Skocz do zawartości

MONITOR AUDIO BX6


EDWRD

Recommended Posts

WITAM
STALE SIE ZASTANAWIAM NAD SYSTEMEM KINA DOMOWEGO W MOIM DOMKU I TERAZ JESTEM NA ETAPIE PRZEKONYWANIA SIĘ DO
MONITOR bx6.

POSTANOWIŁEM ZE NAJPIERW WYBIORĘ GŁOŚNIKI (ZESTAW BX6 - 5 GŁOŚNIKÓW) A POTEM WYBIORĘ SOBIE AMPLITUNER
WSTĘPNIE WYBRAŁEM DO TYCH GŁOŚNIKÓW MODEL ONKYO 626 ALE CO SPRZEDAWCA TO INNY POGLĄD, CO MYŚLICIE O TAKIM ZESTAWIENIU I JAKIE MA ONKYO WADY- CZY W OGÓLE POCIĄGNIE MI TE GŁOŚNIKI I WEDŁUG WASZEJ OPINII JAK ONE SIĘ MAJA DO LEKTORA 6 DALI (NADMIENIAM ZE SŁUCHAŁEM BX I LEKTORY, PONADTO SŁUCHAŁEM ZENSORA I KLIPSCH) - MONITORY SŁUCHAŁEM W SKLEPIE (BYŁO WZGLĘDNIE BEZ ZAKŁÓCEŃ), NATOMIAST RESZTĘ W SATURNIE (MNÓSTWO DŹWIĘKÓW DOOKOŁA.

NA RAZIE JESTEM ZA BX6 - GŁOŚNIKI MAJA BYC DO KINA DOMOWEGO JEDNAK JAK NA STEREO TEZ DAWAŁY RADE - JAKA JEST WASZA OPINIA

PS
WCZEŚNIEJ SIĘ ZASTANAWIAŁEM NAD LEKTOREM 6 I DENONEM 2311


BARDZO PROSZĘ OPINIE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od kolumn - Dali Zensor, Monitor Audio serii Bx oraz Dali Lektor to podobna klasa kolumn. Dali Zensor bardziej grają skrajami pasma, podobnie jak Monitor Audio, które dodatkowo są bardziej jasne w górze pasma. Dali Lektor natomiast to kolumny o bardziej równym brzmieniu, co można docenić szczególnie przy odsłuchu muzyki.
Kwestia wyboru amplitunera - Onkyo TX-NR626 spokojnie bez żadnych problemów prawidłowo zasili każdy z podanych zestawów kolumnowych, to bardzo dobry amplituner. Ewentualnie w połączeniu szczególnie z Monitor Audio możesz jako alternatytwa brać jeden z modeli Denon - AVR-X2000 lub AVR-X3000.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania wszystich rozwiązań w jednym miejscu. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służymy pomocą.

Cytat

WITAM
STALE SIE ZASTANAWIAM NAD SYSTEMEM KINA DOMOWEGO W MOIM DOMKU I TERAZ JESTEM NA ETAPIE PRZEKONYWANIA SIĘ DO
MONITOR bx6.

POSTANOWIŁEM ZE NAJPIERW WYBIORĘ GŁOŚNIKI (ZESTAW BX6 - 5 GŁOŚNIKÓW) A POTEM WYBIORĘ SOBIE AMPLITUNER
WSTĘPNIE WYBRAŁEM DO TYCH GŁOŚNIKÓW MODEL ONKYO 626 ALE CO SPRZEDAWCA TO INNY POGLĄD, CO MYŚLICIE O TAKIM ZESTAWIENIU I JAKIE MA ONKYO WADY- CZY W OGÓLE POCIĄGNIE MI TE GŁOŚNIKI I WEDŁUG WASZEJ OPINII JAK ONE SIĘ MAJA DO LEKTORA 6 DALI (NADMIENIAM ZE SŁUCHAŁEM BX I LEKTORY, PONADTO SŁUCHAŁEM ZENSORA I KLIPSCH) - MONITORY SŁUCHAŁEM W SKLEPIE (BYŁO WZGLĘDNIE BEZ ZAKŁÓCEŃ), NATOMIAST RESZTĘ W SATURNIE (MNÓSTWO DŹWIĘKÓW DOOKOŁA.

