Skocz do zawartości

Tonsil Maestro II zestaw 5.0 i dobranie Amplifiers


koszalek

Recommended Posts

Skoro jesteś miłośnikiem płyt gramofonowych, CD, a dalszej kolejności film, to lepiej kupić amplituner stereo, lub wzmacniacz z wejściem MM na gramofon i dwie solidne kolumny frontowe, zagra to lepiej niż kino domowe.
Jak koniecznie musisz mieć jeszcze wejścia cyfrowe i radio internetowe to jest yamaha RN500, czy Onkyo TX-8050 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo krótkim romansie z kinem domowym, nie jestem chyba objektywnym cenzorem. Po kwartale zdałem sobie sprawę że na nagłośnieniu filmu "zależy " mi raz w miesiącu, a muzyki słucham min. 4 godz. dziennie. Obecność kilkudziesięciu różnych wejść opcji z czasem też nie była błogosławieństwem ( obsługa pilota ) i po pół roku sprzedałem.
Wrodzone zamiłowanie do prostych rozwiązań skłoniło mnie do zamiany na "prosty", acz nowy, amplituner stereo, gra 2 klasy lepiej od kd, o obsłudze nie wspominając. O dziwo więcej nagłaśniam koncertów i filmów teraz niż wtedy, a muzyka gra jak powinna, cóż oddając sprawiedliwość może radio internetowe byłoby by fajne ?
Teraz pojawiło się parę dobrych modeli stereo z wejściami cyfrowymi, wybór jest lepszy i większy niż 3 lata temu, może to będzie dla niektórych dziwne, ale wolałbym taki stereofoniczny amplituner, niż amplituner kina domowego za 3-4 tys.

Co do zestawienia tonsil maestro z amp. kina domowego yamaha, to nie słyszałem razem, bo wyroby tonsila jakby nieobecne, niestety, w sklepach. Co nie znaczy że maestro są złe, są gorsze wyroby tej firmy icon_wink.gif
Jakkolwiek dużą miłością obdarzyłeś te dwa wyroby , kolumny tonsil i yamahę, musisz posłuchać tego razem. To że yamaha spodobała Ci się w salonie z jakimiś innymi kolumnami, nie znaczy że z maestro będzie tak samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno wlasnie na ten temat rozmawialem ale nie mam pojecia co wybrac czym sie sugerowac moze jakies propozycje?mam stary zestaw yamahy 5.1 ale ma z 8 lat dlatego sie sugeruje zestawem 5.0 ale nie mam problemu nad lepszym wyborem,a co do tonsila tak naprawde wole zarobic polskiej firmie niz zachodniej ale nie znaczy z musze kupic tonsilowskich glosnikow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co do tonsila tak naprawde wole zarobic polskiej firmie niz zachodniej ale nie znaczy z musze kupic tonsilowskich glosnikow


Rozumiem patryjotyzm, brawo, ale ciekawe czy z równym entuzjazmem wsiadasz do poloneza, syreny, kupujesz polskie tenisówki, dresy i jeansy, oglądając polski tv ?
Żartowałem icon_wink.gif , kupując zagraniczne też dostatecznie dużo zarabia sklep i dystrybutor, a i skarb państwa z podatku podratujesz icon_biggrin.gif a odrobina zdrowego egoizmu lepiej wpłynie na dźwięk.
Swoją drogą jest sporo innych rodzimych producentów kolumn, niestety droższych .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa drozsze i licze sie troche z wiekrzym wydatkiem bo i tak nie kupuje na rok dwa

niestety nie mam do odsluchu tonsili bo mieszkam za granica,wiem o tym ze lepiej odsluchac i w tym mam bol icon_sad.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek75' date='26 03 2014, 14:16 ' post='110780']
Napisz gdzie to ma grać, metraż i jaki dźwięk lubisz. Z czym( kolumny) grałeś dotychczas, co Ci się podobało , a co nie . Co powinno się zmienić według Ciebie.
Po tylu latach nie masz dość kina domowego, nie przejadło się ?
Jak napiszesz, pewnie inni się potem podłączą do tematu i pomogą :smilesuwbuftem]


Chm, więc pokój długości 5-6 metrów szerokość 3,5-4 metrów jest to pokój gościnny, a dźwięk to zależy od muzyki jazz uwielbiam trabke i saksofon do tego delikatny dźwięku w oddali perkusji, rock pewnie gitara i w głębi gitara basowa, poważna skrzypce i wiolaczela, trochę starego disco, house music, zestaw mam hamahy 5.1 a co zmienic? Chyba wszystko, oprucz subwoofera jest niezły;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz, teraz dokładniej opisujesz jakiej słuchasz muzyki w tym poważnej, jej składowych, instrumentów, widać że to lubisz, ba planujesz kupić gramofon. Nic nie wspominasz o "doznaniach i efektach filmowych" , ale nadal nie chcesz, podarować sobie czegoś znacznie lepszego niż KD, bo piszesz ...
Cytat

zestaw mam hamahy 5.1 a co zmienic?



Różnica w dźwięku między amplitunerem KD, a podobnym cenowo wzmacniaczem jest ogromna, mam wrażenie że nie wiesz co tracisz. Druga sprawa , wydając kwotę XXXX na komplet 5 średnich kolumn kd, można kupić dwie, ale dobre.
Kolejna sprawa że do nowych amplitunerów kd yamahy chyba( może się mylę) nie podepniesz gramofonu, nie znalazłem opisu wejścia MM.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak sobie myslalem ze pewnie masz racje,pewnie sobie zostawie stary zestaw kina domowego i dokupie tylko przody pius zmacniacz i tak filmow az tak duzo nie ogladam to juz o wiele wiecej muzyki slucham,czy jestes mi cos w stanie polecic za kwote ok 6000zl?

Film może być drugorzędną sprawa, co do podłączeniu adaptera do Yamahy też nie znalazłem wejścia na adapter (CHYBA) ALE mogę dokupić dodatkowo wzmacniacz bo maestro głośniki mają podwójne wejścia z tyłu Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to spokojnie możesz sobie zrobić oddzielny "kącik stereo" i przebierać jak w ulęgałkach w sklepach i specjalistycznych komisach i aukcjach z forów hi-fi. Subiekci będą w niebo wzięci w sklepach icon_wink.gif
W ciemno to można mp3 kupić za 300zł , ale nie wzmacniacz (a może lampę, albo hybrydę ? ), czy tym bardziej dobre, drogie kolumny .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To może zdecyduj się, czy chcesz kino domowe i 5 głośników (albo 5.1) - czy też zestaw stereo do kolumn AE Evo 3?

I jak już będziesz wiedział - to kontynuuj pisanie w odpowiednim swoim wątku...


Pozdrawiam
PS. Poza tym "amplifiers" to nie amplituner tylko wzmacniacz, więc równie dobrze może być stereofoniczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może zdecyduj się, czy chcesz kino domowe i 5 głośników (albo 5.1) - czy też zestaw stereo do kolumn AE Evo 3?

I jak już będziesz wiedział - to kontynuuj pisanie w odpowiednim swoim wątku...


Pozdrawiam
PS. Poza tym "amplifiers" to nie amplituner tylko wzmacniacz, więc równie dobrze może być stereofoniczny.



Juz sie zdecydowalem dlatego pisze w innym dziale,ale nie znaczy ze zrezygnowalem z zestawu kina domowego, a co do amplituner to zwykle przyzwyczajenie,ale bede sie staral pamietac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...