Skocz do zawartości

jaki amplituner do kina domowego


LuckyMan7

Recommended Posts

Witam!

Planuje złożyc sobie kino domowe do kwoty ok.4000. Głośniki mozna powiedziec ze juz wybrałem i sa to JAMO S 606 HCS 3 (koniecznie czarne). Na początek bedzie to Zestaw Kolumn 5.0. Co to subwoofera zobaczymy póżniej bo moze juz nie bedzie potrzebny!!

Jednak problem pojawia sie z amplitunerem! Myslalem o takich firmach jak Yamaha, Onkyo albo Pioneer! Co do dvd to bedzie to napewno taka sama firma jak amplituner ale z tym wyborem nie bede miał problemu! Jesli chodzi o amplituner to nie wiem czy wazne jest zeby miał wejscia i wyjscia HDMI, jedni mówią ze jak ma DVD hdmi to juz amplituner nie musi miec koniecznie. Jednak czy poprawiło by sie cos gdybym połączył amplituner z tv własnie kablem HDMI? Myslalem o takich amplitunerach jak:
1)yamaha rx-v461,
2)onkyo tx-sr505E lub 508 choć nie wiem jaka jest różnica miedzy nimi , chyba tylko wygląd
3)pioneer vsx-817

Nie wiem naprawde który byłby najlepszy, ten ostatni pioneer nie ma wyjść/wejsc HDMI. Wszystkie są podobne cenowo, choć Yamaszka najtansza a Onkyo najdroższy! Wyczytałem gdzies ze onkyo po jakims czasie wydaje dziwny dzwiek (nie wiem ile w tym prawdy). NO I CO Z TYM HDMI??

Jeszcze bym chciał wiedziec jakie okablowanie kupic do tego całego sprzetu, moze jakies linki ze sklepami?? Jak narazie znam tylko kabel HDMI który jest drogi ale może można go zastąpić czyms innym ale nie zmieniającym jakosci dzwięku lub obrazu!!??

Proszę o pomoc i dobre rady!!!!
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie to kup sobie w całości na allegro , najlepiej w jednym sklepie wszystko hurtem to i za przesyłke raz się zapłaci...
HDMI możesz spokojnie puścić na tv a dźwięk z DVD przewodem optycznym albo koaksjalnym i będziesz miał "efekty"
Niektóre amplitunery mają skalery , które niby poprawiają rozdzielczość obrazu a precyzyjniej wypełniają niedobór linii jakoś sensownie ale to chyba trochę droższe... i po to między innymi w nich jest HDMI ...
Co do amplitunerów to mało się znam , czytałem tylko jedną rzecz o Onkyo - podobno jest to najlepszy wybór ale też czytałem na amerykańskim forum że ma tendencje do przegrzewania jak się "głośno" gra... Ale może ktoś wyjaśni to precyzyjniej , głowy za to nie daję
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuckyMan7
Jeżeli chcesz mieć nowy zestaw KD z kolumnami 5.0 Jamo S606 w cenie do 4 tysięcy, to:
1. za ok. 3800 zł często pojawia sie np. w Euro zestaw oparty na Pioneerze VSX-917 i DVD model 400
(i warto ciut dopłacic w stosunku do 817). Kilka osób na Forum kupiło jjuz taki zestaw i są zadowolone.
2. W podobnej cenie kupisz ONKYO SR-505 (lub starszy, ale z wyższej serii SR-604), na model 605 mozesz się nie wyrobić (605 dostała niedawno nagrode EISA, więc to potwierdza klasę amplitunera). Modele 505 i 605 maja HDMI w najnowszym standardzie 1.3, natomiast model 604 - to jeszcze 1.1. ONKYO w zestawie z JAMO nie jest osiagalne w sklepach typu MMarkt, Saturn czy Euro - musisz próbowac w normalnych sklepach audio czy w internetowych.
3. Pojawiają sie tez ciekawe Yamahy, chyba jest nawet szansa zmieścic się w zestawie z V661 (standardowo Yamahy oferowane są z wieloma kolumnami - od Yamahy przez Eltaxy po Jamo S606).

W ramach posiadanej kwoty warto kupić jak najlepszy amplituner - stad sugestie o VSX-917 zamiast 817, Onkyo 605/604 zamiast 505, Yama 661 zamiast 461 icon_cool.gif
Kupujesz na parę lat, więc warto.
ONKYO 508 jest uproszczoną wersją modelu 505 (m.in. ma wyjście tylko na 5 kolumn a nie na 7, plus parę innych drobiazgów). Sugeruję odpuść sobie model 508 i jako minimum (całkiem niezłe...) traktuj 505 icon_cool.gif

Co do kabli to moje zdanie jest na pierwszy rzut oka może ciut nietypowe - na początek kup najtańsze polskie kable miedziane o przekroju 2.5mm^2 (ceny rzędu 2-3zł za metr) lub na fronty grubsze 4mm^2. Łącznie - w zależności od ich długości zapłacisz między 50 a 100zł.
Potem osłuchaj się ze sprzetem i uzbieraj pieniądze - a wtedy mozesz szukać docelowych do tego systemu kabli po 20-50zł za metr.