NA RAZIE JESTEM ZA BX6 - GŁOŚNIKI MAJA BYC DO KINA DOMOWEGO JEDNAK JAK NA STEREO TEZ DAWAŁY RADE - JAKA JEST WASZA OPINIA

PS
WCZEŚNIEJ SIĘ ZASTANAWIAŁEM NAD LEKTOREM 6 I DENONEM 2311


BARDZO PROSZĘ OPINIE


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
słuchałem tych kolumn (monitor BX6) na Marantz NR1504

ale nie słuchałem na Yamaha 775 oraz na Onkyo 626 - (rozwarzam zakup tych amplitunerów)

czy może kroś wypowiedzieć się odnośnie takiego zestawu

czy może ktoś polecić yamahe 775 - czy jest to leprzy zakup niż onkyo (podobno kuleje serwis w onkyo)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
PANOWIE

wreszcie zdecydowałem

zakupiłem zestaw głośnikowy: 2x Monitor Audio BX6, 2 x Monitor Audio BX1, 1 x Monitor Audio BX Centre - czarne



IDEAŁ

na chwile obecną się spłukałem i nie mogę kupić amplitunera
ale zdecydowałem że kupie (co na chwile obecną jest moim faworytem) Marantz SR5008 (nie wykluczam alternatyw tj: Denon x4000 lub x 3000)
stwierdziłem że poczekam i po jakiś ludzkich pieniądzach kupie amplituner, zwłaszcza dlatego że od czerwca wychodzi nowa linia Denona i mogą być niezłe obniżki cen

korzysając z okazji, co sądzicie o zakupieniu Denona x4000 lub x 3000 zamiast marantza?


P.S. nie uwierzycie
ale podpiołem obecnie w/w bx6 do czegoś takiego http://img07.tablica.pl/images_tablicapl/9...przet-audio.jpg (moja stara wierza) i powiem wam że jakość jest świetna (odsłuchuąc niekture pliki FLAC)

aha
za zestaw głosników dałem 4200zł (co sądzicie o cenie). nowe fabrycznie zapakowane, 2 lata gwarancji, jak logujesz sie na stronie moitora dostajez przedłużenie do 5 lat

Z góry dziękuje za wszelkie opinie i sugestie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Witam po dłuższym czasie

Do zestawu 5 gośników - zestaw Monitor Audio BX6 dziś kupiłem (na raty) amplituner Marantz sr 7008 za kwotę 4599zł (20 miesięcy po 275 zł)

Słuchałem tego i słuchałem Denona x4000 - z obawy przed awaryjnością Denona głównie go nie kupiłem a Marantza wszyscy chwalą, brzmi ładnie ale i tak te wszystkie odsłuchy nic nie dają w lokalach - różnica jest we wszystkim: wielkość pomieszkenia, kable, rdzaje głośników - wszystko.

Mama nadzieje że nie będę żałował

A wy jakie macie zdanie o takim połączeniu: MA Bx6 + Marantz 7008

P.S. ampli przyjdzie mi w przyszłym tygodniu icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Acha do głośników fronty chce kupić kable supra

P.S. nie uwierzycie ale od momentu kiedy kupiłem głośniki, fronty mam podłączone do wzmaczniacza tego cudeńka

a następnie po chinczach + jack do kompa (karta dzwiękowa w płycie) - flaki grają świetnie;) a licze że jak mi przyjdzie marantz to będzie jeszcze lepiej icon_mrgreen.gif


