Skocz do zawartości

Pylon Audio Sapphire


888

Recommended Posts

No cóż. Szkoda, że kolega jak większość tu piszących nie przeczytał tematu "Pierwsze posty" i nie opisał swojego systemu, warunków i wymagań. Bo można by się od razu precyzyjniej odnieść do tematu.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Nie wiemy nic o wzmacniaczu, źródle, kablach, muzyce, upodobaniach brzmieniowych i przede wszystkim o muzyce i budżecie.
Pozornie pytanie o takie kolumny ma sens, ale bez osadzenia tego w konkretnych realiach.

Kolumny Pylon Sapphire są naprawdę bardzo udane. Gładkie brzmienie bez odczuwalnych "zszyć" pasma. Wysokie tony na bardzo dobrym poziomie. Scena zarysowana bardzo dobrze zarówno w szerz jak i w głąb.Średnica dość lekka, bardiziej "pastelowa" niż soczysta, nabrzmiała. Tu polecany byłby wzmacniacz ocieplony z dobrym wypełnieniem średnicy, nawet o dość gęstym dźwięku.
Kolumny jak za te pieniądze grają na naprawdę wysokim poziomie. Kwestia tylko czy charakter brzmienia będzie każdemu odpowiadał?
Grają bardzo wyrównanym dźwiękiem, co w takim budżecie jest dość rzadkim zjawiskiem.
Niskie tony są dość mocne, sprężyste ale szybkie i punktowe. Na pewno nie nazbyt napompowane, czy kluchowate.
Wysokie są przejrzyste, ale trochę utemperowane, nie zranią uszu, choć pokażą wszystko co trzeba. Na pewno nie zmęczą swoją prezentacją po wielogodzinnych odsłuchach.
Czy można chcieć czegoś więcej? Można, ale chyba nie za te pieniądze. Albo jeśli ma się inne wymagania co do brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, już uzupełniam opis:
Metraż 25m2. Muzyka jaką słucham jest raczej różnoraka – dance, pop, hiphop, lekki rock i melodyczny heavy metal. Budżet na same kolumny w granicach 3tys. i muszą być nowe. Wzmacniacza, kabli itd. na razie jeszcze nie posiadam. Będę prosił o pomoc w wyborze w następnej turze icon_smile.gif Najpierw chcę kupić kolumny i dopiero do nich dobrać całą resztę. Co do upodobań brzmieniowych to myślę nie mam jakiś wielkich i specyficznych wymagań. Pewnie nic nowego, ale chciałbym żeby kolumny w miarę możliwości jak najbardziej wiernie odtwarzały dźwięk, grały czysto, posiadały ładną górę i miały dobry bas. Mówiąc krótko chciałbym żeby były warte swojej ceny.
Do tej pory nie udało mi się jeszcze odsłuchać wielu zestawów, ale najbardziej z nich spodobały mi się MA bx6, oraz Dali Zensor 7. Nie zaparło mi tchu w piersiach, ale są to kolumny które mógłbym już zaakceptować.

