Skocz do zawartości

Używany zestaw do muzyki lżejszej


obas

Recommended Posts

http://allegro.pl/glosniki-regalowe-missio...3982178327.html

ta aukcja? icon_smile.gif

Na ebayu są dwie aukcje, jedne kolumny są czarne za 60 funtów, facet mi napisał, że przesyłka 40 funtów, bo chce monitorowaną przesyłką wysłać...
A druga aukcja dużo ładniejsze, ale 70 funtów no i cholera jasna tylko odbiór osobisty, ale spróbuję powalczyć. No i są to M31, więc nie wiem czy duża różnica w porównaniu do M31i
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale Sherlock z Ciebie... seria ze znaczkiem "i "jest oczywiście nowsza, podłogowe dostały czarne podstawki, pojawiły się dwa frezy na wszystkich kolumnach, minimalnie zmieniono zwrotnicę ( bez diametralnej zmiany barwy i dźwięku ) bodaj koło roku 2008 . Wspomniany sprzedawca kompletu 33i , 32i pewnie się pokaże, bo chyba nie sprzedał, jak widzisz sporo jest modelu 71i do wyboru do koloru, ale ceny trzymają . Trafisz jak nie na algro to na tablicy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję powalczyć, choć raz, że nigdy nie kupowałem nic na ebayu, a dwa - nie mam pojęcia jak działają te firmy... trochę to może być trudne, ale zobaczymy, tak czy inaczej - dzięki chłopaki za zaangażowanie i pomoc

Jeszcze mam pytanie z innej beczki - czy opłaca się kupować odtwarzacz strumieniowy? są one lepsze od CD, dają lepszą jakość dźwięku? Jakie są średnie ceny w tym momencie sensownych używanych takich odtwarzaczy?


Bardzo proszę o jakieś propozycje wzmacniacza, który pasowałby do kolumn Tannoy M2 oraz Mission M31/M32. Tannoye mam w zasadzie zaklepane, ale chcę też kupić Missiony, dlatego chciałbym kupić w miarę uniwersalny wzmacniacz, który pasowałby do obu

Specjalnie nie edytowałem, żeby temat skoczył na początek listy, wiem jak działa edytuj Edytowano przez obas
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post pod drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, ale według mnie te trzy propozycje grają podobną "szkołą", a dźwięk w największej skali i masie będzie w największych m32i.
Pytanie czy kupić, młodszy japoński czasem z pilotem(lub z czujnikiem ir do jego ewentualnego dokupienia ), czy też jakiegoś ciut starszego anglika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować coś co na tym forum już padło:

Cytat

Gruddig V3 to najwyższy model z serii Vx, podobnie jak inne Grundigi zbudowany przez konstruktorów Marantza - stopień końcowy to 2 pary tranzystorów 2SA1265/2SC3182 na kanał - łacznie 8 tranzystorów , jest identyczny co najmarniejszego rezystorka tak jak ten zasotosowany w Marantz PM-80, Grundigu A-9000 czy Philips FA-960, z driverami na tranzystorach 2SC3298/2SA1306, 2SC2229/2SA949

Grundig V3 różni się od A9000 tylko stopniem napięciowym - zamiast na STK 3102 III jest zbudowany na AN7062P tak jak w modelach Marantza PM-72 czy PM-66
Selektor wejść jest zbudowany na układzie scalonym, zero problemów z trzeszczącymi przełącznikami, dobry Alps z silniczkiem do siły głosu, obsługa pilotem.



Także jeśli rozważasz marantze, to musisz liczyć się z tym, że zapłacisz dużo za markę, aniżeli za samo brzmienie. Patrząc przez pryzmat jakość/cena to ten grundig V3 jest fantastycznym wyborem i to nawet do 400 zł za używkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Doczytałem też gdzieś, że do kolumn grających troszkę bardziej miękko takich jak właśnie Tannoye czy Missiony dobre są wzmacniacze, które mają odwrotną charakterystykę - czyli ostrzejsze. Problem w tym, że nie wiem które wzmacniacze są ostre... Które mi polecicie?



