Skocz do zawartości

Dobre realizacje płyt CD.


Recommended Posts

Cytat

Chciałem się dopytać kolegi, bo jeśli faktycznie chodzi o "Kinematografię" to chyba pomylił tematy. Ta płyta ma niestety tragiczną jakość dźwięku, co akurat nie powinno dziwić, 'home recording' w przypadku PFK to była jednak underground'owa prowizorka. Zaś studio, z którego korzystali, + wiedza chłopaków o nagrywaniu, dały taki, a nie inny efekt icon_wink.gif



Chyba za dużo wiedzy o zespole czerpiesz z filmu...
Przecież oni w Niemczech ten album nagrywali...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nieprawda, "2 Kilo" zrobili w Niemczech, cała reszta jest nagrywana i miksowana u nas. Robili wszystko sami, dopiero mastering był zlecony.

Tak czy inaczej, jeśli chodzi o jakość dźwięku ten album jest tragiczny.



Ad 2. Prawda

Ad 1. Wydawało mi się, że z tym robili wszystko sami to nie do końca tak było, a już na pewno nie tak jak to jest przedstawione w filmie, bo Magik dysponował wystarczającą gotówką po sukcesach K44, aby nie nagrywać "home-recordowo".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ad 2. Prawda

Ad 1. Wydawało mi się, że z tym robili wszystko sami to nie do końca tak było, a już na pewno nie tak jak to jest przedstawione w filmie, bo Magik dysponował wystarczającą gotówką po sukcesach K44, aby nie nagrywać "home-recordowo".


Ja się wcale nie opieram na filmie, możesz podać Twoje źródło informacji jakoby materiał był nagrany w Niemczech, bo ja znalazłem w kilku miejscach tylko to o czym napisałem...


Profi Jakich przeprowadzkach? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

RS75 masz Micromege Stage 6 ? Jak długo ? Co miałeś poprzednio ?



Tak, za sprawą dobrych rad kolegi "f1angel" kupiłem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, powoli odkrywam istnienie nieco innej strony muzyki, za co jestem mu dozgonnie wdzięczny. Zresztą, resztę sprzętu skompletowałem również dzięki niemu. Mam ją dopiero drugi tydzień, poprzednio słuchałem na Onkyo Integra DX-6850.

Ale to chyba nie ten temat...... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem vol 3 i 4. => http://sklep.kezard.com.pl/stockfisch-clos...vol-4-sacd.html
Gra to zacnie, ale jak dla mnie zbyt monotonne. Obydwie płyty praktycznie na jedno kopyto, jakbym pomieszał pudełka, to bym się pewnie nie zorientował.
Obstawiam, że część 1 i 2 nie będzie inna. icon_sad.gif


Dobrze byś obstawił.Ja mam 1 cz.nagrane dobrze ale tak jak pisałeś bardzo monotonne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świetnie nagrane (analogowo) i zrelizowane płyty CD. Żeby nie szukać i nie epatować muzyka poważną, jazzową, dobrze zrealizowane są płyty ma np. Dire Sraits (vertigo), Floydów, (jednak sporo starszych) A.Vollenweider ,,Down to the monn,, Caverna magica,, , z nowszych Ketie Melua, dawniej płyty były oznaczone AAD, ADD itd. mója pierwsza DDD Stinga "Nothigh like..." tez brzmi smacznie, ale z czasem i z nastaniem kiepskich i tanich sprzętów, miniwież, boomboxów z końcem XX nastała moda na byle jakość także w realizacjach nagrań i wydań, loudness war itd. i płyty często brzmia efekciarsko, ale płasko, hałasliwie, ale bez głębi, czaru.
Tak więc płyte można nagrać, wydać dobrze i można ją zbabrać już na początku w czasie miksowania i potem tak wydać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "Communique" rzeczywiście wydanie to istotna sprawa. Miałem bodaj 3 różne, i grały zupełnie inaczej. Vollenweider'a posiadam remasterowany album "Behind the Gardens" oraz dwa inne które moim zdaniem grają bardzo dobrze ( Caverna Magica, Cosmopoly). Dobrze, że kolega przypomniał tego wykonawcę, choć u niego z wydaniami też różnie bywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Ja napiszę przewrotnie, ciężko słuchać płyt tylko dobrze zrealizowanych, jeśli emocjonalnie nic się do nich nie czuje. Choć oczywiscie jak coś lubię, to fajnie jak to jest dobrze nagrane, czy w lepszym, bardziej udanym wydaniu. Niestety czasem jest już skopane na etapie produkcji i wydanie niewiele pomoże i chyba tak jest Red Hot Chilii Pepers i U2, tych pierwszych nawet lubiłem, a drugich niekoniecznie. Natomiast np. The Cure mimo średnio dobrej realizacji zawsze ubóstwiam, moja tylogia tzn duologia: Kiss me kiss me kiss me, Disintegration słuchana zawsze jest przeżyciem ( mimo wielu setek emisji), a nowe wydanie deluxe 2cd remaster tej pierwszej jest godne polecenia.

RS75 A które "Communique" najzacniej nagrane, które najmniej według Ciebie ? Hmm muszę uzupełnić solowe realizacje Marka...
Ja ostatnio kupiłem dwupłytowe ( bonus koncert) wydanie takiej płyty , może ktoś słyszał "Dark side ..." Pink Floyd icon_wink.gif wydanie w tekturce( co za moda) firmy takt i jej remaster jest dziwny, lekko szumi na dwu nagraniach, chyba że tak ma być? Jednak inny ich płyty po remasterze brzmią dobrze, jak nie świetnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...