Pylon Sapphire przyciągnęły moja uwagę głównie ze względu na duży głośnik niskotonowy. Liczę na dobry, mocny bas a przede wszystkim na jak najlepszą jego jakość.
Czy uważacie że Sapphire to sensowniejszy wybór od bx6 i zensor 7 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff icon_rolleyes.gif , no bez urazy ale myślałem po pierwszym poście, że mamy do czynienie z bardziej świadomym stereofilem.
Widzę, że nie bardzo rozumiesz o co chodzi w pytaniu o upodobania brzmieniowe. Bo brzmienie, to nie tylko równowaga tonalna, ale wiele innych aspektów jak choćby barwa dźwięku, czy jego stopień naturalności, miękkości, przestrzenność, itp.
Dobre/mocne niskie tony i czyste wysokie... tak pisze większość adeptów audio. Nie, nie aby było coś w tym złego, bo każdy kiedyś zaczynał. Po prostu będzie trudniej. Bo w sumie nie wiadomo czego oczekiwać. Czy pisząc o dobrych wysokich i niskich tonach naprawdę takich oczekujesz? Czy po prostu mają być mocne czyste, dźwięczne, byle sporo (niekoniecznie bardzo wyrafinowane) a niskie koniecznie mocne, duże a że trochę buczące, misiowate, czy jednostajne, to nic. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Ale wiadomo jak to jest z nadzieją icon_wink.gif
Monitor Audio BX6, to niezłe kolumny, ale niekoniecznie do Twojej muzyki. Trochę brak im uderzenia. Dali Zensor, to już chyba zupełnie nie. Wydaje mi się, że Pylony w tym kontekście będą najlepsze. Choć jak przeczytasz uważnie, to co napisałem wcześniej dostrzeżesz, że niskie tony nie są duże, ale mocne i szybkie. To jednak pewna różnica. Nie będę pisał tego samego po dwa razy.
Szkoda, że ograniczasz się tylko do nowych kolumn, w ogóle do nowego sprzętu jak sądzę, bo to dwa razy gorszy sprzęt niż używany.
Za takie same pieniądze. Ale Twój wybór. Podejrzewam też, że żadne kolumny ze wzmacniaczem z tego przedziału cenowego tchu w piersiach Ci nie zaprą. Chyba, że Tonsil Zeus z jakimś wyższym modelem Yamahy icon_wink.gif Chodzi o moc Yamahy, jej mocne granie i brutalną siłę Zeusów icon_lol.gif
Wnioskuję, że Pylonów nie słuchałeś? No nie wiem, czy zachwycą Cię w krótkim odsłuchu. Jeśli możesz posłuchaj ich dłużej z dobrym ocieplonym w brzmieniu wzmacniaczem. Zwróć uwagę także na kolumny Indiana Line.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo MA bx6 na forach używanych jeszcze z 2-4 letnia gwarancją za 2200-2400zł i to jest bardziej trafiona cena niż 3500zł za nowe . Posłuchaj jeszcze kolumn qacoustic 2050i ( sporo zasłużonych wyróżnień) i mission mx4 ( można trafić za 1700para) może mx5, są nie gorsze niż bx6, a może bardziej podpasują barwą .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jestem laikiem i nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie dla tego pytania o upodobania brzmieniowe itp. nie są całkowicie dla mnie jasne, ale bardzo się staram w to wszystko stopniowo wgłębiać.

Rozumiem że mx6 to dobre kolumny, ale nie za 3,5 tys? W takim razie będę chciał koniecznie posłuchać zaproponowanych Qacoustics 2050 i mission mx5. Co jeszcze do mojej muzyki?
Co powiecie o Boston A360, zna ktoś te kolumny?

Czytałem również wiele o stx fx300. Dużo osób bardzo sobie je chwali. Wywnioskowałem również że mają lepsze przetworniki od Sapphire a są tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli szukasz kolumn o charakterystyce dynamicznej, o brzmieniu otwartym, mocnym gdzie bas jest dominujący, wybór Pylon Audio Sapphire jest optymalny. Jeśli natomiast lepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie bardziej równa charakterystyka z zachowaniem dobrego, nisko schodzącego basu, zwróć koniecznie uwagę na kolumny Paradigm Monitor 9 v.7 ewentualnie Epos Epic 5, które w połączeniu z dobrą elektroniką są w stanie zapewnić naprawdę bardzo dobre brzmienie. Rockowo zagrają także zestawy Focal Chorus.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służe pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy.


Cytat

Dokładnie. Jestem laikiem i nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie dla tego pytania o upodobania brzmieniowe itp. nie są całkowicie dla mnie jasne, ale bardzo się staram w to wszystko stopniowo wgłębiać.

Rozumiem że mx6 to dobre kolumny, ale nie za 3,5 tys? W takim razie będę chciał koniecznie posłuchać zaproponowanych Qacoustics 2050 i mission mx5. Co jeszcze do mojej muzyki?
Co powiecie o Boston A360, zna ktoś te kolumny?

Czytałem również wiele o stx fx300. Dużo osób bardzo sobie je chwali. Wywnioskowałem również że mają lepsze przetworniki od Sapphire a są tańsze.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Kolumn przed kupnem należy posłuchać- wiadomo każde inaczej brzmią. Natomiast kupując kolumny ( podłogowe) do miniwieży dochodzi drugi aspekt czy miniwieża jest w stanie je dobrze wysterować, z monitorami zazwyzczaj nie ma problemu i masz sprzęt grający dwie klasy lepiej, ale z podłogówkami ...
Z praktyki wiem że bywa różnie, dodatkowo kolumna o dość określonym stylu z miniwieżą potrafi zagrać inaczej niż można się spodziewać, jest to wypadkową słabego zasilania miniwieży( np. tej przedstwaionej) i specyficznego ( czasami) dostrojenia dźwięku miniwieży.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
gdyby kogoś interesowało - nagrywane aparatem:

Sapphire 25: https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=NWRdR0k7iNU

i dla porównania Pearl 25 w tym samym kawałku:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=I8aBcwy5gpg

+ jeszcze jeden, instrumentalny, na Sapphire 25:
https://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=QRoIXNYJAGI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...