Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz słuchawkowy do Sennheiser HD 598/Yamaha CRX 550


Ewa_Pe

Recommended Posts

Witam.

Jako laik i totalnie początkujący audiofil, który przeczytał już "cały internet" i nadal ma mętlik w głowie, proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza słuchawkowego.
Mam Yamahę PianoCraft MCR-550 i słuchawki Sennheiser HD 598. Gra to tylko przyzwoicie, a wiem, że z tych senków można wydobyć znacznie, znacznie więcej, stąd pomysł kupna wzmacniacza słuchawkowego do tego zestawu. Mogę wydać na ten cel ok. 700-1000 zł.
Czy to ma w ogóle sens, czy lepiej poczekać trochę, odłożyć jeszcze kilka(naście) stówek i wymienić Pianocraft na coś lepszego?

Dodatkowo chciałabym móc wykorzystać wzmacniacz przy podłączaniu słuchawek do laptopa. Nie jest to konieczne, ale byłoby miło słuchać muzyki w dobrej jakości także przy pracy. Laptop nie ma przyzwoitej karty dźwiękowej, więc wzmocnienie jak najbardziej wymagane. Na forach często pojawia się zestawienie FiiO E07K + FiiO E09K QOGIR. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z porządnym wzmacniaczem słuchawkowym - droższym niż miniwieża - ma sens w przypadku, gdy dużo słuchasz przez słuchawki. Znacznie więcej niż przez kolumny

Jeśli chcesz parę stówek dołożyć i kupić lepszą miniwieżę / miniklocek, wiedz, że szału nie będzie - chyba że planujesz tylko korzystać ze słuchawek. Wtedy pieniądze, które normalnie musiałabyś przeznaczyć na jakieś kolumny, dołożysz do elektroniki.
Ma być używka czy nówka? Z nowych polecę Ci firmę White Bird Amplification (WBA), aktualnie jest jeden z modeli na allegro (LINK do aukcja producenta). Zobacz też stronkę www.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomysł z porządnym wzmacniaczem słuchawkowym - droższym niż miniwieża - ma sens w przypadku, gdy dużo słuchasz przez słuchawki. Znacznie więcej niż przez kolumny

Jeśli chcesz parę stówek dołożyć i kupić lepszą miniwieżę / miniklocek, wiedz, że szału nie będzie - chyba że planujesz tylko korzystać ze słuchawek. Wtedy pieniądze, które normalnie musiałabyś przeznaczyć na jakieś kolumny, dołożysz do elektroniki.
Ma być używka czy nówka? Z nowych polecę Ci firmę White Bird Amplification (WBA), aktualnie jest jeden z modeli na allegro (LINK do aukcja producenta). Zobacz też stronkę www.



Hej, dzięki za odzew. icon_smile.gif

Zdecydowanie najwięcej słucham przez słuchawki. W przyszłości planowałam zainwestować na początek ok. 3 tys. w jakiś zestaw, rezygnując już z miniwieży. Ale na razie wolałabym zamknąć się w tym tysiącu przeznaczonym na wzmacniacz do Pianocrafta, najlepiej nowy.

Twoja propozycja jest bardzo ciekawa, to co przeczytałam w opisie HPA Master brzmi niezwykle zachęcająco (oczywiście z tego, co zrozumiałam icon_wink.gif )
Zależy mi na tym, żeby wzmacniacz nie zmieniał tej słynnej "kremowości" moich słuchawek, żeby dawał właśnie ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk, bo nie chcę podbijania basów, czy zaostrzania gór. Jeżeli mój Pianocraft da radę z nim współpracować, to chyba będzie bardzo dobry wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Ewo, jako że słuchałem tego pianocrafta, to na twoim miejscu sprzedałbym go i zbudował od nowa zestaw spełniający twoje potrzeby.

Cytat

Zależy mi na tym, żeby wzmacniacz nie zmieniał tej słynnej "kremowości" moich słuchawek, żeby dawał właśnie ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk, bo nie chcę podbijania basów, czy zaostrzania gór. Jeżeli mój Pianocraft da radę z nim współpracować, to chyba będzie bardzo dobry wybór.



