Skocz do zawartości

Dobre realizacje płyt CD.


Recommended Posts

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

NO! W KOŃCU ADMIN ZADZIAŁAŁ! BRAVO TY!

w końcu bądź... dając szansę nam- użytkownikom, powściągnąć wodze fantazji (tak to nazwę). A więc przyłączam się do podziękowań,

Pozdrawiam Moderatora, który o nas dba, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś dzień wolny wiec posłucham i wyciągnę wnioski

Po lewo HDCD VJCP-68837 --- Reissue, Remastered, SHM-CD UICY-75879  Mamy tu jeszcze dwie dodatkowe płyty, Pierwsza cd jest z oklaskami z opisu to materiał nagrywany live at the Sportshalle, Cologne, Dec. 6th, 1982. Trzecią płytą jest DVD z zapisem Dolby Digital 5.1 

 

20181112_131507.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak to pliki przeszły na złoto.

image.png.94622f7937abd30b4530332e17efb055.png

na 

646865909_Copyof20181220_133857.thumb.jpg.fe032d7c0ef2026503c1fc3e8e711bd2.jpg

 

Chodzi te pliki:

1.JPG.0c6e935fa1047a6801255257b2123b37.JPG

5,1 w jakości 24-48 nas nie interesuje,

2009 Stereo Mix | MLP Lossless Stereo (24/96) jak i Original Master Edition 2004 | MLP Lossless Stereo (24/96) mam już na płycie CD wiec też nie. Ale chce te zaznaczone, czyli inne wersje, gdzie muzycy bawią się dźwiękami instrumentów, hmm......nie wiem czy nie improwizują, w standardowych wersjach to wszystko jest wycięte, a ja chce słuchać tych wersji z płyty cd.

3.JPG.c9d0e81bcfd0a0b9c71b331cab687eb3.JPG

4.JPG.121c899745c958ca6f7b4d050e092098.JPG

i  tak mamy pliki 24-96 na dysku

możemy od razu je wypalać, Nero sam przerzuci na 16,44,1 i tak zrobiłem pierwsza próbną płytę.

ale.....   możemy wykorzystać dBpoweramp

5.JPG.a866827a65bce6262078d04644ff687f.JPG

co jest lepsze? nie mam pojęcia.

Ale nagrywanie na zlocie, musi poczekać, bo moja nagrywarka coś nie domaga, wiec lepiej jak kupie nową, by nie zniszczyć Gold cd, ale to już pewnie w nowym roku.

I jedno nagranie jakości 24-96 / 12mni / 404MB

Mam jeszcze parę innych płyt DVD, jak wyżej Mike Oldfield ‎– Five Miles Out i Depeche Mode......i nie wiem co jeszcze. Teraz jak już nie mam Tidala, czas przeprosić parę płyt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 6.05.2014 o 19:17, RS75 napisał:

Istnieje dobrze grająca płyta "Sade - Love Deluxe" ? Kiedyś obiła mi się o uszy, pamiętam, że wrażenia dobrego nie zrobiła na mnie. Sam materiał muzyczny podoba mi się.

Pomimo tego, że post RS75 ma swoje lata :)to nadal wydaje mi się, że na solidny remaster dyskografii Sade przyjdzie jeszcze trochę poczekać :( jak dla mnie mistrzowskie brzmienie Sade jest na podwójnej składance "Ultimate Collection": równo, czysto i w pełnej barwie - dyskograficzne płyty puszczam sobie w dowolnej chwili "z marszu", a gdy chcę wieczorem ucho nacieszyć to wyłącznie "Ultimate" fenomenalny mastering, i choć utwory powstały na przestrzeni wielu lat, w tym wydaniu brzmią jak gdyby to była zwykła płyta dyskograficzna a nie kompilacja z 30 lat :)

Edytowano przez Beatlesiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beatlesiak napisał:

