ale ludzie, którzy kochają muzykę i obcując z coraz lepszym sprzętem nauczyli się słuchać. I słyszeć to, co innym umyka, ponieważ ci drudzy nie wiedzą jak słuchać, na co zwracać uwagę, albo po prostu nie zwracają uwagi, bo im nie zależy.

Nie musi to być odtwarzacz CD. Jeśli większość nagrań masz na płytach DVD albo będziesz słuchał z komputera, to po co przepłacać, jak sam pisałeś. A co do przycisków, czy funkcji, to wcale droższy sprzęt nie ma ich więcej. właśnie często ma mniej gadżetów a cały budżet idzie na stworzenie jak najlepszego urządzenia z jak najlepszych komponentów i wówczas stosuje się tylko to co jest niezbędne.
Dopiero na najwyższych poziomach jaościowych, hi-endzie sprzęt znów odzyskuje (nie zawsze, nie każdy) regulatory (wzmacniacze) i dodatkowe wejścia oraz wyjścia różnych standardów (np. odtwarzacze CD), bo budżet już na to pozwala, nie odbywa się to kosztem jakości komponentów a finalnie kosztem jakości dźwięku.
FLAC'ki czy WAVE można przekonwertować do standardu CD Audio. Straty przy tego typu konwersjach są zawsze. Tak, że najlepiej słuchać z oryginalnych płyt CD albo plików audio (nieraz wysokiej rozdzielczości), lecz tu trzeba mieć dobry odtwarzacz tego typu plików (choćby programowy, na komputerze) i niezgorszy DAC.
W budżecie, który jest tu rozpatrywany tego typu dywagacje są na wyrost. Po prostu jakość sprzętu będzie utrudniała dobre różnicowanie tego typu nagrań.
Jakich wzmacniaczy, czy kolumn możesz szukać, rzeczywiście masz mnóstwo przykładów w wątku który podałeś oraz w innych.
A, ze nie wszystko jest w danym momencie dostępne, to inna sprawa. W większości jednak są to popularne urządzenia i co jakiś czas pojawiają się na Allegro oraz w ogłoszeniach.
Do 20m2 mogą być monitory (choć raczej proponowałbym większe) albo kolumny podłogowe (w tym budżecie trudno będzie kupić dobre jakościowo, by jeszcze starczyło na solidny wzmacniacz). Po zakupie kolumn podstawkowych, trzeba by pomyśleć za jakiś czas o standach. Muszą być stabilne, masywne, raczej nie ze szkła czy płyty wiórowej. Tak do 400zł max można kupić nawet nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest istotną częścią mojego życia, ale nigdy nie posiadałem sensownego sprzętu do jej słuchania. Pierwszym zestawem jaki miałem była wieża philips, o której już wspomniałem i która służy do dzisiaj. Drugim już świadomie wybranym był iRiver T30 + Creative EP 630, ale to mówimy o zestawie mp3. Później kupiłem sobie Shure SRH240 za niebotyczną jak dla mnie kwotę 220 zł. Z tych między innymi powodów stwierdzam, że po prostu jestem mało wybredny jeśli chodzi o muzykę i zawsze kiedy słyszałem, że ktoś kupuje słuchawki za 2k i pierwsze co robi to wymienia w nich kabel, to kwitowałem to uśmiechem pod nosem icon_wink.gif Stąd uważam, że zwykły sprzęt używany załóżmy za 2k wystarczy dla mojego ucha, abym mógł cieszyć się muzyką, którą tak kocham

Wiem, że laptop na pewno będzie źródłem dźwięku więc z tego co udało mi się wyczytać to pewnie poza wzmacniaczem i kolumnami będę na początek potrzebował właśnie DAC. Jak już napisałem jest to laptop więc wchodzi raczej tylko DAC na USB, czyli jest to kolejny komponent, który będę musiał wybrać. Czy DAC także jest zróżnicowany pod względem rodzaju muzyki, czy on ma za zadanie maksymalnie zmniejszyć straty jakości muzyki, a resztą zajmuje się wzmacniacz z kolumnami?