Jak zawsze mile są widziane wszelkie sugestie - z góry wielkie dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeież już kupiłeś, to jakie sugestie. Skoro podobało Ci się połączenie MA bx z Marantzem to najważniejsze. Dziwię się jednak obawie o awaryjność, te firmy to jeden koncern D&M jak wolkswagen i audi , lub wolkswagen i skoda, płacisz trochę za markę i prestiż, brzmia ciut inaczej, no ale co kto lubi i mu pasuje, to kupuje. Najważniejsze zadowlolenie i dobre zgranie całości systemu, przecież jest możliwych tyle setek kombinacji. Dlatego jest forum i np. w wątek "wasze systemy" można to opisać.
Pewnie mocniejszy sprzęt lepiej napędzi MA bx6 niz mały technics icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KWESTI SUGESTI TO CHCIAŁBYM SPROSTOWAĆ ŻE KUPUJĄC PRZEZ INTERNET, SPRZĘT MOGĘ ODDAĆ DO 10 LUB 14 DNI BEZ PODANIA PRZYCZYNY - CHOCIAŻ TUTAJ WĄTPIE ABYM "ŻYWY" ODDAŁ TEGO MARANTZA icon_wink.gif

POZA TYM JESTEM POCZĄTKUJĄCYM I WIEM ZE NP KABLE TO BARDZO WAŻNA STRONA CAŁEGO ZESTAWU O KTÓRYCH PODOBNO MOŻNA BY BYŁO PISAĆ KSIĄŻKI - TO CO CZYTAM I SPRAWDZAM NIE JEST JEDNAK POPARTE DOŚWIADCZENIEM

WIĘC MIMO WSZYSTKO W DALSZYM CIĄGU JESTEM OTWARTY NA WSZELKIE SUGESTIE

PONADTO JAK WIDZICIE SAMĄ KWESTIĘ PODLĄCZENIA ZESTAWU DO LAPTOPA I CIĄGNIĘCIA FLAC -ÓW Z KOMPA -> JACK -> 2 CINCH ->MARANTZ (POTEM BĘDE MUSIAŁ POMYŚLEĆ NAD INNYM ŹRÓDŁEM)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
WRESZCIE

PRZYSZEDŁ DŁUGO OCZEKIWANY MARANTZ 7008





CIESZE SIE JAK DZIECKO


A DŹWIEK, ------ SUPER

NIE WIEM CZY BYŁBYM WSTANIE ZŁOŻYĆ LEPSZY ZESTAW

WRAZIE PYTAŃ PISZCIE

ps. jakiego suba polecacie, czy połaca sie kupowac do zestawu monitor audio bxw10 czy morze cos z rel t5 - bardzo prosze o sugeste





zestaw: 2x monitor audio bx6, 1x bx center, 2x bx1, marantz 7008 teraz zbieram na suba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że w kinie domowym subwoofer jest potrzebny prawie zawsze.
Rel T-5 jest prześlicznym maleństwem. Uważam że jest bardzo dobrym wyborem do współpracy z dobrymi i niewielkimi monitorami w stereo.
Do Twojego zestawu wydaje mi się że będzie miał zbyt mały potencjał. Jego wersją większa jest T-7. Ten był by ok , jest jednak sporo droższy.
W podobnej cenie co T-7 można nabyć ciekawego suba Velodyne EQ-MAX12. (wydaje mi się lepszy)
Monitor Audio bxw10 nie znam. ( podoba mi się na zięciach icon_smile.gif )
Sadzę że najlepiej jest wypróbować na spokojnie kilka rożnych modeli rożnych producentów.

Pozdrawiam i gratuluje zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm

ciekawe propozycjie

wielkie dzięki za podpowiedź

jednak nie jestem przekonany czy potrzebuje takich mocy o tyle oile jestem wstanie jeszcze sie spiąć i kupic bxw10 za 2500zł (do kompletu ale czy jest sens), tak 3200za rel 7 i za velodyne to uz troche za duzo

pokuj mam 5x3,20 m i nie wiem czy potrzebuje cos owyzej 120W,

jeszcze sie zastanawiałem nad mrw10 ale moze byc za słaby

ps - jesli cos poczytałem o głośnikach i ampli - to z subów jestem noga więcc bardzoo prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zacząłem że fajne suby rela i velodyne sa dość drogawe. Jakis czas temu pamiętam że starsza wersja tego velodyne kosztowała tyle co bxw10 teraz.
Myślę że 20 cm głośnik będzie miał zbyt mały potencjał w stosunku do np. głośników frontowych. Już 2x18cm odpowiada powierzchni 1x25 , a tam są 3 takie w układzie 2,5 drożnym.