Pianocraft to pod tym względem okropny wybór, gdyż mocno zaostrza góry i jest szorstkim, suchym, analitycznym urządzeniem. Spróbuj posłuchać swoich słuchawek na Harmanie Kardonie Mas 100 badź amplitunerze HK 3390 . Jeśli masz możliwość to wybierz się do jakiegoś sklepu muzycznego i poproś o odsłuch. Generalnie urządzenia firmy HK powinny spełnić twoje preferencje brzmieniowe, niestety nie wiem czy dasz radę zmieścić się w budżecie z wzmacniaczem i odtwarzaczem w nowym sprzęcie. Jednak myślę, że po sprzedaży Pianocrafta i odłożonych 1000 zł które masz powinno Ci wystarczyć na kupno MAS'a bez problemu, a może i udałoby się zbudować coś osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowe wskazówki, Argue.
Co prawda nie planowałam na razie zmiany pianocrafta, ale coś czuję, że własnie zaczęłam planować. icon_wink.gif
W pierwszej kolejności namierzę MAS'a i wybiorę się do sklepu ze swoimi słuchawkami. Budżet w granicach 3 tys. nie jest problemem, bardziej chodziło mi o rozsądek i zadowolenie się na razie tym co mam, bo kupiłam yamahę całkiem niedawno. Pomyślałam, że wystarczy ją trochę podrasować wzmacniaczem. No ale widzę, że jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak już się człowiek przerzuci na coś lepszego niż wieża z nastolęctwa, to co chwila będzie chciał więcej.
Wygląda na to, że to początek długiej drogi. icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozwolę sobie dodać, że MAS to urządzenie All-in-One podobnie jak twój Pianocraft, oczywiście lepsze brzmienie uzyskasz z osobnych elementów, ale jak już wspomniałem, nie wiem jak to wyjdzie cenowo, bo wzmacniacz + odtwarzacz + kolumny i okablowanie to już dość duży wydatek. Ponadto nie wiem też jak u Ciebie z aspektem w postaci "mam mało miejsca na komodzie i potrzebuję małego klocka". Niemniej jednak jestem ciekawy twojej opinii czy owe Harmany będą pasować do twoich preferencji. Jak będziesz po odsłuchach to podziel się koniecznie wrażeniami, w razie czego spróbujemy coś jeszcze pomóc dalej.

Dodam jeszcze, że w MAS'ie są podobno jedne z najlepszych fabrycznych kolumn dodawanych do tego typu urządzeń. Przykładowo do kolumn dodawanych do Pianocraftów można mieć sporo zastrzeżeń, ale to dyskusja na inny temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ponadto nie wiem też jak u Ciebie z aspektem w postaci "mam mało miejsca na komodzie i potrzebuję małego klocka"



Miejsca na komodzie Ci u mnie dostatek. icon_wink.gif Wybór Pianocrafta był podyktowany bardziej legendami, które o nim krążą, mówiącymi o tym, że wśród zestawów mini Yamaha jest nie do pobicia. Chciałam czegoś w miarę przyzwoitego do puszczania "muzyki w tle", a nie miałam jeszcze potrzeby bawić się w bardziej skomplikowane i droższe zestawy. No ale, jak widać, to się właśnie dosyć dynamicznie zmienia. icon_wink.gif

Spróbuję w weekend znaleźć wspomnianego MAS'a. Dam znać po odsłuchu jakie wrażenia. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka z WBA będzie znakomitą bazą do rozbudowy porządnego sprzętu, jeśli oczywiście zdecydujesz się na wariant "do 3 tysięcy". To zarówno wzmacniacz słuchawkowy jak i przedwzmacniacz, do którego dołożysz tylko końcówkę mocy, kolumny i jakieś źródło. Ale na razie posłuchaj czegoś w sklepach za radą Arque, by wybrać opcję "jeszcze mało" czy "już starczy" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman&Kardon mas występuje w wersji 100, 110, 111 różnica wynika ze stacji dokujących dla iphona z oprogramowaniami. Nawet podstawowy model ma 2 wejścia optyczne i usb, moc ta sama . Na minus zapisałbym mało intuicyjną obsługę ( yamaha górą) pilota, szczelinowe cd, kiepskie kolumienki, połączene źródła i wzmacniacza taśmą, a nie kabkami rca. Znajomy wynegocjował cenę za HK mas 100 w MM 2 tys.zł i to jest cena dla niego, bo więcej absolutnie nie jest wart.
Miałem masa w tym tygodniu w domu, bas jest dość twardy, a góra też nie najsłodsza ( nawet względem mojego zestawu pioneera) , w wyjściu słuchawkowym też nie włożyli więcej niż musieli .
Sam wzmacniacz z mas 100 ( z papierowymi ) 2x65W cicho grał nieźle, ale przy wyższych poziomach głośności nieco się gubił względem pioneera sx20, bas był zaznaczony, ale ucięty i twardy, nieco dudniący, bez ogłady . Brakowało względem mojego pioneera, nieco głębi i zróżnicowania instrumentów, no ale to w końcu droższa markowa mini wieża .

A może taki wzmacniacz słuchawkowy , hybryda lampowa, powinna osłodzić yamahę http://www.q21.pl/vincent-khv-111.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...