Odtwarzacz na płyty także kupię, wręcz na pewno. Teraz kiedy stać mnie aby co jakiś czas kupić jakąś fajną płytę, to możliwe, że nie będę żałował pieniędzy na nie, ale możliwe, że będę nagrywał swoje kolekcje (co lepsze albumy) na płyty CD, ale to jest melodia przyszłości. Dlatego też fajnie by było (choć nie jest to wymóg) aby CD, wzmacniacz i może w przyszłości tuner były z jednej firmy lub wizualnie grające ze sobą (nie wspominam o tym, aby poprawnie współdziałały ze sobą)

Kolumny podłogowe raczej odpadają, między innymi ze względu na cenę, myślę, że jakieś podstawkowe ze standami w późniejszym terminie nie będą złe. Pytanie tylko jakie kolumny będą odpowiednie do moich preferencji muzycznych?

Przewinęło się pojęcie interkonektów - pytanie krótkie - czy one służą tylko do połączenia wzmacniacz <-> cd/tuner między sobą czy jeszcze do czegoś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz dużo wydać a mieć dobrą jakość dźwięku proponuję rozglądać się za całym zestawem Fine Arts by Grundig seria V.
O ile odpowiadać Ci będzie wizualnie, bo niektórzy wymiękają icon_wink.gif
Można również popatrzeć za zestawem firmy NAD. Też robili dobre komponenty. Tu może gorzej być z pilotem. Nie wszystkie modele, szczególnie starsze były (fabrycznie) wyposażone w to udogodnienie.
Piszę o zestawach tych firm, ponieważ wzmacniacze, CD i tunery grają dobrze. A nie wszystkie firmy robią dobre całe "wieże".
Jak wzmacniacze są dobre, to CD takie sobie. Albo odwrotnie.
Może ktoś jeszcze zaproponuje jakieś zestawy? Dlatego tym razem kolumny zostawimy na koniec. Choć ja jestem zwolennikiem, by od nich zaczynać wybieranie zestawu.
O DACu też powinieneś pomyśleć, ale możesz dokupić go później. On polepszy dźwięk z komputera. A raczej wydobędzie z cyfrowego przekazu wszystko co najlepsze i prześle w formie analogowej do wzmacniacza.
Interkonekty są to kable łączące źródła (jak CD, tuner, gramofon itp.) ze wzmacniaczem.
Temat kabli jest obszerny. Ogólnie na początek można kupić jakieś przyzwoite, dobrej jakości. Ale niedrogie. Po osłuchaniu się ze sprzętem nieraz chce się coś skorygować w jego brzmieniu i wówczas można to zrobić kablami. Lecz to będą bardzo niewielkie zmiany. Oczywiście kable głośnikowe też powinny być przyzwoitej jakości. Z dobrej miedzi beztlenowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesujący wątek, przyjemnie się go czyta.
Nie wiem, jaką sumę miałeś na myśli, pisząc że podłogówki nie wchodzą w grę, ze względu na wysoką cenę. Pisałeś, że możesz wydać 2000 zł. Przy takim budżecie, przeznaczyłbym 800-1000 zł na kolumny. To pozwoliłoby na znalezienie czegoś ciekawego. Co Ty na to ?
Znalazłem przy okazji kolumny. Myślę, że powinny pasować do Twoich preferencji. Oczywiście propozycji pojawi się z pewnością więcej. Ale tak na start :
http://allegro.pl/linn-keosa-podlogowe-kol...4019266113.html
[ LINN Keosa ]
Choć ja przy tym budżecie, kupiłbym te :
http://allegro.pl/ruark-talisman-one-rzadk...4019238586.html
[ RUARK Talisman One ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zdecydowanie jest tematem na dalszą przyszłość, nie ten moment jak słusznie zauważyłeś, dzięki za odpowiedź w kwesti interkonekt. DAC rzeczywiście też może być tematem na później ale dobrze jest już umieścić go w budżecie

