Skocz do zawartości

Dobre realizacje płyt CD.


Recommended Posts

Panie Decybele, uderz w stół a nożyce się odezwą.

Wrzuciłem wczoraj na ruszt i odsłuchiwałem wraz z nowymi ustrojami akustycznymi Faust`a. Jeżeli ktoś nie zna tej grupy, zastrzegam chodzi mi o pierwsze albumy, to najkrócej ich muzykę określiłbym jako całkowicie nie konwencjonalną. Te realizacje jak dla mnie są doskonałe. To jak sądzę dotyczy całej serii "Rock Legend".
 

P1090452.JPG

 

 

Nie wiem czy ja określiłbym ten album płytą dekady ale trzeba przyznać że jest zrobiony super. SHM rządzi.

https://pitchfork.com/features/lists-and-guides/the-200-best-albums-of-the-1960s/?page=10

A utwory..., nie dla każdego. W swoim czasie były obrazoburcze (teraz też są mocno kontrowersyjne). Kiedy ludzie zorientowali się o czym śpiewają i kim są, wydawcy przestali ich puszczać w radio i promować.

P1090454.JPG

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pboczek napisał:

[Velvet Underground] ... w swoim czasie były obrazoburcze (teraz też są mocno kontrowersyjne). Kiedy ludzie zorientowali się o czym śpiewają i kim są, wydawcy przestali ich puszczać w radio i promować.

P1090454.JPG

Fantastyczna płyta, klasyk już!  W wersji przedstawionej przez @Pboczek'a jest też wzorcowo rzeczywiście przeniesiona na płytę zero-jedynkową. 

Nie będę rozwleklej opisywał bo już to zrobiłem- http://wpszoniak.pl/portfolio/plyty-polecane-rock-7/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Rafał Szczypior napisał:

Warta polecenie jest Malia - Convergence, doskonale zrealizowana płyta i Yello Touch obie z pod ręki mistrza Borisa Blanka....

Ja też uwielbiam Blanka. Facet ma niesamowite poczucie muzycznego humoru. Wspaniale bawi się brzmieniami, rytmami i efektami stereofonicznymi. Każdy dźwięk traktuje z pietyzmem. Prawdziwy mistrz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc off, który zacząłem. Nie mam tak dobrego Dac`a by porównać Flac z CD, a mogłoby to być ciekawe, choć pewnie moje ucho nie wychwyciłoby różnic.

Na ukierunkowanie emocji proponuję album z 1979 r. The Clash: "The Clash", który w Japonii nosił tytuł "Pearl Harbour `79". Do płyty CD dodany jest singiel, a na nim dwa doskonale zagrane i nagrane utwory: "Gates of The West" i "Ghoovy Times" - czysta, radosna energia...

P1090459.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pboczek napisał:

 mogłoby to być ciekawe, choć pewnie moje ucho nie wychwyciłoby różnic.
Na ukierunkowanie emocji proponuję album z 1979 r. The Clash: "The Clash"

@Fafniak'u nie uwierzę, że ktoś z naszego grona (i Ciebie też mam na myśli) nie usłyszy różnic brzmieniowych pomiędzy różnymi formatami muzycznymi (żeby nie pisać CD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko przespałem wątek ale, wiadomo ze od pliku się zaczyna i takie wersje studyjne 24/48 są na płycie DVD by posłuchać w domu, osobiście muszę zrzucić do PC bo inaczej nie mogę odtworzyć. JVC na swoje wydawnictwo daje plik wyjściowy 24bity, który w locie jest zmieniany i od razu laser pali płytę wzorcową. Mając dojście do tego materiału,,,,, on musi być lepszy od tego na płycie.

potem próbujemy rożnych materiałów do produkcji płyt, by tylko przybliżyć się do wzorca, czyli pliku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

JVC na swoje wydawnictwo daje plik wyjściowy 24bity, który w locie jest zmieniany i od razu laser pali płytę wzorcową. Mając dojście do tego materiału,,,,, on musi być lepszy od tego na płycie.

potem próbujemy rożnych materiałów do produkcji płyt, by tylko przybliżyć się do wzorca, czyli pliku.

Rozgraniczmy może proces produkcji i odtwarzania gotowego produktu. Wg mojego rozeznania odtworzenie płyty CD, która  jest produktem wtórnym co prawda, ma "krótszą drogę" sygnału od krążka po głośniki niż jej odpowiednik - plik. Ten fakt czyni go gorszym, co za każdym razem będąc u znajomych audiofilów słyszałem (nawet DAC Maitner'a nic wskórać nie mógł gdy fortepian był odtwarzany!)... Ponawiam więc prośbę o trzymanie się ściśle tematu, albo dajmy mu spokój i stwórzmy jakiś inny wątek o szerszym ujęciu problemu. Najwiekszą bowiem zakałą forów audio jest odbieganie od tematu co zwykle kończy się kłótnią mało przyjemną.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, żadnych kutni, to tylko zaznaczenie ze trudno tak w dwóch kolorach wszystko opisać, ale wracajmy do tematu różnic w dźwięku zależnych od technologi.

moje zamówienie 

Mike Oldfield ‎– Five Miles Out Label: Mercury ‎– UICY-75879 + Mike Oldfield ‎– Five Miles Out Label: Virgin ‎– VJCP-68837  czyli SHM-CD & HDCD   jest gdzieś w drodze, wystarczy chwile poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat jest już widoczny i mam nadzieję, że nie będę zmuszona kolejny raz ukrywać postów, które nie są z nim związane. Każdy ma prawo do swoich opinii, na forum zajmujemy się nimi, a nie ich autorami. I w sposób powszechnie uznany za nieobraźliwy. Bardzo proszę o stosowanie się do tych zasad.

Pozdrawiam,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.07.2018 o 23:20, wpszoniak napisał:

Oczywiście można i Paula... A nie chcesz rozpocząć od najlepszej wersji "Kind of Blue" Milesa Davisa: https://www.ccd.pl/kind-of-blue-p452821/  ?

Musze się przyznać, że ja mam słabość do tych właśnie edycji, większą niż do XRCD, może dlatego, że często mozna spotkać K2HD w wersji mini-LP...

20141219151205bb3.jpg.1ba77bc40b7f1faa7b10d0d7c9002ace.jpg

To dzisiejsza dostawa from Japan, jest Miles w wersji Blu-spec CD2, i King Crimson ‎na złotym podkładzie wersja HDCD z opisu to Number 1 in the Japanese 30th anniversary vinyl replica series. 24 bit remaster at Chop 'em Out, August 3rd, 1999. LP originally released in 1969, a ostatnia płyta to wznowienie pierwszego wydania Japan 1991 DM A Broken Frame.

20180829_112940.jpg

20180829_113417.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

@j23, doceniam Twoje staranie o usprawiedliwienie nieszczęsnych małych liter tam gdzie nie ich miejsce. Może jestem przewrażliwiony, ale skoro staram się szacunek zachować mimo przeciwności wszelkich to domagam się tego samego od drugiej strony. To chyba nie aż za wiele, prawda? Nie musisz sie starać, ale ja odpłacę się tym samym... Niezależnie jakiej aplikacji używasz na laptopie, komórce czy komputerze.
Pozdrawiam Ciebie, WP (i robię to bez żadnych oporów)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedzi na temat, a do J23- o poszanowanie innych użytkowników Forum i bardziej wyważone wypowiedzi.

Usunąłem kilka wpisów nie na temat, a w szczególności prowokujących i obrażających innych użytkowników Forum.
Jeżeli komuś to nie odpowiada - to niech oczekuje "urlopu" od pisania na Forum AUDIO!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...