Skocz do zawartości

Dobór kabli głośnikowych do zestawu Denon PMA510AE+MaBX2


zasim

Recommended Posts

Witam,
zwracam się z prośbą o dobór kabli głośnikowych do mojego zestawu jakim jest DENON PMA510ae + Monitor Audio BX2.

Od kabli oczekuję głównie, poprawy basu oraz neutralizazji wysokich tonów, ponieważ wydają się być zbyt ostre w tym połączeniu, dobrze byłoby gdyby poprawiły przestrzeń.
Intesują mnie kable 2x3m z końcówkam bananowymi cena jaką mogę przeznaczyć to 100-200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argue, masz chyba jakiś dar jasnowidzenia, ale może przypadkowo trafisz?

Ja zapytam jakie kable (interkonekty/połączeniowe i głośnikowe) masz teraz Zasim, jakiego źródła dźwięku używasz, w jakim pomieszczeniu, jak urządzonym, jakiej muzyki słuchasz, jakie brzmienie lubisz jeśli wiesz (no wiadomo już, że nie zbyt wyostrzone na górze, ale co jeszcze). dziwi mnie trochę, bo Denon z MA nie powinien tak zagrać. A jeśli zagrał, to trzeba się dowiedzieć dlaczego?
Aby się tego dowiedzieć, musiałbyś napisać prawidłowo pierwszy post i podać w nim jak najwięcej danych, dla swojego dobra.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Po to, aby jak najprecyzyjniej można Ci było odpowiedzieć. Jeśli tego nie zrobisz, można strzelić. A nuż się trafi, ale ja tego nie uczynię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, bynajmniej nie mam żadnego daru jasnowidzenia, po prostu znam charakterystykę tych kabli ich brzmienie, bo już parę razy ich słuchałem i dają dokładnie takie brzmienie o jakie pyta autor tematu icon_smile.gif Na dodatek słuchałem tych kabli z tymi samymi kolumnami, które autor posiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
zwracam się z prośbą o dobór kabli głośnikowych do mojego zestawu jakim jest DENON PMA510ae + Monitor Audio BX2.

Od kabli oczekuję głównie, poprawy basu oraz neutralizazji wysokich tonów, ponieważ wydają się być zbyt ostre w tym połączeniu, dobrze byłoby gdyby poprawiły przestrzeń.
Intesują mnie kable 2x3m z końcówkam bananowymi cena jaką mogę przeznaczyć to 100-200zł.


Węglowe by pomogły ale cena, może coś z używek trafisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie odsłuchowe to pokój 10m^2, źródłem dzwieku jest denon dcd 510ae lub odbiornik bluetooth qed uplay puck do którego sygnał wysyłany jest z laptopa. Kable sygnałowe łączące wzmacniacz z cd standardowe otrzymane w komplecie, natomiast kable głośnikowe 2x2m, fi=1.25mm firmy voice kraft miedź beztlenowa OFC.
Chciałbym uzyskać uwydatnienie niskich częstotliwości oraz złagodzenie wysokich, ponieważ w obecnej konfiguracji uwydaniniona jast góra pasma oraz średnica brakuje dołu wydaje mi się, że denon nie zgrywa się z BX2. Dwięk jaki chciałbym uzyskać powinien być szczegółowy z dobrą sceną i dynamiką oraz z uwydatnieniem niskich częstotliości oczywiście w miare możliwości BX2.
Słucham wielu gatunków muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też jak przekazują dźwięk kable Voice Kraft, bo jeśli na poziomie swoich kolumn, to nie ma się co dziwić.
Kable głośnikowe pewnie jakieś Van den Hul (tym razem już poważnie piszę) może CS-122 hybrid, ale nie starsza wersja w zielonej koszulce, bo miała złagodzone niskie tony, tylko nowsza w takiej beżowa/kawa z mlekiem (coś w tym guście). Te mają mocne niskie tony i nie narzucające się wysokie a przy tym dobrze wypełnioną średnicę.A przestrzenność mają na dobrym poziomie.
Oczywiście trzeba by szukać używanych, bo nowe są dość drogie.
Przeważnie kable kreujące dobrą przestrzenność są bardzo szczegółowe, czasem nawet wyostrzone, więc nie tędy droga.
Można osiągnąć to i to, ale za takie kable dużo się płaci.
Kablami można coś delikatnie dopracować, ale tu chyba zawiniło połączenie systemu.
Interkonekty jak najbardziej też trzeba by lepsze. Jeśli na dobrych kablach zagra znów za ostro, trzeba będzie chyba pomyśleć o wymianie któregoś elementu w systemie.
Czasem nadmierna ostrość związana jest też z nieodpowiednim zaaranżowaniem akustycznym wnętrza (pewnie czytałeś coś na ten temat?). Kolumny stojące zbyt blisko gołych ścian, duże płaskie meble, szyby, nieosłonięta niczym podłoga mogą się do tego przyczyniać, dodatkowo wprowadzać wrażenie niestabilności, pewnej nerwowości na scenie, rozedrgania źródeł pozornych itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pomieszczenie odsłuchowe to pokój 10m^2, źródłem dzwieku jest denon dcd 510ae lub odbiornik bluetooth qed uplay puck do którego sygnał wysyłany jest z laptopa. Kable sygnałowe łączące wzmacniacz z cd standardowe otrzymane w komplecie, natomiast kable głośnikowe 2x2m, fi=1.25mm firmy voice kraft miedź beztlenowa OFC.
Chciałbym uzyskać uwydatnienie niskich częstotliwości oraz złagodzenie wysokich, ponieważ w obecnej konfiguracji uwydaniniona jast góra pasma oraz średnica brakuje dołu wydaje mi się, że denon nie zgrywa się z BX2. Dwięk jaki chciałbym uzyskać powinien być szczegółowy z dobrą sceną i dynamiką oraz z uwydatnieniem niskich częstotliości oczywiście w miare możliwości BX2.
Słucham wielu gatunków muzyki.


Po pierwsze nie masz się co za dużo spodziewać po 510, to tani podstawowy model Denona, można było pomyśleć o HK980 lub czymś z Marantza. Po drugie jak to nowy sprzęt to BX należą do kolumn, które na początku nie mają basu lub jest on bardzo skąpy. Przyda się wygrzewanie trwające 1-3 miesięcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...