Nie chciałbym być źle zrozumiany - nie mam zamiaru robić sobie ograniczenia na komplet z tej samej firmy. Jeśli dałoby radę coś takiego uzyskać, to dlaczego nie, ale nie to jest moim celem. Idźmy dalej - jeśli uda się coś uzbierać w podobnej tonacji kolorystycznej i gabarytowej - to fajnie. Jeśli nie - trudno. Tuner będzie zielony, wzmacniacz czarny, a odtwarzacz srebrny icon_wink.gif

@zieluwid witam Cię, cieszę się, że wątek nie należy do najgorszych icon_wink.gif taki był cel, aby moją amatorszczyznę przykryć chęciami i dobrym w miarę rozeznaniem tematu i jesnym określeniem własnych preferencji.

w czym kolumny podłogowe są lepsze od podstawkowych? Czy w małym pokoju nie będą one za bardzo na wyrost? Mieszkam w bloku jeśli też jest to ważne. Znając realia będę miał nie za duże możliwości ustawienia tych kolumn według tylko i wyłącznie własnych preferencji, ale będę negocjował. No i kolumny podstawkowe łatwiej jest ustawić dopóki nie będzie standów. Też jest to jakiś argument na start. Jak mam się uczyć słuchania muzyki, to lepiej chyba zacząć od niższego pułapu.

Wchodząc w temat kolumn podłogowych nie chciałbym aby stało się coś takiego, że propozycję padną jak piszesz za 800-1000zł a później ktoś wpadnie na pomysł, żeby dorzucić jeszcze 300zł na przykład do lepszych i tak budżet zwiększać się będzie. Na tą chwilę nie chciałbym przekroczyć 2000zł za wzmacniacz, kolumny, CD oraz ewentualnie DAC. Po prostu mam wrażenie, że sprzęt tańszy równie mocno ucieszy moje ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe kolumny. Ruarki są szczególnie smakowite. Ale... .
Budżet 2kzł o ile dobrze zrozumiałem ma być na cały zestaw. Czyli kolumny, wzmacniacz, CD i tuner. No, może dałoby się wszystko w tym zmieścić, tylko kolejne ale...
Ruarki są bardzo wrażliwe na jakość wzmacniacza. Obawiam się, że poniżej 1kzł trudno będzie im "dogodzić" Ja jakoś nie mam pomysłu.
I wiesz, że nie chodzi tu tylko o moc/wydajność prądową (choć o nią też), ale o jakość przekazu. One nie tolerują podbarwień i dobrze by było połączyć je z soczyście ale w żadnym wypadku nie nazbyt jasno czy ostrzej grającym wzmacniaczem.
Aż chce się wskazać od razu na Musical Fidelity E-100, ale niestety cena. Może coś na Ebayu?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/157112.php
Czy coś w podobnym stylu: Roksan Kandy, jakiś Xindak - najlepiej z lampkami w przedwzmacniaczu, Luxman serii 5xx.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo Luxman, jak mój, z serii R-10x0, ciepełka to tym modelom na pewno nie brakuje icon_wink.gif

Co do samego zestawu obas to skoro już masz całą bibliotekę na komputerze, to może nie warto zaprzątać sobie głowy odtwarzaczem CD. Budżet odetchnie, a na jakości nie stracisz. Za 2000zł spokojnie kupisz przyjemnie grający sprzęt w składzie: DAC + amplituner (skoro chcesz mieć tuner) + kolumny (moim zdaniem podłogowe lepiej jednak).

Na dokładkę mam jeszcze ciekawe, moim zdaniem, kolumny: T+A Criterion T70. Cena trochę za wysoka, ale się nie sprzedały, więc może da radę je wyrwać za sześćset parę złotych już z przesyłką, wtedy na resztę sprzętu zostaje naprawdę sporo.


PS.
Cytat

FLAC'ki czy WAVE można przekonwertować do standardu CD Audio. Straty przy tego typu konwersjach są zawsze. Tak, że najlepiej słuchać z oryginalnych płyt CD albo plików audio...

