Skocz do zawartości

wybór odpowiedniego amplitunera


tmki87

Recommended Posts

Witajcie!

Zwracam się z prośbą o pomoc wyborze właściwego amplitunera. Mój 6 letni Denon AVR 1306 odmówił posłuszeństwa. Poszły mi wejścia optyczne, nie słychać surround i centralnego a stereo słychać bardzo cichutko po ustawieniu max regulacji głośności. Postanowiłem zainwestować w nowy amplituner. Sprzęt użytkuję na 20m2. Głównie słucham muzyki elektronicznej i tutaj bardzo zależy mi na wyraźnym odseparowaniu niskich, średnich i wysokich tonów. Nie chciałbym żeby dźwięki zlewały się w jedność. Często z tego względu przesiadam się na słuchawki otwarte Sennheisera bądź zamknięte AKG bo grają dla mnie lepiej niż mój poczciwy zestaw audio. Rzadziej od muzyki oglądam filmy i gram na konsoli PS4. Mam głośniki Wharfedale Crystal 2-30 (6 OHM, 100 W), surround Wharfedale WH-2 (4-8 OHM, 10-120W) i centralny Wharfedale CR-2 (4-8 OHM, 10-120W) . Ponieważ mieszkam w bloku to subwoofer był mi zbędny aczkolwiek ciągle narzekałem na jego brak. Dlatego też postanowiłem, że do nowego ampli dokopuję używany sub Magnat Motion Sub 16a. Przechodząc do meritum, mam na tapecie 3 modele.

Denon AVR X-1000 (na plus: Denon icon_smile.gif, Dolby TrueHD, Airplay, DLNA, minus: brak bi-amp, cena),
Denon AVR 1612 (na plus: zrównoważony model, USB, Dolby TrueHD, minus: brak funkcji sieciowych),
Pionner VSX 423 (na plus: cena, 4K Ultra HD, USB, minus: w recenzjach spotkałem się z opinią, że przeznaczony głównie od filmów).

Generalnie potrzebuję zrównoważonego modelu. Nie mam wysokich wymagań. Nie jestem przekonany czy potrzebuję AVR X-1000 czy Pionner VSX 423 w zupełności mi wystarczy. Proszę o Wasze rady i sugestię.

Pozdrawiam,
Tomasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, chwila, nie tak szybko icon_wink.gif
Czegoś tu kolego nie rozumiem, albo Ty się pogubiłeś?
Z Twojego opisu wnioskuję, że słuchasz muzyki i potrzebujesz wzmocnienia dla kolumn. Nic nie piszesz o kinie domowym, o filmach.
Wynika zatem z tego postu fakt, że słuchasz głównie muzyki. Więc po jaką cholerę Ci amplituner do kina domowego w tym układzie?
Kolumny, które masz też nie są niestety zbyt dobre. Lepsze byłyby dwie ale lepszej jakości. Pomyśl o ich sprzedaniu i kupieniu dwóch najlepiej używanych. Niskich tonów może być także dlatego mało, że amplituner nie wyrabia.
Bo pewnie nie wiesz, ale amplitunery KD nie bardzo się nadają do odtwarzania muzyki. W kwestii jakości taki za 3-4 tys.zł. może dopiero dorównać wzmacniaczowi stereo za 1000zł. I to nie każdemu.
Jeśli będziesz słuchał głównie muzyki, to pomyśl o dobrym wzmacniaczu stereo. Jakość odbioru wzrośnie niepomiernie. A film też da się obejrzeć, nagłaśniając go systemem stereofonicznym. Dodatkowo jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku warto pomyśleć o wzmacniaczu z drugiej ręki. Za takie same pieniądze będziesz miał dźwięk o klasę lepszy.
Jeśli zależy Ci na precyzyjnej odpowiedzi, dla swojego dobra postaraj się przeczytać to i odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań tam zawartych http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
A'propos słuchawek, to stosując je znacznie łatwiej uzyskać dobrą jakość dźwięku niż z zestawu stereo. Ale nie każdy je lubi, bo dźwięk w głowie, to nie scena stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wzmacniacz stereo nie wchodzi w grę. Gdybym słuchał tylko muzyki to faktycznie wzmacniacz stereo byłby strzałem w 10tkę. Oglądam również filmy, gram na konsoli i zależy mi na podłączeniu laptopa, ps4, DVD przed HDMI IN i wyjściu do TV przez HDMI OUT. Powiedzmy że muzykę/film/konsole użytkuję w stosunku 50/30/20. Dlatego też moim wyborem jest amplituner 5.1. Również w przedziale cenowym do 1500zł ciężko o wzmacniacz stereo z wejściem optycznym z USB i AirPlay. Dlatego też zastanawiam się nad podanymi modelami.

ps. zmieniłem subwoofer z Magnat'a na Yamaha YST-SW012.

pozdrawiam,
Tomasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wzmacniacz, czy amplituner stereo z wejściami optycznymi i cyfrowymi to wydatek bardziej 1800zł, a yamaha z radiem internetowym 1900.
Jednak 99% odtwarzaczy dvd,bluray i tunerów satelitarnych ma też wyjście audio typu RCA i możesz je podpiąć do wzmacniacza stereo.
Zawsze można też kupić prosty DAC nawet za 150zł który przerobi sygnał audio który aktualnie jest w tv ( czyli ps4, dvd i program tv) na wyjściu optycznym na sygnał RCA do normalnego wzmacniacza .

Jak gracz, ze stażem, powiem ( bo nie przyszło mi do głowy nagłaśniać gier, raz sprawdziłem ) jaka to musi być nieciekawa i niewciągająca gra, skoro musi być nagłaśniana w 5.1 by zyskać na atrakcyjności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za rady! Są one dla mnie wyznacznikiem tego co powinienem zrobić, czyli zainwestować w wzmacniacz stereo. Tor który obrałem, tj. zakup nowego wzmacniacza KD jest rozwiązaniem pośrednim i jakościowo nie najlepszym. Udało mi się dzisiaj kupić na Allegro za 130zł kupić Denon AVR 1306 z uszkodzonym wyświetlaczem. Wykorzystam jego bebechy żeby reanimować mojego "trupa" i zacznę odkładać na właściwy sprzęt. Także jeszcze powrócę icon_smile.gif.

Pozdrawiam,
Tomasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...