Masz rację stąd też wzięło się niedopasowanie w moim przypadku Monitor Audio BX5, które grały za miękko i delikatnie i brakowało średnicy, a spasowały mi dość nietypowe Heco Victa prime 502, dlatego co podkreślam zawsze konieczne są odsłuchy, bez nich można kupić przyzwoity zestaw, ale z pewnością nie będzie on dopasowany do potrzeb icon_smile.gif

Ostrymi wzmacniaczami są Yamahy, NADy, ale tu nie mam praktycznie żadnego doświadczenia oprócz nowych yamah a-300/500, które są suche i ostre, ale mi to brzmienie kompletnie nie przypada do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w moim przypadku Monitor Audio BX5, które grały za miękko i delikatnie i brakowało średnicy


Dziwne. Słuchałem monitor audio bx5 na wzmacniaczu denon 720, pioneersx20 i vincent ( hybryda lampowa ) i nawet na tym ostatnim góra pasma była mocno wyeksponowana, momentami metaliczna. Nie pisze tego w negatywnym znaczeniu, bo sporo osób ma wzmacniacz z pokrętłem treble i może ustawić tony jak chce.
Oczywiście przy odsłuchu pokrętło było na zero, niemniej po przełączeniu na kolumny indiana nota 550 tony wysokie były równie wyraźne, ale delikatniejsze i nigdy nie metaliczne, basiku mniej niż bx5, ale jak się pojawił to twardszy, niższy. Zgodzę się że bx5 graja miękko.
Widać jak sporo zależy od punktu odniesienia, upodobań, akustyki pokoju .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie, gdzie poświęconym grundigowi v3 napisałem
Cytat

Monitor Audio BX5 – to bardzo dobre połączenie, ale tylko do spokojnej muzyki, niestety brakowało średnicy, która była zdecydowanie zbyt mocno schowana, zwłaszcza w energicznych utworach Metalliki jak Seek and Destroy czy The Four Horsemen. Co prawda ładnie eksponuje niskie tony i wysokie, jednak w ogólnym rozrachunku ma się wrażenie, że dźwięk wydobywa się spod koca. Ogólnie w tym połączeniu z Grundigiem słyszalny był brak dynamiki, Boz Scaggs się zbytnio rozmywał.


Wysokie tony owszem wyraźne jacku, ale średnica była wycofana i o to mi chodziło icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wzmacniacz kupiłem:
Rotel RA-820AX
Uznałem, że będzie odpowiedni. Może się pospieszyłem, ale oferta wydała mi się nienajgorsza

Czy jestem w stanie coś sensownego dokupić jeszcze u tego sprzedającego (chodzi mi o CD i/lub tuner)
Przedmioty sprzedającego na allegro

Proszę o założenie, że kolumny, które mieć będę to Mission M31/M32, Tannoy M2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadbany ten Rotelek ,dobrze rokuje icon_smile.gif Jeśli chodzi o odtwarzacz cd to proponuję serie technicsa SL-PG 390 ( bez pilota) 490 i 590 . Ta seria jest "nowsza" ( niż starsze kanciaki ) wzornictwo bardzo współczesne mimo lat, szybki cichy mechanizm nie zniszczalny laser, dobry wyświetlacz .
Np. http://allegro.pl/odtwarzacz-technics-sl-p...4099719233.html , model 590 z pilotem i gwarancją http://allegro.pl/kompakt-technics-sl-pg59...4097700684.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że o ile zgodzę się z Tobą, że Technicsy są tanie i dość niezawodne, to jednak jakość ich brzmienia pozostawia wg. mnie sporo do życzenia. Pewnie stwierdzisz, że w takim budżecie i tak nie będzie słychać wielkich różnic w odtwarzaczach, lecz ja twierdzę inaczej.
Ale to jest tylko jeszcze jedno moje zdanie, którego w tym wątku i tak się pewnie nie weźmie pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest pole do popisu dla bufora lampowego. To niepozorne urządzonko jest w stanie diametralnie odmienić brzmienie odtwarzacza, choć takie rozwiązanie nie wszystkim przypadnie do gustu. Najbardziej zaś krytykują to ci, którzy nigdy z buforem nie mieli do czynienia. Testowałem np. Technicsa SL-PS740 z podpiętym prosiaczkiem vs Audiolab 8000CDQ. Audiolab poległ, a kosztuje 5 tys. zł.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, po prostu poszedłem w sprzęt tańszy. Jeśli uważasz, że to wszystko co w tym wątku napisałeś nie ma żadnego znaczenia i nie miało wpływu na decyzję, to się mylisz - wręcz przeciwnie, miałem ostry mętlik w głowie. A to, że podjąłem inne decyzje, to jest zupełnie inna kwestia. Ja jestem wdzięczny za każdą opinię, która pada i które może jeszcze padną, ale to ja podejmuję ostateczną decyzję i niestety część opinii siłą rzeczy muszę odsunąć na bok, a nie 'nie brać ich pod uwagę' ja napisałeś. Szkoda, że w ten sposób myślisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnie stwierdzisz, że w takim budżecie i tak nie będzie słychać wielkich różnic w odtwarzaczach, lecz ja twierdzę inaczej.