Chciałbym jakiś dowód na to "zawsze" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacio94 wolałbym aby jednak ten zestaw miał odtwarzacz cd nawet kosztem tunera na początek. Oczywiście mam nadzieję, że wzmacniacz pominąłeś przypadkiem icon_smile.gif W czym kolumny podłogowe są lepsze od podstawkowych w pokoju, w którym nie będzie zbyt dużego manewru na ustawienie sprzętu? Oczywiście biorąc też pod uwagę preferencje muzyczne - jak bardzo podłogowe kolumny mogą być lepsze od podstawkowych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz koniecznie odtwarzacz CD? Pytanie całkiem poważne.

Wzmacniacza nie pominąłem, napisałem o amplitunerze (wzmacniacz + tuner w jednej obudowie).

20m2 to już nie jest takie najmniejsze pomieszczenie, więc moim zdaniem podłogówki się tu lepiej sprawdzą, zarówno w klasyce (mocna podstawa basowa w muzyce organowej czy orkiestrowej to ważna sprawa), jak i muzyce bardziej rozrywkowej (dobry puls basu i stopy nadaje muzyce podstawowy rytm). Możliwości ustawienia nie mają tu nic do rzeczy, bo mam nadzieję (koledzy pewnie także), że nie masz zamiaru ustawiać kolumn na regale... a co za różnica, czy kolumna jest na standzie, czy na własnej podstawie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że część rzeczy jednak mam na płytach CD i chciałbym tą kolekcję rozwijać. Więc odtwarzacz CD tak, tuner może być później, dużo później: wzmacniacz + CD + DAC + kolumny, to jest sprzęt, który chciałbym kupić na początek, najlepiej gdybym się zamknął w 2000zł. Nie muszę kupować go już, ale będę z uwagą obserwował wszelkie aukcje i ogłoszenia, w których mogą pojawić się jakieś wybrane podzespoły

co do amplitunera mój błąd, rzeczywiście nie przeczytałem zbyt dokładnie

A co do kolumn. Bas to jest rzecz, która interesuje mnie najmniej w muzyce. Oczywiście jest ważny jak wszystko, ale nie musi dominować. Ma być wyraźny, słyszalny, selektywny kiedy trzeba, kiedy trzeba intensywny, a kiedy nie trzeba - cichy, nie interesuje mnie łupanie po ścianach w rytmie techno icon_wink.gif

i co do tego stawiania na regałach... cóż... możliwe, że na początku będę musiał icon_smile.gif ale to się zobaczy jeszcze jak będzie wyglądał budżet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro planujesz w bliskiej przyszłości kupić odtwarzacz CD, darowałbym sobie DAC ( nawet do komputera). Za zaoszczędzone pieniądze kupił świeższy używany CD, a nadeszły dobre czasy że używane CD są tanie icon_mrgreen.gif To moje zdanie, bo nie lubię dodatkowej piramidki urządzeń, kabli, wtyczek które coś tam mają zrobić lepiej, lub gorzej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego, że część rzeczy jednak mam na płytach CD i chciałbym tą kolekcję rozwijać. Więc odtwarzacz CD tak, tuner może być później, dużo później: wzmacniacz + CD + DAC + kolumny, to jest sprzęt, który chciałbym kupić na początek, najlepiej gdybym się zamknął w 2000zł. Nie muszę kupować go już, ale będę z uwagą obserwował wszelkie aukcje i ogłoszenia, w których mogą pojawić się jakieś wybrane podzespoły

Sam mam kilkaset sztuk i kupuję kolejne, ale krążek w tych nowych pozycjach jest używany tylko raz - do zgrania na dysk. Moim zdaniem odczyt płyt to już przeżytek, a jedynym ograniczeniem w kupowaniu tylko plików (dla mnie) jest upośledzony rynek. Oczywiście nic na siłę, Twój wolny wybór, tylko te kilka stówek za CD można przeznaczyć na lepszego DACa.

