Skocz do zawartości

Używany zestaw do muzyki lżejszej


obas

Recommended Posts

Cytat

Rozumiem, że wpinam pod direct plus/minus kolumny do odpowiedniego plusa/minusa we wzmacniaczu i wyłączam na wzmacniaczu funkcję remote speakers.


Zestaw dwóch kolumn możesz w Rotelu podpiąć albo pod "Direct speakers" albo pod "Remote speakers" (nie ma to znaczenia z punktu widzenia jakości dźwięku) z tym, że jeżeli podepniesz kolumny pod "Remote speakers" to będziesz mógł je wyłączać przyciskiem "Speaker remote" na wzmacniaczu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zrobisz jak chcesz, ale lepiej chyba na początku normalnie w solidny sposób z jednej sekcji wzmacniacza . Jak będziesz miał kolumny to umożliwiające możesz podpiąć, też bez "4" kabli , tylko normalnie + i -, ale inaczej, mianowicie na krzyż - plus z wzmacniacza do sekcji wysokotonowej kolumn, a minus do niskotonowej.
Z czasem jak się osłuchasz, dla eksperymentu, możesz się pobawić w bi- ampingi/wiringi z 4 kablami . Foto z rozrysowaniem na wszelki... i 3 przykłady kolumn , bo nie wiem co kupiłeś .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy, nawet dość niedawno było pisane na podobne tematy. Trzeba tylko trochę poszperać, poczytać wątków na forum. Zawsze można się czegoś dowiedzieć. A wiele odpowiedzi na inne podstawowe pytania znajdziesz w FAQ (na górze strony).
Twój wzmacniacz może przyjmować kolumny 4 omowe. Więc o wyższej impedancji (np. 6 omów) także.
Podwójne okablowanie też nie zmienia nic w tej kwestii (w teorii).
Co innego gdybyś chciał podpiąć dwie pary kolumn, ale nie zamierzasz. Więc nie ma nad czym się zastanawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla moderatorów: nie edytuję specjalnie, aby temat na chwilę podskoczył do najświeższych. Jeśli to źle, to poproszę o edycję, jeśli jest ok, to zostawić jak jest

Rotel 820AX doszedł do mnie, stan bardzo dobry. Co prawda nie testowałem na kolumnach jeszcze - nie było okazji, ale na słuchawkach Shure SRH240 gra dobrze. Wszystkie pokrętła działają, nic nie trzeszczy. Są jedynie trzaski przy włączaniu/wyłączaniu (to z tego co czytałem jest normalne) oraz przełączaniu Tone z Off/On/Mono (to raczej nie będzie używane). Co prawda na słuchawkach po słuchaniu przez jakiś czas trochę uszy są zmęczone, ale spodziewałem się tego po tym wzmacniaczu. Mam nadzieję, że jak kolumny dojdą to wszystko zagra ze sobą jak należy

No właśnie, kolumny... Kupiłem kolumny Mission M31i. Czekam teraz na nie, kupiłem na zagranicznym ebay (szczegóły podam jak już sprzęt będzie u mnie). Z opinii, które tutaj padły domyślam się, że z Rotelem zagrają względnie dobrze, czyli dla mojego ucha bardzo dobrze

Dziękuję (bardzo, bardzo, bardzo) wszystkim (!!!) za każdą opinię - tym mniej i tym bardziej zaangażowanym

Jeśli ktoś miałby jeszcze chęć podpowiedzieć jakiś CD do tego zestawu (Rotel 820AX + Mission M31i) to byłbym wdzięczny. Myślę cały czas nad tym zestawem technics + prosiaczek, który podrzucił profi, ale jak padną inne propozycje to również je przemyślę

Poczekam na kolumny, posłucham i dam znać czy dźwięk jest zadowalający. Ale jaki może być jeśli do tej pory słuchałem na sprzęcie, który nie jest wart 1/10 tej ceny...

Aha - jeśli w przeciągu najbliższych kilku miesięcy będę miał okazję kupić NHT SuperOne, to zrobię to. Niestety kolumn tych jest mało, bardzo mało, na wszelkich tablicach, gumtreech czy innych ebayach - śledzę je codziennie. Mam nadzieję, że kiedy je kupię i będę szukał do nich wzmacniacza, to wtedy się okaże, że biorę na poważnie każde zdanie, które tutaj padło