Kablem HDMI łączysz DVD z TV (idzie obraz i dźwięk), natomiast DVD z amli łączysz kablem cyfrowym: albo optycznym albo koaksjalnym (koszt firmowego między 50 a 100zł, mniej czy więcej na razie nie ma sensu wydawać). Podłączenie DVD z ampli kablem HDMI nic Ci nie daje - musisz kolejnym kablem łączyć ampli z TV (zakładam, że masz takie wejście w TV).

Napisz, jaka masz powierzchnię pokoju, jakiej muzyki słuchasz (i czy lubisz "na maksa"). Pod jaki to ma być TV (czy masz - i ile - wejść HDMI w TV).
Czy bedziesz chciał dokupic nagrywarka DVD (przyda sie wtedy drugie gniazdo w TV).

To tak na szybko - na początek icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. A na początek - przede wszystkim poczytaj wcześniejsze wątki w tym Forum, bo temat KD do 4 tysięcy pojawia się dość często. I będziesz miał juz parę konkretnych propozycji i opinii użytkowników. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak! Powierzchnia mojego pokoju jak narazie jest niewielka (ok 15m) ale myślę przyszłościowo i sprzęt chciałbym taki ze rozrywa ściany a jednoczesnie szysty dzięk i beautiful obraz!! W telewizorze LCD Samsung mam 3 wejscia HDMI i dlatego chciałbym je wykorzystac. Co do DVD to myslalem o Pioneerze dv 400 lub 600, bardziej chyba 400 zeby nie przepłacic, zalezałoby mi polskiej czcionce na Divixach ale z tym słyszałem ze ciężko w firmowych dvd! Muzyki słucham różnej Hip hop, R'nB, Techno, trance lubie równiez muzykę filmową uspokajającą no i hity na czasie oczywiscie!!

RoRo jakbys znał moze jakis allegrowiczów z kablami które bedą mi niezbędne to prosiłbym o linka. Ja chyba sie zdecyduje na pioneera 917 i dvd 400. Chyba ze ktoś proponuje co innego! Ale jak na moje wymagania myslę ze bedzie ok. Co do gośników to nie zmieniam zdaniabo widzą mi sie pod względem wizualnym i czytałem duzo dobrych opinii o nich!

Na początku chciałem Onkyo ale czytałem kilka opinii które mi sie nie spodobały!

Napewno bedę potrzebował 2 kable HDMI ale co z resztą. Nawet nie wiem jak wyglądają te kable koaksjalne albo optyczne, jakie one maja miec końcówki. I co ja tam jeszcze będe potrzebował? Czy do głośników kable musza byc równe czy bez różnicy, czy grube?? icon_rolleyes.gif

z góry wielkie dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuckyMan7
Poniżej masz link do opisów złącz i wszystko będzie jasne icon_lol.gif - tylko musisz być zalogowany, bo inaczej nie będziesz mógł zobaczyć obrazka z typami złącz...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry10454
a przy okazji jest tam parę informacji dot. ONKYO SR-505

Jak pisałem wcześniej - warto skorzystać z opcji "SZUKAJ" w naszym Forum, a także z rubryki FAQ na stronie AUDIO
http://www.audio.com.pl/faq.php

Cytat

Na początku chciałem Onkyo ale czytałem kilka opinii które mi sie nie spodobały!

Z ONKYO nie jest wcale tak źle - jeżeli piszesz o "przepłacaniu", to mogę się zgodzić jedynie w kwestii DVD (praktycznie identycznego Pioneera DV-400 kupisz o min. 200zł taniej niż ONKYO -405).

Do głośników przednich mogą być grubsze kable, a do efektowych (tylnych) cieńsze.

Piszesz o konieczności użycia 2 kabli HDMI - dlaczego dwóch??? Co będziesz chciał nimi połączyć? Wystarczy jeden do połączenia DVD z TV Samsunga...

Kabel koaksjalny wygląda jak zwykły, pojedyńczy kabel RCA-RCA (inaczej cinch).
Wyglądają tak - tu masz link do aukcji na Allegro:
http://www.allegro.pl/46670_coaxial.html?o...&view=gtext
http://www.allegro.pl/46677_optyczne.html?...&view=gtext

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - proszę nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika, a jedynie jej fragment do którego się odnosisz icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...