Widzę że to co napisałem parę miesięcy temu odbija się czkawką, bo już chyba w drugim poście widzę pewne nawiązanie do niego, a może mi się zdaje icon_wink.gif . Miałem, mam technicsa i pioneera i odtwarzacz "filmowy" i cd z midi wieży sony. Różnica jest, zaznaczałem to, że słuchając płyty włożonej w kiepskie, acz markowe dvd jest inaczej, niż w odtwarzaczu pioneer, czy sony. Jednak wielu bardzo młodych ludzi stawia większość budżetu na wielkie wzmacniacze, lub bojowe amplitunery kd, odtwarzacze cd, bluray, a kolumny traktuje trochę po macoszemu - mają pasmo 20-20000 więc będzie "bass" i zabawa .
Jestem pewny że gro z nich po podmianie na inny odtwarzacz cd nie zauważyłaby tego faktu( bo z mp3 i muzyki nie słuchają , bo muzyka ma walić po klacie itd ). Oczywiście nie piszę tu o preferencjach kolegi obas .
f1angel jesteś bardzo osłuchany i doświadczony, większość osób mniej, lub też przywiązuje do tego nieco mniejsza wagę, a niektórzy to totalni aroganci ( ostanie przypadki na forum ), oczywiście chwała Ci za to że o tym przypominasz i rób to, nieśmy kaganek oświaty icon_mrgreen.gif .
Faktycznie na początkowym etapie przygody może lepiej dać 100zł więcej i kupić model cd wyższy niż podstawowy ( slpg590 nie jest podstawowy ) da to lepszy efekt, niż potem ratować tani system kablami głośnikowymi po 40zł za metr.
Z drugiej strony są osoby które kupują dobry, lub drogi rekomendowany wzmacniacz i cd, a potem stawiają go za łóżkiem, czy na segment, lub muzyka idzie powietrzem z telefonu i dziwią się że w salonie było lepiej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obas, nie ma problemu. Wybrałeś i Ty będziesz na tym słuchał nie ja icon_smile.gif

Jacek75, zawsze twierdziłem, że są różnice w brzmieniu nawet najtańszych odtwarzaczy. I słychać to również w budżetowych zestawieniach, czego sam doświadczyłem. Tak, że zdaje Ci się z tą "czkawką". Nie jestem aż tak pamiętliwy icon_biggrin.gif
Może ktoś zauważy a może nie zauważy różnicy, ale nie decydujmy za niego. A "kaganek" zawsze można nieść. Nawet na zmianę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, żeby się upewnić - pewnie myślę dobrze. Jako, że czekam na wzmacniacz, a jedyne kolumny jakie mam, to kolumny z miniwieży philipsa - chciałbym na czymś wzmacniacz przetestować. Ze specyfikacji wynika, że kolumny są impedancji 6 Om i wychodzą z każdej z nich dwa przewody - jeden plus i jeden minus. Wzmacniacz ma 8 wejść na kolumny

Direct or remote - 4 Ohms per speaker
Direct and remote - 8 Ohms per speaker

http://www.hifidatabase.com/static/gallery...t_RA-820AXb.jpg

Rozumiem, że wpinam pod direct plus/minus kolumny do odpowiedniego plusa/minusa we wzmacniaczu i wyłączam na wzmacniaczu funkcję remote speakers. Impedancja 6 Om kolumn też z tego co czytałem będzie odpowiednia do tego wzmacniacza - ale 100% pewności nie mam, więc dociekliwie dopytuję, żeby niczego nie zdupić na dzień dobry

Ale kiedy mogą mi się przydać informacje na temat podłączenia do 8 wejść na kolumny? Czy jeśli każda kolumna ma po dwie pary wyjść, to wtedy mogę podłączyć niskie tony do direct speakers, a wysokie do remote? Czy jak to wygląda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...