Skocz do zawartości

Dobór sprzętu.


PeterS

Recommended Posts

Witam. Prosze o pomoc w doborze wzmacniacza dla kolumn głośnikowych Koda D92F. Sprzęt ma działać jako 2.0 a nie kino domowe. Tylko do słuchania muzyki. Wszystich zainteresowanych pomocą w tym temacie informuję, że wymienione kolumny mają impedencję wg produc 4 Ohm. Również interesuje mnie konfiguracja kolumn STX F-360 n. Dobór wzmacniacza w takim samym układzie stereo. Te akurat nie dla mnie lecz dla bliskiej osoby. Przy czym obydwie pary kolumn są faktem dla nas namacalnym icon_smile.gif więc dziękuję za ewentualne propozycje "lepszych" lub "gorszych" wyborów tylko bardzo proszę o dobór czegoś dzięki czemu będą grały czyli wzmacniacza. Oczywiście za sugestie lepszych konfiguracji także dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim powinieneś przeczytać to:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
I napisać poprawnie pierwszy post, abyśmy mogli w miarę precyzyjnie Ci pomóc.
A tak na marginesie w stereo dwie kolumny nazywamy po prostu kolumnami albo kolumnami stereo. Terminologia typu 2.0 czy fronty wywodzi się z kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę. Mam na imie Piotr. Mieszkam na Śląsku. Szczerze to nie sądzę żeby to maiło jakiekolwiek znaczenie w odniesieniu do doboru sprzętu ale skoro...to nie komplikuje. @.0 to uproszczenie. Może mylące ale chodzi mi o stereo. Sprzet nowy. A budżet... Poprostu oczekuje porady i propozycji. Zwracam sie z tym do osób doświadczonych. Kolumny nie są zbyt budżetowe więc nie musi być też wzmacniacz najdroższy. Choć wszyscy i my amatorzy i wy fachowcy wiemy że baaaardzo często drogi czy najdroższy nie oznacza najlepszy. Często nawet dobry. Doradzi ktoś rozsądnie i fachowo? Piotr. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że wiesz swoje i nie pozwolisz sobie pomóc. Jeśli o coś Cię proszę, to ma to znaczenie. Ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy, ale dla nas tu na forum to podstawa, by dać Ci dobrą w miarę precyzyjną odpowiedź na Twoje pytanie.
Za mało danych podałeś. Ani wielkości pomieszczenia (mimo, że kolumny już kupione), ani rodzaju muzyki, ani preferencji brzmieniowych, ani nawet górnej granicy cenowej w jakiej mamy się zmieścić wybierając Ci wzmacniacz. A można, wierz mi do niezbyt drogich kolumn wybrać dobry i bardzo drogi wzmacniacz, który zagra z nimi super. Rozsądek to nie na tym forum icon_wink.gif ani nie dla audiofila.
Oczywiście nie zawsze droższy znaczy lepszy, ale przeważnie tak jest niestety.
Szkoda kasy na nowy wzmacniacz, bo lepiej (nieraz miażdżąco) za podobne pieniądze zagra używany, ale jak chcesz.
Ja jak na razie nie podejmuje się tego zadania. Zastanów się i napisz więcej. Tymczasem dobrej nocy życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 5,8 m x 3,8 m. Zaproponuj coś nowego i starego dla tych 4 Ohm Koda i coś dla tych STX. Muzyka bardzo różna ale lubię słuchać głosno i bardzo często mam ochote na mocniejszego rocka i metal. Przyjemnych snów. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Eee, tam nie pomoże, gość jest bardzo dobrrryyyy icon_wink.gif Dobierałem u niego kable do zestawu.
A swoja drogą, to autor wątku jest niesamowicie "wylewny" Ja do znajomych w błachej sprawie pisuję dłuższe smsy :!:





Nie chciałbyś czytać moich esów. Długość ich by Cię przybiła. Zawsze samoistnie przechodzą w emy o duuużej pojemniści, bez dołączania plików graf. To tyle wylewności. Może jeszcze tylko info, że moich kabli nie dobierałeś. Sam to zrobiłem kiedy potrzebowałem. A pomocy jak widzę mi nie udzielisz. Wiesz, powiem Ci jeszcze wylewnie, że szczerze na Ciebie liczyłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Służę. Mam na imie Piotr. Mieszkam na Śląsku. Szczerze to nie sądzę żeby to maiło jakiekolwiek znaczenie w odniesieniu do doboru sprzętu ale skoro...to nie komplikuje. @.0 to uproszczenie. Może mylące ale chodzi mi o stereo. Sprzet nowy. A budżet... Poprostu oczekuje porady i propozycji. Zwracam sie z tym do osób doświadczonych. Kolumny nie są zbyt budżetowe więc nie musi być też wzmacniacz najdroższy. Choć wszyscy i my amatorzy i wy fachowcy wiemy że baaaardzo często drogi czy najdroższy nie oznacza najlepszy.



Jak widać autor lubi pisać dużo, ale nie na temat bez składu i ładu, niektóre zdania bez związku z innymi lub sens ich zna tylko autor. Oburza się jednak i nie rozumie co jest istotne i tego nie napisze mimo prośby. A że nie rozumie co czyta, widać ws wątku kabli icon_lol.gif

Cytat

Może jeszcze tylko info, że moich kabli nie dobierałeś. Sam to zrobiłem kiedy potrzebowałem.




Cytat

Pomieszczenie 5,8 m x 3,8 m. Zaproponuj coś nowego i starego dla tych 4 Ohm Koda. Muzyka bardzo różna ale lubię słuchać głosno



To niestety jedyne istotne informacje, na podstawie których możemy zaproponować mocny wzmacniacz, a jaki autor w swej przenikliwości pewnie już wie.
Jak dla mnie cały wątek autora, to albo zwyczajna prowokacja, lub totalny brak, nie braku wiedzy, ale chęci jej przyswojenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz do lekarza z bólem brzucha a on Cię pyta czy masz podwyższoną temperaturę, co ostatnio jadłeś oraz czy się wypróżniałeś, to odpowiesz mu, że po drodze widziałeś kominiarza a w ogóle, to nie na temat są jego pytania, bo Cię brzuch boli, więc niech da Ci odpowiedź dlaczego? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...