Pomimo tego, że post RS75 ma swoje lata :)to nadal wydaje mi się, że na solidny remaster dyskografii Sade przyjdzie jeszcze trochę poczekać :( jak dla mnie mistrzowskie brzmienie Sade jest na podwójnej składance "Ultimate Collection": równo, czysto i w pełnej barwie - dyskograficzne płyty puszczam sobie w dowolnej chwili "z marszu", a gdy chcę wieczorem ucho nacieszyć to wyłącznie "Ultimate" fenomenalny mastering, i choć utwory powstały na przestrzeni wielu lat, w tym wydaniu brzmią jak gdyby to była zwykła płyta dyskograficzna a nie kompilacja z 30 lat :)

Dobrze że tu piszesz bo płyty w odwrocie i temat umiera, a jednak mamy jeszcze osoby korzystające z tego nośnika i cieszące się muzyką. Brawo! I zachęcam do kolejnych wpisów.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 płyty w odwrocie i temat umiera, a jednak mamy jeszcze osoby korzystające z tego nośnika

Wcale niemała jest ich ilość.  Płyty kupuję już pół wieku. Śledzę wobec tego portale giełdowe jak eBay czy Discogs... Nie pamiętam takiej masy kupujących jak obecnie, choć ceny znowu podskoczyły. Trudno się przebić w licytacjach... Udaje mi się, ale kosztem dość znacznych pieniędzy (Ty akurat coś wiesz na ten temat). To nie to co Allegro, gdzie rzeczywiście ruch jest mały.... Mój wniosek jest taki- w odwrocie CD jest.... Ale w Polsce i bodaj tylko w Polsce.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... Są tacy co przeca nie wierzą w różnice pomiędzy płytami, bo to ino "1" i "0", więc nie jest tak źle może jak tu przedstawiamy? Jedno pewne- za japońca co to okładką udaje LP trza płacić z reguły (bo są chwalebne wyjątki oraz wyjątki mniej chwalebne) od 150 do 200 zł... Ja tam płacę i się cieszę, że kupiłem, bo chyba taniej nie będzie. Był czas wmawiania, że plik jest lepszy... Jakieś dwa lata... Kupiłem wtedy olbrzymią ilość mini LP... Oj to był piękny czas, ale "to se ne vrati."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na pewno do świetnych realizacji można zaliczyć podwójną płytę The Cream "Wheels of Fire". Ostatecznie to klasyka... Mam dwie edycje- obie japońskiej produkcji: pierwsza to mini LP o nr kat.- UICY-9152-3 a druga to wersja Platinum-SHM o nr kat: UICY-40038. Obie warte kupna. Jednak przypuszczam, że są tacy wśród Was, którzy nie wiedzą jak edycje te wyglądają, więc zaprezentuję.

  • UICY-9152-3

cream_wheels_fire_1_mini.jpg.c39f491984d22c79d138f39108f84c2e.jpg

  • UICY-40038:

cream_platinum_1_mini.jpg.ce195c71be2ee7976fc3d58262407ef1.jpg

cream_platinum_2_mini.jpg.4722f8c7bcb2e97ff665e3faf7bcb644.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z cała pewnością album "Parallax Error" Leszka Wiśniowskiego można zaliczyć do znakomicie zrealizowanych w studio. Muzyka może nie każdemu przypadnie do gustu, warto posłuchać choćby z czystej ciekawości, jak brzmią mało znane instrumenty. 

 

HeFi_Quartet__Parallax_Error.jpg

Edytowano przez Profi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Nie spodziewał bym sie super jakosci od materiału z ebiegłego wieku.

Ani nie porządnego sprzętu ani porządnych taśm za komuny.

To najpewniej materiał oczyszczony materiał źródłowy potem up sampling i tyle.

Płytę Perfectu mam i mam odmienne zdanie na jej temat grania.  Jako fan tego zespołu, który zdominował moje dzieciństwo znam ten materiał na pamięć i to wydanie jest najlepsze jakie do tej pory słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...