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn NHT, to rzeczywiście masz rację. Trzeba będzie poszukać innego wzmacniacza. Bo Rotel raczej nie będzie pasował charakterem do tych kolumn. Choć oczywiście może to się wpasować w Twój gust, jeśli się okaże, że lubisz takie granie.
Co do odtwarzacza CD, to ja nie jestem zwolennikiem takiej poprawy brzmienia jak zastosowanie bufora lampowego. Chyba, że byłby to bufor z dobrym DACem. Ale też nie odradzam. To jest bardzo ciekawe brzmienie. Sam mam CD z wyjściem na lampach, lecz to zupełnie inna sprawa. Dopracowana od A do Z konstrukcja.
Z super tanich i naprawdę dobrze grających polecam Fine Arts CD 2 albo CD 3. O ile ma grać przyzwoicie, muzykalnie, w dość wyrównany sposób. Można lepiej, ale będzie sporo drożej.
Rotel z Mission'ami powinien się nieźle zgrać. Z Tannoy,ami może byłoby lepiej. Ale tak czy inaczej powinno być całkiem dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie (znów specjalnie nie robię edycji),
Kolumny na dniach powinny przyjść. Kupię jakieś najzwyklejsze kable i najzwyklejszym interkonektem podepnę laptopa, żeby zobaczyć czy grają, ale docelowo chciałbym kupić do nich jakieś lepsze przewody, lepszy interkonekt no i DAC. Interkonekt i DAC sobie poszukam, ale jakie kupić kable do tego zestawu? To już nie mam pojęcia... Jakość/Cena do takiej muzyki interesuje mnie najbardziej, nie chcę wydawać kokosów na nie wiadomo jakie przewody, po prostu chcę, aby docelowo nie był to najtańszy szrot
Wrażenia po odebraniu kolumn oraz krótki opis tego egzemplarza wraz z opisem całej transakcji opiszę, kiedy je dostanę
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obas chyba szkoda kupować jakieś najtańsze cinche , bo i tak zapłacisz za takie cienkie nitki 10zł więc lepiej dołożyć 20 zł i kupić ekranowany solidny prolink exclusive lub futura, a dostaniesz w lepszym sklepie elektronicznym, bez przesyłki allegrowej icon_smile.gif np. jak z laptopa sygnał to minijack na 2 rca http://allegro.pl/markowy-kabel-2rca-3-5mm...4087851905.html , czy dłuższy i lepszy http://allegro.pl/kabel-prolink-jack-3-5-2...4144172823.html

znalazłem w necie używane srebrne kable 2x2 metry za pół ceny , szkoda że do mnie za krótkie http://olx.pl/oferta/kabel-glosnikowy-moni...99-ID5B75h.html , człowiek polecał też do droższych systemów cinche srebrne STINES SILVER - RCA . Srebro ponoć pięknie wydobywa i podkreśla górę pasma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za radę, dzisiaj postaram się rozejrzeć za tym kablem. A co do tych konkretnych przewodów głośnikowych, to obawiam się, że dla mnie również mogą być za krótkie :/

edit:

dzisiaj dotarły do mnie kolumny. zapłaciłem za nie ~130euro (z przesyłką DHLem z Niemiec). są nowe, nieużywane. właściciel napisał mi, że muszą się 30-50h wygrzewać, więc rzeczywiście trafiłem na egzemplarz nówka. I to właśnie rozpakowałem z przesyłki - stan nienaruszony, żadnej rysy, żadnych wgnieceń, maskownice w stanie idealnym, pudełko, instrukcja, folie - wszystko oryginalne. jedyny minus wizualny - odkleja się minimalnie (po 1-2cm długości) okleina na obu kolumnach, na obu w tym samym miejscu, więc może to jakiś feler producenta, albo wybrakowany egzemplarz. poza tym - bez zastrzeżeń. pierwsze wrażenie - malutkie. I ciężkie.

podłączyłem laptopa do wzmacniacza (na najtańszym kablu) i głośniki (na najtańszych kablach 2.5mm). działa, ale na początku przeżyłem szok, bo jedna z kolumn grała znacznie ciszej i ciemniej. zawał był, ale krótki - niedokładnie skręciłem przewody i poluzowały się przy głośniku.

na szybko po kilku godzinach słuchania - rock, jazz, ogólnie muzyka rozrywkowa - genialnie. muzyka klasyczna mam wrażenie troszkę gorzej. stłumiona lekko, cichsza, mniej precyzyjna, wycofane lekko góry (czyli to co czytałem o tych kolumnach). pewnie jest to też kwestia nagrań, ale chyba nie tylko.

Na pewno brak dobrych kabli oraz DACa nie wpływa pozytywnie na odsłuch, zobaczymy później. No i ustawienie, na razie jestem w trakcie zmian w pokojach więc stoją gdzie akurat było miejsce.