Cytat

A co do kolumn. Bas to jest rzecz, która interesuje mnie najmniej w muzyce. Oczywiście jest ważny jak wszystko, ale nie musi dominować. Ma być wyraźny, słyszalny, selektywny kiedy trzeba, kiedy trzeba intensywny, a kiedy nie trzeba - cichy, nie interesuje mnie łupanie po ścianach w rytmie techno icon_wink.gif

i co do tego stawiania na regałach... cóż... możliwe, że na początku będę musiał icon_smile.gif ale to się zobaczy jeszcze jak będzie wyglądał budżet

To że nie lubisz łupania to akurat dobrze, ale nie wiem dlaczego utożsamiasz kolumny podłogowe z takim graniem? Równie dobrze w kolumnach podstawkowych możesz dostać bas, który będzie się ciągnął, nie wspominając o tym, że nie zejdzie tak nisko w 99% przypadków jak w podłogówkach. Jeśli lubisz naprawdę dobrą kontrolę i niewielką ilość basu (stosunkowo) to ważna dla Ciebie może się okazać akustyka, w słabym akustycznie pomieszczeniu bas będzie miał w pewnych zakresach częstotliwości duże podbicia i długi czas wygasania, co na pewno zauważysz przy odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za zaoszczędzone pieniądze kupił świeższy używany CD, a nadeszły dobre czasy że używane CD są tanie


Pytanie co lepiej kupić: droższy odtwarzacz CD czy tańszy odtwarzacz CD + takie ustrojstwo: http://www.ebay.de/itm/6N11-Tube-X-10D-Buf...=item1c34aebe20 (podobno dźwięk jest zniewalający) czy też może dobry DAC?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak, mamy 3 osoby i 3 różne opinie:)
1. Po co CD, kupić dobry DAC
2. Zrezygnować z DACa i kupić CD
3. Kupić CD z jakimś 'ustrojstwem' icon_smile.gif

Robi się ciekawie

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości ujmę temat tak

wzmacniacz, CD są to komponenty, które na pewno muszą znaleźć się w zestawie od razu

Kolumny - podłogowe lub podstawkowe. Jeśli ktoś mnie przekona do podłogowych sensownymi argumentami bardzo in plus, to jestem skory się zastanowić. Póki co jestem po stronie kolumn podstawkowych, które w przyszłości wylądują na standach. I teraz jakie kolumny podstawkowe będą odpowiednie do moich preferencji muzycznych? czyli do muzyki lżejszej jak wskazuje nazwa tematu i pierwszy post, w którym wyjaśniłem większość moich myśli w tym temacie

DAC jest to element, który mogę dokupić później i także mogę poświęcić więcej czasu na poszukiwania, choć tutaj pewnie wchodzi w grę sprzęt nowy i ile złotówek mogę na niego wyłożyć

w dalszej kolejności tuner

tak wygląda z mojej strony chęć zakupów sprzętu i tego bym się trzymał w dalszych rozważaniach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc jeśli musi być odtwarzacz CD to niech będzie odtwarzacz. Ale w takim wypadku niestety laptop (z kartą dźwiękową zintegrowaną) będzie jednym ze źródeł dźwięku. Wręcz napiszę, że raczej głównym źródłem.

Na podstawie tej Twojej wypowiedzi będę obstawał przy tym, że bardziej Ci się przyda DAC niż odtwarzacz CD. Dźwięk z kart zintegrowanych to kalectwo, naprawdę kalectwo, ich poziom to głośniki komputerowe ze znaczkami wielkich tamtego świata (Logitech, Creative). Mając w pamięci starą zasadę: "sprzęt gra tak dobrze jak jego najsłabszy element", wnioski powinny nasuwać się same...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Majtek dajesz link do przedwzmacniacza lampowego, który pewnie oferuje wysoką jakość dźwięku, ale nie mieście się raczej w budżecie - ponad 400zł na samo pre. Końcówka mocy, która nie będzie odstawała jakością, będzie jeszcze droższa, a te dwa urządzenia załatwiają tylko kwestię wzmocnienia, także chyba opcja w tym przypadku nietrafiona icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DAC jest to element, który mogę dokupić później i także mogę poświęcić więcej czasu na poszukiwania
tak wygląda z mojej strony chęć zakupów sprzętu i tego bym się trzymał w dalszych rozważaniach



W sumie autor wątku wyraził swoją opinię i plan i trudno odmówić racjonalnego podejścia do sprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...