Jeszcze jedno : chodziło mi o Velodyne EQ-MAX10 a nie EQ-MAX12 do Twojego zestawu kolumn.
Jest on jednak niewiele tańszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
PANOWIE

chwileczkę to trwało ale dziś kupiłem do zestawu Velodyne EQ-MAX 8 za 2100zł




plus kabel Wireworld Luna 7 Y Subwoofer



Brzmi pięknie pomimo faktu iz jako laikowi ciężko mi jest to skonfigurować gdyż "zbyt dużo opcji"


Jedynie na czym się zawiodłem to : troche duży i kolor nie jest wpełni czarny tylko troche brązowawy

Dziękuję wszystkim za pomoc i dobrą radę


W razie pytań służę pomocą icon_wink.gif

Serdecznie pozdrawiam icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie

W tej chwili za źródło mam laptopa i po hdmi puszczam filmy do marantz-a sr7008

i tu moje pytanie:

wcześnie mogłem oglądać na movie

teraz mam wybór między stereo, multi ch in, multi ch stereo i virtual

O CO CHODZI?????????

a gdzie movie, dts neo x i inne

jak mogę ustawić aby mieć movie i czy "multi ch in" jest leprze od movie bo jak instrukcja podaje:


MULTI CH IN - Tryb ten można wybrać w przypadku odtwarzania źródeł wielokanałowych PCM/DSD.

Proszę o szybką pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM to standard transmisji cyfrowej dźwięku podający amplitudę chwilową co stały odstęp czasowy. To standard jaki upowszechniła płyta CD. W ten sposób można opisywać dźwięk również wielokanałowo. DSD to metoda zapisu dźwięku charakterystyczna np. dla DTS .Domyślam się że trybie multichanel in dźwięk będzie w takich kanałach jakie zostaną dostarczone do amplitunera poprzez hdmi, multi ch stereo zapewne daje stale na wyjściu stereo jeśli nawet dostarczymy dźwięk wielokanałowy, virtual zapene prowadzi do tego że nawet z dostarczonego stereo otrzymamy zawsze dźwięk wielokanałowy. To tryby przyjmowania dźwięku cyfrowego przez HDMI.
Czy tryb movie nie uzyskiwałeś kiedy do amplitunera było podłączone źródło na drodze analogowej ( dwoma chinchami ). Wtedy ten tryb miał optymalizować pracę amplitunera do oglądania filmów.
DTS neo to zawsze jest tryb DTS i w oryginale dźwięk powinien być w standardzie DSD . Chyba że w źródła określimy że na wyjściu chcemy mieć zawsze tryb PCM ( lub LPCM <- to też PCM ). Amplituner na drodze cyfrowej nie musi nas informować o szczegółach tego jaki dźwięk dostaje. To źródło powinno móc nas informować o takich parametrach. Często program do odtwarzania filmów może nie obsługiwać wszystkich standardów zapisu dźwięku. Bywa że w standardzie w wersjach oem dostępny jest wyłącznie jeden format . Pozostałe standardy mogą być opcją dodatkowo płatną.

A swoją drogą jak wrażenia z użytkowania suba Velodyne, po jego ogarnięciu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź

Jeśli chodzi o suba to powiem szczerze że dźwięk jest bardzo "przenikliwy" icon_wink.gif

ja mam pomieszczenie (salon) o wielkości 6x4 metry i taki sub jak dla mnie jest aż za mocny i to o wiele
gdyż zakres głośności jest do 80 a ja muzyki słucham maksymalnie do 20 a filmy do 40 a i tak w niektórych scenach wszystko się w domu trzęsie icon_wink.gif - jest super

Jeśli chodzi o różnicę między Rel -em 5 a moim Velodyne to przy muzyce nie odczuwam wielkiej różnicy - jednak bym Rel-a nie kupował bo naprawdę w muzyce nie widzę różnicy a w filmach - no cóż - nie chodzę już do kina icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...