Póki co będę słuchał i słuchał, zobaczymy do jakich dojdę dalej wniosków. Na tą chwilę priorytet zakupowy się zmienił - DAC - coś sobie znajdę do zintegrowanej karty

Dziękuję wszystkim raz jeszcze za wszelaką pomoc. Jestem bardzo zadowolony z tego co kupiłem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Po kilku dodatkowych godzinach słuchania mogę stwierdzić, że w muzyce rockowej, jazzowej, swingowej, elektronicznej wszystko jest ok. Instrumenty są bardzo wyraźnie słyszalne, nic nie jest zamulone czego bardzo się bałem. basik jest delikatny, ale dobrze słyszalny i absolutnie nie przykrywający. no i co ważne, mam wrażenie, że instrumenty brzmią w sposób bardzo naturalny, że mało jest zniekształeceń ich rzeczywistego brzmienia

jeśli chodzi o muzykę klasyczną, to muzyka instrumentalna sama w sobie brzmi bardzo dobrze. wydaje mi się, że lekko słabiej słyszalne z tego wszystkiego są wokale. ogólnie są tak jakby z tyłu, za tym wszystkim. nie wiem nawet czy poprawnie to określam, może mam błędne wrażenie, ale wokal jest gorzej słyszalny. jeśli jest sama muzyka wokalna a capella, to też to tłumienie jest lekko słyszalne. nie wiem na ile to kwestia samych nagrań, ustawienia kolumn, akustyki pomieszczenia, kabli, wzmacniacza (może z innym byłoby inaczej? ), a na ile samych kolumn. i ile jest w tym mojej przesady? może mi się tylko wydaje albo wymagam za dużo? nie można wymagać cudów od sprzętu za takie pieniądze... wiedziałem na co się piszę, tutaj wyrażam tylko swoje pierwsze przemyślenia na temat pierwszego w życiu sensownego zestawu stereo, z którego jestem bardzo zadowolony

no i mam wrażenie, że rzeczywiście wysokie góry, szczególnie w muzyce klasycznej, są lekko wycofane.

musiałbym w zasadzie porównać to z innym sprzętem, żeby móc stwierdzić, że to i to jest gorsze, a to i to jest dobrze. nie wiem tak naprawdę nawet czy scena jest szeroka, wąska, bo nie wiem w której z tych sytuacji jakie określenie jest adekwatne do tego jak w rzeczywistości powinno to być określone

poza tymi szczegółami jestem jak najbardziej zadowolony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda sama góra jest nieco cichsza, pastelowa jednak można to docenić dopiero przy długim słuchaniu, bo nie męczy . Na plus zaliczyłbym , ponieważ słuchałem ich na 3 wzmacniaczach, to że dźwięk odrywa się od głośników tworząc ładną szeroką przestrzeń przed słuchaczem, głębia muzyki też niczego sobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Mission mają takie właśnie wysokie tony. A schowane wokale przypisałbym Rotelowi. Brak soczystej średnicy w rocku tak nie doskwiera, ale inne gatunki niestety na tym cierpią. Choć tak do końca Rotela bym tym nie obarczał. Być może źródło ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się wpływ najtańszych kabelków na brzmienie. Bo interkonekty i głośnikowe masz podstawowe.
Myślę, że po zastosowaniu lepszych dźwięk by się słyszalnie otworzył, ale trzeba by je dobrze dobrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opdowiedź. Jeśli chodzi o źródło to mówię tylko i wyłącznie o plikach FLAC/APE więc bezstratna kompresja. Co do połączeń - tak, najtańsze kable - za 8m kabla miedzianego o fi 2.5mm i konekt jack-2xRCA zapłaciłem w sumie jakoś 35zł plus zintegrowana karta dźwiękowa w laptopie. Więc opcja na tą chwilę maksymalnie budżetowa, ale oczywiście do czasu

Czy w sprzęcie za kwoty tego rzędu rzeczywiście kable mogą porawić na tyle brzmienie, aby było wyraźnie lepiej, czy raczej powinienem próbować posłuchać tego samego na innym sprzęcie? Do tych Missionów jaki inny wzmacniacz mógłbym brać pod uwagę? Na tą chwilę załóżmy, że kolumny zostają te, które mam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nawet w niedrogim systemie mogą dać słyszalną poprawę. Ja lata temu miałem budżetową elektronikę Technicsa z kolumnami Tonsil Alton 110 icon_redface.gif . Po zmianie okablowania na głośnikowy tani Monster Cable NEW i również niedrogi interkonekt Monster Cable Interlink 400 poprawa była słyszalna na ile pozwalał marny zestaw. A przecież Twój wzmacniacz i kolumny są lepsze jakościowo (dźwiękowo).
Tu może niektórzy się zdziwią, ale proponuję właśnie kupienie lepszego okablowania i to nie trochę lepszego, ale takiego by w razie czego zostało do przyszłego bardziej wyrafinowanego zestawu. Bo kable i tak będziesz zmieniał, nie ma rady.
A trzeba by kupić takie w miarę uniwersalne i dość neutralne, by prawie do wszystkiego pasowały.
Wiem, brzmi to trochę jak herezja, ale w tej sytuacji, to chyba lepsze rozwiązanie, niż wymiana wzmacniacza.
Sądzę, że w tandemie Rotel/Mission tkwią jeszcze spore rezerwy i trzeba je uwolnić.

Pliki Flac też wiadome, że automatycznie same dobrze nie zagrają, ale potrzebny jest odpowiednio dobry DAC i kable zarówno od kompa do DACa jak i od DACa do wzmacniacza. Do DACa proponowałbym raczej kabel z USB a nie z minijack. Najtaniej i dobry będzie Belkin a lepszy ale sporo droższy WireWorld.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brakuje Ci nieco rozdzielczości i szczegółów to może posrebrzany kabelek profigold silver http://sklep.rms.pl/profigold-pgc8156-prze...mm2-airbassflex , lub też posrebrzany real cable model real cable BM150 http://allegro.pl/real-cable-bm-150-kabel-...4015448304.html z tym że co kilka dni pojawia się sprzedawca na allegro i ma je w cenie 12-13zł .
Wydaje mi się że przy dobrym dociążeniu w bas missionów i samego wzmacniacza w grubszy kabelek niż 1,5 mm nie ma co iść, bo zależy Ci na szczegółach, a srebro uwydatnia górę pasma . Jeśli cinche to cieniutkie nitki to może chociaż jakieś grubsze ekranowane prolinki, a dotychczasowe połączą np. dvd i wzmacniacz .
Ponoć dostępne na allegro rca firmy Nameless są dość jasne i dokładne i droższe ale już srebrne STINES SILVER . W sumie jak pisze f1angel, nie trzeba kupować na hurra, kupisz za jakiś czas i będą już dobre i porządne na długi czas, z czasem na nowy system stereo .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, no tak, górkę one może i dadzą radę pobudzić. Ale tu trzeba jeszcze podać dobrą średnicę. A to już mogą zapewnić lepsze kable. Tak niedrogie niestety raczej się nie spiszą. Miałem Namelessa Classic Black Line. Owszem w swojej cenie wysokie niesamowicie
detaliczne, jest ich bardzo dużo a przy tym nie ranią uszu. Ale średnica i niskie tony już tylko przeciętne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego za niedużą kasę, ale na konkretną "przypadłość" systemu jest to rozwiązanie. Z drugiej strony nie raz piszą że coś jest kosztem czegoś, jest góra , ale bas bez zmian. A jak wszystko bez zmian to ponoć neutralny i wtedy drogi icon_biggrin.gif , a tak można się pobawić takim np. nameless'em .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie miałem świadomości, że znaczenie ma jakość kabla USB, który przesyła do DACa bądź co bądź dźwięk w formacie cyfrowym... chodzi tutaj o jakieś straty sygnału, czy o coś innego? miałeś na myśli na przykłąd te przewody:
http://belkin.strefamarek.allegro.pl/belki...b-2-0-1-8m.html
http://allegro.pl/przewod-usb-wireworld-ch...4135966392.html
?

Co do elementów, które w brzmieniu chciałbym na tą chwilę poprawić, to na pewno uwydatnienie troszkę wokali i wyszczególnienie tonów wysokich. Nie wiem też czy brakuje mi średnicy, chyba wychodzi w takich sytuacjach brak osłuchania ze sprzętem, który brzmi optymalnie.

Natomiast uważam, że za mało godzin odsłuchowych za mną, abym w tym momencie mógł z pełną świadomością powiedzieć, że muszę koniecznie poprawić to czy tamto, bo ciężko się tego słucha. Muszę jeszcze kilkanaście(dziesiąt) godzin się ze sprzętem osłuchać, aby to móc to z pełną odpowiedzialnością powiedzieć

Jakie elementy kabli głośnikowych i interkonektów wpływają na jakiś zakres częstotliwości? f1angel możesz polecić jakieś konkretne przewody? Nie chcę tak po prawdzie wydawać nie wiadomo ile, ale rzeczywiście parę złotych więcej zainwestować w przewody nie byłoby chyba najgorszym rozwiązaniem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...